Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2010., 21:09   #61
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Kako onda objašnjavaš najobičnije grčenje mišića u nekom položaju, ili grčenja prilikom napora ili bolje reći zbog umora na sportskim terenima?

Nisu li to "nevoljne" radnje?
Grčevi u mišićima nastaju kada živci šalju nekontrolirane impulse stanicama mišića i time se mišići ne mogu opustiti.

U mnogim slučajevima su uzroci grčevima u mišićima uzrokovani smetnjama u sastavu elektrolita u međustaničnom prostoru koji dovode do prevelike aktivnosti živaca i time povećanoj učestalosti grčeva. Zbog toga se grčevi češće javljaju kada se sportaši puno znoje i ne nadoknade tekućinu i minerale koje su znojenjem izgubili.



Tj, najčešći je problem razina elektrolita. Elektroliti su molekule koje prenose električne signale u živcima (kalij, natrij, kalcij, magnezij itd.). Mars je vezan uz osobnu volju, a grč jest nevoljna radnja. Dakle i kod sportaša je to nevoljna radnja nastala usljed promijenjene razine elektrolita...ali uzrok jest nekontrolirani živčani impuls (Uran).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 23:45   #62
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Grčevi u mišićima nastaju kada živci šalju nekontrolirane impulse stanicama mišića i time se mišići ne mogu opustiti.

U mnogim slučajevima su uzroci grčevima u mišićima uzrokovani smetnjama u sastavu elektrolita u međustaničnom prostoru koji dovode do prevelike aktivnosti živaca i time povećanoj učestalosti grčeva. Zbog toga se grčevi češće javljaju kada se sportaši puno znoje i ne nadoknade tekućinu i minerale koje su znojenjem izgubili.



Tj, najčešći je problem razina elektrolita. Elektroliti su molekule koje prenose električne signale u živcima (kalij, natrij, kalcij, magnezij itd.). Mars je vezan uz osobnu volju, a grč jest nevoljna radnja. Dakle i kod sportaša je to nevoljna radnja nastala usljed promijenjene razine elektrolita...ali uzrok jest nekontrolirani živčani impuls (Uran).
Budući da imam obrazovanje iz anatomije i neurologije, mogu na temelju naučenog reći da je primarni uzrok spazma poremećaj u lučenju neurotransmitera acetilkolina - osnovnoj vezi između neurona i mišića, ili primanju istog od strane receptora. Acetilkolin luče parasimpatički živčani završeci i kada dođe do kočenja u lučenju istog, spriječeno je provođenje živčanog podržaja na mišić, dakle, živčani impuls uopće nije ni poslan. To su osnove. Dakle, nije riječ o nekontroliranim impulsima.

Što se pak tiče astrološke analogije, A.Imširagić je u svojoj knjizi ''Knjiga vladarstava u astrologiji'' dao sljedeću podjelu :

Mišići ~ Mars
~ bicepsi Blizanci
~ tricepsi Blizanci
~ medjurebarni Rak
~ medjupršljenski Lav
~ ledjni Lav
~ rameni Blizanci
~ vratni Bik

Mozak ~ Mesec , Ovan i Merkur


Nervi ~ III polje , Blizanci , Merkur i Uran

~ nervna vlakna Neptun i Blizanci
~ nervni impuls Uran i Merkur
~ gornji ledjni Blizanci
~ srednji ledjni Lav
~ donji ledjni Devica
~ išijadični Strelac i IX polje
~ pokretački Mars i Uran
~ optički Merkur , Ovan i Neptun
~ čulni Merkur
~ vagus Saturn
~ simpatički Mars



Rad mišića je rezultat sinergije ME, MA i UR, a inhibicijsko djelovanje bi bilo pod domenom SA.

Bilo bi dobro da nam Vixen kaže svoje stručno mišljenje
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 00:21   #63
... mislim da je Fish htjela reći da grč nije voljno stanje na koje možemo utjecati vlastitim voljom ili općenito razmišljanjem ((Merkur - osobna planeta; kao što primjerice možemo svjesno i voljno kontrahirati biceps (brachii) fleksijom u zglobu lakta) već da grč nastaje djelovanjem nečeg što je van našeg osobnog utjecaja (Uran - neosobna planeta).

P.S. A je li impuls odaslan ili nije, ovdje je to sasvim sporedno.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 01:57   #64
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... mislim da je Fish htjela reći da grč nije voljno stanje na koje možemo utjecati vlastitim voljom ili općenito razmišljanjem ((Merkur - osobna planeta; kao što primjerice možemo svjesno i voljno kontrahirati biceps (brachii) fleksijom u zglobu lakta) već da grč nastaje djelovanjem nečeg što je van našeg osobnog utjecaja (Uran - neosobna planeta).

P.S. A je li impuls odaslan ili nije, ovdje je to sasvim sporedno.
Općenito govoreći, (ozbiljnom) astromedicinom se bavi vrlo mali broj astrologa, tj. astrolozi koji imaju znanje (ne mislim na Wikipediu kao izvor tog znanja) iz područja medicine. Istaknula bih tu jyotish astrologe kao one koji imaju jaki astrokodeks i tradiciju iz ovog područja.

Reći da je nešto sasvim sporedno kad razgovoramo o uzorcima nekog stanja, posebno zdravstvenog, ne vodi baš u dobrom smjeru, kako ni u medicinskom, tako ni u astrološkom. Primjerice, u jyotishu je ključno odrediti koja je to graha (planeta) što stvara određeni problem, kako bi se njen negativni utjecaj zadanim metodama mogao ublažiti (ne samo liječiti kod liječnika).

A objašnjenje koje si gore dala nije točno iz više razloga:

- bolest (uvjetno rečeno) i nije rezultat naše svjesne volje, pa ne možemo negirati utjecaj određene planete na temelju kategorizacije ''svjesno-nesvjesno''

- osobne i neosobne planete nisu sinonimi za svjesne, podsvjesne i nesvjesne dijelove psihe (Imširagić u ''Četiri kapije karme'' navodi da su planete koje vladaju nesvjesnim SA, MA i PL, podsvjesnim MO, VE i NE, a SO, ME i JU su vladari svjesnog dijela ; UR se nalazi između podsvjesnog i svjesnog nivoa)

-svaka planeta odgovara određenim organima i tjelesnim funkcijama, to je ono od čega se u astromedicini prvo polazi, ali prije tumačenja mehanizam bolesti se mora medicinski razumjeti

Složeno područje Uviđamo koliko je krhko naše znanje...
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 02:12   #65
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... mislim da je Fish htjela reći da grč nije voljno stanje na koje možemo utjecati vlastitim voljom ili općenito razmišljanjem ((Merkur - osobna planeta; kao što primjerice možemo svjesno i voljno kontrahirati biceps (brachii) fleksijom u zglobu lakta) već da grč nastaje djelovanjem nečeg što je van našeg osobnog utjecaja (Uran - neosobna planeta).

P.S. A je li impuls odaslan ili nije, ovdje je to sasvim sporedno.


Naravno da upravo to htjedoh reći.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 03:01   #66
Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post
Općenito govoreći, (ozbiljnom) astromedicinom se bavi vrlo mali broj astrologa, tj. astrolozi koji imaju znanje (ne mislim na Wikipediu kao izvor tog znanja) iz područja medicine. Istaknula bih tu jyotish astrologe kao one koji imaju jaki astrokodeks i tradiciju iz ovog područja.

Reći da je nešto sasvim sporedno kad razgovoramo o uzorcima nekog stanja, posebno zdravstvenog, ne vodi baš u dobrom smjeru, kako ni u medicinskom, tako ni u astrološkom. Primjerice, u jyotishu je ključno odrediti koja je to graha (planeta) što stvara određeni problem, kako bi se njen negativni utjecaj zadanim metodama mogao ublažiti (ne samo liječiti kod liječnika).
... mislim da se nekada previše ide u širinu pa se često odmakne od biti koja je sasvim jasna i jednostavna.
Da budem malo jasnija, astrolog ne mora nužno znati primjerice latinsko nazivlje musklature ili funkcije pojedinih mišića da bi zaključio da se primjerice i općenito skeletni mišić najčešće aktivira voljom (dala sam ranije primjer kontrakcije bicepsa fleksijom u laktu).
Isto tako, s obzirom da smo na PDF - u Astrologija, čini mi se da je i ovo moje "raspisivanje" suvišno jer ne povezuje astrologiju i bolest već odmiče od teme. U tom sam smislu mislila pod "suvišno", nikako drugačije. Zato sam i napisala " ... ovdje suvišno".
A ako ćemo ipak ići u širinu, tada sistematizacija foruma jednostavno nije niti potrebna jer zapravo možemo na svakoj temi pisati o svemu.

Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post
A objašnjenje koje si gore dala nije točno iz više razloga:

- bolest (uvjetno rečeno) i nije rezultat naše svjesne volje, pa ne možemo negirati utjecaj određene planete na temelju kategorizacije ''svjesno-nesvjesno'
... nisam niti napisala da je bolest posljedica naše svjesne volje. Ona - bolest je najčešće posljedica naše podsvjesne "volje", vjeruj mi, kao 12.kuća, skoro pa garantiram da smo sami izvor 99% vlastitih bolesti.

Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post
- osobne i neosobne planete nisu sinonimi za svjesne, podsvjesne i nesvjesne dijelove psihe (Imširagić u ''Četiri kapije karme'' navodi da su planete koje vladaju nesvjesnim SA, MA i PL, podsvjesnim MO, VE i NE, a SO, ME i JU su vladari svjesnog dijela ; UR se nalazi između podsvjesnog i svjesnog nivoa)
... nisam sama davala objašnjenje već sam se osvrnula na Fish - in post koji mi se činio jasnim, pa sam pokušala "artikulirati" na svoj način. Mislim da ne postoji jasna granica između toga koja planeta djeluje svjesno, a koja podsvjesno (čak i kada autori rade konkretnu sistamatizaciju), natal je jedna nedjeljiva cjelina, energije su isprepletene i na taj način i djeluju (želim reći da nikada ne promatramo samo primjerice samo Uran kao planetu već i njegov položaj u znaku, kući, aspekte i to uklapamo u ostatak slike i tek potom nešto zaključujemo pa se može dogoditi da Uran bude tumačen i drugačije negoli je to određeni autor utvrdio). Ja sam pisala o osobnim i neosobnim planetama (Me vs Ur), a ne o " svjesnim ili nesvjesnim " djelovanjima planeta.

Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post
-svaka planeta odgovara određenim organima i tjelesnim funkcijama, to je ono od čega se u astromedicini prvo polazi, ali prije tumačenja mehanizam bolesti se mora medicinski razumjeti
... slažem se, zbog toga nisam htjela niti ulaziti dublje u diskusiju jer smatram da u ovom trenutku ne znam dovoljno o tomu.

Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post
Složeno područje Uviđamo koliko je krhko naše znanje...
... da, znanja nikad dosta.

Zadnje uređivanje 12.kuća : 05.12.2010. at 03:28.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 17:55   #67
Ugodno me iznenadilo da se još netko uključio u diskusiju

Nagonske radnje (naglo buđenje iz sna i skakanje na noge ili neznam nagle reakcije prilikom šetnje kroz mrak i sl. ) također nisu voljne radnje i također trebaju nekakav impuls no one se vezuju uz adrenalin/noradrenalin i predstavlja ih opet Ma i Pl

U biti radi se tome da kada Ma kao "učesnik" nekog zbivanja, ukoliko ne ispunjava neko drugo svoje značenje , poput neznam, probadanja , temperature, uzbuđenja, ljutnje, adrenalina itd itd, onda se nađe upravo grčenje ili kontrakcije mišića...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 18:02   #68
Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post
Što se pak tiče astrološke analogije, A.Imširagić je u svojoj knjizi ''Knjiga vladarstava u astrologiji'' dao sljedeću podjelu :

[I]Mišići ~ Mars
~ bicepsi Blizanci
~ tricepsi Blizanci
~ medjurebarni Rak
~ medjupršljenski Lav
~ ledjni Lav
~ rameni Blizanci
~ vratni Bik

:
Što se ove podjele tiče ona je u biti vezana za područje gdje se mišići nalaze no uvijek je osnova Ma a ostalo se podrazumijeva samo po sebi...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 18:15   #69
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... mislim da se nekada previše ide u širinu pa se često odmakne od biti koja je sasvim jasna i jednostavna.
Da budem malo jasnija, astrolog ne mora nužno znati primjerice latinsko nazivlje musklature ili funkcije pojedinih mišića da bi zaključio da se primjerice i općenito skeletni mišić najčešće aktivira voljom (dala sam ranije primjer kontrakcije bicepsa fleksijom u laktu).
Isto tako, s obzirom da smo na PDF - u Astrologija, čini mi se da je i ovo moje "raspisivanje" suvišno jer ne povezuje astrologiju i bolest već odmiče od teme. U tom sam smislu mislila pod "suvišno", nikako drugačije. Zato sam i napisala " ... ovdje suvišno".
A ako ćemo ipak ići u širinu, tada sistematizacija foruma jednostavno nije niti potrebna jer zapravo možemo na svakoj temi pisati o svemu.
Sami ljudski mehanizmi su toliko komplicirani i u biti nedovoljno istraženi i mnoga saznanja fale, mnoge se stvari samo nagađaju...

I kako onda ne ići u širinu kad je to jednostavno nemoguće zbog povezanosti svega, naročito ako se dotakne saqmo funkcioniranje čovjeka... tu je neizbježno ići u širinu htio to netko ili ne...

Samo ovo pominjanje "najobičnijeg" grčenja pa vidimo da mora biti uljučeni najmanje Ur Me i Ma... a kamo li za nešto drugo...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 20:13   #70
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Ugodno me iznenadilo da se još netko uključio u diskusiju

Nagonske radnje (naglo buđenje iz sna i skakanje na noge ili neznam nagle reakcije prilikom šetnje kroz mrak i sl. ) također nisu voljne radnje i također trebaju nekakav impuls no one se vezuju uz adrenalin/noradrenalin i predstavlja ih opet Ma i Pl

U biti radi se tome da kada Ma kao "učesnik" nekog zbivanja, ukoliko ne ispunjava neko drugo svoje značenje , poput neznam, probadanja , temperature, uzbuđenja, ljutnje, adrenalina itd itd, onda se nađe upravo grčenje ili kontrakcije mišića...
Za primjer, meni je MA u Jarcu, suhom i hladnom znaku, pa nikad nemam temperaturu, ali kako mi vlada XII. poljem, tijekom spavanja mi se katkad grče mišići nogu (Cp) što me probudi. Ipak, kada redovito radim vježbe istezanja nogu (MA u Cp), nemam te grčeve. Budući da mi u MA ''stanuje'' VE u Sc, vladar VI. polja, rekla bih da je glavni uzrok tome obuća koju nosim, nikad ne kupujem nešto udobno ili sportsko, tko mi je kriv...


Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Što se ove podjele tiče ona je u biti vezana za područje gdje se mišići nalaze no uvijek je osnova Ma a ostalo se podrazumijeva samo po sebi...
Jasno, jasno.



Evo i nekih korisnih prikaza anatomije ljudskog tijela u astrologiji :


-sa interneta :

http://i29.tinypic.com/vfl4ba.jpg

http://i30.tinypic.com/es5mkk.jpg

-Lilyjeva tablica : http://i298.photobucket.com/albums/m...ija/tabela.gif

Zadnje uređivanje Mila_78 : 06.12.2010. at 20:21.
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 23:51   #71
Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post
Za primjer, meni je MA u Jarcu, suhom i hladnom znaku, pa nikad nemam temperaturu, ali kako mi vlada XII. poljem, tijekom spavanja mi se katkad grče mišići nogu (Cp) što me probudi. Ipak, kada redovito radim vježbe istezanja nogu (MA u Cp), nemam te grčeve.[/url]
vjerojatno ti fali magnezija, ako imaš grčeve. Jel jedeš dosta zelenog, baš i ne? nabavi si MG 350 šumeće i to bi trebalo proći.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 00:14   #72
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
vjerojatno ti fali magnezija, ako imaš grčeve. Jel jedeš dosta zelenog, baš i ne? nabavi si MG 350 šumeće i to bi trebalo proći.
Pila sam ga jedno vrijeme, sad se trenutno ''trujem'' cinkom i malo plešem, pa ih nemam...A zelenjave inače puno jedem. Sporadično me, eto, ulove.
Hvala
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 10:21   #73
Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post
Pila sam ga jedno vrijeme, sad se trenutno ''trujem'' cinkom i malo plešem, pa ih nemam...A zelenjave inače puno jedem. Sporadično me, eto, ulove.
Hvala
A kako ti je položen Uran u natalnom horoskopu? On je planet"grča", pa ako je loše položen tranziti na njega ti mogu uzrokovati tegobe
zvjezdoznanac is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 18:13   #74
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
A kako ti je položen Uran u natalnom horoskopu? On je planet"grča", pa ako je loše položen tranziti na njega ti mogu uzrokovati tegobe
Tranzitni UR kvadrira mi natalni, dok mi je natalni dobro položen. Mada, mislim da bi ipak neharmonični tranziti na natalni MA /mišić/ trebali aktivirati te pojave No, u prosjeku se dešava jako rijetko i samo za vrijeme spavanja.
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 10:34   #75
Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post
Tranzitni UR kvadrira mi natalni, dok mi je natalni dobro položen. Mada, mislim da bi ipak neharmonični tranziti na natalni MA /mišić/ trebali aktivirati te pojave No, u prosjeku se dešava jako rijetko i samo za vrijeme spavanja.
Dovoljno je da ti Uran kvadrira Urana u tranzitu, to je već naznaka grčeva, još ako se umiješa i tranzitni Mars(u lošem aspektu na Urana) to će se pojačati. Tranziti na Marsa nemaju veze sa grčevima. Mars je zadužen za ozljede,rane, posjekotine, fizičku agresiju. Jedino da se baviš nekom fizičkom aktivnošću mogla bi kao posljedicu dobiti grčeve(kad bi bio tranzit na Marsa), ali kod spavanja je to nemoguće!
zvjezdoznanac is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 13:22   #76
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Dovoljno je da ti Uran kvadrira Urana u tranzitu, to je već naznaka grčeva, još ako se umiješa i tranzitni Mars(u lošem aspektu na Urana) to će se pojačati. Tranziti na Marsa nemaju veze sa grčevima. Mars je zadužen za ozljede,rane, posjekotine, fizičku agresiju.
Po ovome bi svi iz generacije prije moje, ali i poslije moje, trebali imati grčeve. Ne mogu se složiti sa ovim tvrdnjama


Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Jedino da se baviš nekom fizičkom aktivnošću mogla bi kao posljedicu dobiti grčeve(kad bi bio tranzit na Marsa), ali kod spavanja je to nemoguće!

http://www.vasdoktor.com/medicina-od...9-grc-i-grcevi
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 13:43   #77
Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post
Po ovome bi svi iz generacije prije moje, ali i poslije moje, trebali imati grčeve. Ne mogu se složiti sa ovim tvrdnjama





http://www.vasdoktor.com/medicina-od...9-grc-i-grcevi
Nisam rekao da će svakome Uran u lošem tranzitu na urana uzrokovati grčeve. to mora imati uporište u natalnom horoskopu, ili ti istovremeno mora biti napadnuta i neka druga natalna planeta(npr. sunce i mjesec). U tom slučaju je uranov tranzit samo okidač za nešto drugo šta te muči(grč je samo simptom). U svakom slučaju Uran je grč, to nema veze sa marsom
zvjezdoznanac is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 14:20   #78
meni u natalnoj stoji aspekt problema sa krvotokom. odnosi li se to i na slabokrvnost? cijeli život sam slabokrvna. je li to to ili me očekuju još neki problemi vezani uz krvotok? evo natalne


http://yfrog.com/f7daisy13p
__________________
11.9.2010.
matea87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 16:10   #79
koja planeta predstavlja teske bolesti?? dali je to saturn u losim aspektima?
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 16:56   #80
Quote:
Bosanka_88 kaže: Pogledaj post
koja planeta predstavlja teske bolesti?? dali je to saturn u losim aspektima?
Saturn kao planet koji pokazuje ograničenja našeg fizičkog organizma vezan je općenito uz bolest. Svi moramo umrijeti kaže Saturn.

Teške, razorne bolesti posebice degenerativnog tipa te teški zloćudni oblici raka kao bolesti koja sadrži sposobnost da na razini stanice prodre u ostatak zdravog tkiva...a na psihičkoj razini bolest koja "nema svijest" da svojim širenjem uništava vlastitog stanodavca a time i sebe - mogu biti vezane uz Pluton.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.