Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2008., 21:59   #221
Quote:
nekrifa kaže: Pogledaj post
da se ubacim u temu,
prekjučer sam oko 23sata vidio nesto zanimljivo...na visini od oko 20m od tla je proletilo nesto ovalnog oblika, ubiti kao neka ptica ovalnog oblika, nije bilo jako brzo ali je cudno sto je svjetlilo kričavo zuto-zelenom bojom, i iza tog "cuda" je kao ostao djelić sekunde isparavajući trag, mislim da nije "padajuća zvijezda" jer je letilo paralelno sa tlom jako nisko možda ni 20m, znači kao da ptica leti...
Sta mislite?
prije otprilike 6-7 godina se nesto slicno dogodilo bratu mi i sestri... bili su u sobi i odjednom sokirani i uplaseni dotrce do nas. kad smo ih uspjeli smiriti,rekose da im je kroz otvoren prozor (zivjeli smo na 4-tom katu) uletjela neka plamena zarkonarandjasta loptica koja je ostavljala trag za sobom..kao neki repic.da bi dosla do zida i nakon 1-2 sekunde odjednom nestala. brat je imao oko 6 godina a sestra oko 4. sumnjam da su izmislili,jer nisu nikad lagali a nevjerujem da bi im bas to palo na pamet,i jos tako precizno opisati..niti su mogli tako dobro odglumiti strah.
AccesDenied1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 18:47   #222
Već dugo pratim taj fenomen kugli na fotkama koje slikam. Promijenio sam do sad tri digitalna fotoaparata od jednostavnih do ovoga koji je dosta solidan stroj.
Imam cijelu hrpu fotografija s tim kuglama, uglavnom su snimljene po noći u zatvorenim prostorima uz osvjetljenje blica i rasvjetnih tijela tih prostorija.
Zainteresirale su me fotografije iz jedne kuće u kojoj sam živio deset godina na kojima je bilo podosta tih kugli različitih veličina i "jasnoće", pa sam zamolio neke prijatelje da fotografijaru tu istu prostoriju svojim fotićima i opet te iste svjetleće kugle na tim fotkama ( tražio sam baš ljude koji se bave fotografijom, koji čiste leće, paze na svaki detalj, to im je hobi itd...)
jedini put kad sam po danu snimio takve kugle je bilo na Risnjaku u banditskoj spilji...
čitam razna tumačenja o tome što je to i još uvijek ne donosim nikakav zaključak
ali, ono što sam siguran: fenomen postoji i teško će me tko uvjeriti da je samo riječ o nekakvoj greški prilikom snimanja...
__________________
Gemišt je psihički zdrava stvar.
akont-ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 20:08   #223
Ma koliko mi razno razni fenomeni golicaju maštu, moram priznati da me ova tema ostavlja potpuno hladnom. Većina ovoga meni zvuči jednostavno ka prašina uslikana fotoaparatom(čast iznimkama).
Nije stvar ni prljavih leća ni jeftinoće ili skupoće aparata-nađi prašnjav put po noći, malo skači pa opali par slika-bit će kugla ko u priči.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 00:02   #224
^^da, ali zar nije lakše vjerovat da su to neki duhovi ili šta ja znam šta, nego obična prašina
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 13:03   #225
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
^^da, ali zar nije lakše vjerovat da su to neki duhovi ili šta ja znam šta, nego obična prašina
Izgleda da je tako
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 22:54   #226
samo ću vam reći da isključite blic i anomalije će nestati
mehonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 08:21   #227
Quote:
mehonja kaže: Pogledaj post
samo ću vam reći da isključite blic i anomalije će nestati
Da, pogotovo u sumrak, a kamera će snimiti samo crnilo
Još nam samo fali Ray Charles...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 23:36   #228
U.F.Glow: Mysterious pink light over London
faKit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 13:04   #229
Kugle

Quote:
AccesDenied1 kaže: Pogledaj post
prije otprilike 6-7 godina se nesto slicno dogodilo bratu mi i sestri... bili su u sobi i odjednom sokirani i uplaseni dotrce do nas. kad smo ih uspjeli smiriti,rekose da im je kroz otvoren prozor (zivjeli smo na 4-tom katu) uletjela neka plamena zarkonarandjasta loptica koja je ostavljala trag za sobom..kao neki repic.da bi dosla do zida i nakon 1-2 sekunde odjednom nestala. brat je imao oko 6 godina a sestra oko 4. sumnjam da su izmislili,jer nisu nikad lagali a nevjerujem da bi im bas to palo na pamet,i jos tako precizno opisati..niti su mogli tako dobro odglumiti strah.

Meni i sesstri se desilo ka klincu da je prilikom grmljavine "uletjelo" u zatvorenu prostoriju kugla promjera 10-15 cm svjetlo plavo, tamno plave boje , transparentna. Kao kada zemaljsku kuglu gledaš iz svemira i da je smanjiš na malo veću biljarsku kuglu. ja sam sjedio a sestra stala na nogama i refleksno se makla kada je kugla iz zida (na kojem je utičnica za struju)krenulo prema sredini prostorije. Relativno se sporo kretalo oko 1 m/s tako kada se i ona makla još je prošlo možda sekunda dok je "to "prošlo pored nje. Nekoliko metara nakon pojave nestala je uz snažan prasak.
Baš nedavno pitao sestru sječa li se toga a ona kaže da ne jer je to bilo prije 40 godina. ja se još jasno siječam i znam da sam godinama poslije kada bih grmilo pazio da ne prolazim pored utičnice da opet ta munja(tada sam mislio da je to munja) ne udari. Čak nakon 10-ak godina mislio da su super one plastični umeci koji se stave u utičnicu da djeca ne guraju prste. fizika mi hobi pa tek 20 godina iza tog događaja vidio da je ta pojava jako rijetka. Točnije čitao u misterijama svijeta. TO JE BILA PLAZMA. Moje sadašnje tumačenje bi bilo da je u blizini udarila munja i "izbila " elektrone iz elekričnog voda i kao takvu ČISTU ENERGIJU tj. plazmu ubacila u prostor.
Da i kretala se paralelno sa podom a već rekao nestala u središtu prostorije. U svaom slučaju događaj koji mi se urezao u pamčenje za cijeli život.
vulkan1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.