Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2009., 00:26   #81
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post

Onaj tko tvrdi da se hitler nije ubio u berlinu nema blage veze o blagoj vezi... vjeruj mi ...
ma hajde, reci ti meni, kako ti znaš 100% sigurno da se hitler ubio u berlinu?
slijepo vjerovanje povijesnim izvorima nije niti izdaleka blizu 100%
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 18:59   #82
iskreno receno ne vrijedi mi komentirati jer ste vi slijepo uvjereni u svoje cinjenice - iskreno ovaj forum je niskoristi
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 19:15   #83
Kako znam... pa možda zato kaj sam pročito barem desetak knjiga na tu temu + psihološke i psihijatrijske evaluacije Hitlerove ličnosti u koje se takav njegov kraj savršeno uklapa.

Mislim, stvarno težak izbor kome više vjerovati...? Masi autora koji su razgovarali sa osobama koje su to vidjele vlastitim očima (a tih je bilo podosta) ili nekim šarlatanima koji tvrde nešto drugo... u konačnici mit da hitler nije poginuo u berlinu su pokrenuli sami rusi jer im je to dobro služilo u vlastite političke svrhe... a to su odavno i priznali.
Vjerovanje povijesnim izvorima, u tom slučaju, je itekako 100% istina, a ti mi sad reci kome bi ja to trebao vjerovati? I kako smo na nekoj drugoj temi razgovarali fascinantno je kako masa ljudi ide zaobilazniim putevima i više vjeruje nekim lijevim stranicama na netu, ili bombastičnim knjigama nego svemu ostalom. Probajte ne ići zaobilaznom metodom. Prvo proučite kaj "službena" povijest o nečemu govori, a tek onda neke alternativne stvari... a ne "ja sam pročito knjigu od XY koji tvrdi da hitler nije skončao u berlinu i to je istina... a to kaj masa drugih povesničara govori su gluposti"
U konačnici treba poznavati društveno-političke prilike tog vremena jer, temeljem toga, sve se može staviti u kontekst i ocijeniti.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 19:17   #84
Quote:
comewithme1717 kaže: Pogledaj post
iskreno receno ne vrijedi mi komentirati jer ste vi slijepo uvjereni u svoje cinjenice - iskreno ovaj forum je niskoristi
Buraz-nemaš ti ništa i ne znaš ti ništa jer da je drugačije već bi to odavno napisao ali, belive it or not, otvoren sam za nove spoznaje, za nova viđenja... a ti koji držiš seminare na tu temu valjda bi nešto novo i drugačiije od onoga što ja znam mogao iznjeti. Ili možda ne bi? Ili naj vjerovatnije lupaš samo da lupaš a kad si doveden u situaciju da nekaj konkretno moraš napisati brže-bolje, pod nekim prozirnim izgovorima, podvijaš rep.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 19:42   #85
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Kako znam... pa možda zato kaj sam pročito barem desetak knjiga na tu temu + psihološke i psihijatrijske evaluacije Hitlerove ličnosti u koje se takav njegov kraj savršeno uklapa.

Mislim, stvarno težak izbor kome više vjerovati...? Masi autora koji su razgovarali sa osobama koje su to vidjele vlastitim očima (a tih je bilo podosta) ili nekim šarlatanima koji tvrde nešto drugo... u konačnici mit da hitler nije poginuo u berlinu su pokrenuli sami rusi jer im je to dobro služilo u vlastite političke svrhe... a to su odavno i priznali.
Vjerovanje povijesnim izvorima, u tom slučaju, je itekako 100% istina, a ti mi sad reci kome bi ja to trebao vjerovati? I kako smo na nekoj drugoj temi razgovarali fascinantno je kako masa ljudi ide zaobilazniim putevima i više vjeruje nekim lijevim stranicama na netu, ili bombastičnim knjigama nego svemu ostalom. Probajte ne ići zaobilaznom metodom. Prvo proučite kaj "službena" povijest o nečemu govori, a tek onda neke alternativne stvari... a ne "ja sam pročito knjigu od XY koji tvrdi da hitler nije skončao u berlinu i to je istina... a to kaj masa drugih povesničara govori su gluposti"
U konačnici treba poznavati društveno-političke prilike tog vremena jer, temeljem toga, sve se može staviti u kontekst i ocijeniti.
polaziš od predpostavke da učesnici rasprave koji nisu 100% sigurni kao ti da se hitler ubio tad u berlinu nemaju pojma o tom razdoblju, što nepoznavanjem sugovornika na forumu daje više sliku o tebi nego o njima. meni ne pada na pamet tebi govoriti u što da vjeruješ jer je to tvoja stvar, ali znao sam što ćeš reći i to sam previdio u drugoj rečenici. zapravo je rasprava postavljena tako (a i na takvom pdf-u) da se do točnih zaključaka nemože doći, odnosno biti apsolutno siguran. neki, kao i ja, ostavljaju prostor sumnji. jer povijest je često u službi politike, i samim time je svaka sumnja opravdana.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 08:47   #86
Ne kažem da nemaju poima ali kažem da se hitler naprosto ubio u berlinu i da to nije nikakva pretpostavka i teorija nego istina... sve ostalo je spekulacija iz tko zna kojeg debilnog razloga... naj verovatnije poradi pukog senzacionalizma i prodaje neke knjige koja bombastično tvrdi ovo ili ono.
Ponavljam-proučite to razdoblje a nemojte se nabacivati stvarima o kojima, sasvim očito, ne znate baš puno...

A povijest je u službi politike... a kad smo kod hitlera koji se nije samoubio nego se samo sakrio i dalje od nekud vreba to je bilo u službi ruske politike-kako sam i rekao i kako su i sami rusi priznali...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 12:24   #87
Ajde ljudi... pa nemojte se svađat i vrijeđat, stvarno nema potrebe...

Što se mene tiče, Hitler je mrtav već odavno, i hvala bogu za to

A priča da se i dan danas skriva u nekim supertajnim i tehnološki super naprednim kompleksima ispod anatarktičkog leda je upravo to... jedna zanimljiva priča, o kojoj bi se vjerojatno dao snimiti jedan zanimljiv film u visokobudžetnoj holivudskoj produkciji ili tako nešto...

... to je moje mišljenje... i ne znam čemu sad ovo napadanje jedni na druge, pa nije ovo Politika... ovaj forum se zove "Na rubu znanosti" i ovdje ima ljudi koji vjeruju i u vile i patuljke i vampire i Sive i u reptile koji nad nama vladaju i sl.... pa nema potrebe za ikakvim vrijeđanjem, jer je upravo to bogatstvo raznih teorija i vjerovanja, ono što ovaj podforum čini jednim od najzanimljivijim na forum.hr...
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 15:35   #88
koliko vidim ovdje jedino vrijeđa legion, svojim pretpostavkama kako nitko nema pojma o povijesti osim jel onih koji se s njim slažu. al on je moderator pa valjda smije. iako bi mu bilo korisno pročitat naziv podforuma prije svoje: "ono što su me u školi učinili je apsolutna istina i nbema drugih istina osim tih" propagande

što se tiče ovog zadnjeg legion, samo zadnji naivac tvrdi da povijest nije u službi politike. al dobro, pretpostavljam da i taj nekritički stav prema "autoritetima" negdje dobro prolazi, u krajnju ruku povijest ih puna, a dobar dio ih se proteže i do današnjih dana.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.

Zadnje uređivanje j.a. : 26.01.2009. at 15:42.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 16:39   #89
Kog ja to točno vrijeđam? I gdje?
Mislim ispričavam se ako se itko našao uvrijeđen nekom mojom izjavom...

Doduše... padam u napast da stvarno počnem vrijeđati ljude ... pogotovo one koji nakon moje, ponovljene izjave da teorija o živom hitleru lansirana od strane rusa jer im je koristila za njihove primarno unutar političke potrebe napiše:

"samo zadnji naivac tvrdi da povijest nije u službi politike"

Ono-čitanje s razumijevanjem 0 bodova.

Nadalje-nikad se nisi zapitao da je ono što te uče u školi možda istina?
Nadalje-autoritetima vjerujem kad mi daju razloga da im vjerujem... a kome ti vjeruješ? Koji su to autori koji su te ponukali da tvrdiš nešto drugo, u konkretnoj priči, od onoga što tvrde autoriteti? Ajde... idemo se raspravljati... od rasprave nikad nisam bježao, ali sve što sam dobivao od druge strane su bile samo neke maglovite i ničim potkrepljene tvrdnje o ovom ili onom ili pak deklaratorno odbijanje da se povjeruje autoritetima...

Primjetih da je masa ljudi na ovom podforumu podložna tome da maltene aprioru odbacuje sve službene stavove i vjeruje nekim tko zna od kud iskopanim nebulozama i tko zna kakvim knjigama koje su pisali tko zna kakvi autori... jer tako teško povjerovati da veeeeeeeelike zavjere nekad naprosto nema i da su činjenice baš onakvima kakve se prikazuju u školskim uđbenicima? Ne kažem da je sve kaj se službeno uči nužno apsolutna istina, ali u ovom konkretnom slučaju bome je.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 10:56   #90
napisao sa dugi post, al nema smisla da gubim vrijeme.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 12:07   #91
Još jedan koji pod naj jeftinijim forumskim izgovorom pobježe s teme
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 21:55   #92
jeste li čuli za jezero vostok, ispod leda, na antarktici, ako vas zanima malo više o tome odite na prirodne znanosti, tajna jezera vostok
LS15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 22:21   #93
Pozdrav , cuo sam ja za jezero Vostok ,ispod leda tj. na Antarktiku ...ovdje na ovom forumu /podforumu treba uvesti reda i to je to.
El-Fatih is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 12:49   #94
Quote:
El-Fatih kaže: Pogledaj post
Pozdrav , cuo sam ja za jezero Vostok ,ispod leda tj. na Antarktiku ...ovdje na ovom forumu /podforumu treba uvesti reda i to je to.
Evo, počela sam
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 16:59   #95
Ja ne znam puno, zapravo malo znam o Antarktiki.
A čuo sam svašta. Da su tamo našli neki otvor.
I da je Hitler tamo nešto mutio.
Prvo, mislim da Hitler možda nije se ubio. Kao ubio se,
i kao spaljen. Hm, da ne prepoznaju tko je.
A možda su nekog drugog podmetnuli a Hitlera zarobili i napokon mu iščupali brkove

Postoji li ta Antarktika, ima li neki snimak iz afijona?
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 17:05   #96
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Ja ne znam puno, zapravo malo znam o Antarktiki.
A čuo sam svašta. Da su tamo našli neki otvor.
I da je Hitler tamo nešto mutio.
Prvo, mislim da Hitler možda nije se ubio. Kao ubio se,
i kao spaljen. Hm, da ne prepoznaju tko je.
A možda su nekog drugog podmetnuli a Hitlera zarobili i napokon mu iščupali brkove

Postoji li ta Antarktika, ima li neki snimak iz afijona?
Oto ne znam, ali cujo sam da na Marksu ima ljudi, isti ko imi.....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 17:09   #97
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Oto ne znam, ali cujo sam da na Marksu ima ljudi, isti ko imi.....
I ja sam isto čuo. Ali mars je daleko. Mada mi je logičnije da na marsu ima marksovaca
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 15:35   #98
Ne samo postoji, nego možeš tamo otići na krstarenje: http://hr.kllvx.com/transportation/c...016012481.html
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.