Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2011., 11:36   #1
Svastika - simbol gibanja u svemiru?

Istina da većina ljudi automatski veže svastiku uz naciste no taj simbol je puno stariji...što predstavlja?
Zanimljiva je slika na kojoj je vidljiv simbol svastike na ploči staroj 6000 god.



dakle taj simbol vuče korijene skoro iz samih početka civilizacije...može se nać u budizmu,hinduizmu i ostalim azijskim religijama...simbol očito predstavlja nekakvo gibanje...taj uzorak gibanja se može nać svugdje u svemiru





dakle,tim simbolom su prikazana mikro i makro kozmička gibanja...no u koju svrhu? mora se neš dublje skrivat iza tog uzorka...sila koja pokreće cijeli svemir? što je nacistima predstavljal ovaj simbol? vaše mišljenje?
benizg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 16:47   #2
Ironicno,svastika znaci sreca,zdravlje.Stećak u Gornjim Močiocima pokazuje da je svastika bila poznata u srednjovjekovnoj Bosni.

Uploaded with ImageShack.us

Quote:
benizg kaže: Pogledaj post
što je nacistima predstavljal ovaj simbol? vaše mišljenje?
Ne znam ali vjerovatno se korjeni vuku iz nacistickog traganja za porijeklom arijevaca u Tibetu i njihove sklonosti budizmu i sl.a svastika je istocnjacki vjerski simbol koliko znam.Nacisticti su i dosta pod velom okultnoga.

Zadnje uređivanje BRZII : 10.02.2011. at 16:56.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 20:55   #3
Exclamation

Svastika je simbol 4 pozicije sunca: proljetni ekvinocij, ljetni solsticij, jesenski ekvinocij i zimski solsticij. Sam simbol je ionako solarni, no može imati i druga tumačenja ovisno o kontekstu i kulturi. Mada astronomski simbol, ima i teološko odnosno mistično tumačenje koje je također vrlo interesantno, posebno u modernim interpretacijama.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 21:49   #4
Bez obzira na originalno značenje svastike, vjerujem da će zauvijek ostati u pamćenju po Hitleru.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 22:16   #5
Ima li veze u kojem je smijeru svastika okrenuta? ( u smijeru kazaljke na satu i obrnuto), nešto sam čuo da je tako, pa me zanima je li to istina.

Korištena kao nacistički simbol okreće se u smijeru kazaljke na satu ( destruktivno i negativno djelovanje, rekli bismo sile zla), a izvorna svastika je okrenuta u suprotnom smijeru i simbol je sreće, zdravlja, mira dakle svega dobroga i pozitivnoga.

Možemo li onda reći da svastika predstavlja cijelu kreaciju (Apsolut) koji se ispoljava ili kao pozitivno ili kao negativno?
Kaspper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 22:54   #6
Exclamation

Quote:
Kaspper kaže: Pogledaj post
Ima li veze u kojem je smijeru svastika okrenuta? ( u smijeru kazaljke na satu i obrnuto), nešto sam čuo da je tako, pa me zanima je li to istina.
Možda ima neko značenje samo ako je riječ o nečem ezoteričnom. No čisto sumnjam kako postoje dokazi da je Hitler izokrenuo svastiku sa određenim razlogom. Mislim da ovi dualizmi baš i nisu previše u duhu originalnog značenja svastike kao simbola ciklusa i kretnje (još od brončanog doba).

Quote:
Možemo li onda reći da svastika predstavlja cijelu kreaciju (Apsolut) koji se ispoljava ili kao pozitivno ili kao negativno?
Jedan kabalist bi u 4 kraka svastike vidio 4 olamot ili 4 svijeta koja izviru iz Ein Sofa ili beskonačnosti. Tako, da 4 rijeke koje teku iz Edena s istim izvorom, možda upućuju na porijeklo apsolutno svega. To se može odnositi i na 4 elementa i 4 strane svijeta i ostale četverostruke simbolike.

Pozitivno ili negativno. Ne mislim da to s tim ima veze. Sumnjam da su drevni ljudi razmišljali na taj način. Oni su promatranjem ciklusa prirode tom simbolu dali značenje kretnje, a smjer nema veze ni sa dobrom ni sa zlom.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 19:36   #7
Zar ju Hitler nije okrenuo u kontra smjeru?
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 17:10   #8
Svastiku su kao simbol pronašli i prilikom restavracije crkve Sv. Pantelejmon na Plaošnik u Ohridu, Makedonija.
__________________
Kako oblikovati potpise
dostavapoklona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 19:34   #9
Svastika je ženina sestra. Kaže se ko nije proba svast nezna šta je slast...
Šalim se,
Svastika je trenutno simbol budaleštine, diverzije i ugnjetavanja svega onog šta većina poštuje. Dokaz je tomu Poljud i diverzija koga li već, nakon koje ćemo svi ispaštati...

__________________
Bolje šutiti da svi misle da si glup nego progovoriti i odagnati svaku sumnju!
indio34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 01:29   #10
Quote:
indio34 kaže: Pogledaj post
Svastika je ženina sestra. Kaže se ko nije proba svast nezna šta je slast...
Šalim se,
Svastika je trenutno simbol budaleštine, diverzije i ugnjetavanja svega onog šta većina poštuje. Dokaz je tomu Poljud i diverzija koga li već, nakon koje ćemo svi ispaštati...

Što bezveze dižeš teme mrtve par godina ?
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 08:43   #11
nikad nisam nasla neko objasnjenje zasto je upravo taj simbol uzet kao znak na zastavi.
ARGETA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 09:04   #12
Swastika ima večslojnu simboliku, a najbolše je to objasnil Rene Guenon v The Symbolism of the Cross.
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 09:10   #13
Quote:
ARGETA kaže: Pogledaj post
nikad nisam nasla neko objasnjenje zasto je upravo taj simbol uzet kao znak na zastavi.
Za tuo razmeti trebaš elaborirati Ass(ur)e i deVane, a jako dober pregled nemške misli je napravil Heinek s svojem vizionarskem delom Zur Geschichte der Religion und Philosophie in Deutschland
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 13:27   #14
Quote:
ARGETA kaže: Pogledaj post
nikad nisam nasla neko objasnjenje zasto je upravo taj simbol uzet kao znak na zastavi.
Ako mislis na nacisticku zbog toga sto se dozivljavala kao simbol arijske rase.

Osim sto postoji u Indijskim kulturama zna se u nekom obliku naci i po europskim nalazistima. Tamo negdje od 19 stoljeca pocela se razvijati indo-europska ideja, svastika je postala popularnau tom kontekstu, a nacisti su ju potom uzeli kao simbol svoje verzije arijstva sa naglaskom na njemacku bitnost i izvornost.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 21:57   #15
Svastika, sestra od moje žene ili nešto drugo.
To je ustvari,mislim da je zvuk. Sve je nekako sazdano od zvuka ili od zvuka i svjetlosti.

Ali da malo uđemo u neke druge poljane kroz koje se nađe sve to.
Zašto strop nekih crkvi izgleda futuristički
i zašto prozori neki im izgledaju kao od aviona motor

http://previews.123rf.com/images/sor...tock-Photo.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikiped...ose_window.jpg

Ja sam več prije rekao to. Crkvenjaši svih tradiciskih nakičenih religija obožavaju drevnu znanost visoko razvijene civilizacije koja je propala (uništena) a ne obožavaju Stvoritelja
kojeg samo kažu da obožavaju. Boga su zapostavili. Te su im vrlo velike građevine crkve
pune simbola koji su zzapravo jezik drevne znanosti.
Da, oni su Stvoritelju okrenuli leđa, a krenuli odavnina služiti palim anđelima koji
su ljudima otkrili znanstvene tajne nebeske (ali u cilju da ljudi prave opasno oružije i da krvlju bude zemlja natopljena)

Svastika je jedan od glavnih simbola od te drevne znanosti. A eto i danas se ljudi razviše u znanosti i dobro im ide. Ali koriste to u loše svrhe. Materijalizam, ratovi itd
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 13:22   #16
Svastika je znak srece.
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 20:03   #17
.. znak klečanja ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 23:20   #18
Svastika koja nastaje promatranjem neba, dok je jedina Tele-Vizija bila ona nebeska




Sigurno ne slučajno, sazvježđe Velikog Medvjeda je ključno za Feng Sui.
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 12:28   #19
Oblik kukastog križa ima, navodno, Mornarički centar u San Diegu čiji arhitekt je Židov!!!!!!!!!!!!!
Vidi preko Google maps!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.