Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2016., 18:44   #401
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ima. To ti je isto. Jedan od njih zove se Šizofrenija.
Ja recimo volim žderati eurokrem iz posude žlicom, umjesto mazati na kruh, to su moji unutarnji demoni.

Što mogu? Opsjednut sam.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 20:11   #402
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ja recimo volim žderati eurokrem iz posude žlicom, umjesto mazati na kruh, to su moji unutarnji demoni.

Što mogu? Opsjednut sam.
ženskim hormonima?

::žderanje eurokrema::
dec_it is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 21:47   #403
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Demoni ne ulaze u čovjeka nego iz njega izlaze.
Kam/kud ak je opsjednuti čovjek nastamba demonima, kad si di čuo da se iz stana izlazi sam tak.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 03:45   #404
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ja recimo volim žderati eurokrem iz posude žlicom, umjesto mazati na kruh, to su moji unutarnji demoni.

Što mogu? Opsjednut sam.
mane i aj tovolim,opsjednuti su mozda oni koji sole svima pamet sto i kako treba
dakle to je recimo bolje receno,opsesija
zamisli ja imam svaki dan opsesijud a moram jesti i piti vodu recimo
a na odvikavanje,necu,hehhe
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 22:58   #405
Hm,crkva je prozvala stara božanstva demonima a vrhovnog boga sotonom. Imao sam jedno "iskustvo" kad su me posjetili nakon kopanja po okultnim knjigama ali sam napravio egzorcizam nad njima tako što sam im nekako umno poručio da me ostave na miru jer sam ja za isusa i oni su se toga uplašili. Sad ima različitih filozofskih stajališta kod ateizma i teizma. Idemo stajalište pogledati iz kuta teizma. S jedne strane isus koji uči o tome da cijeli život trebaš biti patnik,uzeti križ i nositi ga a s druge imaš sotonu koji naučava kako trebaš biti jak,uništiti sve pred sobom što je u biti stara vjera naših predaka pod drugim imenom i sad se logično zapitaš: jesu li to stari bogovi poslali neko upozorenje da treba živjeti drugačije od Kršćanina pa ih onda odbiš? Uglavnom,prisjetio sam se malo ostalih snova i zaključio da je to samo san u lažnoj javi iako je izgledalo tako stvarno,da su me htjeli nasilno pridobiti na svoju stranu,ono kao da te netko vuče za rukav Stare religije su slavile moć i govorile da je jedino to način za ulazak u raj npr. kod Vikinga Valhalla. Hoću reći da je sve to stvar slobodne volje sa ateističkog kuta npr. Nietzsche kaže u Zaratustri prilikom jednog ružnog sna da se sanjao u očima svojih neprijatelja. Svi ti demoni,bogovi su samo ostatak pumpanja glava od malena da to postoji,uopće ne bi niti znali za to u suprotnom. Prirodni zakoni su "demonski",preživljavaju najjači a smislenije mi s teističkog kuta ima završiti u nekoj verziji "starog raja" nego ovog novog Kršćanskog gdje se ti cijeli život moraš mučiti da bi dobio nagradu na "onom svijetu" a kod starih religija nema te nametnute patnje i svejedno ideš u njihovu verziju raja (za kršćane pakao). Kršćanstvo mi je više odmoglo nego pomoglo u životu a "napad demona" je ništa u usporedbi sa nekom praktičnom situacijom pod utjecajem Kršćanstva.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 04:26   #406
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Hm,crkva je prozvala stara božanstva demonima a vrhovnog boga sotonom. Imao sam jedno "iskustvo" kad su me posjetili nakon kopanja po okultnim knjigama ali sam napravio egzorcizam nad njima tako što sam im nekako umno poručio da me ostave na miru jer sam ja za isusa i oni su se toga uplašili. Sad ima različitih filozofskih stajališta kod ateizma i teizma. Idemo stajalište pogledati iz kuta teizma. S jedne strane isus koji uči o tome da cijeli život trebaš biti patnik,uzeti križ i nositi ga a s druge imaš sotonu koji naučava kako trebaš biti jak,uništiti sve pred sobom što je u biti stara vjera naših predaka pod drugim imenom i sad se logično zapitaš: jesu li to stari bogovi poslali neko upozorenje da treba živjeti drugačije od Kršćanina pa ih onda odbiš? Uglavnom,prisjetio sam se malo ostalih snova i zaključio da je to samo san u lažnoj javi iako je izgledalo tako stvarno,da su me htjeli nasilno pridobiti na svoju stranu,ono kao da te netko vuče za rukav Stare religije su slavile moć i govorile da je jedino to način za ulazak u raj npr. kod Vikinga Valhalla. Hoću reći da je sve to stvar slobodne volje sa ateističkog kuta npr. Nietzsche kaže u Zaratustri prilikom jednog ružnog sna da se sanjao u očima svojih neprijatelja. Svi ti demoni,bogovi su samo ostatak pumpanja glava od malena da to postoji,uopće ne bi niti znali za to u suprotnom. Prirodni zakoni su "demonski",preživljavaju najjači a smislenije mi s teističkog kuta ima završiti u nekoj verziji "starog raja" nego ovog novog Kršćanskog gdje se ti cijeli život moraš mučiti da bi dobio nagradu na "onom svijetu" a kod starih religija nema te nametnute patnje i svejedno ideš u njihovu verziju raja (za kršćane pakao). Kršćanstvo mi je više odmoglo nego pomoglo u životu a "napad demona" je ništa u usporedbi sa nekom praktičnom situacijom pod utjecajem Kršćanstva.
covjece malo puknuti Lucifer je najvise bio Anđeo prije,nikakvo bozanstvo,nuiti ce ikada to biti,Jadniks e sanmo zavarava i zeli sto vise ljudi da zavede,i jadnik zna kako je limitiran i tko je ali nezeli to reci drugima,kuzis
nemoze Jadnik nikada biti niti kao ja a kamoli biti Bog,prolupao je svojom ogranicenoscu njegovog stvaranja
stvojen je jak i mudar itd,ali limit je -anđeo,pa je dobio vritnjak jer je bio protiv Boga,slicnos e vidi i na zemlji kada budale msile da su ensto a nisu pa dobiju vritnjak
samo je Jadnik poveo i druge,zaebo i druge anđele i ti se nazivaju demonima,a te budaletine mu valjda i dan danas vjeruju slijepo,a ovaqj ih laze,nsita novo,jaci je od njih i moze ih skrsiti,zato valjda im ne smeta sto ih laze jer bi bili skrseni,toliko o istini i snazi/moci

dakle mnogui su govorili da je u necemu bio savrsen,sada je savrseni lazov koji laze svoje demone a busdale nesmiju pisnuti jer bu ih jadnik skrsio,koja ironija postali su robovi njegove velicine i snage
ali Iknar moze pomoci,hehe a sad jel hoce,sto reci ja sams trasno svojeglav,a jos sam sada i smrtan i gresan,zaebana situacija
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 17:48   #407
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ja recimo volim žderati eurokrem iz posude žlicom, umjesto mazati na kruh, to su moji unutarnji demoni.

Što mogu? Opsjednut sam.
Da. Jedan od njih se zove Proždrljivost.

Ali to nije tvoj najveći problem, nego činjenica da ti je vrlo bliska osoba bila psihički bolesna. To je samo po sebi dovoljno zajebano, nema potrebe za izmišljanjem nekakvih demona.


Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Kam/kud ak je opsjednuti čovjek nastamba demonima, kad si di čuo da se iz stana izlazi sam tak.
Ne znam kako to objasniti osobi s krive strane Gaussove krivulje a da pritom ne dobijem još jedan karton. Ali, pokušat ću. Demoni ne postoje. Osim u našim glavama. Izlaze na usta, kad ne držiš jezik za zubima, ili preko tvojih prstiju što tipkaju nesuvislosti po svemrežju. Najbolji egzorcizam je popiti topli Donat Mg i sjesti na WC-školjku.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 00:11   #408
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Da. Jedan od njih se zove Proždrljivost.

Ali to nije tvoj najveći problem, nego činjenica da ti je vrlo bliska osoba bila psihički bolesna. To je samo po sebi dovoljno zajebano, nema potrebe za izmišljanjem nekakvih demona.
Lako za to da je bila samo psihički bolesna, problem je i u tome što je postala zla osoba. Postala je ono, što nije bila prije, nešto strano, podlo i bezdušno. A to zlo je nastupilo puno prije njezine bolesti, dok je još bila sposobna za svašta.

Oprosti, znam da pokušavaš to objasniti sa medicinskog stajališta, ali bojim se da za neke stvari medicina ovdje nema odgovor, makar bih ja osobno volio da ima, pa bi nam svima bilo lakše, ali mozak je pre-zajebana stvar i za medicinu.

Pričamo o osobi, koja nikada zapravo nije bila psihički bolesna, nikada nije imala povrede mozga, frakturu lubanje ili nešto deseto. Nikada nije imala komplekse zbog vlastitog izgleda, jer toliko je dobro izgledala u mladosti, da se svaki drugi muškarac skoro okretao za njom, imala je obrt, posao, bila je vedra i nasmijana, pametna i sposobna za svašta, imala je 2 sina prije mene, poslije toga i unuke. Nije bila nešto pretjerano naobrazovana, imala je srednju stručnu spremu, ali bila je fizički vrlo vješta u mnogočemu (sama je znala napraviti tjesteninu i kolače), čak i umjetnički nadarena, a u svojoj struci vrhunska, najbolja. I najednom, dogodi se, ovo o čemu pričamo.

Ne dogodilo se nikome ovo, jer to je horor. Upoznat sam čak i sa slučajevima šizofrenije. Za meni blisku osobu, rečeno je da ima šizofreniju, ali, ma kakvi. Slušam o drugim slušajevima, pokušao sam ih usporediti, ali šizofrenija je kod njih nešto sasvim drugo u odnosu na ono što sam ja gledao kod sebe. Ova moja je doslovno izgubila kontrolu i kompas, ko da ju je požderao demon. Da ste to vidjeli svojim očima, zgražali biste se. Nije više imala sluha za ono što joj netko govori. Mozgom je prestala slušati, otišla je u neki svoj trans, počela je cirkusirati, postala je agresivna, ako bi joj rekao "ne". Počela je agresivno nametati svoju volju, makar bila suluda i pogrešna. Da ne nastavljam niz. Užas.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 08:28   #409
@klokan...na taj nacin vecina ljudi govori o svojim bivsim curama/zenama,pa ipak nema tu nikakvih demona, osim sto je svima postalo uzasno trpjeti onog drugog
a ako pricas o svojoj majci,opet zena je mozda sve vrijeme trpila gluposti i varanja muza i frustracije drzala u sebi dok nije pukla i vise nije mogla nakupljene emocije drzati pod kontrolom, a to je vec duboko razocaranje i depresija, a ne demoni i sl. gluposti
na kraju krajeva ni crkva egzorcizam ne radi samo tako kako kome padne na pamet nego se prvo osoba lijeci kod psihologa ako ima problema i stresa u zivotu s kojima ne moze ili ne zna izaci na kraj
negativne emocije su zajebana stvar,cak se i mnogo uboj stava dogada u afektu tipa...muz zenu uhvati u krevetu s drugim i uzme pistolj iz ormara i upuca ih oboje, a poslije se kaje,ali je kasno
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 01:32   #410
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
@klokan...na taj nacin vecina ljudi govori o svojim bivsim curama/zenama,pa ipak nema tu nikakvih demona, osim sto je svima postalo uzasno trpjeti onog drugog
a ako pricas o svojoj majci,opet zena je mozda sve vrijeme trpila gluposti i varanja muza i frustracije drzala u sebi dok nije pukla i vise nije mogla nakupljene emocije drzati pod kontrolom, a to je vec duboko razocaranje i depresija, a ne demoni i sl. gluposti
na kraju krajeva ni crkva egzorcizam ne radi samo tako kako kome padne na pamet nego se prvo osoba lijeci kod psihologa ako ima problema i stresa u zivotu s kojima ne moze ili ne zna izaci na kraj
negativne emocije su zajebana stvar,cak se i mnogo uboj stava dogada u afektu tipa...muz zenu uhvati u krevetu s drugim i uzme pistolj iz ormara i upuca ih oboje, a poslije se kaje,ali je kasno
Vidim da opet ne razumiješ o čemu se ovdje radi. Situacija je bila obratna. Ona je njemu muljala iza leđa, a ne on njoj. On je znao raditi gluposti, ali nije ju nikada varao s drugom. A te muljaže su bile tzv. sustavno uništavanje u pozadini. Nikada nije pred drugima pokazivala svoje pravo lice, osim kada sam ja bio u pitanju. Jako je dobro glumatala, gotovo filmski, emocije, brigu, plakanje, veselje...Ustvari nije bila takva.

Kažem ti, ovo je alternativni slučaj, medicina ovakve slučajeve teško može objasniti. Radilo se očigledno o nekakvom prilično zlom entitetu unutar nje. Na psihotestu, prvi puta, otkako je bila hospitalizirana, se pokazalo kako ju nije briga za ništa. To joj se navodno vidjelo u očima. Sve ostalo, bila je samo gluma i paravan.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 00:27   #411
madaj koji psihotest, to nije mjerilo niceg
ja ti rijesim psihotest tako da ispadnem super najbolja ili najgora ludakinja, po zelji kako hoces
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 11:47   #412
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
madaj koji psihotest, to nije mjerilo niceg
ja ti rijesim psihotest tako da ispadnem super najbolja ili najgora ludakinja, po zelji kako hoces
nemozes svakoga rpevariti,to mozes u najvecoj mjeri glupim testovima pismenim
evo ja te mogu skuziti pokretom,pogledom,osjecajem itd,dakle mozes govoriti sto hoces,ja ti da tako kazem uđem u UM,ne bas doslovno vise onakom okolo
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 09:44   #413
Ti, umalo pa svemoćni Iknare, ne ispravljaš psiho testove.
A šteta, bilo bi manje bolovanja u državi...
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 22:14   #414
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
madaj koji psihotest, to nije mjerilo niceg
ja ti rijesim psihotest tako da ispadnem super najbolja ili najgora ludakinja, po zelji kako hoces
Nije samo psihotest bio u pitanju, već i razgovor sa čovjekom, koji je po struci navodno bio iskusni psihijatar. Odmah je skužio da nešto opako ne štima s njom. U očima joj se moglo vidjeti da je postala nekako ravnodušna i bezosjećajna. Počela je, već onda, glumiti emotivne reakcije. Mislim, znaš kako to izgleda kada osoba počne glumiti emotivne reakcije i sve ono što ustvari nije. I ti si, pretpostavljam, prishologinja ili psihijatrica po struci, pa znaš vjerojatno nešto više o tome.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 22:26   #415
Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
nemozes svakoga rpevariti,to mozes u najvecoj mjeri glupim testovima pismenim
evo ja te mogu skuziti pokretom,pogledom,osjecajem itd,dakle mozes govoriti sto hoces,ja ti da tako kazem uđem u UM,ne bas doslovno vise onakom okolo
I meni se čak znalo dogoditi, prilikom sna, da uđem u nečiji um i budem dio onoga, što ta osoba radi ili što doživljava u budnom stanju. Nisam sam sebi mogao vjerovati da se to može.

I sad nek mi to objasni medicina, kako je to moguće da osoba, prilikom sna, bude u tuđem umu. Gotovo nemoguće, rekli bi oni, a meni se dogodilo i to nekoliko puta. Ali u to je teško vjerovati, jer se ne može dokazati bez svjedočanstva onih, u čijim smo umovima bili prilikom sna.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 22:28   #416
@Iknar
I meni se čak znalo dogoditi, prilikom sna, da uđem u nečiji um i budem dio onoga, što ta osoba radi ili što doživljava u budnom stanju. Nisam sam sebi mogao vjerovati da se to može.

I sad nek mi to objasni medicina, kako je to moguće da osoba, prilikom sna, bude u tuđem umu. Gotovo nemoguće, rekli bi oni, a meni se dogodilo i to nekoliko puta. Ali u to je teško vjerovati, jer se ne može dokazati bez svjedočanstva onih, u čijim smo umovima bili prilikom sna.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 09:54   #417
nisam nikad cula za nekog opsjednutog niti ga vidjela...
osim mediji...
tako da u to ne vjerujem ni jednog grama.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 00:19   #418
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
nisam nikad cula za nekog opsjednutog niti ga vidjela...
osim mediji...
tako da u to ne vjerujem ni jednog grama.
Ni nećeš vjerojatno, jer takve su osobe, u javnosti. očito vrlo vješti glumci, ne pokazuju pravo lice, osim ako ih ne isprovociraš. S nekima moraš baš biti u stalnom kontaktu kako bi shvatila da nešto ne štima kod njih ili proživjeti skupa s njima kojih mjesec ili dva, dok ne počneš čudne reakcije uočavati kod takvih ljudi. Njihove najveće žrtve su slabije osobe. Čim vide da si slab, da nemaš stava, postave se iznad tebe i dominiraju tvojom voljom.

To iskustvo sam i ja imao. Pred drugima je ta osoba glumila nešto što nije, a preda mnom je pokazivala svoje pravo lice, sve svoje odvratne namjere i agresivnost. Ja tada, s obzirom na to, kakav sam bio (sjeban do kraja da mi prostiš), nisam ni mogao znati išta o tome, da se s njom događa nešto čudno, sve sam prihvaćao kao normalno. A događalo se, ali kako sam bio odgajan, vjerujte mi, super sam još i ispao.


BTW. kada pričamo o agresivnosti nekih osoba, volio bih malo popričati o osobama, koje šire negativnu energiju po javnim i privatnim ustanovama i okolo nas u privatnim životima. Sigurno ste se se svi barem jednom susretali s takvim osobama, koje vam nisu dozvoljavale da dolazite do riječi, nisu vam dozvoljavale da se slobodnije izražavate, da oslobodite svoju kreativnost, ulijevale su vam svojom strogoćom strah u kosti, nerijetko i samim izgledom, gdje su znali izgledati bezobrazno i puno strože, pa ste se bojali što ćete reći pred njima, poticali su vas na svađu. Počinjem vjerovati da i ovo čak ima nekakve veze sa demonima, jer kada ste u njihovoj blizini, osjećaju se negativne vibracije.

Evo na primjer, moj otac, neću sada reći čime se bavi, prilikom poslovnog puta u Viroviticu, susreo se sa jednom svojom bivšom kolegicom, koja je na u početku djelovala normalno, a onda je počela poprimati agresivne reakcije, kada ju je zamolio neke poslovne materijale. Počela se svađati i derati na ljude oko sebe. I on i osoblje oko njega, samo su u čudu gledati tu ženu. Nikome nije bilo jasno zašto je postala agresivna. Nije se radilo o ničemu posebnom inače. Radilo se o običnim poslovnim materijalima, koje je osoblju iz Zagreba trebalo za rad i dobili su ih na kraju. Ništa specifično, kamo li uvredljivo, a žena planula nizašto, ko da joj je netko napravio nekakvo zlo. Po Podravini takvih agresivaca imaš koliko te volja, koji planu samo, ničim izazvani.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 09:34   #419
klokanovac...

nebih ja te ljude nazvala opsjednutima...
imas takve ljude koji su kratkog fitilja... agresivni i sl...
sve je to vise neki psiholoski drugaciji sklop...
Takve ljude jednostavno treba izbjegavati i ostaviti ih same... pri tome mislim cak i da ti je otac majka sestra brat zena ... ostaviti ih same izolirane dok njihova destruktivnost ne ubije njih jer kad nemaju koga dic ce ruku na sebe i to bi bilo idealno ...
mrzitelje bih ja ostavila u tamnici dok od manjka sunca ne uginu... jer zla rade svima ... nikome nisu dragi... ne treba ih ovaj svijet.

No i dalje ne mislim da su to demonima opsjednuti ljudi...
ne vidim nista paranormalno u takvim ljudima osim glupost ...

barem onako kako krscani opisuju opsjednuca.... to nema veze s time... nisam vidjela niti cula za nekog tko vristi na spomen molitva i ne znam kakve sve nebuloze ...
znaci to... u to je vjerujem...
a mrzitelje vjerujem jer ih ima... nema ih toliko puno ali ih ima...
znaci oni okorjeli koji su i agresivni u tom..
takve je najbolje ostaviti.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 11:21   #420
Smoky, jesi ikad bila na nekom karizmatskom događaju?
Ili bar na kolektivnom tretmanu kod bioenergetičara?
Svašta se da vidit ako gledaš...
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:06.