Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2007., 12:07   #201
pa jel bio trumba na krfu u vladi srbije,ti kazes nije,e onda ne znas istoriju,a granice koje joj nudjene 1917 su otprilike one koje zagovara seselj,bez zadra
izvini ti neznas istoriju i zasto se onda upustas,.
ilirizam je ideja katolickih krugova u monarhiji,a katolici nisu svi hrvati,zato i kazem da ste projekat vatikana.
mi nismo zeleli taj projekat da izvode katolicki popovi,i da imamo habsburga na vlasti,mi nismo bili klerikalna drzava,
znaci srpska vojska nije usla u zg,svak ti cast,TI SI DRUGI STJEOAN RADIC,STETA STO NISTE U UGARSKOJ ,IMALI TAKVE TACKE
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:11   #202
Quote:
OBRENOVAC kaže: Pogledaj post
pa jel bio trumba na krfu u vladi srbije,ti kazes nije,e onda ne znas istoriju,a granice koje joj nudjene 1917 su otprilike one koje zagovara seselj,bez zadra
izvini ti neznas istoriju i zasto se onda upustas,.
ilirizam je ideja katolickih krugova u monarhiji,a katolici nisu svi hrvati,zato i kazem da ste projekat vatikana.
mi nismo zeleli taj projekat da izvode katolicki popovi,i da imamo habsburga na vlasti,mi nismo bili klerikalna drzava,
znaci srpska vojska nije usla u zg,svak ti cast,TI SI DRUGI STJEOAN RADIC,STETA STO NISTE U UGARSKOJ ,IMALI TAKVE TACKE
Prihvaćam ispriku. Mada je trebala doći i prije, ali nikad nije kasno ako je iskreno.

Nebitno je ovo sa Trumbićem, Srba nema ni blizu Zagreba. Nisu ušli u ZG jer su ga osvojili, nego kao rezultat ujedinjenja.

Ilirizam je bio zabranjen u monarhiji, pa reci koji su to katolički krugovi bili protiv katoličke monarhije da je čak i ilirsko ime zabranjeno?
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:11   #203
VOJVODA ZIVOJIN MISIC NIJE USAO U ZG,SVAKA CAST TVOM OBRAZOVANJU.
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:15   #204
trumbic nebitan,u pravu si trebao je da se pita parlament u madjarskoj,ali vidis on nije hteo da se vi otcepite,ali ste isto radili i 1526,i 1918,i 1940,i 1990,jednostavno niste za kolegu u vojsci,cim se ugarbi prilika vi nekog podrebarce,da li je srbin,ili madjar,ili nemac,nema veze
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:16   #205
Gdje je bila srpska vojska kad je HR raskinula veze sa AU?

U Beču?
U Budimpešti?
U Zagrebu?
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:19   #206
pa mi smo vlascad koja je se lizala sa turcima,sto ste se onda cepali od madjara,em evropa,em katolici,e stvar je u tome sto je madjarska bila bitnija austriji,i nije se pitala hrvatska,a mi smo vam dosli kao narod koji je nudio na ravne casti,po sazlugama,da imate drzavu,i prihvatili ste,e stvar je sto mi nismo hteli vas,nego samo srbe,pa ste ubacivali u to ime,sabor hrvata,i srba,pa imas isto sabor slovenaca ,hrvata i srba,za svaki slucaj,dai tu se udesi,da se oseca da niste uradili nelegalno otcepljneje od voljenih sandora
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:19   #207
Quote:
OBRENOVAC kaže: Pogledaj post
trumbic nebitan,u pravu si trebao je da se pita parlament u madjarskoj,ali vidis on nije hteo da se vi otcepite,ali ste isto radili i 1526,i 1918,i 1940,i 1990,jednostavno niste za kolegu u vojsci,cim se ugarbi prilika vi nekog podrebarce,da li je srbin,ili madjar,ili nemac,nema veze
Najdraže mi je bilo 1848. kada smo Ugre razbucali ko panta pitu. Razbahatila se Mađarska, te hoće ovo ono.
Na papiru su Mađari bili znatno jači. Jelačić skupio vojsku, prešao Dravu, tri puta ih razbio i ušao u Budimpeštu. Tada se jasno vidjelo ono što se odavno znalo. Austrijanci i Ugri su imali puno sjajnog oružja ali vojnička elita Austrougarske su bili Hrvati.

Ono što se manje zna je da je između Drave i Budimpešte ostala pustoš.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:21   #208
gde je bila,secas nasih prepirki,na pocetku,gde je bila turska vojska kada je slavonska gospoda nudila vazalstvo turcima,bila je negde u makedoniji,i vi ste isto to uradili,da vas ne preduhitri vreme,
sve u svemu,trebali smo se dosta ranije raspasti,kako je funkcionisla ta drzava sa vama,dobro smo i opstali
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:23   #209
Quote:
Ber kaže: Pogledaj post
Najdraže mi je bilo 1848. kada smo Ugre razbucali ko panta pitu. Razbahatila se Mađarska, te hoće ovo ono.
Na papiru su Mađari bili znatno jači. Jelačić skupio vojsku, prešao Dravu, tri puta ih razbio i ušao u Budimpeštu. Tada se jasno vidjelo ono što se odavno znalo. Austrijanci i Ugri su imali puno sjajnog oružja ali vojnička elita Austrougarske su bili Hrvati.

Ono što se manje zna je da je između Drave i Budimpešte ostala pustoš.
a zaboravi da kazes da rusija usla u madjarsku preko karpata i vec razbucala,a vi ste kao na lesinu udarali,ima te vi te akcije od xv veka
junaci do moga,
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:26   #210
Quote:
OBRENOVAC kaže: Pogledaj post
gde je bila,secas nasih prepirki,na pocetku,gde je bila turska vojska kada je slavonska gospoda nudila vazalstvo turcima,bila je negde u makedoniji,i vi ste isto to uradili,da vas ne preduhitri vreme,
sve u svemu,trebali smo se dosta ranije raspasti,kako je funkcionisla ta drzava sa vama,dobro smo i opstali
Ne uvlači Turke, oni su 1918.g., davna prošlost. Kakva slavonska gospoda i bakrači. Imaš Dubrovnik koji je bio u vazalnom odnosu sa Turcima, pa usporedi položaj Dubrovnima i Srbije. Garantiram da ćeš vidjeti razliku.

Jednostavno odgovori na postavljeno pitanje. Gdje je bila srpska vojska kad je HR raskinula veze sa AU, a ni kraj rata nije bio proglašen.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:27   #211
Quote:
OBRENOVAC kaže: Pogledaj post


a zaboravi da kazes da rusija usla u madjarsku preko karpata i vec razbucala,a vi ste kao na lesinu udarali,ima te vi te akcije od xv veka
junaci do moga,
Je li Rusija ušla u Budimpeštu?
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:32   #212
Quote:
OBRENOVAC kaže: Pogledaj post
gde je bila,secas nasih prepirki,na pocetku,gde je bila turska vojska kada je slavonska gospoda nudila vazalstvo turcima,bila je negde u makedoniji,i vi ste isto to uradili,da vas ne preduhitri vreme,
sve u svemu,trebali smo se dosta ranije raspasti,kako je funkcionisla ta drzava sa vama,dobro smo i opstali
Obrenovac ove gluposti često ponavljaš, ali pre plitko za reakciju. Komentar samo zbog kontinuiteta.
Dio hrvatskog plemstva nudi Turcima vazalstvo, pušta ih preko teritorija u harače za Sloveniju i slično. Naravno. Turci su bili opake životinje. Palili, ubijali, silovali, odvodili. Danas jesi, sutra nisi. To su bila teška stoljeća i samo tko je imao posla sa Osmanlijama može to shvatiti. Iskreno, i ja shvaćam to niže plemstvo koje je kupovalo vrijeme da preživi. Glavnina plemstva se ipak tukla doslovno do zadnje kapi krvi. Znaš da nas Turci u svojoj povjesti jako respektiraju. Mala zemljica koja se s njima tukla i nikada nije pala.
Sad se vraćamo na ono staro. Tio nas zajebavaš čiji su sunarodnjaci razlupani u 50 godina i onda na Hrvatski teritorij dolazili s gaćama na štapu. Pogledaj svoju povjest pa se javi nas podjebavati.
Srbija se naguzila nakon jedne poštene bitke a stjerano joj do jaja za 50 godina. Poljubi noge slavonskoj gospodi.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:33   #213
Quote:
OBRENOVAC kaže: Pogledaj post


a zaboravi da kazes da rusija usla u madjarsku preko karpata i vec razbucala,a vi ste kao na lesinu udarali,ima te vi te akcije od xv veka
junaci do moga,
Ne bih rekao. Hrvati su odradili 95 % posla. Pročitaj što se tada zbivalo.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:41   #214
Obrenovac, javi kad ti bude zgodno gdje je bila srpska vojska 29.10.1918.g.

I koliko je bilo osloboditeljskih srpskih vojnika na ozemlju Hrvatske na taj dan?
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:43   #215
ma znam sad bih ja trebao da se nadjebavam kao u prici o saoboru,pa o bosni,

ok,jebali ste im kevu,ali dovoljno opet ostase veci igraci i vi deo njih,ali nekao bre zaboravite ulogu drugih i to najcesce ako je taj drugi jaci,pa pominjete i i njihove doprinose kao vase,i ti stvarno mislis da je jelacic razbio madjare,na kopje su nagrnuli,i srbi u sremu,backoj,i vlaske cete iz erdelja,i rusi,i landsknerhti iz krunskih zemalja,ali jbg,niko ne uradi do vas,ako smrtno ranjenom udaris zadnji taj udarac vosi u smrt,a ne od onih koji su ga savladali,oborili,nrego ko je zadnji reagovao,
znaci posle 1848 vi ste nezavisni,ili ste samo radili po naredjenjima beca
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:50   #216
Znači odustao si od luckaste srpske teorije po kojoj su Srbi oslobodili Hrvate austrijskog jarma?

Dobro, sad možeš odgovoriti kakve su političke odluke donosili Srbi npr. 1527g.?
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:53   #217
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Znači odustao si od luckaste srpske teorije po kojoj su Srbi oslobodili Hrvate austrijskog jarma?

Dobro, sad možeš odgovoriti kakve su političke odluke donosili Srbi npr. 1527g.?
Nikakve, nije imao tko donositi.
Imali su rodovske starješine i turski zulum. Ovo pišem ozbiljno.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:53   #218
naravno ja tebi odgovaram da mi nismo imali sta radimo,vec su kontkakti hrvat.politicara isli i do 1915,a u zg,nebi srbi ni usli,da ih niste zvali,jesili ti blesav ili lud,covec vi ste uradili ono sto ste radili i mnogo pre toga,ponasali ste se nedolicno,i izdavali,eto to ste radili,od slavonske gospode,svaki put kada zagusti vi ste menjali stranu,ii sd opet ponavljam nadjite paralele u vasem ponasanju,1526,1918,1940,1990,jednostavno je razmisli,a znaci dubrovnik je deo hrvatske, u srednjem veku,ok
a kada ste se otceplili zasto je srbija morala da reaguje kod italije da neostanete bez cele dalmacije,valjda ste morali kao samostalni da reagujete,
JEBIGA SVE PONAVLJAM KADA BUDETE REKLI NESTO STO JE POTKREPLJENO CINJENICAMA I IMA KONTINUITET,I KADA TO NIJE NEKI DEO VASEG BOLESNOG POIMANJA MESTA U SVETU,A ISTORIJU TAKO USKO GLEDATE DA JE PROSTO NEVEROVATNO KAO UOPSTE SKLAPATE CINJENICE,MISLIM SVAKA VAM CAST
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:56   #219
Razmisljaj sire bere,nemoj laprdati,da ste kojim slucajem bili u bugarskoj,pali bi 1396,u srbiji 1459,a kako vi to gledste macva i vojvodina nisu pali do 1526,po vasem uzusu,tako bi izgledalo,zato se negleda istorija sa stavrnosti sadasnje vec onovremene,i 1526 gospoda u cetingradu su bili skoro cisti madjari,koji su tako i pisali
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:57   #220
Quote:
OBRENOVAC kaže: Pogledaj post
ma znam sad bih ja trebao da se nadjebavam kao u prici o saoboru,pa o bosni,

ok,jebali ste im kevu,ali dovoljno opet ostase veci igraci i vi deo njih,ali nekao bre zaboravite ulogu drugih i to najcesce ako je taj drugi jaci,pa pominjete i i njihove doprinose kao vase,i ti stvarno mislis da je jelacic razbio madjare,na kopje su nagrnuli,i srbi u sremu,backoj,i vlaske cete iz erdelja,i rusi,i landsknerhti iz krunskih zemalja,ali jbg,niko ne uradi do vas,ako smrtno ranjenom udaris zadnji taj udarac vosi u smrt,a ne od onih koji su ga savladali,oborili,nrego ko je zadnji reagovao,
znaci posle 1848 vi ste nezavisni,ili ste samo radili po naredjenjima beca
Ti govoriš o seljačkim ustancima koji su izbili nakon što su Hrvati pomeli mađarsku vojsku. Daj prouči zbivanje u AU 1848.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.