Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2013., 15:59   #81
Da li netko zna zašto u Petrovoj 3, Zavod za transfuziju ne želi napraviti pretrage krvi prema uputnici ginekologa trudnicama prije 12 tjedna trudnoće? znači pretrage KG,RH, HBS AG T SENZ ANTITREP TEST, mirkoflokulacija VDRL test na pločici. Djelatnica zavoda kaže trudnicama da dođu u 12 tjednu bez ikakog daljnjeg objašnjenja. Znima me da li to rade iz nekog doista opravdanog razloga ili radi štrajka?
petroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 16:39   #82
Koliko znam, tamo je isto štrajk, rekle su mi neke cure da im nisu htjeli raditi neke nalaze. Pa možda ima veze
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 22:27   #83
to sam se i mislila, njihova nesavjesnost je presla sve granice, treba im ukinuti place s obzirom koliko se presetavaju tamo!! Oni trudnicama nalaze ne zele raditi a ocekuju neku povisicu, tog ima samo kod nas...
petroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 22:56   #84
STvarno šalju trudnice doma prije 12tt?
Ja isto bila možda prije mjesec dana, al dobro ja sam već bila tad 20i neki, više se ne sjećam.
Al me isto na vratima dočekala jedna djelatnica i pitala koji sam mjesec valjda da vidi jel me može otkantati ili ne, ali nije mi se činila ni bahata ni ljuta ni ništa, stvarno svašta.
__________________
.. And I will not be commanded And I will not be controlled And I will not let my future go on Without the help of my soul ..
lila_887 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 09:24   #85
ja sam jucer zvala i rekli su da ne primaju trudnice ispod 14 tt

ocito je nebitno ako imas hepatitis ili ako ti se krv zgrušava... to je sve nebitno.. bitno da oni strajkaju .. njaradije bi ih sve tamo zasamarala!
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 09:53   #86
Mene primili,doduse bio je 1. Dan strajka
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 11:26   #87
znači ako sam prešla 14 tt primit će me?? imam uputnice za one neke markere za hepatitis..
monika33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 14:34   #88
Svašta...Očito se promijenilo. Meni su radili u 8. tjednu, ali to je bilo točno prije god. dana. Kaj im je došlo...Možda štede pa traže da prodje prvih tri mjeseca, tad su spontani najčešći pa da budu sigurni da se trudnoća nastavlja prije nego utroše materijal...Niš drugo mi ne pada na pamet...Sve u svemu, mogli su objasniti.
__________________
The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.
lujka_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 14:41   #89
Quote:
lujka_x kaže: Pogledaj post
Svašta...Očito se promijenilo. Meni su radili u 8. tjednu, ali to je bilo točno prije god. dana. Kaj im je došlo...Možda štede pa traže da prodje prvih tri mjeseca, tad su spontani najčešći pa da budu sigurni da se trudnoća nastavlja prije nego utroše materijal...Niš drugo mi ne pada na pamet...Sve u svemu, mogli su objasniti.
i meni su radili u 10 tjednu proslu trudnocu... sad zbog strajka ne rade
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 22:21   #90
Da, zbog strajka ne zele primiti trudnice, pa lijepo budite mudre i trazite od ginekologa da na uputnici napise 12 tj i problem rijesen! ;-)
petroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 13:25   #91
Quote:
petroslava kaže: Pogledaj post
Da, zbog strajka ne zele primiti trudnice, pa lijepo budite mudre i trazite od ginekologa da na uputnici napise 12 tj i problem rijesen! ;-)
pa na uputnici se ne piše tjedan... bar namojoj ne piše... a i di bi to napisalo? oni sad imaju neke šifre i to samo poklikaju u sustavu
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 14:32   #92
Da,ne pise nista. Ja idem za 2tj, srecom me nece vratiti jer budem u 28tt
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 20:31   #93
mene su danas primili a nista nisu ni rekli ni pitali, danas sam u 9tt
anyya is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 20:47   #94
Moguće da je to zbog radne obveze, sad moraju raditi...
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 14:49   #95
evo svježi update - danas obavila vađenje krvi, nije bilo gužve, sveukupno izgubila oko pola sata. ja sam 12tt i meni su napravili pretragu, ali bilo je trudnica s manjom trudnoćom i njih su naručivali kasnije.
flya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 22:54   #96
smije li se lagati ili negdje na uputnici piše u kojem sam tjednu?
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 09:49   #97
Quote:
keiTee kaže: Pogledaj post
smije li se lagati ili negdje na uputnici piše u kojem sam tjednu?
ne piše na uputnici
flya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 09:32   #98
upravo sam se vratila iz petrove.. uglavnom narucuju za kasnije ( i trudnice i ne trudnice).. ali ako si preko 12tt primaju odmah
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 14:44   #99
i ja sam danas bila i isto je prvo pitanje bilo prije nego sam dosla uopce na red, koji sam tjedan...srecom po zm sam 13 tt, a kaj oni znaju da mi je preksocilo ciklus i da sam samo 9 tt uglavnom,ja sam svoje obavila. nisu me nista trazili za dokaz o tjednima,ali sam imala trudnicku za slucaj da me zatraze,tamo sve pise po zm...a ne po uzv!
tako da sam super prosla, dosla u 10.15 izasla za 15ak minuta!
__________________
say say say what you want...
alpinestars is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 23:24   #100
cure, dižem temu samo kako bih sve trudnice upozorila:


NIKAKO ne idite prije 12og tjedna. NIKAKO. vratit će vas doma nakon sati i sati čekanja. doći ćete na red, reći koji ste tjedan i onda će vas poslati doma; da dođete nakon 12og tjedna trudnoće.


danas je tamo bio KAOS. na stotine ljudi nabijeno u maloj čekaonici, jedva sam prozor uspjela otvoriti. čekala sam dva i pol sata.
hrpe cura su poslali doma jer nisu bile u "pravom" tjednu. a nigdje to ne piše. mogli su barem staviti nekakvu obavijest na vrata kako ljudi ne bi bezveze gubili vrijeme.
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.