Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2007., 11:20   #61
Možda su Mcdonallds ili Coca cola upravo najzaslužnija za to, jelda?
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 11:20   #62
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Informacije su i dalje točne, nitko ih nije opovrgnuo
jesmo, opovrgnuli smo te. u tekstu koji si ti zalijepio piše da je limunska kiselina kancerogena.

notorna je činjenica da ona to NIJE. prema tome, sve ostalo što piše u tom tekstu izgubilo je apsolutno svaku vjerodostojnost, kada tamo piše takva laž i glupost.

nitko ne tvrdi da su SVI emulgatori i dodaci hrani zdravi, ali borit se protiv njih citirajuć takve gluposti je kontraproduktivno. radije nauči nešto o njima, taman dovoljno da budeš sposoban procijeniti koji od njih je opasan a koji nije, pa se onda ponovo javi po tom pitanju
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 11:31   #63
Ništa, nema druge, morat ćemo na teži način tak da potražimo izvore da li je onaj cijeli tekst hoax ili je po pitanju neka kriva interpretacija

Recimo E 123, piše da je u SAD-u zabranjen, ne znam gdje probao potražiti taj podatak. Poznato je za gumene bombone da su kancerogeni, piše da sadrži E123 kao glavni uzrok tome.

Piše bogomdana wikipedija, a tekst je sigurno produkt nekog wowo alternativca:
Amaranth, FD&C Red No. 2, C.I. Food Red 9, Acid Red 27, Azorubin S, or C.I. 16185, is a dark red to purple azo dye once used as a food dye and to color cosmetics, but since 1976 it has been banned in the United States by FDA as it is a suspected carcinogen.

E123 je i dalje u širokoj upotrebi izvan SAD-a.

Kako objašnjavamo korištenje tvari za koje se priznaje da izaziva karcinomna oboljenja? Da li su proizvodi poput gumenih bombona ili sličnih koji sadrže E123 neophodni za život tako da opravdavaju njihovo korištenje ili je po srijedi manipulacija javnosti i kampanja koja nastoji održati profite što duže pa makar i sa štetnim proizvodima?
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 15:43   #64
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Od jedne koštice sigurno nećeš umrijeti, ali ti neće ništa dobro donijeti. Problem je kod laetrila što je prosječna doza kod koje dođe do simptoma 10x veća od prosječne smrtonosne doze, pa nema faze trovanja prije smrti, pa se ne može predvidjeti je li čovjek previše pojeo. Svejedno, bilo je smrti zbog nekoliko desetaka koštica, pa i manje. Za čovjeka od 70 kg smrtonosna količina je oko 50 g laetrila.


Koliko grama ili miligrama laetrila prosječno ima u jednoj koštici?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 15:46   #65
Quote:
Sheky kaže: Pogledaj post
Rie molim te pročitaj ovaj rad (više kao synopsys svih medicinskih ispitivanja laetrila). NIsam ni sam znao da sadrži cyanid koji se ispušta pod djelovanjem beta-glukosidaze (jel to pravi prijevod?). A nju unosimo preko hrane. 3g laetrila sadrži 180mg cijanida, a 200mg je smrtonosno za čovjeka. Uglavnom, sva istraživanja pokazuju nikakav ili zanemariv antitumorni učinak laetrila. Kod ljudskih testiranja ima puno fatalnih slučajeva. Strašno kako netko ovo može nazivat lijekom.
Možda se može cijanid ispustiti iz laetrila, a da laetril i dalje ostane - laetril?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:49   #66
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Možda se može cijanid ispustiti iz laetrila, a da laetril i dalje ostane - laetril?
ne, i baš s tim cijanidom uništava stanice raka, piše negdje detaljno kako djeluje laetril, ali bi to bolje skuži netko tko je studirao biokemiju jer su opisane reakcije između kemijskih spojeva.

Evo kaj veli Ralph Moss
http://www.whale.to/c/moss.html
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 11:39   #67
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Znaći ista znanstvena zajednica koja ga je proglasila vitaminom godine sada tvrdi da je taj vitamin čak otrovan? Nemoj miješati alternativce u to, znanstveni krugovi su nagradili B17 tom titulom.

Na temelju čega govoriš da je B17 otrovan, možeš li to potkrijepiti nekakvim znanstvenim argumentima?
Na kraju, što se smatra pod otrovom, jer osoba koja je otkrila B17 sama si je uštrcala veliku količinu tog lijeka pred novinarima, usput živio devedeset+ godina i naravno nije umro od raka.

Kako onda tumačimo to da ljudi koji žive u uvjetima gdje se hrane hranom koja obiluje B17 vitaminima, u omjeru stotine puta više nego što ga prosječan čovjek unosi u tijelo. Također nitko od osoba u tim područjima koji se hrane hranom bogatom B17 ne bolujeod raka.

Kako to sad protumačiti, a smatraš da je otrovan.
Ljudi koji se hrane isključivo sjemenjem i zrnastim proizvodima bogatima sa B17 žive dugo i u takvim društvima nema raka.

Objasni ovaj fenomen tako da upotrijebiš B17 kao njihov glavni izvor prehrane.

"VITAMIN" B17, LAETRIL, AMIGDALIN


Laetril ili "vitamin B17" je kemijska tvar koja nema vitaminski status za čovjeka, odnosno to je pseudovitamin. Kako nije esencijalna za naše zdravlje, ne trebamo ga unositi svakodnevno putem hrane. Naziv vitamin B17 laetril je dobio u vrijeme kada je osjećaj istraživača bio dovoljan da se neka tvar proglasi vitaminom, a fiziologija, metabolizam i dokazi esencijalnosti bijahu u drugom planu. Ostali nazivi ovog spoja su mandelonitril B-glukuronid ili amigdalin. Sam naziv laetril, skovao je i spoj patentirao Ernest Krebs Jr. 40-ih godina prošloga stoljeća, koji je zapravo kratica za kemijski naziv ovoga spoja - pročišćeni derivat L-mandelotrila (zakreće polarizirano svjetlo u lijevoj ravnini). Laetril i amigdalin su sinonimi, a ostali manje poznati nazivi su vitamin B17, aprikern, nitrilozidi.

Izvori
U hrani laetril dolazi prvenstveno sjemenkama bobičastog, jabučastog i koštičavog voća (kajsije, breskve, nektarine, šljive, višnje, jabuke, bazga) te u grahoricama, prosu, djetelini i dr. Prema kemijskoj građi, amigdalin je bimolekularni spoj šećernih spojeva benzaldehida i cijanida. Zanimljivo je da je to jedini spoj kojeg po alternativnoj klasifikaciji svrstavaju u vitamine "B skupine " koji nije prisutan u pekarskom kvascu.

Kontroverza
Američki istraživači Sloan i Kettering je 70-tih godina prošlog stoljeća ispitivao laetril na kanceroznim štakorima u petogodišnjem programu. Objavio je da se karcinom širio samo kod 20% laetrilom tretiranih štakora za razliku od 80% kod onih koji nisu tretirani laetrilom. Ipak, svoja otkrića nisu registrirali pred američkim zakonima, i time je ostala kontroverza o antikancerogenom djelovanju ovog pseudovitamina. Do definitivnog odgovora na ovu od drugih istraživača nepotvrđenu studiju, ostaje potencijal ovog spoja, koji ipak nije sasvim bezopasan, kada se gledaju moguća štetna djelovanja. Iako su ga alternativni pobornici vitamina prigrlili kao lijek protiv raka, znanost nije potvrdila takve tvrdnje koherentnim i potvrđenim istraživanjima s čvrstim rezultatima.

Štetnost
Mala količina amigdalina (L-mandelonitril-b-glukuronska kiselina), koja se nalazi u sjemenkama kajsija, jabuka, višanja, šljiva nije štetna po zdravlje. Ipak, one se ne preporučuju za konzumaciju jer sadrže cijanidnu komponentu i prirodne enzime poput beta-glukozidaze koji amigdalin razgrađuju na toksične spojeve tijekom stajanja namirnice. Ti enzimi se mogu deaktivirati prženjem. Simptomi trovanja koji su posljedica oslobađanja cijanidnih spojeva iz prijesnih sjemenki navedenih voćaka uključuju :


* jak gorak okus u ustima, mučnina
* stezanje u prsima i osjećaj gušenja
* nemir, vrtoglavicu, zbunjenost
* glavobolju, grčeve, pjenu na ustima
* proljev, nepravilan i ubrzan srčani ritam
colin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 11:43   #68
Laetril protiv raka

tko voli, nek izvoli....

http://www.astromagicraven.com/alter...cenje_raka.htm
colin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 14:15   #69
kaj koscice treba samljeti u zubima ili treba jos nesto ?
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 02:18   #70
Evo film o B17 : http://video.google.com/videoplay?do...KQi8C2CQ&q=b17


btw: kad FDA kaze da je nešto dobro, u to treba sumnjati i obratno (u 90 % slučajeva)
armagedonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 12:57   #71
meni je sumnjivo to sto u 30 godina istrazivanja koja su financirala udruga u borbi protiv raka sklupljajuci novac od obicnih ljudi, nisu u stanju pronaci lijek, a atomsku bombu su uspijeli sklepati u 3 godine ?
a lijek protiv raka ili bar suzbiti pojavu raka nemreju skopcati u vise od 30 godina istrazivanja ?

tu i lajk o medicini vidi da tu nes nestima ?!

http://rakdojke.kbsplit.hr/slike/slika15.jpg

http://rakdojke.kbsplit.hr/rakdojke.htm

Zadnje uređivanje SAS : 04.06.2009. at 13:09.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 23:50   #72
Quote:
Talidomid kaže: Pogledaj post
Učestalost raka je veća zbog toga što je životna dob produljena, pa se različiti oblici imaju vremena razviti.
Prije sto-dvjesto godina, dok je javno zdravstvo bilo globalno toliko očajno da su ljudi umirali od obične upale pluća, malo je tko mogao doživjeti rak. Glavne bolesti su bile parazitske, bakterijske. Uvođenjem antiseptika to se naglo počelo smanjivati, uvođenjem fluoridacije zubi drastično je opao broj karijesa, i tako dalje. Većina je ljudi dobila šansu živjeti dulje i zato sad imamo više kroničnih bolesti kao što su razni tipovi raka, kardiovaskularna oboljenja, itd.

Rak se ne razvija tako kako si objasnio. Genetika je tu najvažnija stvar, ako isključimo kancerogene tvari i gledamo populaciju koja se njima ne izlaže više od izlaganja tragovima. Otkočivanje tumor supresorskih gena je jedna od najvažnijih stvari koje su se saznale u borbi protiv tih bolesti.

Nadalje, hrana u prodavaonicama ponekad sadrži razne aditive koji su nužni. Nije moguće prodavati lako kvarljivu hranu bez dodatka aditiva. Rizik od zaraze bakterijama je strašno puno veći od rizika koji prestavljaju aditivi. Oni su ionako pozorno toksikološki ispitani i stavljeni u vrlo malim količinama.

Odakle ti samo ideja da je E 330 štetan? Znaš li uopće što je to? Jesi li pokušao pronaći naziv tog aditiva, ili si samo slijepo vjerujući budalastim stranicama, pokupio taj lažni podatak i sad strašiš forumaše?
E 330 je limunska kiselina i dio je čovjeka. Pobliže, imamo je u Krebsovom ciklusu ili ciklusu limunske kiseline.


Ponavljam, E 330 je limunska kiselina i u čovjekovom tijelu je nazočna u obliku citratnog iona, baš kao što imamo acetat, piruvat i hrpe ostalih. Nije otrovnija od prosječnog sastojka ljudskog tijela. Može biti opasna jedino ako ju pojedeš pola kilograma pa ti spusti pH želuca jer otpušta hidronijeve ione, dakle kad djeluje kao k. Np to su gluposti, ekstremi.

Malo se educiraj prije nego izvališ ovako neoprostivo katastrofalne greške. Krebsa se uči u programu srednjoškolske biologije. Prije nego što počneš strašiti pučanstvo, pročitaj koji udžbenik. To ti je ono iz čega ljudi uče, ono što sadrži točne i provjerene stvari. Dobro dođe.
Talodomidu, ti si jedna naivna i i nevjerojatno nerazborita osoba, ovakve gluposti kakve ti pišeš već dugo nisam od nikog čuo. Koliko ja znam, mi imamo u organizmu fosfora i C02 i još tisuće drugih spojeva, pa je njihov unos i u minimalnim količinama i dalje smrtonosan.
Ti očito nisi u stanju primijeniti ništa kako bi došao do svojih zaključaka.
MrSandman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 09:00   #73
To za cijanid je verojatno istina, sam odavno čula da koštice i ne samo marelica, nego i drugogo sličnog voća (breskve, nektarine) sadrže ga, ali u tako maloj količine da se otrovati košticama je jako teško (jer jednostavno nećeš pojesti dovoljnu količinu). Znam da će sad po meni osuti drvljo i kamenje - kojima je to istraživanjima potkrepljeno, ali kemija nije moje područje da tu nešto istražujem, a jedini dokaz koji mogu podastreti - živa sam , a oduvjek jedem te koštice, nisam znala da li su korisne, samo mi sviđa okus.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 11:03   #74
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
To za cijanid je verojatno istina, sam odavno čula da koštice i ne samo marelica, nego i drugogo sličnog voća (breskve, nektarine) sadrže ga, ali u tako maloj količine da se otrovati košticama je jako teško (jer jednostavno nećeš pojesti dovoljnu količinu). Znam da će sad po meni osuti drvljo i kamenje - kojima je to istraživanjima potkrepljeno, ali kemija nije moje područje da tu nešto istražujem, a jedini dokaz koji mogu podastreti - živa sam , a oduvjek jedem te koštice, nisam znala da li su korisne, samo mi sviđa okus.
Pusa za jednostavnost odgovora i iskrenost. Po njihovim teorijama ja sam mrtvac več odavna jer sam kao dijete skoro svakodnevno jeo neke od koštica,ovisi kako je koje voče dozrijevalo, iz istog razloga kao i ti , sviđao mi se okus. Nažalost mnogi kvazi znanstvenici nam sole pamet sa svim i svačim jer su zatvorenog/ograničenog uma ili su poslušnici svojih nadređenih pa po sili dužnosti ili neznanja pucaju po svemu. To je uglavnom njihov problem. Svatko tko misli svojom glavom jednostavno če postupiti onako kako sam osječa da je za njega dobro i to je to.


macatoban is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 12:53   #75
http://www.ajcn.org/cgi/reprint/32/5/1121.pdf
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 14:31   #76
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
Ovo je čista glupost. Nema svrhe da nam serviraš slučajeve koji nisu potvrđeni nego se temelje na naklapanju. To što je jedna osoba "navodno" umrla od trovanja sjemenkama ne može poslužiti dokazivanju ničega, osobito zato što je nakon kemoterapije već umrlo mnogo milijuna ljudi, neki ne samo nakon nje, nego i zbog nje. Moram priznati da me uz taj podatak ovaj jedan jedini slučaj baš ne impresionira previše.
MrSandman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 14:37   #77
Osim toga, iznad imaš 2 slučaja naših članova, koji bi prema članku koji si ostavio već odavno trebli biti mrtvi i to, čini se, ne jednom već nekoliko stotina puta.
Ja ponekad popijem tablete za spavanje da lakše zaspem, ponekad čak i 2, iako vrlo dobro znam da je doza od 7-8 tableta smrtonosna. Očito bi sad trebao cijeli život zaobilaziti te tablete, a i mnoge druge, da slučajno ne konzumiram četiri puta veću količinu od one za koju znam da je potrebna.
MrSandman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 18:02   #78
Quote:
MrSandman kaže: Pogledaj post
Ovo je čista glupost. Nema svrhe da nam serviraš slučajeve koji nisu potvrđeni nego se temelje na naklapanju. To što je jedna osoba "navodno" umrla od trovanja sjemenkama ne može poslužiti dokazivanju ničega, osobito zato što je nakon kemoterapije već umrlo mnogo milijuna ljudi, neki ne samo nakon nje, nego i zbog nje. Moram priznati da me uz taj podatak ovaj jedan jedini slučaj baš ne impresionira previše.
vidim uopce nisi procitao clanak
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 23:35   #79
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Od jedne koštice sigurno nećeš umrijeti, ali ti neće ništa dobro donijeti. Problem je kod laetrila što je prosječna doza kod koje dođe do simptoma 10x veća od prosječne smrtonosne doze, pa nema faze trovanja prije smrti, pa se ne može predvidjeti je li čovjek previše pojeo. Svejedno, bilo je smrti zbog nekoliko desetaka koštica, pa i manje. Za čovjeka od 70 kg smrtonosna količina je oko 50 g laetrila.
..to sve su naglabanja, fakt je, ak te boli glava uzmes tabletu protiv glavoblje napunis se kemijom i bas te briga jer te vise ne boli glava. Ili razumijes to kao signal tijela koje ti javlja da ces dehidrirat ako ne popijes par casa vode pa te nakon toga isto prestane bolit glava. Isto je i sa ljecenjem tumora ak' os' chemo, imas chemo ak' os' zracenje, imas zracenje ak os (amygdalin, laetril, B17) to je sve jedno te isto, imas onda to.
samo za info, kod 99 kospica divlje marelice oslobada se 117mg slobodnog HCN-a. Kod 50g Leatrila (vjerovatno u tekucem stanju) = 50g HCN-a, Morao bi pojesti toliko kospica da bi umro sto ti je zeludac eksplodirao a ne sto si se otrovao.
Osim toga da bi ova prica sa amygdalinom funkcionirala i uopce imala nekakav uspjeh potrebni su enzimi itd.
BigLima is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 02:58   #80
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
meni je sumnjivo to sto u 30 godina istrazivanja koja su financirala udruga u borbi protiv raka sklupljajuci novac od obicnih ljudi, nisu u stanju pronaci lijek, a atomsku bombu su uspijeli sklepati u 3 godine ?
a lijek protiv raka ili bar suzbiti pojavu raka nemreju skopcati u vise od 30 godina istrazivanja ?

tu i lajk o medicini vidi da tu nes nestima ?!

http://rakdojke.kbsplit.hr/slike/slika15.jpg

http://rakdojke.kbsplit.hr/rakdojke.htm

I treba ti biti sumnjivo - rak je ogroman biznis u kojem se vrti jako, jako puno novca a postojeci lijekovi ionako nose milijarde dolara profita proizvodjacima iako ne lijece nista. Zasto bi onda otkrili lijek protiv raka koji bi izljecio rak?
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.