Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2016., 13:18   #481
Slažete se, bolje skupljat' sličice životinja nego kartone. Ovo nije tema - 'aj'mo se malo vrijeđat'. Ide onih čiji su postovi obrisani. On je prvi počeo, nije isprika.


Ova se obavijest ne komentira na temi.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 13:47   #482
Ja bih ti za početak savjetovala da ga ne vodiš u pseće parkove jer mu to očigledno ne odgovara. Ne voli to svaki pas. Moja isto ne voli parkove, prati me u stopu i drugi psi tamo je uopće ne zanimaju, ne mogu reći da ih se boji, ali ih svakako izbjegava (što inače, na ulici, nije slučaj). Isto samo čeka kad ćemo otići. I ja uopće ne smatram da imamo problem, nemamo, ona je sasvim normalan i sretan pas, samo ne voli parkove i tamo ne idemo. Nema smisla da ga prisiljavaš na to.

Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
Mislim..ja sam ga večeras dok je bio u tom stanju išla podragat (znam da ga se ne smije ohrabrivat tako), a on je toliko bio napet da je trznio i na moj dodir.
Čula sam ovo nebrojeno puta, da se ne smije maziti psa dok se boji i da ga se mora potpuno ignorirati i stvarno mislim da je to glupost. Moja se boji petardi i moja pozornost joj u nekim trenutcima odgovara (ako se nije do kraja otišla u paniku, kad joj pričam razveseli se), a u nekim trenutcima ne (kad je skroz u strahu) i to mi pokaže, tada joj je jedino okej da sjedim pored nje.


Quote:
Ne tučem ga..da ne bi bilo zabune. Cimnem ga na lajni ili ga malo trknem nogom onako da ga korigiram. Ne jako..onako, da usmjeri pažnju.
Ja to ne bih radila. U tom trenu mu je već, ionako, neugodno, a ti mu samo daješ još više neugodnih podražaja.


Mislim da ti ne bi bilo loše otići na konzultacije s nekim stručnim da pokuša pronaći rješenje za dnevne šetnje. Stvari koje nisu nužne, kao pseći parkovi, jednostavno treba izbaciti. Ni meni se ne sviđa boraviti na određenim mjestima pa tamo jednostavno ne idem.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 13:48   #483
Quote:
uzumaki kaže: Pogledaj post
Heh, ovisi koliko problematicnim... mislus da autoricin spada u tu kategoriju?
Po ovom što piše mislim da da ali ja nisam stručnjak kao ni nitko tu da to mogu prochjeniti jelda? Znam da moja treneriuca sigurno ne bi psa koji tako reagrira stavila na grupu a znam i za druge stručnjake da nebi bar iz onog što sam saznala od ljudi koji su bili na konzultacijama kod nekih i svi su počeli individualno. I da ovisi kakav je problem valjada oni koji su inače ok a npr. boje se ostat doma sami ne spadaju tu.

Quote:
Ako me boli lijeva ruka kada je dignem onda mi bas i nije koristan savjet "nemoj je onda dizat" autorica je vec jasno izjavila kako nema auto i mogucnost setnje psa gdje nije izlozen stresu. Pitam se dali je netko sa takvim savjetima sprda.
Ja se ne sprdam neznam zašto misliš to? Ja nebi dizala ruku da me boli )))) I mislim da je savjet logičan. Kad me uklještilo u križima doktor mi je reko da se ne naprežem. Logočno jelda? Valjda je tak i s pesom ako mu je šetnja strašna u nekoj situaciji i mjestu onda ga nečeš tam šetat nek buš ga postepeno navikavao. I mismp izbjegavali neke stvari na početku i rekla sam da je bilo teško ali si posložiš ritam života i navikneš se svremenom na promjenu i super ti je kad vidiš mali pomak. Janeču lagati mismo se svi znali doma posvadit jer smo bili živčani kak sad sve trebamo mjenjat. Moj pas nevoli gužvu pa ga ni ne vodim u gužvu i mislim da je to ok.
Newtown is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 15:48   #484
Quote:
Newtown kaže: Pogledaj post
Po ovom što piše mislim da da ali ja nisam stručnjak kao ni nitko tu da to mogu prochjeniti jelda? Znam da moja treneriuca sigurno ne bi psa koji tako reagrira stavila na grupu a znam i za druge stručnjake da nebi bar iz onog što sam saznala od ljudi koji su bili na konzultacijama kod nekih i svi su počeli individualno. I da ovisi kakav je problem valjada oni koji su inače ok a npr. boje se ostat doma sami ne spadaju tu.



Ja se ne sprdam neznam zašto misliš to? Ja nebi dizala ruku da me boli )))) I mislim da je savjet logičan. Kad me uklještilo u križima doktor mi je reko da se ne naprežem. Logočno jelda? Valjda je tak i s pesom ako mu je šetnja strašna u nekoj situaciji i mjestu onda ga nečeš tam šetat nek buš ga postepeno navikavao. I mismp izbjegavali neke stvari na početku i rekla sam da je bilo teško ali si posložiš ritam života i navikneš se svremenom na promjenu i super ti je kad vidiš mali pomak. Janeču lagati mismo se svi znali doma posvadit jer smo bili živčani kak sad sve trebamo mjenjat. Moj pas nevoli gužvu pa ga ni ne vodim u gužvu i mislim da je to ok.
Ako je tebi ok i meni je. Naravno da mozes procjeniti, fati misljenje bez obzira sto nisi strucnjak, nisam ni ja.

Argument na argument i oboje nesto naucimo. Smatram velikom intelektualnom i drustvenom lijenoscu prihvacanje "ne mozes tu nista, prilagodi se" stav.

Ljudi nemaju u pravilu novaca za prave strucnjake pa su im ovakvi forumi jedni od rijetkih mjesta gdje mogu iznijeti probleme. Pogrijesiti nije lose i pitao sam te bez mrve sarkazma za tvoju procjenu. Ono, zanima me. I ja sam ovdje dosao uciti

Poslano sa mog GT-S7562 koristeći Tapatalk
__________________
Seek paleblood to transcend the hunt
uzumaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 16:13   #485
Quote:
uzumaki kaže: Pogledaj post

Argument na argument i oboje nesto naucimo. Smatram velikom intelektualnom i drustvenom lijenoscu prihvacanje "ne mozes tu nista, prilagodi se" stav.
Ja ne mislim da je intelektualna ljenost da se prilagodiš. Da se mi nismo prilagodili svom psu i dali mu vremena da se i on prilagodi nebi bilo nikakvih rezultata. Zapravo smo i zeznuli što smo iz neznanja tupili svoje i pogoršali a i zato jer smo slušali "stručnjake" koji su nam govorili da pas mora sve što si mi zamislimo. Prilagodiš se da olakšaš pesu koji ne rzumje ljudsku perspektivu a na kraju tak i tak dođeš do tog što trebaš i želiš. Bar mi jesmo u dobrom %-tku.

Quote:
Ljudi nemaju u pravilu novaca za prave strucnjake pa su im ovakvi forumi jedni od rijetkih mjesta gdje mogu iznijeti probleme.
Bolkje skupit za pravog stručnjaka nego sam izmišljati ili još gore ko mi nač nekog ko se tak predstablja a nije. Nas je na kraju manje koštao stručnjak nego svi skup zajedno tj. da smo odma išli kod prave osobe manje bi nas koštalo i love i živaca i manje bi trebali raditi. Ja nemrem prek čitanja tuđih iskustva niš naučit jer bolje učim kad vidim i kad mi pokažu i mislim da to vrjedi za sve zapravo. Pogtvo jer tvoj pas nije ko moj i obrnuto.



I prvi savjet koji smo dobili je da pustimo psa na miru da niš posebno ne radimo. I to nam je bilo paf! A sbve zatko kaj smo bili več na rubu živaca i hičeš rješiti. Ljudi su nestrpljivi i to je največi problem.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 21.04.2016. at 16:36. Reason: spajanje postova - koristiti edit
Newtown is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 18:57   #486
Quote:
Newtown kaže: Pogledaj post
Ja ne mislim da je intelektualna ljenost da se prilagodiš. Da se mi nismo prilagodili svom psu i dali mu vremena da se i on prilagodi nebi bilo nikakvih rezultata. Zapravo smo i zeznuli što smo iz neznanja tupili svoje i pogoršali a i zato jer smo slušali "stručnjake" koji su nam govorili da pas mora sve što si mi zamislimo. Prilagodiš se da olakšaš pesu koji ne rzumje ljudsku perspektivu a na kraju tak i tak dođeš do tog što trebaš i želiš. Bar mi jesmo u dobrom %-tku.



Bolkje skupit za pravog stručnjaka nego sam izmišljati ili još gore ko mi nač nekog ko se tak predstablja a nije. Nas je na kraju manje koštao stručnjak nego svi skup zajedno tj. da smo odma išli kod prave osobe manje bi nas koštalo i love i živaca i manje bi trebali raditi. Ja nemrem prek čitanja tuđih iskustva niš naučit jer bolje učim kad vidim i kad mi pokažu i mislim da to vrjedi za sve zapravo. Pogtvo jer tvoj pas nije ko moj i obrnuto.



I prvi savjet koji smo dobili je da pustimo psa na miru da niš posebno ne radimo. I to nam je bilo paf! A sbve zatko kaj smo bili več na rubu živaca i hičeš rješiti. Ljudi su nestrpljivi i to je največi problem.
U tvom slucaju je bilo najbolje rjesenje ne prenosit nervozu na psa ali sto reci covjeku koji ima splasenog psa gdje postoji realna sansa da strah prijede u agresiju ili kod strahovito zastitnicki nastrojenih pasa koji lako mogu nekome nanijeti ozbiljne ozljede?

Trener je najbolje rjesenje ali je takoder utopija da ce ljudi kojima je nezamislivo trosit na psa vise od jeftine hrane (takvih je na zalost jako puno) ili sirotinja koja ionako jedva izgura mjesec (takvih je jos i vise) izdvojit novce za trenera.
Zivis u drzavi gdje ljudi nemaju djeci dat za gablec (marendu)

Nasi savjeti ovdje su nekima jedina stvar koja im moze pomoc, da nije tako onda se ove teme nebi ni otvarale nego bi svi bili sretni sa svojim ljubimcima i osobnim trenerima koji ce ih vodit barem dvije godine kroz razvoj psa

Poslano sa mog GT-S7562 koristeći Tapatalk
__________________
Seek paleblood to transcend the hunt
uzumaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 18:58   #487
I da, prilagodba o kojoj ti govoris mi vise zvuci kao konformizam nego intelektualna lijenost

Poslano sa mog GT-S7562 koristeći Tapatalk
__________________
Seek paleblood to transcend the hunt
uzumaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 19:51   #488
Quote:
uzumaki kaže: Pogledaj post
U tvom slucaju je bilo najbolje rjesenje ne prenosit nervozu na psa ali sto reci covjeku koji ima splasenog psa gdje postoji realna sansa da strah prijede u agresiju ili kod strahovito zastitnicki nastrojenih pasa koji lako mogu nekome nanijeti ozbiljne ozljede?
Moj pas je strpao mog tatu u bolnicu jer mu je razgrio podlakticu. Bilio smo korak od tog da ga ne uspavamo. I nije nam trenerica trebala 2 godine jer radiš i vježbaš ono što se pokaže sam. Mismo se prvo vidjeli 2x tjedno onda smo smanjili na jednom pa po potrebi. Dugotrajan je proces a ne plačanje trenera. A ovi prije su dolazili svaki drugi dan uzeli brdo love za ništa. Tj. za maltretiranje psa. Tako da kad uzmeš nekog tko zna i zna ti pokazat jeftinije prođeš nego kad uzmeš nekog kom je bitna samolova.

Quote:
Trener je najbolje rjesenje ali je takoder utopija da ce ljudi kojima je nezamislivo trosit na psa vise od jeftine hrane (takvih je na zalost jako puno) ili sirotinja koja ionako jedva izgura mjesec (takvih je jos i vise) izdvojit novce za trenera.
Ja znam i one koji kupouju za psa hrpu bedastoča i na totroše puuuuuno novaca. Npr. kod menbe je bračni pas s nekakvim malim čupavim pesom koji ima valjda više odječe nego kaj bum ja ikad imala )))) A pas je neodgojen, agresivan, nemre ostat sam doma, piša im po doma. Kad sam im dala broj rekli su da nemaju novaca )))))) Ne velim da nema onih koji stvrno nemaju samo više srečem ove koji pričaju da nemaju a vidiš da troše na gluposti.
Newtown is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 22:00   #489
Evo da napokon odgovorim.

Otkako sam ostavila onaj veliki post, nisam ga vodila u pseći park. Stvarno nema smisla forsirati. Ima dovoljno godina i nije da mu fali socijalizacije, a vidim da se u šetnji kad sretne psa veseli i čak je zainteresiran za neku malu igricu. Ipak, tu i tamo ću ga odvesti u park, ako vidim da je dobre volje. Jer ima dana kad mu je ok.

Općenito..pokušavam ga voditi gdje mu je ugodnije. Naravno, u međuvremenu je bilo trenutaka kad mi je pobjegao prema doma jer nije želio ići di sam ja naumila. Tad se moram zaderati baš ono jako da doprem do njega i da se vrati do mene.

Uglavnom... nije mi cijela poanta da ga ne vodim di ne želi već ću ipak potražiti stručnu pomoć opet. Informirat ću se o tom urban petu.

Sad se trenutno bakčemo s keratitisom :S pa kad se izliječi.
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 08:53   #490
Zdravo!

Nekako si računam da će ovdje najviše ljudi vidjeti, ali ako nije prikladno mjesto, slobodno me preselite.

Udomila sam 4 godine staru kujicu koja je divna u 99% stvari. Poslušna, zna se ponašati u stanu, beskrajno umiljata i divna prema svima.
No, očito pati od separacijske anksioznosti i sad, nakon što je s nama nekih 4 mjeseca, ide na gore. Instalirala sam kamericu da ju snima da vidim što točno radi i tu ima svega - od sviljenja, bacakanja, lajanja, zavijanja, reorganizacije kauča i jastuka.
Jučer sam se jako prepala jer je gurnula bicikle i malo je falilo da ne padnu na nju. Ne želim da se ozlijedi.

Vježbam s njom ostajanje kod kuće tako da se pravim da sam izašla i nagradim makar i minutu koju je dobra i mirna, ali raditi moramo kako bi ona imala što jesti.

Stoga imam prijedlog.
Postoji li netko tko ima prijateljski raspoloženog psa i također je zaposlen, a nalazi se negdje u zapadnom dijelu grada - Špansko, Prečko, Jarun, Vrbani, Voltino, Rudeš, tko bi bio voljan da psi preko dana ostaju skupa i prave si društvo dok smo mi na poslu?

Tražila sam također neku varijantu vrtića za pse, ali to su u glavnom takve cijene da komotno mogu dati otkaz i biti s njom doma cijelo vrijeme.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 20.09.2016. at 11:26. Reason: pogledati popis tema prije upisa posta
bucka brzoprst is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 17:33   #491
Pas ne želi van

Imam problem sa svojim psom - ne želi van.
To je sve počelo otkad sam ga vodio na kino na otvorenom na kojem je bilo dosta bučno i prepao se buke.
Sada kada mu spomenem odlazak van - odmah se skriva negdje ili ispod nečega.
Zna tko kako rješiti ovaj problem?
__________________
S budalama se ne isplati svađati, prvo te spuste na svoj nivo a onda dotuku iskustvom.
tihi ubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 20:07   #492
Štene od 5mj. mi ima problema kada napustimo stan. Primjetio sam da počinje nekontrolirano lajanje i to traje i traje dok se ne vratimo.
Maksimalno koliko je ostala sama bilo je 3 sata. Počeli smo s minimalnim izbivanjem, ali ne pomaže.
Probao sam s Kongom, šetnjama prije odlaska, ali niš baš ne koristi. Laje i laje.
Čak sam i postavio kameru da vidim što radi dok nas nema doma.
Nervoza i nemir cijelo vrijeme dok nas nema, kada se netko vrati doma uzbuđenje, i onda legne i spava.
Ima li netko preporuku trenera ili osobe koja se bavi takvim ponašanjima, jer htio bih dok je još štene poraditi na ovome problemu.

Hvala.
Xeroxmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 20:44   #493
Quote:
Xeroxmeister kaže: Pogledaj post
Štene od 5mj. mi ima problema kada napustimo stan. Primjetio sam da počinje nekontrolirano lajanje i to traje i traje dok se ne vratimo.
Maksimalno koliko je ostala sama bilo je 3 sata. Počeli smo s minimalnim izbivanjem, ali ne pomaže.
Probao sam s Kongom, šetnjama prije odlaska, ali niš baš ne koristi. Laje i laje.
Čak sam i postavio kameru da vidim što radi dok nas nema doma.
Nervoza i nemir cijelo vrijeme dok nas nema, kada se netko vrati doma uzbuđenje, i onda legne i spava.
Ima li netko preporuku trenera ili osobe koja se bavi takvim ponašanjima, jer htio bih dok je još štene poraditi na ovome problemu.

Hvala.

ja mogu predložiti

Jelenu Kallay http://www.vagabond.hr/individualni-treninzi/

ili Igora Gaćešu http://www.ka-dog.hr/problemi-u-ponasanju/

Oboje se bave individualnim savjetovanjima i problemima u ponašanju...
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:18   #494
Quote:
Xeroxmeister kaže: Pogledaj post
Štene od 5mj. mi ima problema kada napustimo stan. Primjetio sam da počinje nekontrolirano lajanje i to traje i traje dok se ne vratimo.
Maksimalno koliko je ostala sama bilo je 3 sata. Počeli smo s minimalnim izbivanjem, ali ne pomaže.
Probao sam s Kongom, šetnjama prije odlaska, ali niš baš ne koristi. Laje i laje.
Čak sam i postavio kameru da vidim što radi dok nas nema doma.
Nervoza i nemir cijelo vrijeme dok nas nema, kada se netko vrati doma uzbuđenje, i onda legne i spava.
Ima li netko preporuku trenera ili osobe koja se bavi takvim ponašanjima, jer htio bih dok je još štene poraditi na ovome problemu.

Hvala.
Moja je preporuka Urban Pet, samo pohvale!

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 11:24   #495
Quote:
Xeroxmeister kaže: Pogledaj post
Štene od 5mj. mi ima problema kada napustimo stan. ...
Ima li netko preporuku trenera ili osobe koja se bavi takvim ponašanjima, jer htio bih dok je još štene poraditi na ovome problemu.

Hvala.
Ovo je od mene neki mali savjet jer smo svi prošli to. MI smo bili i podstanari prve dvije god života psa.
Nosite neku majicu veliku kad spavate par noći i to mu stavite gdje leži možda ga smiri. Možete i više majica na više pozicija i od više članova obitelji.
Mi sad imamo svoju kuću pa pored balkonskih vrata stavimo tabure na kojem pas može promatrati vani susjede, mace koje mrzi, psa na kojeg je ljubomorna... Može mu se to napraviti i da dođe na prozor.
Možda pokušati naći neku muziku koja smiruje i koju slušajte kad ste zajedno i pustit da to svira kad vas nema. Ili ostaviti radio da svira. Češće da se navraća kući i da pas vidi na nije sam.

Pošto je naš pas manji imamo i kućni wc, oduvjek češće mokri i nismo htjeli da je opteretimo da trpi nešto poput potrebe za uriniranjem. A znala je biti sama i 10 sati. Tri wc podloge imamo za duže odsustvo.

Potrudit se morate i prilagoditi takvom psu, a vremenom će biti bolje. I vi najbolje poznajete svog psa i najbolje si savjete morate sami dati.

Pustite neka se pas raduje kad dođete, ima nekih glupih savjeta da to ne bi smio raditi. Moš si ga misliti.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 11:39   #496
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Nosite neku majicu veliku kad spavate par noći i to mu stavite gdje leži možda ga smiri. Možete i više majica na više pozicija i od više članova obitelji.
Ovo s majicom provjereno umiruje psa. Zbog toga joj uvijek ostavim neki dio svoje robe (trenirku, majicu...) ili bilo što što sam taj dan ili dan ranije nosila. Nakon što se dobro izlaje iz protesta što je ostavljena, zalegne na taj komad odjeće i tu čeka. Također je dobra i papuča. Čak uvuče njušku u nju i čeka. Ako je papuča na pločicama, stavim je na vuneni tepihić da se ne prehladi. (Ne papuča, Luna.)
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 12:13   #497
Quote:
_21_ne-tipicna kaže: Pogledaj post
Ako ne mozete problem riješiti sami, onda bi trebali potražiti savjet stručnjaka više na individualnoj razini, ne u školici za pse.
Psa bi trebalo postupno izlagati psima jer njegov strah je stečen i iracionalan je. Trebalo bi ocijeniti granicu do koje izlagati psa drugim psima jer psi kad su na lajni i izlozeni su strahu osjecaju se da su stjerani u kut i njihova reakcija je "burnija".
Možda i vi ne reagirate smireno kad vam od straga prošeta pas?
Jel postoje psi sa kojim se on igra? I kakve su reakcije na lajni i bez lajne sa drugim psima?
Dobro je također imati gurtnu od 10ak metara pa na taj način kontrolirati psa uz ohrabrivanje u daljini kad vidi druge pse i nagrade. Ukoliko je reakcija njegova nepodobna onda treba povisiti ton, ne nagraditi psa i promjeniti smjer. Svaku pozitivnu reakciju njega, od znatiželje za mirisom psa, promatranja bez keženja i sl. treba nagraditi i pohvaliti psa.
I ne znam, no ako vam se pas potuče, nemoj te dopustiti da dobije batina što će te ga vi vuči na lajni, pustite lajnu.
I preusmjeravajte mu pozornost, ali mislim da je najpametnije nekoga tko je stručan za takva ponašanja pitati za savjeti. Frendica mi ima bordera koji je stalno u nekoj nelagodi i njegove reakcije su agresija kad god se osjeti ugrozeno, sva sreca ovdje je samo na psima, nazalost njegova je uglavnom na ljudima.

Puno hvala na odgovoru. S obzirom na situaciju takvu kakva je izlazim puno s njim van i šećem pa sam odlučila testirat to njegovo ponašanje,pozvala prijatelja koji je šetao sa svojim psom da mi pomogne vidjet situaciju. Prolazili smo kao jedno pored drugog s psima i moj naravno odmah počeo s tim ponašanjem,reži i nakostriješi se, pa sam stala i jednostavno htjela vidjet koliko dugo će ta njegova reakcija potrajat. Nakon minutu-dvije smirio se pa sam ga polako s opuštenom lajnom pustila prema psu, prišao je k psu i koliko sam primjetila dosta nesiguran,ali ponjušio psa i počeo mahat repom te se vratio k meni. Nasstavili zajedno šetat kao sve normalno..S obzirom na tu reakciju odvela sam ga u predgrađe gdje ljudi dosta šeću s psima i ko za vraga niti jedna "agresivna" reakcija, ostala u šoku nije mi bilo jasno, otišla u park pustila ga bez lajne uopće nije pogledo druge pse samo se na mene koncentrirao (dobro jasno mi je to je njihova odlika da se koncentriraju na vlasnika), prišlo mu nekoliko pasa, ponjušili se (opet vidjela da je nesiguran i napet dosta) i nastavio se koncentrirat na mene. Odreagirao samo u jednom trenutku i to kad je jedan pas skakao i pokušao se igrat s njim jedno dobrih 10tak minuta,nije ga ugrizao već se samo okrenuo i iskesio zube i došao k meni na što sam ga svezala jer je očito bilo dosta i izašli smo van iz parka. Počela ga šetat u tom djelu gdje ljudi idu sa psima i doslovno nema te reakcije, samo neka ta nesigurnost i napetost prilikom upoznavanja i nakon toga sve okej, ali čim se vratim u kvart i tamo šetam neko prolazi s psom odmah burna reakcija, pa sam pomislila da se možda baš zbog tih napada koji su bili u kvartu tamo i ne osjeća sigurno, pa sam prestala tamo šetat. Što se tiče igranja s psima, neće sa svakim ima 2 psa s kojima se igra, a za ostale, odem na Jarun i medju 50 pasa ako si jednog odabere i s njim se igra i to je to, neće sa bilo kojim, uglavnom je koncentracija na meni. Nedavno čuvala 2 štenca 3mj stari koji su tražili dom, samo ih donjela i stavila pred njega na njegovom terenu,tj dvorištu, ponušio ih nikakva reakcija, družio se svaki dan s njima normalno. Nakon njih čuvala mužjaka mješanca oko 3 god star, srednje veličine isto tako samo ga dovela i pustila pred njega, njuškanje,nikakva agresivna reakcija, bili su zajedno svaki dan, nakon par dana začudo počeli se igrat , ali opet neki dan odem u kvart u šetnju ista reakcija kesi zube i dlaka se digne, odem bilo gdje drugdje i sve normalno nema reakcije..sad sam stvarno zbunjena jer ne znam zašto to radi
mateab94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 22:26   #498
Pozdrav svima! Zamolila bih za savjet. Evo naše priče, dečko i ja imamo 3 psa, jednog bišona ženku i 2 mužjaka koje smo uzeli s ulice. Jedan mužjak Komi ima skoro otprilike godinu dana, a drugi oggy otprilike 10 mj. Prva u kuću je došla ženka, pa komi pa oggy. Kad smo uzeli ogija komi je imao oko 7 mj, i super su se slagali, spavali jedan na drugom, igrali se, sve super. Međutim, prije nekih mjesec, dva, oboje su obolili od piroplazmoze (na - 17 stupnjeva ima krpelja) prvi oggy pa nakon dan dva komi. U taj period sam primijetila čudno komijevo ponašanje, napetost, i tad je počeo režat na ogija. E sad, situacije u kojima reži su na povezane i ne možemo shvatiti zašto reži, jer se u jednom trenu igraju super, i onda recimo dođu do nas na kauč i komi krene režat. Inače imaju ogromno dvorište i van su cijeli dan, spavaju u kući. U šetnjama smo rijeđe zbog posla i obaveza. U šetnjama je komi dobar, al oggy je užasno preplašen pas otkad smo ga pronašli. Boji se svega, ali baš svega. U šetnji prođe auto, sjedne nepomično ili se trza od straha, takav je otkad smo ga uzeli i nimalo se nije navikao iako je kod nas 4,5 mjeseci. E sad, danas je bilo najgore što se tiče režanja komija, dečko je izveo van samo ogija jer je teško ići s njih dva sam, pa su došli pred mene kad sam dolazila s posla, a komi i mala bišonka su ostali doma, kad smo ušli u kuću komi je poludio počeo režat i sav se nakostriješio od glave do repa. Makli smo ogija od njega i smirio se, pa su izašli van i skočio je na njega polurežeći. Uopće ne možemo shvatiti njegovo ponašanje. Iskreno za trenere baš nemamo trenutno novaca, jer je dečko bez posla, a ja radim na stručnom osposobljavanju, pa ako neko ima nekakav savjet ili zna za sličan slučaj puno bi nam pomogli, hvala
Bekogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2018., 08:27   #499
Didi ti kupuješ za Sitku adaptil ogrlice?

Eno ti u petissimu black friday, traje od danas do nedjelje, m-l veličina (70 cm) ogrlica dođe 182,39 kn. Pa ako trebaš škicni. Ja od njih uzimala foresto, uzela pouzećem, sve uredno došlo za par dana. Evo link: https://www.petissimo.hr/pas/dodatci...ca-za-pse.html

I super mi kak ova manja dođe 215 kn.

Inače dobila na mail da je black friday, idem viditi šta ima pametnoga. Pola tih stvari na popustu imaju istu cijenu ko inače. Foresto im inače dođe 239 kn, ne znam kakav im je to black friday, stoji da je na popustu s tom cijenom.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2018., 13:58   #500
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Didi ti kupuješ za Sitku adaptil ogrlice?

Eno ti u petissimu black friday, traje od danas do nedjelje, m-l veličina (70 cm) ogrlica dođe 182,39 kn.
Imamo jednu koja čeka da krene u upotrebu, a sljedeća mi treba tek za prosinac. Njihova cijena plus poštarina iziđe više nego kod Zooplusa.

Hvala ti što se brineš.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:31.