Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2008., 09:26   #1
Traženje svoje medicinske dokumentacije na uvid(fotokopiranje)

Ovako,priča ide ovako,ukratko.Kad sam bila trudna(od 5.2005-1.2006.god.)u tri navrata sam ležala na čuvanju trudnoće (ukupno 3 mjeseca)u bolnici.Tada su mi često radili UZV i gin.preglede,i naravno kad sam rodila i napuštala rodilište nisam dobila svoje ultrazvučne knjižice i nalaze.Pa me sad zanima da li ih i od koga mogu tražiti da ih fotokopiram jer želim ići na drugu trudnoću i imati sve u vezi prve trudnoće,jer mi je trudnoća bila jako komplicirana i bilo je jako puno propusta.
Pa eto,ako tko išta zna bila bih zahvalna da mi objasni i napiše koja su moja prava u traženju moje med.dokumentacije.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 10:51   #2
Ja sam ovdje u bolnici u Splitu tražila svoju dokumentaciju i dobila sam bez problema uvid u sve,imaš potpuno pravo na to. Svaki odjel ima svoju kao kancelariju u kojoj se izdaju nalazi i stoji med dokumentacija,bar je ovdi tako.
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 11:06   #3
E to sam i ja htjela.. ja recimo ne znam kakvi su mi nalazi od svih krvnih pretraga koje su mi radili, a bilo ih je puno... u biti rečeno mi je da je sve ok, ali svejedno bi neke stvari voljela imat napismeno..
U kojoj si ti bolnici swanmia bila?
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 12:08   #4
Ja sam bila u Slavonskom Brodu,na rodilištu.
A zanima me i kome se trebam obratiti,jer je naše rodilište kao zatvor,dođeš,pozvoniš i čekaš,zatim ti izađe neka oštrokonđa od sestre i onda na brzinu moraš izbiflati ono što želiš i ako te htjela čuti i razumjeti,onda čekaš i dočekaš,a ako te nije imala volje saslušati onda moš`noćit pred rodilištem,neće nikog poslati.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 12:11   #5
Quote:
swanmia kaže: Pogledaj post
Ovako,priča ide ovako,ukratko.Kad sam bila trudna(od 5.2005-1.2006.god.)u tri navrata sam ležala na čuvanju trudnoće (ukupno 3 mjeseca)u bolnici.Tada su mi često radili UZV i gin.preglede,i naravno kad sam rodila i napuštala rodilište nisam dobila svoje ultrazvučne knjižice i nalaze.Pa me sad zanima da li ih i od koga mogu tražiti da ih fotokopiram jer želim ići na drugu trudnoću i imati sve u vezi prve trudnoće,jer mi je trudnoća bila jako komplicirana i bilo je jako puno propusta.
Pa eto,ako tko išta zna bila bih zahvalna da mi objasni i napiše koja su moja prava u traženju moje med.dokumentacije.


swamnia.. pravno ne znam, ali svaki pacijent ima svoj karton. Jednostavno odi u tajništvo/kartoteku bolnice i traži ga da ti ga daju. nakon određenog vremena onio se pohranjuju u arhivu.

to ti pišem iz vlastitog iskustva. 1985 do 1989 kao dijete sam stradala u jednoj teškoj saobraćajki i bila hospitalizirana dosta dugo. Bilo je tu i operacija.

Nakon 20 godina željela sam otići po karton najnormalnije sam došla, tražila i dali su mi. bio je zakopan u arhivi.. čekala sam dva dana ali sam ga dobila.

Nije bila ginekologija već ortopedija. Ali bolnica je bolnica
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 12:12   #6
Quote:
swanmia kaže: Pogledaj post
Ja sam bila u Slavonskom Brodu,na rodilištu.
A zanima me i kome se trebam obratiti,jer je naše rodilište kao zatvor,dođeš,pozvoniš i čekaš,zatim ti izađe neka oštrokonđa od sestre i onda na brzinu moraš izbiflati ono što želiš i ako te htjela čuti i razumjeti,onda čekaš i dočekaš,a ako te nije imala volje saslušati onda moš`noćit pred rodilištem,neće nikog poslati.
odi u tajništvo bolnice (kako i se već zove) ne do sastara, ne do rodilišta već u logistiku.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 12:14   #7
ako te budu jebali.. i zavlačili za nos zaprijeti novinarima, zaprijeti pas im mater (uf.. razvaljuju me svakih 5 minuta).. luda sam, hormoni mi divljaju ali ne dozvoli da neka glupača odlučuje o tvojoj sudbini i ovaj put.

ako budu zajebavali zovi novinare 24 sata inače su jako jako neugodni a to im i naglasi u bolnici.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 12:52   #8
Hvala Lara,učinit ću to,a i ja sam imala novinare na umu ako budu zavlačili.

(uf.. razvaljuju me svakih 5 minuta)..~~~~~~ Drž` se
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 12:19   #9
ja imam drugacije iskustvo - ne radi se o papirima sa trudnistva vec sa operacije kraljeznice - zeznuli su stvar u bolnici i sa 2slomljena vratna kraljeska me pustili doma (nakon 15dana bolnice) da lezim i odmaram da ce sve proci.... kad smo dosli do drugog doktora isli smo naravno u bolnicu po nalaze- da mu ih mozemo pokazati, medutim u bolnici nam nista nisu htjeli dati vec smo morali sve ispocetka....
sto da vam kazem, nakon dva dana sam zavrsila na operaciji sa 2plocice u vratu kod dr koji mi je spasio zivot...
papire iz bolnice nismo nikada dobili .....

zao mi je samo sto ih nismo tuzili....
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 21:21   #10
Mislim da se ovakve stvari prečesto događaju,strašno iskustvo.
Za svaku osudu,ali ljudi u tim trenutcima ne reagiraju,jednostavno stave sve u drugi plan ili zanijeme i bore se za život u teškim trenutcima.
Ja sam sama imala razloga za tužbe i u Brodu(cijelo rodilište i pedijatriju),u Zg.(dječijeg kirurga) pa nisam o tome tada razmišljala nego sam čupala nadljudsku snagu iz sebe i usmjerila ju na moju Miu da ju izvučem živu,sada naravno hladnije glave zaključujem da sam ih trebala redom sve na sud.Prošla baka s kolačima.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 22:30   #11
postoji pravna služba u bolnici i njima napišeš zahtjev da želiš svoje dokumente iako ne vidim zašto ti ih neće dati...nama ih nisu htjeli dati ali zato što su bili krivi što nam je beba umrla pa su se htjeli izvuči...i kad ti daju obavezno traži da ti točno napišu datum kad su ti to dali, sa štambiljom bolnice i tvojim potpisom...ako ti ne daju sud, novine...mislim to nije u redu od njih
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 09:53   #12
swanmia, a koji dr. ti je vodio trudnoću? ja sam isto iz Broda.....
danijelaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 14:48   #13
Neznam da li smijem ići imenom i prezimenom,evo pa neka moder.brišu ako se nesmije.
U početku trudnoće je bio Bradić,pa je otišao na godišnji i bolovanje,za to vrijeme je bio Sauerborn(on mi je ok,)ali ga je često mijenjali mladi specijalizanti,pred kraj opet Bradić(tada su se taman preselili na Plavo polje i od njega sam išla roditi.A trudnoća mi je vođena i u bolnici jer sam u tri navrata ležala na čuvanju,a tamo te pregledavaju svi,kako koji dan tko radi.
Sada sam napustila Bradića(digne mi se želudac na njega) i prijavila se kod Ćosićke,jedino me ona nije pipnula u trudnoći,a čula sam da puše i na hladno,
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 22:04   #14
moja tetka radi u bolnici, i rekla je da je ćosićka stvarno dobra.... i ja sam kod nje....
kada sam 1. put išla na pregled bila je super, rekla je kad budem planirala trudnoću da dođem pa će mi napraviti sve pretrage.... valjda će ostati dobra..
danijelaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 22:18   #15
Drago mi je što imaš dobro mišljenje o njoj,i super što se sama ponudila da ti napravi sve pretrage prije trudnoće,jako pohvalno
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 09:03   #16
meni su u osijeku oni sve iskopirali i dali....
tarmiqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 10:39   #17
ja mislim da su sigurno nešto zabrljali pa se štite na ovaj način...ne znam imala sam takvo iskustvo pa mislim da je to, ne vidim razloga zašto ti inače ne bi dale tvoje papire
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 20:39   #18
Ima već od toga, al sad sam se sjetila da vam javim da sam ja sve svoje nalaze iz Vinogradske bez problema dobila, čak i slikice od uzv-a, kopije naravno ovjerene i potpisane od strane predstojnika klinike
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 20:59   #19
po zakonu vam moraju dati nalaze ili kopije ili cd-ove sa snimkama....
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 13:15   #20
Da, po zakonu bolnica je duzna izdati dokumentaciju o lijecenju na zahtjev pacijenta. Ako krse zakon uzmes odvjetnika pa ih tuzis. Postoji puno detalja, recimo zahtjev ne predati usmeno nekoj nadrkanoj sestri bez svjedoka vec poslati pismeno preporuceno s povratnicom, sacuvati kopiju pisma i papiric od poste. Provjeriti da je preporuceno pismo isporuceno. Ako ne odgovore u zakonskom roku imate dokaz za tuzbu.
Ako je hitno: traziti usmeno sa svjedokom, na odbijanje traziti ime osobe koja odbija i reci da je za odvjetnika, ici odmah u eskalaciju: sestra-glavna sestra-sef odjela-ravnatelj bolnice-HZZO. Odbijanje davanja dokumentacije moze biti ugrozavanje zdravlja i zivota.
Redfield is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.