Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2008., 13:19   #21
Quote:
mrzli kaže: Pogledaj post
Tako dugo ne misle prodavati zalihe dok netko novi ne uleti i ne uveze po znatno nižim cijenama. I sruši cijenu za 40% u jednom danu.
Postavlja se pitanje zas bi rusio cijenu za 40% ako moze rusit 10%?
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 14:51   #22
Da im napakosti zbog njihove pohlepe?
mrzli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 15:35   #23
Quote:
mrzli kaže: Pogledaj post
Da im napakosti zbog njihove pohlepe?
Ae...celicni Robin Hood ...

ps. koje pohlepe? Pa nece valda s gubitkom radit.
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 15:45   #24
Quote:
shteva kaže: Pogledaj post
Ic ce dolje kad trgovci rasprodaju stare zalihe....

Cijena je na LME pala s 1200 na 300 dolara...
Fakat, hvala za ovaj input. Ako se sadašnja cijena zadrži na ovim razinama, kad tad će i ovi naši morati spustiti cijene i to znatno. 4 puta jeftiniji čelik vani mora uzrokovati kad tad barem 50% sniženje cijena kod nas. Ima nade
Graf cijena čelika na Mediteranskom tržištu
TrickyQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 16:35   #25
Quote:
TrickyQ kaže: Pogledaj post
Fakat, hvala za ovaj input. Ako se sadašnja cijena zadrži na ovim razinama, kad tad će i ovi naši morati spustiti cijene i to znatno. 4 puta jeftiniji čelik vani mora uzrokovati kad tad barem 50% sniženje cijena kod nas. Ima nade
Graf cijena čelika na Mediteranskom tržištu

Tri put jeftiniji... ipak je dolar ojaco...
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 16:38   #26
Quote:
shteva kaže: Pogledaj post
ps. koje pohlepe? Pa nece valda s gubitkom radit.
Pa kod nas bi trgovci samo radili s dobitkom. Mogu kupci popušiti, ali trgovci ne bi trebali?

Čiinjenica je da je čelik pojeftinio 70%. Naši trgovci bi i na pogrešnim procjenama zarađivali, a to ne ide samo tako. Ako se netko natrpao po visokim cijenama, to je njegov problem. No, ja mislim da zalihe ne igraju nikakvu ulogu. Igra ulogu to da naši trgovci ne vole spuštati cijene jer strašno psihički pate kod kalkuliranja na dole. Ja mislim da oni kupuju strašno jeftino i da drže cijene na tom nivou kako bi zarađivali 300%.
No, tržište će to samo izregulirati kad neki shvate da mogu kupiti za 30% cijene i onda to prodavati za 60% današnje cijene i da tako zarade skoro 100%. Dobro, ima tu i transporta i pristojbi u kalkulaciji ali činjenica je da cijena po današnjim svjetskim cijenama mora kod nas ići dolje barem 40%.

Zadnje uređivanje mrzli : 08.12.2008. at 16:44.
mrzli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 16:48   #27
Quote:
mrzli kaže: Pogledaj post
Pa kod nas bi trgovci samo radili s dobitkom. Mogu kupci popušiti, ali trgovci ne bi trebali?

Čiinjenica je da je čelik pojeftinio 70%. Naši trgovci bi i na pogrešnim procjenama zarađivali, a to ne ide samo tako. Ako se netko natrpao po visokim cijenama, to je njegov problem. No, ja mislim da zalihe ne igraju nikakvu ulogu. Igra ulogu to da naši trgovci ne vole spuštati cijene jer strašno psihički pate kod kalkuliranja na dole. Ja mislim da oni kupuju strašno jeftino i da drže cijene na tom nivou kako bi zarađivali 300%.
No, tržište će to samo izregulirati kad neki shvate da mogu kupiti za 30% cijene i onda to prodavati za 60% današnje cijene i da tako zarade skoro 100%. Dobro, ima tu i transporta i pristojbi u kalkulaciji ali činjenica je da cijena po današnjim svjetskim cijenama mora kod nas ići dolje barem 40%.
Eto tebi prilike za zaradu. Kupi par slepera zeljeza i prodaji.
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 16:58   #28
Moram ti reći da sam ozbiljno razmišljao o tome. No, imam drugog boljeg posla a cijena će se na tržištu i bez mene znatno smanjiti.
mrzli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 19:33   #29
Quote:
mrzli kaže: Pogledaj post
Moram ti reći da sam ozbiljno razmišljao o tome. No, imam drugog boljeg posla a cijena će se na tržištu i bez mene znatno smanjiti.
Sto moze bolje od 100%? Svaka cast.
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 15:50   #30
Pa nije stvar u 100% nego u apsolutnom iznosu. Da mi je prodavati željezo, prodavao bih ga.
mrzli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 22:07   #31
kako se kreće cijena željeza na tržištu, trgovinama, dali je to sve po kg, recimo kg željeza je 5 kn, pa bilo to šipka, bilo mreža, bilo u refuzi, bilo rebrasta, bilo glatka....
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 12:23   #32
Uskoro mislim graditi kuču ,pa me zanima kakve su šanse da dođe do nekog znatnijeg pojeftinjenja armaturnog željeza na prolječe
stoned is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 19:36   #33
Ima netko dobar da mi pronađe gdje najjeftinije pronaći q mreže u blizini zaboka,zagreba,...Mislim graditi kuću pa mi treba građ.materijal.
zmatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:20   #34
Najbolji pokazatelj pada cijene željeza su Romi. Sakupljaju staro željezo ali ga ne prodaju jer je kažu cijena tako niska da ga deponiraju u svojim dvorištima i čekaju bolju cijenu.
__________________
Zlatkica
zlatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 17:53   #35
Quote:
djoomla kaže: Pogledaj post
vidim da nisi bas upucen, zeljezo je poskupilo sa nekih 6 kn na skoro deset u zadnjih pola godine a cijena ce tesko ici dolje, bar kod nas. radim u jednoj vecoj firmi pa mi je to posao :-)
I jel pojeftinilo željezo ili si dobro predvidio pa i dalje drži cijenu?
mrzli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 19:43   #36
U kajzeru je kila željeza trenutno 3,90kn

Prije četri mjeseca kad sam ja kupovao bila je 6,90kn
sky_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 12:07   #37
Quote:
sky_ kaže: Pogledaj post
U kajzeru je kila željeza trenutno 3,90kn

Prije četri mjeseca kad sam ja kupovao bila je 6,90kn
A kakva je situacija s ostalim građevnim materijalom trenutno, što se cijena tiče?
skymatrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 11:47   #38
Kako preracunat m3 dasaka za krov u m2......znaci koliko dasaka u m3 ima za koliko m2 ?
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 15:32   #39
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Kako preracunat m3 dasaka za krov u m2......znaci koliko dasaka u m3 ima za koliko m2 ?
To bi trebala biti pučkoškolska matematika

Volumen [m3]=dužina x širina x visina

dakle ako znaš površinu krova u m2 i debljinu daske sve ti je jasno + naravno neki % otpada iz razno raznih razloga

m2(dasaka)=m3(dasaka)/debljina daske u m
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 15:58   #40
Quote:
gogo_2006 kaže: Pogledaj post
To bi trebala biti pučkoškolska matematika

Volumen [m3]=dužina x širina x visina

dakle ako znaš površinu krova u m2 i debljinu daske sve ti je jasno + naravno neki % otpada iz razno raznih razloga

m2(dasaka)=m3(dasaka)/debljina daske u m
Vjerojatno sam se krivo izrazio, a ti mene nasao ovdje poducavati
Naravno da znam sto je m3, ali mene zanima ovdje sto se tice dasaka. Da znam te podatke o mjerama dasaka, onda ne bi ovo ispitivao. Ali pitam bas ovdje u nadi da netko vec to zna otprilike za takve daske o kojima je ovddje, kao građevinskom materijalu, i rijec.
Pretpostavljam da bi netko tko je takve daske kupovao mogao reci koliko je kubika dasaka kupio za krov, a za koliko m2 krova.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.