Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2011., 23:22   #1
romobil na struju ili benzin????

odlučila sam kupiti romobil na sjedalo..al neznam da li na struju (punjenje)ili na gorivo???moram preći dnevno ccca 12 km po glavnoj cesti koja baš i nije glatka,na mjestima ima i rupice... i prohodna..dvoumim se između ta dva..što vi mislite,oni koji imaju sličnog ili istog..struja 1000 kn na benzin je 2000 kn..neznam koliko struje troši taj na punjač.za ovo znam oko 2,5 l na 100 km
što je pouzdanije ili što je isplativije
bojim se da ne padnem,neko tumači da je bolje da su kotači veći...bla bla bla,svako svoje
pa neznam
hvala
luci is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 23:27   #2
http://www.budinsky.hr/skuteri/307b-v.jpg

http://www.budinsky.hr/skuteri/312c-v.jpg

nešto od ovoga
luci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 08:56   #3
pretpostavljam da je riječ o 12km ukupno, dakle 6+6

u tom slučaju ti je bolje bicikl, jer s ovim da bi išla na cestu isto moraš imati registraciju (ili nemoraš, dok te ne uhvate) i naravno vozačku (barem M) pa ti ispada da je bolje uzet skuter nego romobil...

6km u jednom smjeru i nije toliko puno, barem ćeš poraditi na liniji...
nisam vozio motorni romobil, ali znam razliku između malog skutera (Baotian) i npr. maxiskutera, stoga ti preporučam da prestaneš razmišljati o romobilu, dakle, ili bicikli ili normalni skuter...
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 09:24   #4
ovog mogu dobiti za 1400 kn
star 1 godinu
ne treba registracija ni dozvola
treba mi na posao i doma.da stavim malo auto u garažu i d a uštedim na gorivu
vozila bicikl i crkla..možda se i priviknem
luci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 09:25   #5
http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50...-oglas-2399565
luci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 13:21   #6
Quote:
luci kaže: Pogledaj post
odlučila sam kupiti romobil na sjedalo..al neznam da li na struju (punjenje)ili na gorivo???moram preći dnevno ccca 12 km po glavnoj cesti koja baš i nije glatka,na mjestima ima i rupice... i prohodna..dvoumim se između ta dva..što vi mislite,oni koji imaju sličnog ili istog..struja 1000 kn na benzin je 2000 kn..neznam koliko struje troši taj na punjač.za ovo znam oko 2,5 l na 100 km
što je pouzdanije ili što je isplativije
bojim se da ne padnem,neko tumači da je bolje da su kotači veći...bla bla bla,svako svoje
pa neznam
hvala
Čuj Luci, pitanje nije tako jednostavno. Moj savjet - bicikl na struju, za tu udaljenost je OK, a i može potregnuti malo brže, vožnja je puno sigurnija od romobila. Prošle godine je imao Interspar neke dosta dobre bicikle sa strujom nove za 3.500 kn, možda i ove godine ubodu nešto slično.
A romobil, i tu ti ima klasa A i klasa ŽNJ, nabavi si onda jači i sa većim (debljim) kotačima i jačim motorom, većim akumulatorom, gledao sam prije 2 godine, bilo je novih za cca 2.000 kn. Vozio nekoliko za probu, ide dobro - posebno jači modeli sa motorom od 500 W, samo je nestabilno u PM. Još dok je pod kotačima glatko, nekako ide, ali kada je grbavo, sačuvaj bože. Mali kotači, treba dobra ravnoteža da se ne poljubi pod.
Inače, glasam za struju, ovo na benzin je sve dvotaktno, nisam siguran da želiš imati miris sagorjelog dvotaktola na odjeći u kancelariji.
Troškovi - nisam siguran da bi o tome trebala misliti - 1 kW struje je 0,3 kn, sa motorom od 0,5 kw za 12 km ti treba oko 40 min, dakle trošiš manje od 1kw po turi, još ako dodaš i gubitke kod punjenja, cijena jednog dana ti je ispod 1 kn. Kod benzina trošiš cca 3l/100 km, pa računaj.
Evo i linka ako te nešto više interesira, forum im je interesantan http://www.modifiedelectricscooters.com/.
Evo i ovih koji kod nas prodaju
http://wawa.hr/go-ped/elektro.html
A mislim da bi tebi bilo bolje ovo
http://www.njuskalo.hr/sportska-opre...-oglas-1435652

I nemoj zaboraviti - mora imati blatobrane, inače ćeš biti zašpricana od glave do pete pri većim brzinama.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 14:18   #7
hvala vam puno
ipak sam odustala jer će me mužić
pa sam odlučila da budem uzela italscooter 2006 gog za 2000 kn sa kacigom i kuferom,...5000 km uvijek servoisiran i pali vozi sistem
šta vi kažete??
luci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 14:22   #8
http://www.globmarket.net/images_ads/17036.jpg
tipa ovog
luci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 18:49   #9
Quote:
luci kaže: Pogledaj post
hvala vam puno
ipak sam odustala jer će me mužić
pa sam odlučila da budem uzela italscooter 2006 gog za 2000 kn sa kacigom i kuferom,...5000 km uvijek servoisiran i pali vozi sistem
šta vi kažete??
pogledaj na www.artas.hr imaju bicikle na struju i to stvarno solidne,pa možda nešto skombinirate

a skutere gledaj dauzimaš provjerene marke ako su polovni....najrađe nekog taljana jer ćeš najlakše do dijelova...ako si u brdovitom keaju gledeaj kakvog dvotaktnog jer je puno jači,ako si u ravničarskom možda ti je i četverotaktni dobar,manje snaga al i manje troši....ako ćeš novo pogeladaj u www.kymco.hr ,oni imaju solidne skutere..

taj itelscooter ti je u stvari baotian,koji je dosta loš ,tj kao nov je još i čemu,al par godina star hm.....al opet ako imaš kakvog dobrog majstora u blizini da ti to servisira,možda bi moglo proči.
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 18:53   #10
nis od tog 2.cuvaj pare za nekaj pametnije al ak bas moras na benzin definitivno.ovo govno na struju nit ide nis se mozes dugo vozit.a ovog na benzin mozes nafrizirat
tvigi. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 19:05   #11
ajme neznam što napraviti,imam 6 km do posla i 6 nazad,to bi mi bila relacija svakog dana...kći mi ima peugeota scooter i on mi je preveliki jer ne diram pod,nekako mi je naj draže da sam nogama na podu kad sam na mjestu,kao da imam veću sigurnost... inače ne volim divljati po motoru jer se prvi puta upuštam u vožnju ,inače vozim auto,al recimo da želim uštediti na gorivu.. i da auto sad ide u garažu.. i troši se na motor..zato sam zapela za takvog ili sličnog jer je nizak a drugi su mi preveliki
koji jeftiniji mi vi predlažete??
luci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 21:42   #12
nijedan od ta dva, em ne valja ništa, em ako se desi neko sranje pandurija će ti napravit dodatno sranje jer je to vozilo na motorni pogon, a ne na pogon vlastitom snagom, a ti nikakvih papira nemaš od toga, a ovi električni posebno nevalja jer im odlaze baterije, zaglavi "ručica gasa", presporo ide..... izbriši si to iz memorije
user-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 21:47   #13
imam dozvolu za motor i želim ga registrirati,neću valda sa 36 godina bježati policiji...
nisam kužila poantu tvog komentara
luci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 21:59   #14
Odi s nekim ko se kuzi pa pogledaj ovaj rabljeni, makar po meni, ja ne bih na tvome mjestu jer je star 4g!
Radije ili novi ili do 1g starosti
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 22:08   #15
hvala
pogledam si još malo pa odlučim,možda si uzmem neku gileru,ili malaguti 2003-2005 ili neku piagio vespicu od 7-8 godina starosti
ali bi najviše 5000 kn mogla potrošiti
ne više
luci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 22:54   #16
[QUOTE=luci;32226157]hvala
pogledam si još malo pa odlučim,možda si uzmem neku gileru,ili malaguti 2003-2005 ili neku piagio vespicu od 7-8 godina starosti
ali bi najviše 5000 kn mogla potrošiti
ne više [/QUOTE

To je vec nesto!!
Ja sad imam Gileru runner, odlican motor, svakako preporucam
Samo ne znam koliko si visoka, kad si rekla da ti speedfight ne odgovara
Uglavnom, ne vjerujem da mozes biti niza od mene, ja imam 1,55 i vozim Gileru...Tako da se oko toga ne bi trebala brinuti..
A sada su pale cijene skuterima, pa mozes naci dobrog rabljenog
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 20:47   #17
ja imam od artasa dio seta cijena oko 8 000 kn , imaš i od greyb.org njihov bicikl je još skuplji (cca 2-3 000€ )
moj ti vozi oko 50-60 na sat (mogo bi i pojačati ) inače prosječno je oko 40km/h ovisi o kilaži, s umjerenom vožnjom (cca 35km/h prosijek) pređem oko 85km (zagreb - tuheljske toplice ) (mjerenja su ti bez pedaliranja)
ja vozim bajk zadnje 2 g., sad već imam par komada, i frendovi nešto pouzimali i svi su oduševljeni
ok ja vozim po skoro svakom vremenu i prešao sam cca 20 000km na njemu (2 put mjenjana prednja felga,2 put zadnja)
baterije imam Lifepo, one jesu skupe,ali 10 000 punjenja, tako da sam sigurno 5 g miran
uštedio hrpu love (imaš na pdf biciklima točnu računicu kolika je razlika u godini dana između skutera i bicikla), više draga i ja ni nejdemo nekud s autom jer je lakše i brže nam po zg s biciklima
možeš svuda, puniš i drugdje,a pređeš za 2kn 1oo km (po skupljoj tarifi )

nemoj romobil, to ti je koma za voziti,premali kotači, imamo mi jedan u garaži, išla draga neko vrijeme na posao s njime (dugave-savska-dugave) i problem je kaj je presporo ak ga ne nabriješ,a nemaš prostora baš za baterije
njen je bio kupljen za 200kn i mjenjane su baterije,te podešen kontroler da ide brže
ali nezgodno je na njemu voziti,bar meni
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 22:25   #18
Uzmi si dodano veliku šajbu, vrijedi svaku lipu


ne kužim što je to
luci is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 04:06   #19
To ti je ona šajba iznad upravljača!
Što je sad Šajba?
Staklo,vjetrobran!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 15:07   #20
šajba ti je vjetrobran

evo linka za jedan

http://www.sip-scootershop.com/EN/Pr...AGGIO+ZIP.aspx
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.