Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 12.01.2017., 10:35   #10
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
I ja razmišljam tako nekako o pojavi Trumpa i tzv. europske nove desnice. Doduše, tek formiram svoje stavove o njihovoj međusobnoj povezanosti (nisam pročitala Sunićevu knjigu do kraja), ali imam dojam da je Trump doveden kako bi "usisao" suverenističke i antiglobalističke snage u EU i spriječio njihovo sve jače skretanje prema Putinu, kao jedinom jakom eksponentu suverenističkih i antiglobalističkih težnji. Mislim da je na tom tragu i forumaš Žalac, koji je taj kauzalitet pobliže objasnio u ovom svom upisu na temi o NLJ.

Usput, hvala ti za link na Sunićevu knjigu, jako mi je zanimljiva. Pogotovo jer je napisana prije tridesetak godina, a tek sada se razabire koliko je aktualna.
Necu hvaliti ovdje Sunića ali ispada da je Sunić bio dobar prorok, zapravo nije bio dobar prorok koliko je dubinski, na nevjerojatan nacin skuzio sto je to boljševizam, komunizam, u Americi liberalizam i u kavu propast vode sve te neuspjesne ideologije. Steta sto je takav vrhunski intelektualac marginaliziran i sto na neki nacin propada. Najgore od svega je sto takav intelekt ne postoji ili jedva da postoji na ovim nasim prostorima... Podsjeca me malo na Nichea koji je bi neslavan na pocetku a kasnije, nakon smrti postao slavan po svojim djelima, razmišljanjima...
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.