Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2007., 00:17   #21
Quote:
MudFoot kaže: Pogledaj post
Kako se čovjek može zaljubiti u književnog lika?

Čitajući ovu temu pokušao sam se prisiliti da se zaljubim u neku iz nekog romana, meni dragog, ali nikako ne uspijevam.
Ne ide to na silu , nisi znao ?
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 11:48   #22
Quote:
MudFoot kaže: Pogledaj post
Kako se čovjek može zaljubiti u književnog lika?
Ma nije fora u tome da se stvarno "zaljubis" u nekoga "virtualnog"...ali, slatko je povremeno naci neki lik koji te bash obori s nogu...
Nemoj ovo doslovno i preozbiljno shvacati...

Usput, netko me podsjetio...
...moja osnovnoskolska "knjiska ljubav" - Zorislav Morovic iz Viteza slavonske ravni ....
...citala sam to mozda u 2-3 osnovne...
...i obozavala sam ga ...
__________________
'We take this small box and shut the furies up in it, they're furious and can't get out, they say let us out and we'll be kind. We gods can do that sometimes, quieten the furies, we can't do everything, we don't exist, people make us up, they make up the furies and how they bite.'
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 18:10   #23
Hm, zaljubit se, ne znam baš..ali najjebeniji lik mi je Pečorin, iz Junaka našeg doba
I Draco Malfoy, afkoz
__________________
arm yourself because no one else here will save you.
Trinity333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 22:11   #24
gone with the wind

Rhett Butler, znam da ce jedino prototip takvog muskarca moc biti uklopljen u moju nemirno melankolicnu osobnost . Prgavu Scarlett koja ga isprva nije fermala pol posto, prakticki je natjerao da poludi za njim. Volim i Scarlett O'Haru, prepoznajem se u njoj, naravi koju ni ona sama ne razumije, bas kao ni ja svoju...Zena koja u svojoj prirodi zudi za time da bude osvojena. Iako im ljubav zavrsava tuzno, ostaje gorko slatka utjeha.. Sve velike ljubavi bole. Moraju. Ili postaju dosada.
Za mene i spoznaja, ludo volimo one koji nam na neki nacin ostaju neuhvatljivi. Misteriozni tiposi , koji postaju takvi u trenutku kad nam uskrate svoju bezrezervnu paznju.
Ili mozda da govorim u svoje ime...
RocKing BoLid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 23:49   #25
EDWARD CULLEN Ima mi nešto neodoljivo u zgodnim vampirima.
Mr Darcy-patim za njim.
Divljan-što se tu ima reći, volim "buntovnike"
Raskoljnikov-malo je čudno, ali me je lik opčinio
Faramir(iz Gospodara Prstenova)-he,he, nemam komentara
...(ima ih dosta jer sam dost zaljubljive prirode kad se radi o knjigama)
__________________
"We knew that it would soon be over, and so we put it all into a poem, to tell the universe who we were, and why we were here, and what we said and did and thought and dreamed and yearned for. We wrapped our dreams in words and patterned the words so that they would live forever, unforgettable."
AnitaMuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 23:51   #26
I onaj tip iz Jadnika(ubi me, ne sjećam se imena), što se zaljubi u kćer onog glavnog, Jeana...Joj, da, zove se Marius...I love him!
__________________
"We knew that it would soon be over, and so we put it all into a poem, to tell the universe who we were, and why we were here, and what we said and did and thought and dreamed and yearned for. We wrapped our dreams in words and patterned the words so that they would live forever, unforgettable."
AnitaMuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 00:50   #27
Rodion Romanović Raskoljnikov
I Rochester iz Jane Eyre, on je zbilja kao da sam ga ja kreirala,ni sama se ne bi bolje izrazila...Da tako nešto postoji zbilja bi me oborilo s nogu
Netko je ovdje spomenuo Mersaulta, sve shvaćam i znam da se o ukusima ne raspravlja ali ovo mi zbilja nije jasno, Hitler bi mi bio jasniji
__________________
la mesure de l'amour c'est d'aimer sans mesure
Parlez français! :cerek:
Scimmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 00:53   #28
Ja sam osoba sa malo, blago rečeno,....ovajjj....čudnim ukusom.
Vlad Tepeš bi bio moj izbor - Grof Drakula...

Stvaran i književni.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 01:07   #29
Nije to ništa čudno, čak i tu ima tumačenja, meni je pojam čudnog Mersault...Shvaćam negativne likove ali ne i antilikove! Emocionalni defekt 20st, nesposoban za bilo kakve pozitivne ili negativne osjećaje kojeg "krasi" beskrajna ravnodušnost prema sebi samom i svemu oko sebe, wtf...?
__________________
la mesure de l'amour c'est d'aimer sans mesure
Parlez français! :cerek:
Scimmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 01:19   #30
Onda je moj Drakula sasvim prihvatljiv....Malo brutalniji, ali prihvatljiv....:-)
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 02:36   #31
Julien Sorel
__________________
Amo a noite. Amo-a como se ama o seu país ou sua amante, de um amor profundo, invencível. Amo-a com todos os meus sentidos, com meus olhos que a vêem, com meus ouvidos que escutam seu silêncio, com toda a minha carne...
Leah:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 13:26   #32
protagonist bilo kojeg murakamijevog romana
(i sve zene u njegovim romanima <3)
__________________
Svatko tko me moze podnijeti, ima dusu koja moze puno toga oprostiti.
Cryptic Bride is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 13:30   #33
Tom Sawyer
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 21:14   #34
Quote:
RocKing BoLid kaže: Pogledaj post
Rhett Butler, znam da ce jedino prototip takvog muskarca moc biti uklopljen u moju nemirno melankolicnu osobnost
svaka čast! gdje si njega iskopala...
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 22:56   #35
Henry iz "Žena vremenskog putnika"
A Mark Darcy
Raskoljnikov iz "Zločin i kazna"
Soleiol is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 23:25   #36
Quote:
gdja Castro kaže: Pogledaj post
svaka čast! gdje si njega iskopala...
I ti dijelis moje odusevljenje? Davno sam osvojena tim djelom, ko klinka u osnovnjaku prvi put, 3 knjige su bile, u par dana sam ih smazala . Kad sam i film pogledala, moje odusevljenje je bilo potpuno...

Romane manje vise svih ekraniziranih romanticnih klasika sam procitala, tako ako hoces da diskutiramo, valjda ima negdje mjesta ...
Ali "prohujalo s vihorom" je nesto posebno. Koliko za neke knjizevna kvaliteta djela bila dvojbena, za mene je posebna. Subjektivna sam vjerovatno i iz razloga sto izuzetno refleksivno dozivljavam zivote glavnih junaka.
RocKing BoLid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 00:01   #37
Quote:
Tonnie kaže: Pogledaj post
Da, Darcy je dosta šarmantan ... ali kad sam čitala svoju najdražu knjigu, Orkanski visovi, bila sam potpuno opčinjena Heathcliffom. S tom nekom dozom agresivnosti i zloće, a opet tako osjećajan i u dubini duše tako zaljubljen i dobar ...
Sećam se i ja te opčinjenosti. Ali Mr Darcy iz "Gordosti i predrasuda" (nikako onaj iz filma o Bridget Jones) ostaje the one and only. Kad smo već kod Jane Austen - i Mr. Knightley iz "Emme" nije loš. Neko je spomenuo "Gospodara prstenova" - Gandalf definitivno.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 12:33   #38
Mr Darcy definitivno
Haley James Scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 19:25   #39
Konstantin Dmitrijevič Levin ("Ana Karenjina") - prekrasan lik, možda zato jer me podsjeća na mojeg dragog
Inanna is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 12:41   #40
Julien Sorel....Dr.Živago...a ima mi nešto i u onoj izgubljenoj egzistenciji i patnji Filipa Latinovitza...
psycho_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.