Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2010., 20:53   #81
Quote:
Akai kaže: Pogledaj post
Znanstveno priznata možda u okviru tih teoloških znanosti o duhovnoj duši. S obzirom na one druge znanosti, kao što su fizika i biologija, malo manje.
Znaš zbog čega? Zato jer se ni ne bavi biologijom, ni fizikom uopće praktički. To ti je kao da kažeš da neki doktor u medicini nije zapravo nikakav znanstvenik, jer ne zna ništa o popravljanju elektromotora.
Brkanje kruški i jabuka nikamo ne dovodi, a hagioterapija je svjetski znanstveno priznata, pročitaj si što o tome kažu neki psiholozi.
__________________
I've got a message in blood
honest1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 21:07   #82
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Sva trojica liječe duhovnošću. Samo što Jung može liječiti i ateiste, dok Ivančić i Sudac jako teško.
Ivančić ti veli da ateisti mogu bit veći vjernici od onih koji se takvima nazivaju.

I pali su mi sad na pamet naši razgovori na temi Smisao patnje kad smo pričali o bolestima, pa ti Ivančić tu veli da bolest nije od Boga i da Isus nikome nije rekao da ga neće izliječiti jer da mu je bolest za njegovo dobro. On je to još i duhovito začinio, nažalost ne znam reproducirat. (Makar je meni blizak moto "svako zlo za neko dobro".) Također je rekao da ne liječi Isus, već tvoja vjera (u Dobro), a on je samo pokretač... To je mogao bit i literarni primjer, ti se sad ne moraš hvatati Crkvenih dogmi...

Puno tog se odnosi na vjeru u dobro, povjerenje da će biti dobro... I masu toga se ni ne odnosi na bolesti i bolesne, već je zanimljivo za sve koji žele nekaj promijeniti na pozitivno, sebe na primjer. Zapravo, dosta moderna filozofija. Al, normalno, nekom ko je baš nabrijan protiv kršćanstva to vjerojatno neće puno koristiti. Al to nije do Ivančića. Sad zvučim ko neki fan, al baš su mi njegova predavanja bila poticajna, iako zrno prakse vrijedi više od gomile znanja, a to i on veli...
__________________
kad mjesec izlazi, zvona nestaju, a javljaju se staze neprohodne
ptica dronta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 22:00   #83
Quote:
ptica dronta kaže: Pogledaj post
Ivančić ti veli da ateisti mogu bit veći vjernici od onih koji se takvima nazivaju.

I pali su mi sad na pamet naši razgovori na temi Smisao patnje kad smo pričali o bolestima, pa ti Ivančić tu veli da bolest nije od Boga i da Isus nikome nije rekao da ga neće izliječiti jer da mu je bolest za njegovo dobro. On je to još i duhovito začinio, nažalost ne znam reproducirat. (Makar je meni blizak moto "svako zlo za neko dobro".) Također je rekao da ne liječi Isus, već tvoja vjera (u Dobro), a on je samo pokretač... To je mogao bit i literarni primjer, ti se sad ne moraš hvatati Crkvenih dogmi...

Puno tog se odnosi na vjeru u dobro, povjerenje da će biti dobro... I masu toga se ni ne odnosi na bolesti i bolesne, već je zanimljivo za sve koji žele nekaj promijeniti na pozitivno, sebe na primjer. Zapravo, dosta moderna filozofija. Al, normalno, nekom ko je baš nabrijan protiv kršćanstva to vjerojatno neće puno koristiti. Al to nije do Ivančića. Sad zvučim ko neki fan, al baš su mi njegova predavanja bila poticajna, iako zrno prakse vrijedi više od gomile znanja, a to i on veli...
Mojoj majci bi jako dobro došla hagioterapija. Ali na žalost to nema šanse, jer ona ne vjeruje u Boga. A svoj život je organizirala totalno nakaradno. Ali joj se to ne može objasniti. Ona smatra svako objašnjenje napadom na njezuinu osobu. Što je njezin problem?
Ima 70 godina, udovica je i živi samo u kući od 200 m2. Ja joj predlažem da dođem kod nje, pa da živimo skupa svaki u svojem stanu u kući. To ne dolazi u obzir jer ona voli samoću. Sve ju nervira. Nerviraju je susjedi jer postoje. Svaki mali zvuk joj ide na jetra. Svakog susjeda smatra budalom i bezveznjakom. Kod nikog ne ide u posjete, niti joj tko dolazi (samo dvije babe od 85 godina, jedamput tjedno). A ne živi za sebe, ne živi za jedinog sina, ne živi za unuke, ne živi za nikakvu rodbinu. ONA ŽIVI ZA KUĆU !!!?????
Odriče se hrane i grijanja da bi kupila još jedan ormar ili frižider. A već je uredila dva stana u kući i želi trećeg. Ja joj kažem : za koga?!! Pa ti ne želiš podstanare, niti bilo koga da s tobom živi !? Ona je svoju kuću pretvorila u Boga. Ona će htjeti da u garaži ima mercedes. Ali da taj mercedes nikada ne izađe iz garaže. Niti će se ona s njim provozati, niti će ju drugi voziti. Niti će se hvaliti mercedesom. Još će ga ugurati u garažu u 3 sata poslije ponoći da je nitko ne vidi da ima mercedes. Ona je stvarno jedinstveni slučaj. Tu bi Ivančić imao puno posla. Samo, tko će joj reći da ide kod njega. Za nju je Ivančić običan šarlatan.

p.s. U vezi boldanog : malo se ljudi može pohvaliti da ima ovakvu blisku rodbinu: http://degmat.bloger.hr/post/ateisti...i/3279724.aspx

Zadnje uređivanje krena : 26.11.2010. at 22:10.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 22:33   #84
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Mojoj majci bi jako dobro došla hagioterapija. Ali na žalost to nema šanse, jer ona ne vjeruje u Boga. A svoj život je organizirala totalno nakaradno. Ali joj se to ne može objasniti. Ona smatra svako objašnjenje napadom na njezuinu osobu. Što je njezin problem?
Ima 70 godina, udovica je i živi samo u kući od 200 m2. Ja joj predlažem da dođem kod nje, pa da živimo skupa svaki u svojem stanu u kući. To ne dolazi u obzir jer ona voli samoću. Sve ju nervira. Nerviraju je susjedi jer postoje. Svaki mali zvuk joj ide na jetra. Svakog susjeda smatra budalom i bezveznjakom. Kod nikog ne ide u posjete, niti joj tko dolazi (samo dvije babe od 85 godina, jedamput tjedno). A ne živi za sebe, ne živi za jedinog sina, ne živi za unuke, ne živi za nikakvu rodbinu. ONA ŽIVI ZA KUĆU !!!?????
Odriče se hrane i grijanja da bi kupila još jedan ormar ili frižider. A već je uredila dva stana u kući i želi trećeg. Ja joj kažem : za koga?!! Pa ti ne želiš podstanare, niti bilo koga da s tobom živi !? Ona je svoju kuću pretvorila u Boga. Ona će htjeti da u garaži ima mercedes. Ali da taj mercedes nikada ne izađe iz garaže. Niti će se ona s njim provozati, niti će ju drugi voziti. Niti će se hvaliti mercedesom. Još će ga ugurati u garažu u 3 sata poslije ponoći da je nitko ne vidi da ima mercedes. Ona je stvarno jedinstveni slučaj. Tu bi Ivančić imao puno posla. Samo, tko će joj reći da ide kod njega. Za nju je Ivančić običan šarlatan.
Žao mi je zbog tvoje mame. Kuću je napravila u idol, zvuči malo kao bolest. Teško je pomoći takvim ljudima. Al veli se da dok god je čovjek živ, treba mu dati šanse. Vjernici bi ti sad preporučili da moliš za nju.

Quote:
p.s. U vezi boldanog : malo se ljudi može pohvaliti da ima ovakvu blisku rodbinu: http://degmat.bloger.hr/post/ateisti...i/3279724.aspx
A onda se tvoja mama i tvoj tata idealno nadopunjuju!

Glasam ipak za tatu. Trebao si ga pustiti da slijedi svoja uvjerenja. Iako to kaj veli: "I sam Krist je rekao bogatom mladiću, neka sve rasproda, podijeli siromasima i onda neka ga slijedi. Tek tada može biti siguran u vječni život." se više odnosi na unutarnju nenavezanost na stvari, al ajde, bar je bio dosljedan, imao je dobru volju. I kak mu je onda sad?
__________________
kad mjesec izlazi, zvona nestaju, a javljaju se staze neprohodne
ptica dronta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 22:42   #85
Quote:
ptica dronta kaže: Pogledaj post
Žao mi je zbog tvoje mame. Kuću je napravila u idol, zvuči malo kao bolest. Teško je pomoći takvim ljudima. Al veli se da dok god je čovjek živ, treba mu dati šanse. Vjernici bi ti sad preporučili da moliš za nju.
Jao, jao. A moj slučaj je jedan od upisanih na blogu: ELVIS --- http://degmat.bloger.hr/post/slucaje...a/3252386.aspx
Baka je jadna molila puste krunice. Ali nikakvih koristi
Quote:
A onda se tvoja mama i tvoj tata idealno nadopunjuju!

Glasam ipak za tatu. Trebao si ga pustiti da slijedi svoja uvjerenja. Iako to kaj veli: "I sam Krist je rekao bogatom mladiću, neka sve rasproda, podijeli siromasima i onda neka ga slijedi. Tek tada može biti siguran u vječni život." se više odnosi na unutarnju nenavezanost na stvari, al ajde, bar je bio dosljedan, imao je dobru volju. I kak mu je onda sad?
Na žalost, moj je tata (sada pokojni) onaj bogati amerikanac koji se zbog poštenja odrekao 25 000 $
A jedan od susjeda je taj koji pomaže svima po selu, te ispada budala
Daljnji rođak je varioc iz škvera Lamjana - Ugljan.
Bliski rođak iz moje firme je elektroinženejr koji je dao molbu da mu se umanji plaća. Jedinstven slučaj u svijetu !!

Zadnje uređivanje krena : 26.11.2010. at 22:53.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 22:58   #86
Znači tata je, ako sam dobro shvatila, kupio taj stan koji je sad tvoja mama napravila idolom?

A to kaj veliš u tekstu o poštenim ateistima: "Čovjek griješi kada Boga uspoređuje sa vrhovnim autoritetom, koji definira što je za čovjeka dobro. Ponekad i ateistička ideologija traži još strože moralno ponašanje."

Ko ti kaže da tvoj tata nije baš bio pravi vjernik, pa Bog stanuje i u čovjeku i tvoj tata je bio svojoj savjesti (Božjem glasu u sebi) dosljedan, pa makar je mislio da u njega ne vjeruje, Bog nije nekaj stvoreno izvana, nametnuti koncept. A da ima svakakvih "vjernika", to je dobro poznato!

Sad, malkice su pretjerali...
__________________
kad mjesec izlazi, zvona nestaju, a javljaju se staze neprohodne

Zadnje uređivanje ptica dronta : 26.11.2010. at 23:13.
ptica dronta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 00:09   #87
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Jao, jao. A moj slučaj je jedan od upisanih na blogu: ELVIS --- http://degmat.bloger.hr/post/slucaje...a/3252386.aspx
Baka je jadna molila puste krunice. Ali nikakvih koristi
Sad sam pročitala i ovaj tekst na blogu. Malo me zbunjuješ: "Elvis je bio sin jedinac koji je imao religioznu majku. Otac mu je bolovao on nekakvih čudnih paranoja. Unatoč toj bolesti je bio uspješan pomorac..."

Kak sad mama ne vjeruje u Boga, pa je onda ovdje religiozna, a tata tam bogati Amerikanac, a tu pomorac? Ko da priča Šeherezada!

No dobro, koji je zaklučak teksta: Čudni su putevi Gospodnji?
__________________
kad mjesec izlazi, zvona nestaju, a javljaju se staze neprohodne
ptica dronta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 00:12   #88
Quote:
ptica dronta kaže: Pogledaj post
Znači tata je, ako sam dobro shvatila, kupio taj stan koji je sad tvoja mama napravila idolom?
Ne. Majka je napravila za 20 god sama kuću. A nema niti srednju školu U toj kući je otac bio samo jednom u životu, a živjeli su u stanu.
Quote:
A to kaj veliš u tekstu o poštenim ateistima: "Čovjek griješi kada Boga uspoređuje sa vrhovnim autoritetom, koji definira što je za čovjeka dobro. Ponekad i ateistička ideologija traži još strože moralno ponašanje."
Ko ti kaže da tvoj tata nije baš bio pravi vjernik, pa Bog stanuje i u čovjeku i tvoj tata je bio svojoj savjesti (Božjem glasu u sebi) dosljedan, pa makar je mislio da u njega ne vjeruje, Bog nije nekaj stvoreno izvana, nametnuti koncept. A da ima svakakvih "vjernika", to je dobro poznato!

Sad, malkice su pretjerali...
Točno. Noj otac je volio reći svećeniku neka mu dade jednu misu, ali da ide u PAKAO, a ne raj
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 00:27   #89
Quote:
honest1 kaže: Pogledaj post
Znaš zbog čega? Zato jer se ni ne bavi biologijom, ni fizikom uopće praktički. To ti je kao da kažeš da neki doktor u medicini nije zapravo nikakav znanstvenik, jer ne zna ništa o popravljanju elektromotora.
Brkanje kruški i jabuka nikamo ne dovodi, a hagioterapija je svjetski znanstveno priznata, pročitaj si što o tome kažu neki psiholozi.
Je, pa ni doktor medicine nije znanstvenik, ukoliko se ne bavi znanošću. A hagioterapjia je svjetski znanstveno priznata možda od Hrvatskog katoličkog liječničkog društva.
__________________
Energetska vrijednost 1717kJ
Akai is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 01:33   #90
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Koliko sam shvatio hagioterapija zapravo ne liječi psihičke bolesti, već probleme onoga što oni nazivaju duhovnom dušom. Iako istina kažu da se bave i čovjekovm karakterom, afektima, kognicijama i sl. Uglavnom svašta su nadrljali u jednu teološko-filozofsko-antropološko-biološku kašicu...

Međutim, koliko sam vidio, za svoje tvrdnje ne iznose neke eksperimentalne dokaze što znanost ipak zahtjeva, međutim svejedno se tvrdi da je sve to vrlo znanstveno, a vjerojatno se radi o onoj nekoj posebnoj vrsti teoloških znanosti koja zapravo nema puno veze s principima prirodnih znanosti.

Npr. ateizam smatraju poremećajem i oboljenjem. 112? Halo? Ima li koga?

Uglavnom svašta se može "liječiti", a da li će se i u kojoj mjeri izliječiti, to je drugi par rukava.
a-teizam je za teiste simptom 'poremecaja' covjekove duhovnosti ( u nedostatku bolje rijeci i to, mada glupo zvuci to nazivati poremecajem)

i ne, ne moze se 'svasta lijeciti' niti se moze svatko lijeciti ili izlijeciti...


sve to je ionako prvenstveno za vjernike ili nove u vjeri koji imaju problema u sferi duhovne duse (a razlozi za to mogu biti brojni i razliciti).

ideal kojem se tezi je u svemu biti Christ like. to je sve na sto se vjernicka duhovnost svodi.

Zadnje uređivanje Grazia : 27.11.2010. at 02:13.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 09:00   #91
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
a-teizam je za teiste simptom 'poremecaja' covjekove duhovnosti ( u nedostatku bolje rijeci i to, mada glupo zvuci to nazivati poremecajem)

i ne, ne moze se 'svasta lijeciti' niti se moze svatko lijeciti ili izlijeciti...


sve to je ionako prvenstveno za vjernike ili nove u vjeri koji imaju problema u sferi duhovne duse (a razlozi za to mogu biti brojni i razliciti).

ideal kojem se tezi je u svemu biti Christ like. to je sve na sto se vjernicka duhovnost svodi.
Sve u svemu jako veselo:
Za vjernike su ateisti poremećene osobe jer ne vjeruju u Boga.
Za ateiste su vjernici poremećene osobe koje vjeruju u svakojake gluposti koje asociraju na bajke.
Ako hagioterapija pomaže nije bitko kome i kako. Isto je tako dokazano da pušenje nekoliko cigareta dnevno LIJEČI ulcerozni kolitis. Kako ? Medicina još ne zna, ali statistike to potvrđuju
Koliko je hagioterapija močna? Ovisno o osobi koja se lijeći. Ovaj primjer na mome blohu pokazuje BEZPOMOĆNOST HAGIOTERAPIJE: http://degmat.bloger.hr/post/buduci-...a/3349219.aspx
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 11:27   #92
Quote:
Akai kaže: Pogledaj post
Je, pa ni doktor medicine nije znanstvenik, ukoliko se ne bavi znanošću. A hagioterapjia je svjetski znanstveno priznata možda od Hrvatskog katoličkog liječničkog društva.
Ma mislim, nemam se ja što prepucavati. Eto ti pa si pročitaj da si u krivu: http://www.cdp.hr/index.php?opt=content&id=28&lang=HR

Samo dio iz teksta navedenog linka:

"Na simpoziju je pred brojnim sudionicima svoja izlaganja iznijelo više od 30 predavača iz Austrije, Italije, Njemačke, Nizozemske, Slovenije, Slovačke, Švicarske, Ukrajine, Bosne i Hercegovine i Hrvatske.

Radovi stručnjaka teologa, filozofa, liječnika, psihijatara i drugih znanstvenih područja potvrđuju utemeljenost, zakonitost i uspješnost ove metode koja se pokazala iznimno djelotvornom u ozdravljanju duhovne dimenzije današnjega čovjeka. "
__________________
I've got a message in blood
honest1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 12:09   #93
Quote:
honest1 kaže: Pogledaj post
Ma mislim, nemam se ja što prepucavati. Eto ti pa si pročitaj da si u krivu: http://www.cdp.hr/index.php?opt=content&id=28&lang=HR

Samo dio iz teksta navedenog linka:

"Na simpoziju je pred brojnim sudionicima svoja izlaganja iznijelo više od 30 predavača iz Austrije, Italije, Njemačke, Nizozemske, Slovenije, Slovačke, Švicarske, Ukrajine, Bosne i Hercegovine i Hrvatske.

Radovi stručnjaka teologa, filozofa, liječnika, psihijatara i drugih znanstvenih područja potvrđuju utemeljenost, zakonitost i uspješnost ove metode koja se pokazala iznimno djelotvornom u ozdravljanju duhovne dimenzije današnjega čovjeka. "
Točno da HAGIOTERAPIJA pomaže: http://www.cdp.hr/index.php?opt=content&id=28&lang=HR
Ali nekima i ne može pomoći:http://degmat.bloger.hr/post/buduci-...a/3349219.aspx

kao i svaka stvar na svijetu
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 15:25   #94
Quote:
honest1 kaže: Pogledaj post
Radovi stručnjaka teologa, filozofa, liječnika, psihijatara i drugih znanstvenih područja potvrđuju utemeljenost, zakonitost i uspješnost ove metode koja se pokazala iznimno djelotvornom u ozdravljanju duhovne dimenzije današnjega čovjeka. "
Stvarno nema razloga za bilo kakvim prepucavanjem, evo stručnjaci su pokazali i kako je scijentologija znanstveno utemeljena i uspješna.
__________________
Energetska vrijednost 1717kJ
Akai is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 14:55   #95
Quote:
Akai kaže: Pogledaj post
Stvarno nema razloga za bilo kakvim prepucavanjem, evo stručnjaci su pokazali i kako je scijentologija znanstveno utemeljena i uspješna.
Koji znanstvenici? Koje su im ingerencije? Eminente zdravstvene ustanove da li to priznaju? Kakvi su im rezultati pretraga, i što su točno testirali? Da li su isto psiholozi to sve promatrali? Psihijatri? Održavaju li također simpozije diljem svijeta ili se boje da bi im se tko nasmijao?
Promisli o tome na sva ova pitanja prije nego uopće odgovoriš

Zadnje uređivanje with_one : 29.11.2010. at 15:07.
with_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 14:57   #96
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Točno da HAGIOTERAPIJA pomaže: http://www.cdp.hr/index.php?opt=content&id=28&lang=HR
Ali nekima i ne može pomoći:http://degmat.bloger.hr/post/buduci-...a/3349219.aspx

kao i svaka stvar na svijetu

Naravno. Da može pomoći 100% tada više nitko nebi doktoru išao. Pomaže u određenom postotku, ali ne i 100% (jer bi to značilo da je od milijun ljudi, milijun dobilo 100% pomoć), što bi bilo malo previše nevjerojatno za bilo koga tko pruža pomoć
with_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 16:23   #97
Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
Naravno. Da može pomoći 100% tada više nitko nebi doktoru išao. Pomaže u određenom postotku, ali ne i 100% (jer bi to značilo da je od milijun ljudi, milijun dobilo 100% pomoć), što bi bilo malo previše nevjerojatno za bilo koga tko pruža pomoć
POSTOTCI SU GADNA STVAR "%"
Samo što i postotci nisu svugdje jednaki. Operacija slijepog crijeva je u 99% uspješna. A neki puta možeš ostati i bez noge. Kao i onaj momak u Rijeci, prije par godina.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 22:04   #98
Quote:
honest1 kaže: Pogledaj post
Hagioterapija je znanstveno priznata disciplina. Zašto podcrtavam znanstveno - upravo zato jer je pokazala rezulate.
Koliko znam, preko 10 zemalja svijeta ju već primjenjuje..
Ali....znanstveno je dokazano da je čovjek sugestibilno biće.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 22:09   #99
Quote:
honest1 kaže: Pogledaj post
"Na simpoziju je pred brojnim sudionicima svoja izlaganja iznijelo više od 30 predavača iz Austrije, Italije, Njemačke, Nizozemske, Slovenije, Slovačke, Švicarske, Ukrajine, Bosne i Hercegovine i Hrvatske.

Radovi stručnjaka teologa, filozofa, liječnika, psihijatara i drugih znanstvenih područja potvrđuju utemeljenost, zakonitost i uspješnost ove metode koja se pokazala iznimno djelotvornom u ozdravljanju duhovne dimenzije današnjega čovjeka. "
Kada hagioterapiju prasnu na fakultete kao kolegij recimo u sklopu medicine odnosno psihijatrije ili psihologije moglo bi se reći da je naučno verificirana. Do tada ona "liječi" samo vjernike ili one koji će to gorljivo postati dok su svi ostali autsajderi.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 19:53   #100
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ali....znanstveno je dokazano da je čovjek sugestibilno biće.
To bi kao trebalo biti loše?
Autosugestija je ništa drugo nego nešto što se temelji - na vjeri.
with_one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.