Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2013., 08:19   #201
A gdje to stoji u postavkama? Meni je na hrvatskom. Imam svu spomenutu opremu. Jako sam ti zahvalna kaj se bakces samnom. Ovo je katastrofa! Ni poruka vise ne stane!!!??

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
msveric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 10:30   #202
Iako imam drugi Android telefon (a vjerojatno i drugu verziju), izbornici (meniji) nisu toliko različiti.

Kad otvoriš popis aplikacija, nađi File Manager odnosno aplikaciju s ikonom mape (foldera). U njoj nađi mapu download.

U postavkama web preglednika (browsera) klikni na Meni, Više, Preuzimanja. Tu ćeš naći popis svih aplikacija i dokumenata skinutih s Interneta.

----
Ako nađeš vremena, možda ne bi bilo loše napraviti backup pa formatirati mobitel, vratiti na tvorničke postavke. Time bi izgubila sve podatke, ali i oslobodila prostora za pohranu kao i sistemsku memoriju.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 10:59   #203
Jeli bi izgubila iz imenika brojeve,slike iz galerije?

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
msveric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 11:03   #204
Da, izgubila bi ih, ali ih prethodno sinkroniziraš sa svojim Google računom ili spremiš na SIM karticu (kontakte) odnosno na SD karticu (slike) pa nisu izgubljeni.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 12:08   #205
Bila sam u mapi download,ali nema nicega. Stoji samo mapa sa zelenom strelicom. Ta mapa s datotekama se kod mene zove polaris wiever i tu ima svasta. Otvarala sam neke internetske sadrzaje u toj mapi ali mi stoji upitnik i kaze da mi format ne podrzava pa ih ne mogu otvoriti, a to je mozda s interneta. Probat cu doma mob. prikljucit na komp pa mi mozda dozvoli. Jos mi nije jasno od cega se je to napunilo. Instalirala sam samo launcher,widget sata i prognoze,clean master i bonbon aplikaciju. Ali 3-je mi je na sd kartici

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
msveric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 12:45   #206
Misliš na ovu aplikaciju?

■ Supported Formats
View doc/docx, xls/xlsx, ppt/pptx, txt, pdf, hwp

----
Koji launcher koristiš? GO Launcher EX ili neki drugi?

Clean Master ne pomaže u čišćenju ostataka, oslobađanju memorije?

Bonbon info ili Probonbon?
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 13:15   #207
Da. Go launcher i probonbon,a polaris je jako slicna ikona. To mi je tvornicki. Instalirano je jedino ono 2-je. Master mi zanemarivo oslobodi. Recimo: sistemska mem. pokazuje 99%,a nakon ciscenja 97%. Sve se bojim da cu ga morat resetirat ,a onda cu sve izgubiti. Jedino da probam jos deinstalirat launcer. Mozda mi on sve zauzeo:thumbup:

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
msveric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 13:25   #208
Nećeš ništa izgubiti ako prethodno napraviš backup/sinkronizaciju podataka koji su ti najpotrebniji.

Launcher ti ne zauzima puno prostora. Meni oko 6-7 MB.
Facebook više od 17 MB. Google Play servisi jednako toliko. Hangouts (bivši Google Talk) čak 20 MB.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 13:59   #209
Ali google play se neda prebaciti na sd. Kako da sinhroniziram slike i imenik? Imam u postavkama racuni i sinhronizacija. Jel tu moram ici?

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
msveric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 14:13   #210
Da
stavi kvačice pored "Pozadinski podaci" i "Automatska sinkronizacija",
a pod "Upravljanje računima" za svoju Gmail adresu kvačice na sve

PS. pod "slike" misliš na Google Picasa ili...?

Zadnje uređivanje sanjinko : 16.10.2013. at 14:15. Reason: dopuna
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 19:51   #211
Na moje privatne slike. Sad sam napravila kaj si reko. Svugdje su kvacice i dole na dnu pose dodaj racun. Kak sad trebam napravit da sacuvam svoje podatke?

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2

EDIT:

Sory na greski. Htijela sam napisati da pise da dodam racun

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2

Zadnje uređivanje assassin : 17.10.2013. at 16:44. Reason: Spojeno
msveric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 20:28   #212
Sad kad je sinkronizacija riješena, preostaje ti spojiti mobitel i komp sa USB kabelom.

Na mobitelu, uđi u Postavke, Aplikacije, Razvoj i uključi (ako već nisu) prvu i treću opciju, vezanu uz tzv. debugging tj. uklanjanje pogrešaka.

Kat te opcije uključiš, prilikom spajanja USB kabelom na vrhu ekrana mobitela će se pojaviti slijedeći tekst:

USB povezan
Priključen je alat za uklanjanje programske pogreške USB-a

Nakon toga, potraži si u tom file manager-u (primjer) imaš li kakvih fotki u mapi DCIM odnosno Pictures, ili gdje si već spremala te privatne slike.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 07:55   #213
Hvt from my LG-E400 using Tapatalk 2
Za sad mi je sve jasno. Probat cu. Samo mi reci kako da nakon toga sprijecim u buduce da se to ponovi,s obzirom da nemaju sve aplikacije mogucnost na sd karticu.
msveric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 08:17   #214
Android mobitele koje koristim sam rootao i na njih instalirao CyanogenMod firmware, koji u svojim postavkama omogućava "Allow application moving" tj. "Allow moving of any application to external storage". Meni je, osim za nekolicinu Google aplikacija, uvijek pošlo za rukom prebaciti aplikaciju na SD karticu.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 12:01   #215
O.k.,a kako da poslije vratim s google racuna imenik natrag u mobitel?

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
msveric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 12:52   #216
Nakon što napraviš tzv. factory reset, trebat ćeš ponovno upisati svoje Google korisničko ime i lozinku koji će, između ostalog, povući i prethodno sinkronizirane kontakte.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 13:59   #217
Bokac! Uspjela sam maknuti 10mb tako sto sam ugasila i upalila mob. Odma sam si skinula sidebar lite i nece mi prebacit na sd karticu! Zasto?

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
msveric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 14:14   #218
Evo i ja sam skinuo tu aplikaciju, instalirana je na SD karticu (kad uđem u postavke aplikacija i kliknem na istu piše mi "Premjesti na telefon").

Dakle, stvar je u CyanogenMod-u. Možda i postoji kakvo drugo rješenje/firmware, ali meni ovo koje koristim RADI.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 14:28   #219
A ja sam mislila da premjesti na telefon znaci na sistemsku mem., a ak sam sad shvatila kad

EDIT:
Sory nes mi prekinulo. Dakle: klokom premjesti na telefon ja u biti premjestam na sd karticu?

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2

Zadnje uređivanje assassin : 17.10.2013. at 16:44. Reason: Spojeno- koristi tipku Edit
msveric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 14:49   #220
Ne. Meni taj firmware omogućava instalaciju na vanjski medij tj. SD karticu.

Ako piše "Premjesti na telefon", aplikacija je već instalirana na SD kartici.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:13.