Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2005., 15:38   #1
hodze i zapisi

znate li nekog tko se time bavi? u bosni po mogucnosti.

i sto uopce mislite o tome?
plavva is offline  
Old 23.08.2005., 00:09   #2
Re: hodze i zapisi

Quote:
plavva kaže:
znate li nekog tko se time bavi? u bosni po mogucnosti.

i sto uopce mislite o tome?
moj amidza je bijo hodza ... i dervish jedan od najboljih u svojoj generaciji
samo se kasnije propio al opet mu je znalo posluzit; pije cijelu noc a kad dodje fajrunt i treba platit - on se pretvori u panj
Beni_Gabor is offline  
Old 23.08.2005., 01:18   #3
Re: Re: hodze i zapisi

Quote:
Beni_Gabor kaže:
moj amidza je bijo hodza ... i dervish jedan od najboljih u svojoj generaciji
samo se kasnije propio al opet mu je znalo posluzit; pije cijelu noc a kad dodje fajrunt i treba platit - on se pretvori u panj
A zašto baš u panj?
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Old 23.08.2005., 01:24   #4
Re: Re: Re: hodze i zapisi

Quote:
Godiva kaže:
A zašto baš u panj?
Ta neće u list pa da šuška
Lame Deer is offline  
Old 23.08.2005., 01:30   #5
Quote:
Lame Deer kaže:
Ta neće u list pa da šuška
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Old 23.08.2005., 01:32   #6
sikter nevjernice
Beni_Gabor is offline  
Old 23.08.2005., 01:36   #7
Quote:
Beni_Gabor kaže:
sikter nevjernice
Bi li ti jednoj slabo pismenoj teti htio prevest ovo?
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Old 23.08.2005., 01:37   #8
Quote:
Godiva kaže:
Bi li ti jednoj slabo pismenoj teti htio prevest ovo?
pa nevjernica je zena koja nije primla islam [a po tvojoj sliki na konju se vidi ... a kaka si]
Beni_Gabor is offline  
Old 23.08.2005., 01:42   #9
Quote:
Beni_Gabor kaže:
pa nevjernica je zena koja nije primla islam [a po tvojoj sliki na konju se vidi ... a kaka si]
Pa nespredno mi jahat s feredžom.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Old 23.08.2005., 09:05   #10
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
Jebeni_Gabore, pozdrav od ISTINSKOG MAJSTORA i DERVISHA.


True "Master" and Nearly Unstoppable Dervish of Destruction....

__________________
"A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista." (Iv 17, 3)

Retired.
Serenellian is offline  
Old 23.08.2005., 11:22   #11
Re: hodze i zapisi

Quote:
plavva kaže:
znate li nekog tko se time bavi? u bosni po mogucnosti.

i sto uopce mislite o tome?
Koliko sam ja upucena ono sto se podrazumijeva pod zapisima nema osnove u serijatu te ih je zabranjeno koristiti i ici onima koji zapisuju.
Najcesce se radi o odnosu prema tim zapisima kao prema hamajlijama sto je Islamom strogo zabranjeno (znaci vjerovanje da ce ti ta hamajlija u necemu pomoci spada u sirk- pripisivanje druga Bogu)
Osim toga te "hodze" na taj nacin danas zgrcu malo bogatsvo a mislim da postoji hadis u kome se kaze za Kur'an "ne uvelicavajte imetak njime".
Islam priznaje lijecenje Kur'anom ali u smislu ucenja ajeta, trazenja utocista u Bogu, Njegovoj objavi i vjeri.

Da ne spominjem sarlatane i jadnike koji se bogate na tudjoj nesreci koji sa Islamom veze nemaju a nazivaju se hodzama, sejhovima i sl.

Znam za ljude koji se time bave, uglavnom su to ljudi koji o Islamu nemaju veze a pozivaju se na njega, danas ih nazalost ima sve vise i vise.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Old 23.08.2005., 11:23   #12
Imali smo jedan topikić o tome davno.

Možda vas odvrati od chatanja.
Blaise is offline  
Old 23.08.2005., 11:27   #13
Re: Re: hodze i zapisi

Quote:
smjeskica kaže:

Islam priznaje lijecenje Kur'anom ali u smislu ucenja ajeta, trazenja utocista u Bogu, Njegovoj objavi i vjeri.

I da, zaboravih reci....ovo bi valjda trebalo da ima smisla onima koji utociste inace traze u Islamu.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Old 24.08.2005., 12:33   #14
onome ko Islam shvata i prihvata na pravi način nikad neće posegnuti za hodžama i zapisima.
Međutim, u primitnivnijim sredinama su zapisi od hodža jako popularni.

Ima tu i salijevanja strave, zapisa, i tradicionalnih metoda kao što je gledanje u grah i fildžan

Ja se niam nikad sreo sa tim ljudima ili bar ne znam da sam se sreo sa njima, ali čuo sam da ti ljudi obično nemaju potomstva!
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Old 24.08.2005., 12:38   #15
Quote:
Vojnik Gorčin kaže:
Ima tu i salijevanja strave, zapisa, i tradicionalnih metoda kao što je gledanje u grah i fildžan

Ja se niam nikad sreo sa tim ljudima ili bar ne znam da sam se sreo sa njima, ali čuo sam da ti ljudi obično nemaju potomstva!
Moja baka gleda u kavu.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Old 14.07.2009., 20:36   #16
TRAZIM HITNO DOBRU GATARU ILI HODZU ALI ISKRENE

Treba mi hitno gatara ili hodza koji mi moze pomoci. Ako iko zna ili je imo neki kontakt sa takvim ljudima neka mi se javi molim vas.
susy is offline  
Old 14.07.2009., 20:48   #17
Quote:
susy kaže: Pogledaj post
Treba mi hitno gatara ili hodza koji mi moze pomoci. Ako iko zna ili je imo neki kontakt sa takvim ljudima neka mi se javi molim vas.
Ne dao ti Bog da nađeš i odeš kod tih magijaša od Boga prokletih ljudi (Sveto Pismo to strogo ističe), a takvi su i oni koi se koriste njihovim uslugama, oni gube Božiji blagoslov. Moli se Bogu ako imaš bilo kakav problem i vjeruj u Njegovu ljubav što god da se djesi. Ne zafrkavaj se sa opasnim i lošim, po ljude pogubnim, stvarima.
Usluga magijaša, hodža, astrologa, može ti dati privid da ti je nešto pomoglo, ali ubrzo čovjeku se stanje još više pogoršava te mu bude gore nego što je bilo prije. Moj savjet, ne zafrkavaj se.
__________________
Ljubav je Božja ocean bezobalni... Sokolovo oro Blagosloven jesi Gospodi
Rade Kumitkata is offline  
Old 14.07.2009., 21:11   #18
TRAZIM HITNO DOBRU GATARU ILI HODZU ALI ISKRENE

Quote:
Rade Kumitkata kaže: Pogledaj post
Ne dao ti Bog da nađeš i odeš kod tih magijaša od Boga prokletih ljudi (Sveto Pismo to strogo ističe), a takvi su i oni koi se koriste njihovim uslugama, oni gube Božiji blagoslov. Moli se Bogu ako imaš bilo kakav problem i vjeruj u Njegovu ljubav što god da se djesi. Ne zafrkavaj se sa opasnim i lošim, po ljude pogubnim, stvarima.
Usluga magijaša, hodža, astrologa, može ti dati privid da ti je nešto pomoglo, ali ubrzo čovjeku se stanje još više pogoršava te mu bude gore nego što je bilo prije. Moj savjet, ne zafrkavaj se.
Nuzda zakon mjenja i neznam vise u sta da vjerujem. Kad covjek nema kuda trazi spas bilo gdje
susy is offline  
Old 14.07.2009., 21:17   #19
Quote:
susy kaže: Pogledaj post
Nuzda zakon mjenja i neznam vise u sta da vjerujem. Kad covjek nema kuda trazi spas bilo gdje
Moli se Bogu sestro, to ti je nužno, a ne ono, ne daj se prevariti, učinićeš sebi zlo, i to veliko, budeš li otišla kod tih bajača. Moli mu se da ti otvori pravi put i ukaže na pravu odluku. Vjeruj u Gospoda našeg Isusa Hrista jedinog Istinitog, jedinog Čovjekoljupca.
__________________
Ljubav je Božja ocean bezobalni... Sokolovo oro Blagosloven jesi Gospodi
Rade Kumitkata is offline  
Old 14.07.2009., 21:29   #20
Quote:
susy kaže: Pogledaj post
Treba mi hitno gatara ili hodza koji mi moze pomoci. Ako iko zna ili je imo neki kontakt sa takvim ljudima neka mi se javi molim vas.
Nisam dovoljno kompetentan da te uputim u molitvu ili konkretno što ti je činiti, a i nisam jedan od onih koji se bave misionarenjem.
Ali bi te molija, onako ljudski, da ne ideš tim ljudima jer u njima nema ništa posebno ni sveto, samo ono pokvareno i manipulatorsko.

Njihovi jeftini trikovi ti neće biti dugoročno od pomoći pa nema smisla da to radiš i da ideš njima. Ljudsko praznovjerje je ograničavajući faktor u postizanju sriće.

Ništa tebi ti ljudi neće dati što ti već nemaš u sebi!

To ti je moj savjet, a ti sama odluči. Svakako puno sriće ti želim i da nađeš to što tražiš. A naći ćeš samo na pravom mistu, samo duboko u sebi...
Pozdrav.
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.