Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2009., 15:42   #61
Quote:
Lindy2008 kaže: Pogledaj post
da se malo upetljam, mi nedavno radili centralno, imamo 11 radijatora od toga dvije "lojtrice" u kupaonama.

I samo jednu prigušnicu koja je spelana na jednu cijev, na vanjsku prostoriju balkona...nešto tipa ljetne sobe.
Cini mi se da ti o necem drugome pricas, mozda o odzracniku, prigusnice su (bar mislim da bi trebale biti) na svakom radijatoru.

Quote:
Znam neke osobe koje tako žive, njima treba čak 2 dana da se malo ugrije stančić, tek 3. dan se može reći da je toplo.
Obzirom da je vani minus 10, kada bi ostavila stan da se potpuno rashladi i temperatura znacajno padne, ne znam ali da, mislim da je moguce da bi trebalo jedan cijeli dan da bude stvarno topao.
Kako je uvijek (i kada nas nema) bojler u pogonu i odrzava neku temperaturu, ne treba puno da postigne onu ugodnu.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 16:19   #62
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Cini mi se da ti o necem drugome pricas, mozda o odzracniku, prigusnice su (bar mislim da bi trebale biti) na svakom radijatoru.

....
O da, svaki radijator ima svoj odzračnik (onaj mali bijeli ventilčić), zamjenila nazive...sad mi muž objasnio..on je to malo bolje pratio uz majstora...
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 19:55   #63
Quote:
pesek1 kaže: Pogledaj post
Ukoliko bi bio premali dotok vode (kod ispravno spojenog radijatora), kompletan gornji dio radijatora bi bio zagrijan, dok bi kompletna donja zona radijatora bila hladnija, računajući i dio gdje je izlazni priključak.
Ovo je ujedno odgovor za Lee Champa iz posta br.8
Ovo ne kužim, ako je topla voda spojena na dnu radijatora, kako može biti vruća gornja zona, a hladna donja!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 23:08   #64
Quote:
Lindy2008 kaže: Pogledaj post
O da, svaki radijator ima svoj odzračnik (onaj mali bijeli ventilčić), zamjenila nazive...sad mi muž objasnio..on je to malo bolje pratio uz majstora...
Sorry jos uvijek mi nije jasno....
Sad kazes da svaki radijator ima odzracnik. To je ok, i trebao bi imati, iako postoje i odzraznici koji se montiraju negdje na cijevima, iznad bojlera ili negdje na vrhu instalacije.
Ali ti si spominjala prigusnice koje ti nisu na radijatoru nego na "balkonu", a ja sam rekla da mislim da bi svaki radijator morao imati i prigusnicu.
Pa sad - sto vi to imate na balkonu?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 20:20   #65
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ovo ne kužim, ako je topla voda spojena na dnu radijatora, kako može biti vruća gornja zona, a hladna donja!
Može može,zato što topla voda kad uđe u radijator neide ravno dole prema prigušnici,nego se po prvom rebru penje prema vrhu radijatora.Ako bi se radijator napajao s doljnje strane onda bi i ventil i prigušnica morali biti dole.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 20:54   #66
Quote:
pesek1 kaže: Pogledaj post

Za skipjacka
Da bi bio 100% siguran da li ti je radijator ispravno priključen, jednostavno ga isključi i pusti da se potpuno ohladi. Kad je hladan, malo odvrni glavni ventil i rukom probaj s koje strane se radijator počinje zagrijavati. Ako je to sa donjeg ventila, onda moraš promjeniti mjesta dolaznog i odlaznog priključka ( ne na radijatoru, da ne oštetiš keramiku u kupaoni, već na sabirnici ili cijevima gdje ti je priključen), a ako je dobro priključen, odnosno počne da se grije sa gornje strane, mislim da problem treba tražiti u samom radijatoru, nekakvo začepljenje, tvornička greška i sl.
Danas sam bio u kupaoni kad je počelo radit grijanje. Definitivno se radijator počinje grijati dolje na prigušnica, pa ide prema gore.

E sad me interesira što mi je za činiti? Da li bi bilo dosta samo premjestiti ventil dolje, a prigušnicu gore? Da li bi to riješilo problem.

Nemam mogućnosti mijenjati nigdje drugdje osim na radijatoru.
skipjack is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 22:53   #67
Ventili s ovim problemom, ovako kako ti misliš, nemaju nikakve veze. Ovdje se radi o gornjoj i donjoj strani radijatora, koje moraju biti pravilno spojene sa dovodnom i odvodnom cijevi. Nije mi jasno kakav ti je to bed s druge strane zida i s cijevima, da ti se ta zamjena ne može izvesti na nekom drugom mjestu. Strašan majstor koji ti je to radio, nema šta.
Koliko mogu vidjeti sa slike, sve je prilično knap napravljeno, ja bih skinuo radijator kompletno s ventilima i na priključke u zidu montirao koljena. Glavni ventil bi premjestio na desnu stranu radijatora i sa donjeg priključka ga spojio s plastičnom cijevi. Sa gornjeg priključka bi sproveo plastičnu cijev, ako je moguće iza radijatora i spojio na prigušnicu (treba računati da zrak cirkuliše i iza radijatora, ako je iza preusko, onda je bolje cijev spustiti ispod radijatora, ali tako da se ova sprdnja što manje vidi).
Ne vidi se baš dobro na slici, ali ako je moguće montirati prigušnicu na donju lijevu stranu i glavni ventil na mjesto gdje je sada prigušnica, gornji priključak bi mogao spojiti sa prigušnicom. To se u praksi ne radi, ali može da funkcioniše.

Zadnje uređivanje pesek1 : 27.12.2009. at 23:45.
pesek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 23:12   #68
Probaj skinut termo glavu sa ventila i prigusnicu otvori
tonino2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 00:01   #69
okreni radijator naopako
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 09:41   #70
Ma problem je u tome da je tu bila montirana "lojtrica" koja je imala i ventil i prigušnicu dolje. Ispostavilo se da nije dovoljna da zagrije na brzinu kupaonicu, pa smo je mijenjali za ovaj radijator. I onda je kod spajanja majstor zeznuo.

Ništa, zvat ću ga. Ide demontaža radijatora, pomaknut ćemo radijator malo desno i povući po desnoj strani radijatora novu bakrenu cijev do gore i stavit ventil s desne strane. Nema mi druge.
skipjack is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 09:43   #71
Mislim da imaš onemogućen dotok u donji dio radijatora. Premala količina vode ulazi u njega i odmah se diže prema goreMožda je prigušnica, a možda je cijev zaštopana.
Zašto taj zaključak?
Vrlo mala količina vode ulazi u radijator i struji prema gore. Da je veći protok "štrcao" bi preko svih rebara u donjem dijelu i onda išla voda gore!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 10:04   #72
Svaka čast pesek dobra dijagnoza :t: .
Vi ostali ne trolajte
user zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 12:43   #73
Quote:
user zoki kaže: Pogledaj post
Vi ostali ne trolajte
Termo glava je ionako previsoko od poda (po slici cca 210cm od poda), nema razloga da ju ne proba skinut i da stalno ima protok kroz taj radijator
tonino2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 15:38   #74
najbrže i najjednostavnije je da skratiš cijev od ventila,te da i ventil i prigušnica budu s donje strane radijatora.za sve majstore poruka "da to će funkcionirati".
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 19:25   #75
Quote:
skipjack kaže: Pogledaj post
Ide demontaža radijatora, pomaknut ćemo radijator malo desno i povući po desnoj strani radijatora novu bakrenu cijev do gore i stavit ventil s desne strane. Nema mi druge.
Ovim načinom kako si se odlučio, mislim da ćeš definitivno riješiti problem grijanja radijatora, tako da ostaje samo da se to estetski lijepo i kvalitetno izvede. Morati ćeš se malo sagnuti pri regulaciji ventila i to je to, i kod jednocijevnih sistema su svuda ventili na donjem dijelu radijatora.
Iako nisam ljubitelj plastike, preporučio bih ti da spoj sa gornjeg priključka do prigušnice napraviš sa plastičnom cijevi, pošto se može lako oblikovati i malo zavući iza prvog rebra da se ne gleda, ili postaviti lijepo paralelno s radijatorom s vanjske strane, a i bijele je boje u skladu s radijatorom. Sve su to detalji o kojima možda sada ne razmišljaš, jer ti je primarno da se radijator dovede u funkciju, ali će ti kasnije možda smetati tragovi „krpljavina“.
Taj posao bi trebao odraditi dobar, iskusan majstor i da pazi na priključke u zidu, pošto kako navodiš, cijevi pozadi nisu dostupne. Ako se ošteti neki od priključaka pri pritezanju, tek ćeš vidjeti šta je pravi problem.
Kad bude sve završeno, napiši kako si zadovoljan s grijanjem i stavi sliku na post, da vidimo kako je ispalo.
pesek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 11:57   #76
Protiv smrzavanja radijatora tijekom zime...

...što treba uraditi da cijevi ne bi pukle ili se voda zaledila u cijevima ili nešto tako?
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 14:49   #77
Kako dugo ne misliš grijati?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 16:40   #78
Quote:
Prvi Vozač kaže: Pogledaj post
Ne može bilo koja boja za metal, postoji posebna boja za visoke temperature. Najbolje da pitaš u dućanu s bojama. Problem je što ti je izbor možda sužen.
KRIVO! moji su prefarbani 2K auto lakom...i već 3 godine imaju veći sjaj neg nečiji auto
bilo koja boja koja podnosi 60ak C°
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 11:22   #79
Quote:
ravnalo kaže: Pogledaj post
KRIVO! moji su prefarbani 2K auto lakom...i već 3 godine imaju veći sjaj neg nečiji auto
bilo koja boja koja podnosi 60ak C°
osim kaj je tema iz 2004 i radijatori su opet zreli za farbanje apsolutno si u pravu
ovo ljeto sam izmjerio na suncu na komadu zeljeza temperaturu od 75 c a ni ograda ni garazna vrata se nisu ogulila a pofarbana su najobicnijom chromos bojom
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 12:52   #80
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Kako dugo ne misliš grijati?
cca. mjesec dana
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:22.