Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2004., 00:36   #1
Unhappy Kako protiv straha?

Konačno sam se preselila u novi stan i počela živjeti sama. Problem je u tome što se navečer užasno bojim.
Navikla sam učiti po noći,pa budem budna do 4-5 ujutro. Znam da se nemam čega bojati,jer je sve zatvoreno,zaključano,ali svejedno ne mogu si pomoći. Uplašim se svakog zvuka,svako malo obilazim stan...užas. Sinoć sam htjela ići spavati,ali toliko sam se bojala da nisam mogla. Samo sam sjedila u sobi i plakala i čekala dok ne svane...
Ne želim to proživljavati svaku noć. Inače bih uzela helexe,ali moram učiti ,pa se bojim da neću biti koncentrirana .
Jel imate kakav savjet?
Puno hvala.
shoegal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2004., 00:43   #2
Upali si lampu negdje u kutu, tek toliko da imas malo svjetla. Stavi veliki kuhinjski noz ispod kreveta. Znam da zvuci glupo, ali meni je jednom provaljeno u stan i nisam smjela zaspati, pa sam drzala noz pri ruci. Nakon para dana sama sam sebi bila smijesna i vratila ga u kuhinju.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2004., 00:48   #3
Cuo sam da ima neka strana di se okupljaju ljudi pa daju savjete... mislim da je isla nesto kao www.forum.hr?

Sala, upali si radio, zamiriši malo sobu, skuhaj si kavu i primi se knjige. NIsta ne pomaze bolje od koncentracije! I ja sam upravo zavrsil sa jednim velikim dijelom streberaja i sad me drzi nesanica... navikoh se na nocnu mjenu... Trebas drustvo?

---
Ma tamo neki moj blog
cirano is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2004., 00:48   #4
upali radio ili televiziju...tako da zavaras sama sebe...ili jednostavno nazovi nekoga u koga imas povjerenja za samo rijec ili dvije naravno izaberi nekoga na koga se mozes oslonit i u tri sata ujutro
samo malo strpljenja i sve ce bit ok
__________________
ako sam veslo sisala nisam brod progutala
nivle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2004., 00:51   #5
Quote:
kem kaže:
Upali si lampu negdje u kutu, tek toliko da imas malo svjetla. Stavi veliki kuhinjski noz ispod kreveta. Znam da zvuci glupo, ali meni je jednom provaljeno u stan i nisam smjela zaspati, pa sam drzala noz pri ruci. Nakon para dana sama sam sebi bila smijesna i vratila ga u kuhinju.
Skoro sva svjetla su mi upaljena u stanu,a nož i škare pri ruci..
Zvučim kao neka luđakinja sad,ali stvarno si ne mogu pomoći.
I meni je jednom provaljeno u kuću ,pa valjda zbog toga takav strah,ne znam...
shoegal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2004., 00:53   #6
Meni pomaže radio pa ako možeš učiti uz glazbu svakako preporučam.

Ne znam koliki ti je stan, ali poznato je da je strah veći kad je i stan veći. Probaj se nekako sjesti u kutak iz kojeg imaš najbolju preglednost na što veći dio stana. Uopće nije bitno ako se budeš glupo zbog toga osjećala jer ćeš se s vremenom naviknuti pa nećeš razmišljati na taj način.

I da, jesi razmislila o nabavci ljubimca? Makar ptičice ilihrčka? Mislim da je to najbolje.. Imaš konstantan osjećaj da nisi sama, pogotovo ako se beštija često glasa.. A imaš i prijatelja koji će te uveseljavati i s kojim ćeš se poigrati u pauzama.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2004., 00:57   #7
Quote:
cirano kaže:
Cuo sam da ima neka strana di se okupljaju ljudi pa daju savjete... mislim da je isla nesto kao www.forum.hr?

Sala, upali si radio, zamiriši malo sobu, skuhaj si kavu i primi se knjige. NIsta ne pomaze bolje od koncentracije! I ja sam upravo zavrsil sa jednim velikim dijelom streberaja i sad me drzi nesanica... navikoh se na nocnu mjenu... Trebas drustvo?

---
Ma tamo neki moj blog
Pokušat ću se skoncentrirati,a ako me uhvati strah opet na forum ili zvati tatu u 3 ujutro...
shoegal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2004., 01:02   #8
Quote:
Tinchi kaže:
Meni pomaže radio pa ako možeš učiti uz glazbu svakako preporučam.

Ne znam koliki ti je stan, ali poznato je da je strah veći kad je i stan veći. Probaj se nekako sjesti u kutak iz kojeg imaš najbolju preglednost na što veći dio stana. Uopće nije bitno ako se budeš glupo zbog toga osjećala jer ćeš se s vremenom naviknuti pa nećeš razmišljati na taj način.

I da, jesi razmislila o nabavci ljubimca? Makar ptičice ilihrčka? Mislim da je to najbolje.. Imaš konstantan osjećaj da nisi sama, pogotovo ako se beštija često glasa.. A imaš i prijatelja koji će te uveseljavati i s kojim ćeš se poigrati u pauzama.
Dvosoban je stan,na prvom katu ,i još ima balkon...uh,odmah si svakakve scenarije smislim..

Mogla bih stvarno nekakvu životinjicu nabaviti,ili bar vrtnog patuljka koji zviždi kad netko prođe ,za početak...
shoegal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2004., 10:30   #9
Naviknut ces se s vremenom... meni je bio crnjak ostati sama u kci (jer je kuca), ali sad se zabarikadiram svim mogucim bravama i lokotima u svoju sobu, pustim neku muziku i ne razmisljam o tome. Ako mozes, nabavi nekog ljubimca, preporucujem psa
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2004., 10:44   #10
Quote:
shoegal kaže:
Mogla bih stvarno nekakvu životinjicu nabaviti,ili bar vrtnog patuljka koji zviždi kad netko prođe...
a nekog krvoločnog peseka...pit bullić neki...ili možda neki...9 milimetarni ljubimac ?
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2004., 10:58   #11
Re: Kako protiv straha?

Quote:
shoegal kaže:
Konačno sam se preselila u novi stan i počela živjeti sama. Problem je u tome što se navečer užasno bojim.
Navikla sam učiti po noći,pa budem budna do 4-5 ujutro. Znam da se nemam čega bojati,jer je sve zatvoreno,zaključano,ali svejedno ne mogu si pomoći. Uplašim se svakog zvuka,svako malo obilazim stan...užas. Sinoć sam htjela ići spavati,ali toliko sam se bojala da nisam mogla. Samo sam sjedila u sobi i plakala i čekala dok ne svane...
Ne želim to proživljavati svaku noć. Inače bih uzela helexe,ali moram učiti ,pa se bojim da neću biti koncentrirana .
Jel imate kakav savjet?
Puno hvala.



Kužim te, i ja sam imala tih problema prije 3 godine kad sam se uselila u stan sama. Dotad sam čak uvijek dijelila sobu sa sestrom tako da nisam niti spavala sama u sobi pa je time bilo teže. I ne samo da sam se bojala provalnika, već su oni "nerealni" strahovi tipa duhovi, ukazanja itd. bili još gori i intenzivniji. Znam da je to jako glupo i da se u biti u životu jedino treba bojati realnih stvari, a svi ovi nerealni strahovi su ustvari samo projekcija realnih problema. Danas sam to shvatila i sada mi je smiješno da sam se bojala takvih ili da sam se uopće ičega bojala u životu jer sve se da riješiti. Moj strah nakon preseljenja je prestao već nakon 2-3 tjedna i sad kad dragog slučajno nema pa sam prisiljena biti sama po noći u stanu, niti ne pomislim na strah, spavam ko zaklana. Vjeruj mi, proći će to samo od sebe, samo se opusti i ne briji. Sve će biti ok!!!
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2004., 13:27   #12
Tak je! Proci ce samo od sebe... Jer nakon nekoliko noci skuzis da nema ni duhova ni ukazanja! Mene je bilo malo frka, ali stvarno prodje kroz neko vrijeme. Iako TV u principu smeta kod ucenja, nije ga lose imati upaljenog, jer daje prividnu sliku da ti je jos netko u stanu, ali samo ako ti doista ne smeta kod ucenja...

I naravno, zakljucaj sve moguce brave...

I npr. sprijatelji se sa susjedima, barem koliko toliko da niste stranci, pa ce ti izgledati kao da zive s tobom u istoj kuci, samo u drugoj prostoriji...

A i susjedi se uglavnom cuju preko zidova, tako da u principu nikad nisi sama, jer teoretski (zapravo i prakticki), ima jos ljudi, i to vec samo par metara od tebe!

Nemas beda, sve je to za ljude!
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2004., 13:30   #13
[QUOTE]globus kaže:
[B]A i susjedi se uglavnom cuju preko zidova, tako da u principu nikad nisi sama, jer teoretski (zapravo i prakticki), ima jos ljudi, i to vec samo par metara od tebe!




Da, da, tak se i ja osjećam sigurno u stanu jer znam da ima ljudi oko mene, dok bi u kući možda navikavanje na samoću bilo malo gorše!
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2004., 13:36   #14
definitivno najbolje stvari su ti ljudi već naveli - tv/radio (ak treba, podebljaj s lampicom) i ljubimac

ja otkad znam za sebe spavam s upaljenim tv-om, a nema mi dražeg nego kad mi se moj mačorac uvuče u krevet usred noći i počne presti
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2004., 13:51   #15
Da, da, macka bi mogla biti ok izbor, iako je u principu dosta tiha zivotinja, pa nemas ni pojma da je neko zivo bice u blizini. Dok s druge strane, malo tisine s takvom mirnom i tihom zivotinjom je sasvim ok, dapace i pozeljno. Tako da macka mi se cini bolji izbor od npr. psa jer nije zahtjevna kod njenog odrzavanja, ne prlja (ako je se nauci redu), osim sto malo eventualno unisti namjestaj...
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2004., 14:07   #16
Quote:
globus kaže:
Da, da, macka bi mogla biti ok izbor, iako je u principu dosta tiha zivotinja, pa nemas ni pojma da je neko zivo bice u blizini.
hehe..vidi se da ne poznaš mog Seronju

neki put nisam sigurna jel mi to po stanu leta mačka ili kompletna postava Rolling Stonesa..na lipicanerima

ali stoji to da znaju biti tihe..i umiljate..pa onda opet divlje..pa te nasmiju..ma mačke su zakon
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2004., 15:43   #17
Quote:
shree_kali kaže:
..ma mačke su zakon
A sta sam ja drugo rek'o?!
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2004., 15:47   #18
slazem se s vecinom gornjih savjeta, i dodajem;

kontroliraj, svjesno i namjerno, svoje disanje.
na isti nacin kako ti se disanje ubrza i postane plice kad se uzrujas / prestrasis, tako ce ti se i strah / uzrujanost smanjiti kad produbis i usporis disanje.
mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2004., 15:48   #19
Quote:
globus kaže:
A sta sam ja drugo rek'o?!
ne sporim

al' da su poslovično tihe..sporim da se sve praši

mislim da je ova moja jutros pjevala klingonske opere..
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2004., 15:56   #20
Quote:
shree_kali kaže:
mislim da je ova moja jutros pjevala klingonske opere..
Evo nam jos jednog potencijalnog clana Star Trek Fan Cluba!
globus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.