Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2008., 19:00   #1
Prvi mi je put - kako, zašto, te upuštati li se u to uopće...

Dakle, kako se svakodnevno otvara gomila novih identičnih tema o prvom seksu, raznoraznim strahovima i sumnjama, nakon dugotrajnih i iscrpnih dogovora došli smo do zaključka kako je najbolje stvoriti JEDNU JEDINSTVENU TEMU koja će se baviti svim navedenim.

Ajmo spomenuti čemu služi ova tema - bilo kakvim pitanjima o prvom spolnom odnosu, bilo da su u pitanju kakve sumnje, strahovi, do pitanja da li se uopće upuštati u odnose ili ne.
Da, dopušteni su savjeti o kontracepciji - u vidu nabrajanja koje sve vrste postoje i kako se "služiti njima" odnosno za što su najbolje, no ne ulazite u polemike i razglabanja daljnja od navedenih.
Tema je kao što vidite, informativne i savjetodavne prirode.

U ovoj temi nije mjesto pitanjima - "jesam li trudna", pitanjima zdravstvene prirode nakon spolnog odnosa (takva pitanja imaju svoje mjesto pod suncem na pdf-u Zdravlje); te tko je s koliko godina prvi put spavao sa partnerom/icom - takvi upisi se kažnjavaju i brišu.
S obzirom na postojanje ovakve TOP TEME, dakle odmah svima vidljive, otvaranje novih tema iste/slične tematike bit će sankcionirano.

Držite se same tematike - strahova, sumnji, da li se upuštati u prvi seksualni odnos ili ne, dobronamjernih savjeta i mišljenja itd.


Toliko. Možete početi.
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.

Zadnje uređivanje Teta2U : 15.09.2012. at 01:49.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 21:49   #2
Red face :brukica:

gledam malo ovdje dimenzije kondoma i redom su velike,pogotovo u širini. 54-52-63 mm.

što ako potencijalni raspolaže manjim alatom, užim? bojim se hoće li spuzit.
kolko smije biti uži da ne spade?


ajde dužina nije problem, bolje da mu je kondom predugačak,nego prekratak. kaj ne?

zanima me jel su i u stvarnosti svi durexovi kondomi iste širine(izuzev onog bockavog, i onih u boji, za koje piše da su uži). pa molim iskustva, koje uzeti(sensation ne želim da me grebu, a neznam jel su select pouzdani za seks? zbog boja, okusa, možda to utječe na kvalitetu, više kerefeka- manje sigurnosti , iako imaju spremicidni premaz )

savjetujete me jel možda postoji neka druga kvalitetna marka kondoma, s kojom nisam upoznata, koja proizvodi kondome manje od durexovih i di to nabavit....

i molila bi one forumaše s malim, da mi kažu koji kondomi njima najviše odgovaraju. (ovo je retoričko pitanje, znam da neću dobit odgovor, na forumu nema takvih. )

pilule ne želim piti, ruski rulet prekinutim snošajom mi nije zanimljiv,tako da moram nać odgovarajući kondom. hvala.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 23:17   #3
Ovako..
Drago mi je da je netko pokrenuo ovakvu temu pa se više ( nadajmo se ) neće toliko postavljati iste teme..
Imam samo jedno pitanje..
Je li dobro u prvi spolni odnos stupiti s nekim dosta starijim od sebe?

efo..zeleno je po pravilima
__________________
Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari.

Zadnje uređivanje Cika Strile : 25.09.2008. at 10:32.
mali anđeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 23:58   #4
@Splenda: Nemoj se brinuti za dužinu i širinu kondoma; nije bitno ukoliko je nešto duži, takav i treba biti, jer su oblici (u prvom planu dužina i opseg) vrlo različiti od čovjeka do čovjeka. Hoće li spasti ili procuriti, ukoliko je širi i veći?? Neće, jer pri korijenu penisa kondom je poprilično uski, ima ojačani dio koji potpuno vakuumira sičuejšn.
Isto tako, ukoliko je nekom kondom duži, ne mora se odrolavati do kraja, svaki milimetar; i dalje će čvrsto prianjati uz korijen penisa.
Ustalom, prepusti dečku da se sam brine o tome; ti možeš za svaki slučaj imati paket- dva kondoma u rezervi i za daj Bože , ali neka se on pobrine za one koji mu najbolje odgovaraju. Naravno, uz tvoj glas, koji će mu dati do znanja odgovaraju li ti po osjetu na kožu ili ne (opaska o grebanju!).

Osobno, uz Durex sam čeeesto koristio i one češke jeftine iz dm-ma ili posvukud... bili su mi dovoljno dobri. I pouzdani. Nisu pukli nijednom. Što za razne fensi durexe i ne mogu reći.
Kao što rekoh ovih dana na nekoj od sličnih tema, da sam stalno kupovao Durex, osiromašio bih.


@mali anđeo:
Ovisno o tvojim godinama. Nije mi isto ima li djevojka 17 godina, a njezin dečko 35 (kao što znam 1 slučaj);
ili imaš 17, a on 23...
Valja znati da nije dobro skrivati se, kako od prijatelja, tako i od obitelji, a prvi slučaj upravo vodi k tome. I onda slijede problemi.
Dosta je važno znati o kojoj dobi se radi, jer je ovako to mlaćenje prazne slame.

opaska: Ovdje se osvrćem na imati vezu s takvom osobom, makar prvi spolni odnos nosi slične konotacije; razlika u godinama zna biti škakljiva; no ne treba biti prepreka osjećajima, a nipošto nije prepreka razvijanju spolnosti.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 03:54   #5
Quote:
mali anđeo kaže: Pogledaj post
Ovako..
.
Dali je dobro u prvi spolni odnos stupiti s nekim dosta starijim od sebe?
u prvi spolni odnos bi se trebala upustiti s osobom do koje ti je stalo i kad si spremna (ne on nego ti, i ne posljedicom kakvih nagovaranja i sugestija )..
nema to veze s godinama ako su obe osobe za odnos spremne u glavi...
__________________
Stojin na kantunu.oni dolaze
mali_oglasnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 03:56   #6
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post

savjetujete me jel možda postoji neka druga kvalitetna marka kondoma, s kojom nisam upoznata, koja proizvodi kondome manje od durexovih i di to nabavit....
Ovi koje Deedy spominje su i više nego u redu. Meni osobno čak bolji i ugodniji od durexa (o cijeni da ne pričamo ).
 
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 11:09   #7
Quote:
mali anđeo kaže: Pogledaj post
Je li dobro u prvi spolni odnos stupiti s nekim dosta starijim od sebe?
po meni nisu bitne godine, već kao i uvijek da taj bude odgovoran i da zna što radi, pogotovo po pitanju zaštite... mnogi i dalje ne paze na to kao što bi trebali...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 13:29   #8
Quote:
mali anđeo kaže: Pogledaj post
Ovako..
Drago mi je da je netko pokrenuo ovakvu temu pa se više ( nadajmo se ) neće toliko postavljati iste teme..
Imam samo jedno pitanje..
Je li dobro u prvi spolni odnos stupiti s nekim dosta starijim od sebe?

efo..zeleno je po pravilima
mislim da trebas naci nekog pribliznih godina, ne samo za prvi sex nego i za daljnju vezu. pretpostavljam da si jos mlada pa se nemoj ni upustati u veze sa starijim muskarcima.
VelikiCrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 14:08   #9
kako ja sam stariji od svoje djevojke ali ne nagovaram ju na sex već će sama doći na tu ideju kao što je došla na ideju blowjoba
Spideer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 14:21   #10
Quote:
Spideer kaže: Pogledaj post
kako ja sam stariji od svoje djevojke ali ne nagovaram ju na sex već će sama doći na tu ideju kao što je došla na ideju blowjoba
Vjerujem da se ovdje misli na veću razliku u godinama, a ne 2-5 godina... (nego npr. ona 17 a on 30)
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 14:46   #11
@Deedy:
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ovisno o tvojim godinama. Nije mi isto ima li djevojka 17 godina, a njezin dečko 35 (kao što znam 1 slučaj);
ili imaš 17, a on 23...
Valja znati da nije dobro skrivati se, kako od prijatelja, tako i od obitelji, a prvi slučaj upravo vodi k tome. I onda slijede problemi.
Dosta je važno znati o kojoj dobi se radi, jer je ovako to mlaćenje prazne slame.

opaska: Ovdje se osvrćem na imati vezu s takvom osobom, makar prvi spolni odnos nosi slične konotacije; razlika u godinama zna biti škakljiva; no ne treba biti prepreka osjećajima, a nipošto nije prepreka razvijanju spolnosti.


Ja imam 17 a on 27...

Hvala svima na odgovoru...
__________________
Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari.

Zadnje uređivanje Teta2U : 25.09.2008. at 15:12. Reason: uređivanje quotea
mali anđeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 15:20   #12
@Splenda - ti češki kondomi, mislim da im je naziv Primeros, su, meni osobno, puuuno bolji od Durexa - niti jednom nismo imali nikakvih problema s njima, dok sa Durexovima jesmo. Ukratko, prednost uvijek dajem Primerosima.

@mali anđeo - pitanje -je li dobro stupiti u odnose sa starijim dečkom- baš i nema odgovora. Jedino što mogu odgovoriti jest - ako si ti spremna, ti želiš, nisu bitne godine. Važno je da te on ne nagovara, pa ti samo popuštaš pritisku.
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 15:27   #13
Quote:
Teta2U kaže: Pogledaj post
@Splenda - ti češki kondomi, mislim da im je naziv Primeros, su, meni osobno, puuuno bolji od Durexa - niti jednom nismo imali nikakvih problema s njima, dok sa Durexovima jesmo. Ukratko, prednost uvijek dajem Primerosima.

@mali anđeo - pitanje -je li dobro stupiti u odnose sa starijim dečkom- baš i nema odgovora. Jedino što mogu odgovoriti jest - ako si ti spremna, ti želiš, nisu bitne godine. Važno je da te on ne nagovara, pa ti samo popuštaš pritisku.
Ne nagovara me..i bolje mu je
__________________
Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari.
mali anđeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 15:36   #14
Quote:
mali anđeo kaže: Pogledaj post
Ne nagovara me..i bolje mu je
Odlično!
Dakle, na pitanje da li spavati s njim ili ne, najbolje ćeš sama odgovoriti.
Ne forsiraj samu sebe, kad budeš spremna, znat ćeš.
I, samo pamet u glavu, mislim na zaštitu.
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 15:40   #15
Quote:
Teta2U kaže: Pogledaj post
Odlično!
Dakle, na pitanje da li spavati s njim ili ne, najbolje ćeš sama odgovoriti.
Ne forsiraj samu sebe, kad budeš spremna, znat ćeš.
I, samo pamet u glavu, mislim na zaštitu.

Puno ti hvala..
__________________
Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari.

Zadnje uređivanje Cika Strile : 25.09.2008. at 16:58.
mali anđeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 19:22   #16
@ deedy, malena & teta2U- thnx na savjetima. sad sam mirnija.
nabavit ću za svaki slučaj više vrsta, i primerose iako sam priznajem, bila skeptična prema njima zbog cijene. : snobbish:
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 22:30   #17
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
gledam malo ovdje dimenzije kondoma i redom su velike,pogotovo u širini. 54-52-63 mm.

što ako potencijalni raspolaže manjim alatom, užim? bojim se hoće li spuzit.
kolko smije biti uži da ne spade?


ajde dužina nije problem, bolje da mu je kondom predugačak,nego prekratak. kaj ne?

zanima me jel su i u stvarnosti svi durexovi kondomi iste širine(izuzev onog bockavog, i onih u boji, za koje piše da su uži). pa molim iskustva, koje uzeti(sensation ne želim da me grebu, a neznam jel su select pouzdani za seks? zbog boja, okusa, možda to utječe na kvalitetu, više kerefeka- manje sigurnosti , iako imaju spremicidni premaz )

savjetujete me jel možda postoji neka druga kvalitetna marka kondoma, s kojom nisam upoznata, koja proizvodi kondome manje od durexovih i di to nabavit....

i molila bi one forumaše s malim, da mi kažu koji kondomi njima najviše odgovaraju. (ovo je retoričko pitanje, znam da neću dobit odgovor, na forumu nema takvih. )

pilule ne želim piti, ruski rulet prekinutim snošajom mi nije zanimljiv,tako da moram nać odgovarajući kondom. hvala.
ova stvar sa širinom(promjerom) nije 100% točna, mislim da je to najveći na kojeg se može navući. i ja sam se prepao kad sam 1.put kupovao piše 52mm, mislim, a u p.... ma....nu, al sam ga opet jedva navukao(širina mog mališe je oko 38-40). i ne moraš se bojati spadanja, ako ga skroz do kraja(penisa) razvuče, ostane na njemu većinom i kad se spusti(bar kod mene), tako da se ne moraš bojati da će pasti tokom odnosa. i češće kontrolirati jel čitav(ili makar pred svršavanje)
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 22:34   #18
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
ova stvar sa širinom(promjerom) nije 100% točna, mislim da je to najveći na kojeg se može navući. i ja sam se prepao kad sam 1.put kupovao piše 52mm, mislim, a u p.... ma....nu, al sam ga opet jedva navukao(širina mog mališe je oko 38-40). i ne moraš se bojati spadanja, ako ga skroz do kraja(penisa) razvuče, ostane na njemu većinom i kad se spusti(bar kod mene), tako da se ne moraš bojati da će pasti tokom odnosa. i češće kontrolirati jel čitav(ili makar pred svršavanje)
treba probati, mjere ne kažu sve... začudio sam se danas kad sam pogledao mjere na durexovom siteu, 56 mm širine za classic, 52 mm select... svojedobno me classic nemilo stezao, bio neudoban, čisti užas, dok mi je select bio taman...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 22:58   #19
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
treba probati, mjere ne kažu sve... začudio sam se danas kad sam pogledao mjere na durexovom siteu, 56 mm širine za classic, 52 mm select... svojedobno me classic nemilo stezao, bio neudoban, čisti užas, dok mi je select bio taman...
mislim da je classic najširi po njihovim mjerama, a u praksi najuži. meni najbolje odgovara elite, extra safe najgori(premalo osjećaja)
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 23:00   #20
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
ova stvar sa širinom(promjerom) nije 100% točna, mislim da je to najveći na kojeg se može navući. i ja sam se prepao kad sam 1.put kupovao piše 52mm, mislim, a u p.... ma....nu, al sam ga opet jedva navukao(širina mog mališe je oko 38-40). i ne moraš se bojati spadanja, ako ga skroz do kraja(penisa) razvuče, ostane na njemu većinom i kad se spusti(bar kod mene), tako da se ne moraš bojati da će pasti tokom odnosa. i češće kontrolirati jel čitav(ili makar pred svršavanje)
Evo, morao sam aktivirati klona da odgovorim . Ne zelim da ljudi koje poznajem mogu vrlo lako saznati moju intimu. No, da se vratim na temu.

"Mališa" mi je 50mm+ širok (na jednom dijelu). Neznam tocno posto nisam mjerio u zadnje vrijeme, no preko 50mm je. I mogu navuci Classic, istina, ne odmotava se tako lagano kao sto bi trebalo, ali moze se.

Pretpostavljam da se radi o nazivnoj sigurnoj sirini, tj. da ce 50mm izdrzati bez pucanja. Naravno ako se koristi na pravilan nacin. Lateks je rastezljiv, pa je ocito da bi mogao primiti i siri kurac, no u tom slucaju vjerojatno ne mogu garantirati sigurnost.

Inace, evo kada vec pitamo. Da li netko zna sire kondome, cak i ove XL verzije su vecinom siroke nekih 52-56mm.
Klonasto Pismo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger