Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2007., 12:12   #1
OTP banka - iskustva

Ne znam jel ima šta ovakvog otvoreno...al krediti u otp banci, veliko NE!
Čekam kredit u toj banci, mizerno mali, već mjesec dana, da bi mi javili da još ne znaju kad će bit..MOŽDA ovaj tjedan ?!?!??!

JEL TO NORMALNO!??!?!?
ovisnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 14:20   #2
Pozdrav,
vjeruj ima nas jos takvih

Nakon mjesec i pol (!!!) zavlacenja i promjene uvjeta samo tako, "prisili" su me, ako na kraju zelim kredit da prebacim placu kod njih iako to nije uopce bio uvijet ali ja nazalost nisam imala izbora, inace bi isti tren povukla zahtjev ko sto mnogi jesu.

I nakon silnih potrosenih zivaca i vremena, nakon mjesec i pol dana odobrili su mi kredit, medutim vec tjedan i pol cekam isplatu! Trebala bi biti danas, osim ako se ne predomisle.
I kao secer na kraju zbog jos zbog NJIHOVE traljavosti ja moram njima placati interkalarnu kamatu koja bi iznosila bi skoro 1.000,00 kn ,da se nisam pobunila.

Dakle bjezite glavom bez obzira od te banke, jer nema veze s profesionalnoscu, ko da imas posla s kamatarima na takvoj su razini.
wh1t3r0s3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 13:19   #3
dragi je u toj banci dizao kredit za auto..6,500 eura ..pa kad mu je kredit bio odobren i kad je trebao doći po novce, nisu mu imali za isplatiti puni iznos..nego je morao doći još u par puta...............

ne, al to je stvarno strašno...pa kak ih nije sram?!??!
ovisnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 17:34   #4
Katastrofa od banke. Ja sam isto isao dizat neki kredit tamo i veli zenska da nema problema, primanja su mi skroz ok, bude kroz 2 tjedna. Ja pitam jel postoji mogucnost da bude nekih uvjeta ili prepreka ili mogu biti siguran, a ona veli da mogu biti siguran. I prode 2 tjedna, nista. Nakon 3 tjedna zovu oni mene da mi mogu dati kredit, ali ako prebacim primanje place kod njih na tekuci. Reko kak sad, a bas specificno ste rekli da nema problema i da ne bude dodatnih uvjeta. Vele oni da je taj odlucila komisija. I pitam ja kad bi dobio novce ako prebacim primanje place kod njih, veli zenska kad stigne prva sljedeca placa ( za mjesec dana). Onda sam pitao jel bi moglo prije, veli zenska budem pitala pa vas nazovem tijekom dana. Nije nazvala, a ne mozes je dobiti ako se zove nju u banku pa sam morao drugi dan otici tamo da mi kazu da ipak moram cekati placu. Reko pa pa. U drugoj banci digo isti iznos u roku 5 dana ukljucujuci vikend bez ikakvih uvjeta.

I jos dok sam cekao na red, dosao je neki amerikanac nesto platit i lik na salteru nije znao dobro engleski pa je pozvao neku nalarfanu plavusu nadrkanog izgleda lica koja isto nije znala pa mu se jos opravdavala u stilu, ah my english...hahaha. Koja glupaca. I onda je dosla neka mlada cura pa je skuzila kaj treba. Uzas od banke.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 00:31   #5
ja ga cekam vec 2 mjeseca
Isto je bilo u pocetku sve vam je gotovo za max. mjesec dana pa se niko ne javlja???
Ja do njih , da bi trebalo prebacit placu na otp
Ja pitam zasto kad je kredit hipotekarni????
Da ne zna da je to nesto novo da ce se morat prebacit????
Ok ja je prebacim(mada mi ne pase ali eto)i pitam ponovo kad mogu ocekivat realizaciju?
Cim vam sjedne placa na racun.....
Sjela 02,05 ja u banku a ona meni da ce tesko bit ovaj mjesec da prije ce bit kroz 6. mjesec
WTF
Nesto ko da im je velika navala na kredite etc.
Ovo jos nisam vidio ni dozivio
__________________
tnt
tnt1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 10:45   #6
nemogu vjerovati da nas toliko ima .Mi smo posustali i prebacili primanja u tu banku i vec mi je sada zao.
kredit su nam isplatili nakon cca mjesec i pol.Predpostavljam da smo svi otišli tam radi one akcije bez troškova kredita.
to s prebacivanjem plaće je ustvari cista ucjena.Naime, kako smo htjeli plaćati kredit administrativnom zabranom(u poćetku podnošenja zahtjeva) kada su nas prisilil da budemo kljenti odlućili smo da to bude trajni nalog!Ali NEMOŽE.pitam zašto pa sada smo kljenti!zato što ste u zahtjevu napisali administrativnu.Pa dobro velim ja to je zato što nismo mogli imati trajni nalog a sada smo vasi kljenti!svejedno nemože!!!!???
Otvorili su nam tekući račun sami!mi došli u banku otvoriti a veli službenica -pa već vam je otvoren!.Kak ga je netko mogao otvoriti bez nas?
Isplate nam kredit a mi nemamo ni ugovora ni plana otplate!
Mislim da bi njima trebalo poslati neku inspekciju!nisam baš sigurna da je to što oni rade legalno jer mi se ćini da na internet stranicama još nema ni slova oko toga da se mora biti kljent!
Nama su to javili negdje oko 5.4. kao ono novost !ima li tu netko kome je javljeno prije?da vidimo tko tu mulja?
?
__________________
Pijem ,pjevam i putujem.....[
eragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 10:48   #7
Quote:
wh1t3r0s3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
vjeruj ima nas jos takvih

Nakon mjesec i pol (!!!) zavlacenja i promjene uvjeta samo tako, "prisili" su me, ako na kraju zelim kredit da prebacim placu kod njih iako to nije uopce bio uvijet ali ja nazalost nisam imala izbora, inace bi isti tren povukla zahtjev ko sto mnogi jesu.

I nakon silnih potrosenih zivaca i vremena, nakon mjesec i pol dana odobrili su mi kredit, medutim vec tjedan i pol cekam isplatu! Trebala bi biti danas, osim ako se ne predomisle.
I kao secer na kraju zbog jos zbog NJIHOVE traljavosti ja moram njima placati interkalarnu kamatu koja bi iznosila bi skoro 1.000,00 kn ,da se nisam pobunila.

Dakle bjezite glavom bez obzira od te banke, jer nema veze s profesionalnoscu, ko da imas posla s kamatarima na takvoj su razini.
ajd objasni ovo s interkalarnom?nama su je naplatili ali mislim da baš nisu trebali pa da im se objasnim!
__________________
Pijem ,pjevam i putujem.....[
eragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 13:25   #8
i like OTP bank
dobaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 16:10   #9
Pa dobro jeli ima ko iznad tih banaka kome bi se moglo pozalit na njihovo postupanje sa klijentima jer ovo granici sa ludilom....
Doneses zahtjev i papire pitas jeli sve u redu kazu u redu je sve a kasnije
samo dodavaju zahtjeve za ovim za onim...
Ispunis i to i ponovno cekanje pa pitam nekoga od vas jeli postoji neki rok ili tako nesto u kojem trebaju isplatit kredit????
I jeli postoji nekakva institucija koja stiti prava klijenata (jer kad ne platis ratu ili zakasnis salju opomene i naplacuju to kasnjenje)preko koje bi se mogla naplatit nekakva izravna ili neizravna steta nastala njihovim obecanjima i prologiranjima isplate kredita..............
__________________
tnt
tnt1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 09:38   #10
jedini problem sto sam imao kod njih. blokirali su mi racune i morao sam se tako javit? da bi mi oni obnovili podatke..kartice sto vec. malo cigi posla, umjesto da me pismeno obavijeste.
dobaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 23:42   #11
gdje

u kojem gradu ste imali problema?
jel znate da se krediti rjesavaju za Rijeku i Istru u njihovoj centrali u Pazinu, a onda nesto ide na potpis u Zadar, tamo je sjediste, a vlasnici su Mađari.
Za klijente banke su navodno povoljniji uvjeti, ali svaka banka se za svoje stalne klijente bolje brine, bar bi trebala.
__________________
I danas je tvoj dan...
Rimax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 22:47   #12
Wink Svaka bankaima svoje zadovoljne i ne zadovoljne klijente

Svaka banka ima svoje zadovoljne klijente. A i nezadovoljne. Svaka banka ima svoje prednosti i mane. Klijenti trebaju odlučiti što im najviše odgovara. But i like OTP.
dark_lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 17:32   #13
Internet bankarstvo - OTP

Poštovanje.

Stara mi je nabavila onaj token i potpisala nekakav ugovor za to internet bankarstvo i došla je nekakva brošura u kojoj ne vidim gdje konkretno piše gdje da odem da to platim.
Zanima me točno na kojoj stranici upisujem podatke koji se traže jer u brošuri vidim samo mogućnosti koje nudi internet bankarstvo a ne jednostavno objašnjenje kako se koristi.
Znači, zanima me što točno trebam napraviti da platim račun putem interneta, u potankosti.

Molim odgovorite jer mi stara diše za vratom
Radijator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 19:07   #14
Više informacija za korištenje tokena OTP banke na Link.
Direkt:Link.Na toj stranici klikni na prijavu tokenom i dalje mislim da ne bi trebalo biti problema.
Julijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 19:25   #15
Premješteno!
Internet --> Gospodarstvo/Bankarstvo, osiguranje, krediti
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 14:43   #16
stambeni kredit za mlade

Ima li netko kakva pozitivna ili negativna iskustva sa dizanjem stambenog kredita za mlade u OTP banci? Uvjeti su naizgled povoljni: 5,49% kamata, nema troška obrade kredita za klijente koji otvore OTP paket i dr.
zdig is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 16:13   #17
Mi smo dizali gotovinski kredit kod njih, kada se to još zvala Dubrovačka banka, sami su ga ponudili, kao uzornom klijentu.
Cijela procedura, javni bilježnik i isplata, cca. 90 min, bili smo jako zadovoljni.

Sada smo također zadovoljni e-uslugom i općenito tekućim računom, super je stvar da imaš fiksno prekoračenje, svaki mjesec ista cifra , a ne kao u SG SB, nikad ne znaš šta će bit sljedeći mjesec !

Apropo kredita, situacija je takva da su banke morale malo stegnuti kaiš po pitanju kredita, ne mogu ih dijeliti šakom i kapom, ali to sigurno neće kazati klijentu, nego valjda zavlače koliko mogu, dok ne skupe cash !
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 17:29   #18
Quote:
zdig kaže: Pogledaj post
Ima li netko kakva pozitivna ili negativna iskustva sa dizanjem stambenog kredita za mlade u OTP banci? Uvjeti su naizgled povoljni: 5,49% kamata, nema troška obrade kredita za klijente koji otvore OTP paket i dr.
ja sam digla stambeni kredit kod njih, do 15000e je bez upisa hipoteke i super je stvar što, ako uzmeš za adaptaciju, sve novce dobiješ na račun i nikom ne pravdaš što si potrošio i koliko!
gami88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 09:16   #19
Quote:
gami88 kaže: Pogledaj post
sve novce dobiješ na račun i nikom ne pravdaš što si potrošio i koliko!
Da, i to je svakako prednost koja me privlači kreditu u OTP banci.
zdig is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 16:38   #20
Quote:
zdig kaže: Pogledaj post
Ima li netko kakva pozitivna ili negativna iskustva sa dizanjem stambenog kredita za mlade u OTP banci? Uvjeti su naizgled povoljni: 5,49% kamata, nema troška obrade kredita za klijente koji otvore OTP paket i dr.
Mi imamo samo negativna iskustva. Pula - centrala: strašno su neinformirani, one službenice na šalterima nemaju pojma o čemu govore, itd.

Mi čekamo realizaciju kredita već dva tjedna, kažu da nemaju novaca, danas su nam baš rekli da će biti do 02.06. Katastrofa!
Imamo sreće što je prodavatelj stana kojeg smo kupili pun razumijevanja i ne žuri mu se da dobije novce, jer je ugovor bio do 30.04.

Bitno da smo mi platitili solemnizaciju 2500kn, i da se banka upisala kao vlasnik stana kojeg dajemo pod hipoteku, a od gotovine na računu još ništa!

Savjet svima koji dižu kredit: Što dalje od OTP banke, užasno su loši!!!
__________________
Ivanita
Ivanita5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.