Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2009., 12:50   #81
za sve koje zanima, patoru dolazi inspektor cca 19.03.2009. boce se moraju predat najkasnije do utorka(17.03.2009) uz knjižicu te boca mora bit skroz prazna......danas ja zvao pa mi reko čovjek....
darko.k.zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 00:14   #82
a jel u pastoru to cijena uvijek takva ili samo kad vas se skupi hrpa...ili oni imaju redovito inspektora tamo svaki mjesec?
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 12:32   #83
uvijek je 350 + PDV.
inspektor dolazi ako se skupi više od 20 boca, a zasad se je uvijek skupilo toliko. obično ih skupljaju za pregled jednom mjesečno.
inače, pastor, pogon u rakitju.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 16:06   #84
fala Wonder, ajme jesti natuko postova
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 07:31   #85
Mirek, jel ima kakvih novosti u vezi s novim pravilnikom?
bajki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 14:01   #86
Kako novi pravilnik još nije na vidiku, danas sam bio do svog mjastora za plin da vidim koliko dođe tlačna proba.
Uglavnom, tlačna proba sa skidanjem i postavljanjem boce dođe 400 kn, papiri se čekaju do dva tjedna nakon napravljene tlačne probe.
bajki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 14:39   #87
Quote:
bajki kaže: Pogledaj post
Mirek, jel ima kakvih novosti u vezi s novim pravilnikom?
Nema.Nažalost ne ovisi o meni.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 14:26   #88
Quote:
bajki kaže: Pogledaj post
Kako novi pravilnik još nije na vidiku, danas sam bio do svog mjastora za plin da vidim koliko dođe tlačna proba.
Uglavnom, tlačna proba sa skidanjem i postavljanjem boce dođe 400 kn, papiri se čekaju do dva tjedna nakon napravljene tlačne probe.
Tihomir iz Ton Gasa ti sve to sredi za 2 sata, bez vađenja boce
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 07:14   #89
Jedino što sam ja iz Osijeka.
bajki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 15:10   #90
Quote:
bajki kaže: Pogledaj post
Kako novi pravilnik još nije na vidiku, danas sam bio do svog mjastora za plin da vidim koliko dođe tlačna proba.
Uglavnom, tlačna proba sa skidanjem i postavljanjem boce dođe 400 kn, papiri se čekaju do dva tjedna nakon napravljene tlačne probe.
Ajde sreće ti koji je to majstor da radi i atest i ugradnju za 400kn???
Daj budi dobar pa daj njegov broj..
idvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 09:35   #91
ima li štogod novoga vezano za pravilnik?
bio sam na registraciji prošli mjesec i uputiše me da prije iduće registracije napravim atest jer mi neće dati tehnički na godinu dana nego do isteka atesta boce a to je iduće godine u zimu...
znači, zasad ništa službeno? ili ništa uopće?
__________________
miš maus - kuća haus
miledjeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 01:57   #92
Wink

Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Tihomir iz Ton Gasa ti sve to sredi za 2 sata, bez vađenja boce
Evo, i kod mene registracija za točno mjesec dana, a moram obaviti tlačnu probu. Odlično je da ovdje ima nekih informacija o tome, jer na webu i ne uspijevam naći detaljnije.

Zanima me ovo citirano, je li moguće da se to obavi bez skidanja boce i brzo?

Što se uopće radi na tlačnoj probi, kakav je to postupak? Pročitao sam cijelu temu, ali mislim da nije nitko napisao o tome.

Hoću li imati problema ako mi ventil ispusti malo plina nakon točenja? Naime, odmah po završetku točenja, izlazi van plin pod pritiskom. I osjeti se miris plina. Što mi je čudno ako je plin u tekućem stanju. Nakon pola min do minutu, to prestaje. Mogu li imati problema s tlačnom probom zbog toga?

Je li možda u pitanju zrak, čuo sam da bi trebalo odzračiti sustav.

Ne znam ništa o tome (konkretno o ovome što pitam), pa zato i pitam
__________________
That's how IT goes, Everybody knows...
ZiggyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 10:12   #93
To ti Tihomir više nemre napraviti.

Ovo kaj ti pušta plin, moraš mijenjati priključak za točenje jer će ti inače na tehničkom detektirati istjecanje i glupirati se. Prva pomoć je sa dugim šrafcigerom i rukavicom pritisnuti kuglicu na punjaču da plin izleti van pa nema kaj curiti.
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 14:58   #94
Quote:
ROAD RUNNER kaže: Pogledaj post
To ti Tihomir više nemre napraviti.

Ovo kaj ti pušta plin, moraš mijenjati priključak za točenje jer će ti inače na tehničkom detektirati istjecanje i glupirati se. Prva pomoć je sa dugim šrafcigerom i rukavicom pritisnuti kuglicu na punjaču da plin izleti van pa nema kaj curiti.
Je ziher. Ja još nisam vidio detektor na tehničkom kamoli da su nešto provjeravali sa njim.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 23:14   #95
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Je ziher. Ja još nisam vidio detektor na tehničkom kamoli da su nešto provjeravali sa njim.
Potvrđujem, kod mojeg zadnjeg tehnićkog pregleda,
kontrolor pri završnom takozvanom pregledu, kad sam mu rekao da imam plin samo odmahnuo rukom i dao da si sam stavim naljepnicu na spremnik.
Samo na atestu su mi prošli detektorom za plin, a 4g. sam na plinu.
cserer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 02:08   #96
A zašto Tihomir to više ne radi tako? Prije tri mjeseca je radio, piše ovdje.

Kako je danas najjednostavnije i najjeftinije to obaviti (tlačna proba) u Zagrebu? Da napomenem, ne znam i neću sâm skidati i vraćati bocu u kola, dakle, treba mi netko i to napraviti.

Stoji li još uvijek da samo jedna tvrtka iz Broda ima dozvolu za tlačne probe? Bilo je dosta nejasnoća o tome, upravo na forumu sam čitao razne informacije o pravilniku.

Na tehničkom znam da neće kontrolirati ništa, nisu ni prošle godine, samo traže žig s punionice, a ni na punionici nitko ništa ne kontrolira, samo natoče plin. Ali zanima me na tlačnoj probi, što se tamo kontrolira, hoću li ondje imati problema zbog onoga što sam naveo.
__________________
That's how IT goes, Everybody knows...
ZiggyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 08:23   #97
nećeš imati problema jer kod tlačne probe oni kontroliraju samo bocu.
otiđi kod najbližeg plinoservisera i s njim dogovori skidanje i postavu boce. kad već radi, nek ti promijeni i taj priključak za punjenje jer je tvoj neispravan.
samo jedna firma je ovlaštena za tlačne probe.
i iz tog razloga tihomir to više nemože srediti bez skidanja boce sa auta.

za sami postupak, sve sam opisal baš u ovoj temi, i tebe čeka to sve isto.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 08:48   #98
Ajmo ovak, radi se o istome, samo na drugi način. S obzirom na stanje na tržištu, razlika između cijene atesta i same nove boce je već manje od 200kn, s tim da mi ju opet mora netko i ugraditi, zahrđala je nakon već 3 godine, pa nakon još dvije godine bum ju još išel i farbat, budući da mi je u gepeku a ne ispod poda. Dodam još ovo da čekam 2-3 tjedna, a novu bocu kupim i ugradim isti dan, koja dakle već ima atest, kako nova boca dolazi s papirima. Ili bi morao i ponovno na cijeli atest auta, jer to onda pada u vodu?
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 09:34   #99
boca hrđa jer je pofarbana jako, jako tankim slojem boje. ispod toga boca je i više nego zdrava jer je hrđa samo površinsko žutilo.
doma sam skinul bocu sam i sve skupa sam vozio 3 dana na benzin do ponovne ugradnje. otkud ti 3 tjedna?
atest sigurno nemoraš ponoviti ali mislim da bi moral platiti iste stvari kao i kod tlačne probe (ponovno slikanje auta, pregled).
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 10:25   #100
Ja isto mislim da bi se trebalo ići na izvanredni tehnički (cca 200kn) kako bi se ažurairali podaci u CVH. Mislim da to vrijedi za sve komponente plinske instalacije koje imaju svoj broj i navedene su u prijavi za atest plinske instalacije.

BTW meni su mijenjali isparivač te sam morao proći tu proceduru.
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.