Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2007., 12:46   #1
Virusne bradavice kod djece

moj 4-godišnjak ih ima tonu po rukama. ja se ne brinem previše, ali mužot inzistira na liječenju. sad, ima tko kakvih iskustava? prijedlozi? ja brijem da će proći, ali...
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 12:56   #2
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
moj 4-godišnjak ih ima tonu po rukama. ja se ne brinem previše, ali mužot inzistira na liječenju. sad, ima tko kakvih iskustava? prijedlozi? ja brijem da će proći, ali...
moj sin je prvu bradavicu na nosu tj. na korjenu nosa, tamo između očiju pa malo ispod , dobio sa dvije godine. Sad mu je 8 godina a ona je još uvijek tamo, paljena je sigurno 10 puta Stalno i stalno se vraća i izluđuje me Prvih nekoliko puta sam ga vodila jednom privatnom dermatologu, pa sam prešla kod drugog, a bradavica ka stijena
U ponedjeljak idemo u bolnicu kod 'socijalnog' dermatologa (naručila se prije dva tjedna)
Čak sam i kupila onaj sprej kojeg su reklamirali na teveu za homemade krioterapiju. Ni to nije bilo uspješno.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 12:59   #3
MOj je dobio bradavice ispod pazuha na bazenu i morali smo ih ići skidati sigurno 6 puta jer su se množile kao lude. Ja bih ti preporučila pregled pa neka dr kaže šta misli
no na is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 13:45   #4
Moji mali je isto imao na noznom prstu. Dobili smo uputnicu i isli jedno deset puta na ledenje. Posusila mu se , ali nije otpala. Kada sam ponovo isla po uputnicu, pita me sestra da li sam probala sa limunom. Nareze se korica limuna na kockoce velicine bradavice i prelije sa alkoholom. Ostavi se barem 6 sati tako i onda svaku vecer stavljas na bradavicu i ostavis preko noci. Ja probala i nakon tri dana je otpala. Kada je ponovo dobio bradavicu, nisam ni isla kod doktora vec sam mu je sama skinula sa limunom.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 13:52   #5
e, ovak...
kako su moji plivaci, s bazena je mali u dva navrata pobrao bradavice. mi smo to rijesili premazivanjem neke otopine koju je magistrica u apoteci preporucila i rijeseno je u roku par dana-nepovratno.

dakle, ako se radi o virusnim bradavicama (a pretpostavljam da jest, one se tak nasele, pa mnoze, pa bujaju, vrlo je neugodno. u zadnoj fazi izgledaju kao kurje oko s kraterom u kojem je tvrda kvrzica ) napisat cu vam o kojim je tinkturama rijec, ne znam na pamet

pokusavala sam i s kapima...rosopasa, cini mi se, kao jedinim biljnim, prirodnim pripravkom koji 100% uklanja bradavice, ali mucak.

aj, javim od doma u svakom slucaju
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 21:21   #6
plavva, imaš PM. (vezano na temu...)
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 21:55   #7
kad je mladi mjesec, razreži jabuku na pola, s polovicom nek namaže bradavice, drugu polovicu nek pojede, a onu s kojom je mazao zakopa negdje da ga nitko ne gleda.

tako sam se ja riješila svojih, a imala sam ih milijun na rukama, znala sam sjedit, gledat si u ruke i gorko plakat.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 14:22   #8
Mojoj kumi pedijatrica preporucila travara! E sad neznam tocno kojeg.. ali uspjesno se rijesila
Maryanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 15:24   #9
ja sam dugo imala bradavice i isla doktoru koji mi je preporucio neku kremu koje tad nije bilo kod nas i ja je narucila iz njemacke
nakon par mazanja su nestale
u biti to je vise kao neka vodica na koju kapnes kap o okolo bradavice namazes kremu jer ta voda to spaljiva
i ja ih se rjesila a pokusavala sam do tada sve i svasta
pitaj u ljekarnoj za tu vodicu(mozda je dosla i kod nas)
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 11:14   #10
Sin ih je imao puno po koljenima.
Išao na spaljivanje: treba doći 5 puta u razmacima po 2 tjedna.
Nisu se više pojavile.
(u početku nije dolazio redovito nego kad bi se opet namnožile - tada terapija nije davala rezultate)

Kći je imala 2 velike na stopalu - njih su iščupali.
Nekoliko dana je treblo da rane zacijele.
Nisu se više pojavile.

Rosopasa, još neke vodice i bijeli luk nisu nam pomogli.

Kažu da ih treba uništavati jer se vole širiti i množiti (ovisi o vrsti).
BiNebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 14:39   #11
Red face konacno sam se sjetila

1. verrumal tinktura, neki njemacki proizvodjac (zaboravila prepisat )
ili
2. verruca removal gel (dr.scholl)

kupuju se u ljekarni bez recepta, oba su jednako ucinkovita

postupak:
obzirom da se radi o tinkturama koje doslovno izgrizu bradavicu, potrebno je kozu oko bradavice zastititi kremom za ruke, ja sam koristila niveu jer je dovoljno masna.

kod mojih su nestale u roku par dana
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 22:45   #12
Ja kao mala imala sam dosta bradavica i takoder sam ih isla paliti kod dermatologa ali su mi se vracale onda mi je baka bradavice kapala esencom ( to jeono kao ocat samo puunno jace i kupuje se u ljekarni cca 35kn) ali se mora paziti da se kapa samo po bradavici jer ako dodje u dodiru sa kožom može izgoriti koža ali nije nikakav bed ili se može kapati sa smokvinim mlijekom
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 02:13   #13
ja sam ko dijete imala pune ruke godinama dok nisam dobila neku tekucinu iz njemacke i sad prije 6,7 g mi se pojavila opet jedna na prstu i mazala sa verrumalom, otislo brzo i ne pojavljuju se vise
indy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 03:38   #14
naš sinek je imao jednu nekoliko godina na srednje prstu,iznad nokta,nismo niš radili s njom jer mu nije smetala i nakon nekog vremena samo je nestala
meri79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 10:06   #15
namazati puzem golacem
znam da zvuci blesavo ,ali meni je pomoglo , inace ne bih ni ja vjerovao
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:13   #16
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Moji mali je isto imao na noznom prstu. Dobili smo uputnicu i isli jedno deset puta na ledenje. Posusila mu se , ali nije otpala. Kada sam ponovo isla po uputnicu, pita me sestra da li sam probala sa limunom. Nareze se korica limuna na kockoce velicine bradavice i prelije sa alkoholom. Ostavi se barem 6 sati tako i onda svaku vecer stavljas na bradavicu i ostavis preko noci. Ja probala i nakon tri dana je otpala. Kada je ponovo dobio bradavicu, nisam ni isla kod doktora vec sam mu je sama skinula sa limunom.

stavljaš samo alkohol ili kockice limuna?
cacadoo look is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 22:44   #17
Stavis tu kockicu limuna na bradavicu i zaljepis je sa flasterom. Meni je znao flaster spasti, pa bi stavila malo selotepa. Ostavis preko noci i ujutro skines. I drugu vecer ponovo, sve dok bradavica ne pocrni i otpadne. Limuni stoje i dalje u alkoholu, samo ih pokri sa necim.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 00:13   #18
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
1. verrumal tinktura, neki njemacki proizvodjac (zaboravila prepisat )
ili
2. verruca removal gel (dr.scholl)

kupuju se u ljekarni bez recepta, oba su jednako ucinkovita

postupak:
obzirom da se radi o tinkturama koje doslovno izgrizu bradavicu, potrebno je kozu oko bradavice zastititi kremom za ruke, ja sam koristila niveu jer je dovoljno masna.

kod mojih su nestale u roku par dana
ja mislim da sam i ja tu koristila
bas izgrize bradavicu
i nestale su mi kao sto putnica rece u par dana
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 01:30   #19
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
moj 4-godišnjak ih ima tonu po rukama. ja se ne brinem previše, ali mužot inzistira na liječenju. sad, ima tko kakvih iskustava? prijedlozi? ja brijem da će proći, ali...
Vodi ga dermatolog na paljenje tekucim dusikom a mozes i kupit Kolodij (on je ujedno i za kurje oci) pa njime premazivat..postoji i skuplja varijanta a to je Wartner, meni je pomogao http://www.medika.hr/hrv/vijest_26.html
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 23:26   #20
Podižem!Jel ima netko efikasan lijek protiv bradavica,mali mi ima 3 god.i pojavila mu se bradavica na ruci prije otprilike pola godine,kako stalno rukom prelazi po nosu,narasla je jedna i na nosu ali na jako nezgodnom mjestu.Bili kod doktora,poslala nas dermatologu na šalatu.ništa nisu rješili!Ne idmeo tamo više sigurno....kupili Wartner,tretiralimovu na ruci već 4 puta u mjesec ipo dana-ni makac!Sranje,bačeni novci u vjetar....ova na nosu otpalajednom slučajno kad ju je zakačio s majcom al vratila se nakon par dana.... Užas,užas,,,,,
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:27.