Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2007., 12:18   #2181
Zastita Wirelessa

Pozdrav ljudi.

Imam par dana iskon.duo uslugu i zanima me kako zastiti wireless da mi se netko drugi ne spaja na njega.

Ja sam nesto prckao, ali nisam siguran je li zasticeno. Koristim Vistu i Lenovov neki program za spajanje i evo vam dva screenshota:

Lenovo
http://img254.imageshack.us/img254/8727/75958208xd1.jpg

a ovo pise kad idem na connection properties u visti
http://img134.imageshack.us/img134/5691/84886549ja6.jpg

Ako u Visti pokusam promijenit security type iz open u neki drugi... vise se ne mogu spojit...
Damson is offline  
Old 17.11.2007., 12:19   #2182
jel zna neko jel bi trebo potpisivat ugovor sa t-com-om ako bi njima placao samo brzinu adsl-a a promet optimi
zovem sluzbu za korisnike vec tri dana al me niko ne dozivljava
zli_čeha is offline  
Old 17.11.2007., 13:15   #2183
Quote:
zli_čeha kaže: Pogledaj post
jel zna neko jel bi trebo potpisivat ugovor sa t-com-om ako bi njima placao samo brzinu adsl-a a promet optimi
zovem sluzbu za korisnike vec tri dana al me niko ne dozivljava
Mislim da sve sredjujes sa Optimom, a oni rijesavaju dalje. Moras doci u kontakt sa SZK Optime.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 17.11.2007., 13:15   #2184
Quote:
Damson kaže: Pogledaj post
....
Ovdje piše ponešto...
MEP is offline  
Old 18.11.2007., 15:22   #2185
t-com samoinstalacija

pozdrav!

posto cu se pocastit laptopom za bozic, uzeo sam novi WLAN ruter od t-coma (samoinstalacija), pa me zaniima dali se to placa kad mi stricek to dofura doma ili na racunu?

unaprijed hvala
 
Old 18.11.2007., 16:00   #2186
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Mislim da sve sredjujes sa Optimom, a oni rijesavaju dalje. Moras doci u kontakt sa SZK Optime.
ma zvao sam ih niko se nece javit kao svi su zauzeti
moram uzet adsl a ocu sto manje veze imat sa t-comom
zli_čeha is offline  
Old 18.11.2007., 16:48   #2187
Quote:
zli_čeha kaže: Pogledaj post
ma zvao sam ih niko se nece javit kao svi su zauzeti
moram uzet adsl a ocu sto manje veze imat sa t-comom
Dali si ispitao kako stojis sa eventualno Amis 2u1, Iskon duo ili Metronetov Metro2fast tako da predjes i sa telefonom i netom na novog provajdera, u tom slucaju sve placas tom provajderu, ti nemas nista sa t-com-om.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 18.11.2007., 20:19   #2188
Quote:
King prawn kaže: Pogledaj post
pozdrav!

posto cu se pocastit laptopom za bozic, uzeo sam novi WLAN ruter od t-coma (samoinstalacija), pa me zaniima dali se to placa kad mi stricek to dofura doma ili na racunu?

unaprijed hvala
Mislim na računu...Nisan 100% siguran, al jesam dobrih 90%
MEP is offline  
Old 19.11.2007., 12:38   #2189
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Dali si ispitao kako stojis sa eventualno Amis 2u1, Iskon duo ili Metronetov Metro2fast tako da predjes i sa telefonom i netom na novog provajdera, u tom slucaju sve placas tom provajderu, ti nemas nista sa t-com-om.
ma mislio sam i to al smo se vec prebacili na optimu a i nekak mi se cini najpovoljnija ta optima
zli_čeha is offline  
Old 19.11.2007., 17:28   #2190
Quote:
zli_čeha kaže: Pogledaj post
ma mislio sam i to al smo se vec prebacili na optimu a i nekak mi se cini najpovoljnija ta optima
Ok tako si odlucio cijena je tu negdje za 2048/384 kbps brzinu.

Kod Amisa ukupno tel. + net 168kn mjesecno ( prvih 6 mj. 84kn i prvih 6 mj telefoniranje samo za 7 lipa po pozivu).
Kod Optime ukupno tel. + net 179kn mjesecno.

Nema veze par kuna gore-dole, glavno da sljaka.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 20.11.2007., 10:11   #2191
ma neznam vise ni sam sta da radim
prvo su mi rekli da ce doc kod mene u 8. mjesecu, u 8. su rekli u 11. i sad krajem godine...
a t-com je preskup, 5 giga za 140kn nema smisla
zli_čeha is offline  
Old 20.11.2007., 13:29   #2192
ADSL SPAJANJE

trazio sam odgovor na svoj problem ali ga nisam uspio naci.valjda nisam dobro trazio pa sam se odlucio prezentirati svoj problem.
Dakle korisnik sam T-com adsl-a od njih sam dobio Kasda adsl router sa 4 lan izlaza.komp mog brata ukljucen je na lan1 i tako koristimo adsl.jucer sam ja sebi kupio laptop i utp kabel za mrezu.kabel sam ubacio u svoj laptop i adsl router lan2.laptop je prepoznao to odnosno mogucnost te vrste konekcije na internet.pod Lan or high speed conections dobio sam ikonicu za to.sada mene zanima sta ja trebam napraviti na laptop kako bih dobio adsl ikonu na koju cu se spajati na internet.molim ako netko moze da mi to u koracima objasni sta i kao treba napraviti, ili ako ima bas vec objasnjeno da kaze di je to.hvala puno
slikyhr is offline  
Old 20.11.2007., 13:45   #2193
Ako je modem u ROUTER modu, onda netrebas nista napraviti, samo ustekati kabel.
Ako je modem u BRIDGE modu (to znaci da treba imat na linuxu ili windowsima WAN/PPPOE ikonu... ma znas ono username i password i kliknes i onda se pojavi prozor) , onda treba prebacit modem u ROUTER nacin.

Nikakva umjestnost samo upises u adresu (u Firefox web explorer) 192.168.1.1 a username i pass je admin/admin ili admin/0000 ili stovec (pise u uputstvima)
klinsider is offline  
Old 20.11.2007., 14:30   #2194
Klinsider ti je dobro sve objasni...znaci spoji ga,otvori firefox i tamo gdje se upise web str. upisi 192.168.1.1...Pojavit ce ti se prozoric koji ce te pitati username i pass...I prisstupis mu i sve namjestis...A ako kada napises 192.168.1.1 ti se nista ne pojavljuje znaci da nesto nije u redu sa mrežom.(ili nije spojena ili nes)
struja13 is offline  
Old 20.11.2007., 23:57   #2195
Quote:
slikyhr kaže: Pogledaj post
trazio sam odgovor na svoj problem ali ga nisam uspio naci.valjda nisam dobro trazio pa sam se odlucio prezentirati svoj problem.
Dakle korisnik sam T-com adsl-a od njih sam dobio Kasda adsl router sa 4 lan izlaza.komp mog brata ukljucen je na lan1 i tako koristimo adsl.jucer sam ja sebi kupio laptop i utp kabel za mrezu.kabel sam ubacio u svoj laptop i adsl router lan2.laptop je prepoznao to odnosno mogucnost te vrste konekcije na internet.pod Lan or high speed conections dobio sam ikonicu za to.sada mene zanima sta ja trebam napraviti na laptop kako bih dobio adsl ikonu na koju cu se spajati na internet.molim ako netko moze da mi to u koracima objasni sta i kao treba napraviti, ili ako ima bas vec objasnjeno da kaze di je to.hvala puno


takav problem sam imao i ja pošto kasda ne radi dobro kao ruter preporučam http://www.hgspot.hr/komponente.aspx?grupa=23 pogledaj pod bežična mreža usto ruter ti služi kao firewal i imaš wireles
matrix000 is offline  
Old 21.11.2007., 23:03   #2196
Spor Torrent

Brzine u torrentu su za moj pojam prolazne, ali pojavio mi se znak Uskličnika na dnu prozora u kojem kaže da bi trebao otvoriti neke portove da bi stvar brže skidala.

Ja sam napravio onaj test, i gle čuda, port je zbilja zatvoren. Imam WLAN, ADSL, spajam se žičano. Any suggestions?
__________________
Read2Me.online (moj online servis koji konvertira tekst u glas)
Ninojoj is offline  
Old 21.11.2007., 23:25   #2197
otvori novi port?
deedeedee is offline  
Old 21.11.2007., 23:29   #2198
Quote:
deedeedee kaže: Pogledaj post
otvori novi port?
Ili to ili firewall
MEP is offline  
Old 22.11.2007., 18:29   #2199
2 Mbit/s = koliko kB/s ???

256 kbit/s upload = koliko kB/s ???


molim vas odgovorite...
__________________
Prva riječka hrvatska gimnazija
vrtache is offline  
Old 22.11.2007., 19:09   #2200
Quote:
vrtache kaže: Pogledaj post
2 Mbit/s = koliko kB/s ???

256 kbit/s upload = koliko kB/s ???


molim vas odgovorite...
podijeli sa 8
__________________
Read2Me.online (moj online servis koji konvertira tekst u glas)
Ninojoj is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.