Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2016., 19:59   #1561
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
moguce je, izbusis deku na mestu svetlog djela dimnjaka i to malo vecu i podzidas
normalno bez nekakvih zamicanja il koljena
Okej, to sam htio cut..
Tomek1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 21:46   #1562
obavezna veca rupa u deki jer je betonska deka jedan veliki hladnjak koji ce kondenzirat dimne plinove i radit naslage katrana
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 09:17   #1563
Quote:
Tomek1995 kaže: Pogledaj post
Nisi me dobro razumio. Ja trebam iz podruma sagradit dimnjak i spojit ga na ovaj na prvom katu.. Zanima me dal je to moguce?
Najjednostavnije je sa čeličnim cijevima spojiti kotao sa dimnjakom u stropu podruma.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 09:30   #1564
Quote:
Tomek1995 kaže: Pogledaj post
Evo pitanje ako netko može pomoci.. Ovako, imam dimnjak koji je sagrađen sa druge etaze. Zanima me ako bi ja stavio kotao za centralno na prvu etazu, tj. podrum, dali je moguće spojiti novi dimnjak na postojeći..
Moguće je to spojiti.
Isto tako jednaka je mogućnost da će ti s vremenom tu procuriti čađa/kišnica i da ćeš imati problema s tim.



Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Pozdrav mene zanima koji su bolji zidani ili od elemenata? i ako nemam u projektu kuće dimnjak hoće li mi to stvarat problem?
A što bi ti spojio na taj dimnjak?
Kuća je izgrađena, ili u gradnji?
zašto nemaš dimnjak u projektu?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 10:57   #1565
Pozdrav ima li tu možda tko iz Vatraždina da se razumije u dimnjake,trebam savjet pošto imam dimnjak ali svaki put mi se kada otvorim otvor za peč poznaje dosta dima,zanima me dali imam preveliki ili premali dimnjak dali ima tko da mi može pomoći,hvala
vinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 19:17   #1566
sa ove slučajeve najbolje je konzultirati struku. Preporučam ti nazvati lokalnog dimnjačara koji je educiran i tehnički opremljen, a i plaćaš ga
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 22:54   #1567
Stara zgrada - sanacija dimnjaka

pozdrav svima, pregledao sam vecinu postova, ali nisam nasao sve informacije koje me zanimaju...

u staroj zgradi (centar ZG) želim u sklopu renoviranja stana postaviti i centralno grijanje na plin

pozvali smo dimnjacara koji veli da se dimnjak mora sanirati (i za to uzeo 600kn) i da zna on par firmi pa ce mi dat njihove brojeve

pretpostavljam da za protocni bojler od 18kw treba postaviti inox cijevi, a ako sam dobro vidio za kondenzacijski bi isle i plasticne?

negdje sam našao info da inox cijevi s postavljanjem dodju oko 1.000 kn/m - je li moguce da je cijena tak velika? jer ako je to mi je 9.000 kn investicija

ima netko jos koju informaciju koja bi mi pomogla?

hvala
miro_miric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 11:31   #1568
Zar nije moguce ugraditi fasadni kondenzaciski bojler, gdje ti ne treba ni metar dimovodne cijevi i ne kosta ni 200 kuna. Zasto se zove onda fasadni, znaci probusi se bocno zid f 100 mm i tako jednostavno. Znam puno takvih stanova u zgradama gdje je tako izveden dimnjak ovdje gdje boravim NL. Dali je to moguce i u Hrvatskoj u kojoj se cesto primjer uzima, kako je to na zapadu.
silvester2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 13:28   #1569
Ne, nije dopusteno. Gdje god postoji vertikala, stari dimnjak, obveza je ugradnja plasticnog fasadnog dimovoda u njega sve do krova. Nisu dopusteni novi izlazi dimnih plinova na fasadi.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 13:37   #1570
Quote:
silvester2 kaže: Pogledaj post
Zar nije moguce ugraditi fasadni kondenzaciski bojler, gdje ti ne treba ni metar dimovodne cijevi i ne kosta ni 200 kuna. Zasto se zove onda fasadni, znaci probusi se bocno zid f 100 mm i tako jednostavno. Znam puno takvih stanova u zgradama gdje je tako izveden dimnjak ovdje gdje boravim NL. Dali je to moguce i u Hrvatskoj u kojoj se cesto primjer uzima, kako je to na zapadu.
Tehnički je moguće ali mislim da nije dopušteno u višekatnicama, jer će netko kat iznad tebe udisati tvoj ispuh.
Pa može završiti u crnoj kronici.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 13:38   #1571
Quote:
Chvembo kaže: Pogledaj post
Ne, nije dopusteno. Gdje god postoji vertikala, stari dimnjak, obveza je ugradnja plasticnog fasadnog dimovoda u njega sve do krova. Nisu dopusteni novi izlazi dimnih plinova na fasadi.
ili navedeni plastični dimnjak po fasadi do potrebne visine,.znači svakao ne kroz fasadu pa onako gdje hoćeš!
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 14:32   #1572
Pitanje (savjet) imam u kuci vanjski dimnjak proslo ljeto je izoliran,dalje imam pec dora 10 i kad god otvorim vrata da ubacim drvo dimi vani da li je to do loseg dimnjaka ?
i drugo pitanje jos bitnije trenutno lozim sa svjzim drvima i nekidan sam cistio dimnjak(cam sam gurao papir unutra i palio da li je to ok opcija da malo obgori ?) i jedva sam ga uspio probiti toliko je tesko bilo neki savjet da li je ipak bolja opcija drva spremiti ljeti da budu suha ili to nema nekog uticaja ?
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 15:20   #1573
Quote:
leli35 kaže: Pogledaj post
Pitanje (savjet) imam u kuci vanjski dimnjak proslo ljeto je izoliran,dalje imam pec dora 10 i kad god otvorim vrata da ubacim drvo dimi vani da li je to do loseg dimnjaka ?
i drugo pitanje jos bitnije trenutno lozim sa svjzim drvima i nekidan sam cistio dimnjak(cam sam gurao papir unutra i palio da li je to ok opcija da malo obgori ?) i jedva sam ga uspio probiti toliko je tesko bilo neki savjet da li je ipak bolja opcija drva spremiti ljeti da budu suha ili to nema nekog uticaja ?
Ajme majko

Pa zar nisi čuo da treba ložiti suha a ne vlažna drva?

Da, postoje narodni mudraci koji kažu da su bolja vlažna drva jer sporije gore.
Ako ložiš vlažno drvo, 30% tog drveta ode kroz dimnjak, naime najprije plamen treba osušiti drvo da bi uopće gorjelo, a ostatak plamena grije peć i prostor.
Mi doma uvjek ložimo drvo posječeno bar 1,5god ranije, znači da su 2 ljeta provela ispilana na kratko. Onda gori bez problema.

Za dimljenje ne znam, ja imam Plamen Maestral, isto dimi kad se otvore vrata.

kakav ti je dimnjak? puna cigla, schiedel, nešto treće?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 19:40   #1574
Ostao sam bez suhih pa sam morao dopunjavati sa vlaznim
mislis da to moze uticati na dimnjak tj njegovo zacepljenje inace ubacujem narocito kao potpalu dosta i kartona...
dimnjak je napravljen od onih blokova betonskih za dimnjak..cuo sam da to nije dobro cistiti paljenjem novina jer moze pukniti samot iznutra ?
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 22:10   #1575
Quote:
Chvembo kaže: Pogledaj post
Ne, nije dopusteno. Gdje god postoji vertikala, stari dimnjak, obveza je ugradnja plasticnog fasadnog dimovoda u njega sve do krova. Nisu dopusteni novi izlazi dimnih plinova na fasadi.
evo, dimnjacar kaze da je s dimnjakom sve ok, ali da zbog postrozenih propisa moraju ici nove dimovodne cijevi.

ako uzmem kondenzacijski kombi bojler pretpostavljam da mogu ici plasticne cijevi?

koja je njihova cijena, zna li netko barem otprilike?

fala
miro_miric is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 07:19   #1576
Quote:
miro_miric kaže: Pogledaj post
evo, dimnjacar kaze da je s dimnjakom sve ok, ali da zbog postrozenih propisa moraju ici nove dimovodne cijevi.

ako uzmem kondenzacijski kombi bojler pretpostavljam da mogu ici plasticne cijevi?

koja je njihova cijena, zna li netko barem otprilike?

fala
Prije 2 mjeseca sam tražio cijenu kompleta dimovoda od Vaillanta za kondenzacijski bojler za adpataciju starog dimnjaka na kondenzaciju, i cijena za 6m je bila oko 1500kn, svaki dodatni metar duljine je cca 100kn. Ovo je DN 80 sistem.

Trebate:
VAILLANT KONCENTRIČNI PRIKLJUČAK NA DIMNJAK 60/100 PP (set) 303920
VAILLANT POKLOPAC OKNA DN 80 kond. 303963
PRODUŽETAK PP fi80x2000 303255 ili 87 094 596 - cijev od 2m, koliko treba komada
PRODUŽETAK PP fi80x1000 303253 ili 87 094 592 - cijev od 1m, koliko treba komada
VAILLANT ODSTOJNIK DN 80 mm (7 kom) 9494, - treba 1 ili 2 paketa ovisno o duljini dimnjaka
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 10:00   #1577
Quote:
Chvembo kaže: Pogledaj post
Prije 2 mjeseca sam tražio cijenu kompleta dimovoda od Vaillanta za kondenzacijski bojler za adpataciju starog dimnjaka na kondenzaciju, i cijena za 6m je bila oko 1500kn, svaki dodatni metar duljine je cca 100kn. Ovo je DN 80 sistem.

Trebate:
VAILLANT KONCENTRIČNI PRIKLJUČAK NA DIMNJAK 60/100 PP (set) 303920
VAILLANT POKLOPAC OKNA DN 80 kond. 303963
PRODUŽETAK PP fi80x2000 303255 ili 87 094 596 - cijev od 2m, koliko treba komada
PRODUŽETAK PP fi80x1000 303253 ili 87 094 592 - cijev od 1m, koliko treba komada
VAILLANT ODSTOJNIK DN 80 mm (7 kom) 9494, - treba 1 ili 2 paketa ovisno o duljini dimnjaka
puno hvala na odgovoru, ako nije problem možete mi na [email protected] poslati kontakt majstora koji Vam je to radio
miro_miric is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 23:18   #1578
Poštovani,


ići ću kroz par mjeseci u adaptacij pa me zanima par informacija.

Moj stan je u prizemlju. Zgrad(ic)a ima još 2 kata iznad (plus potrkrovlje za ostavu). Kako će se rušiti pregradni zidovi zanima me kako se mogu riješiti rupa od dimnjaka. ?

Ići će masivne drvene grede kao osiguranje (točne gabarite ću dobiti od statičara), ali me zanima kako je najbolje zatvoriti tu rupu od dimnjaka koja će ići dalje prema krovu. Nitko se ne grije na drva, ali želio bih se osigurati da kada riješim stropove i slično da mi neće zbog nečije eventualne fiks ideje u budućnosti biti problema. Znači, baš ono zatvoriti za sve vijeke vijekova. Beton pa onda greda ispod konstrukcije ili?





Sigurno bi mogao nekoga unajmiti da mi sve to sanira (kao i adaptira) ali nemam toliko sredstava. Tako da idem putem primjerice. Makni staru žbuku, očisti ciglu, baci šutu van na hrpu. Plati nekome za specifičan posao (kao recimo friško žbukanje i završna obrada), sam pofarbaj. Ako me razumijete
Ivor2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 21:32   #1579
Onaj pjevac u mom slucaju kao neki ventilator na dimnjaku je zapekao nemoze nigdje da li ga je bolje skiniti i ostaviti dimnjak bez njega ili ga treba zamjeniti..
sta je bolje po vama
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 00:24   #1580
kupi permetal, skini i pridržavaj se uputstava , očisti i vrati na dimnjak
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:42.