Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2018., 00:58   #1
PVC i ALU stolarija (vol. 2)

Budući da je prvi dio ove teme prešao 10.000 postova, rasprava se nastavlja ovdje.

Link na prvi dio teme PVC i ALU stolarija.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 09:21   #2
A.B.S. Stolarija (prozori i vrata)

Dakle ukratko: izbjegavati, osim ako poput nas ne želite i nakon godinu dana iščekivati hoće li doći i podesiti vrata, izpolirati stolatiju od ostataka razmazane pur pjene i definirati što sa greškama koje su primjećene i prijavljene već na montaži.
Naime naručena su 2 prozora i ulazna vrata na obiteljskoj kući. Nismo željeli sitničariti i odabrana su troslojna stakla, komarnici, te akril profil ulaznih vrata u boji...
Nakon probijanja svih rokova pri čekanju montaže (2 mjeseca) došli, krenuli s montažom i rezultat je bio slijedeći: 1 prozor krivo izbušena pozicija za roletnu (riješeno isti dan dostavom novog). Razlika u boji na ulaznim vratima. Nije riješeno ni nakon godinu dana. Prvo su osporavali, pa je voditelj proizvodnje primjetio čak 3 različite nijanse umjesto dvije koje smo mi prijavili. Obećali ostaviti okvir vrata, dati nižu cijenu i zamjeniti središnji panel na vratima za odgovarajuću nijansu.
Nakon 2 mjeseca donoce panel, kreću sa zamjenom i odustaju jer su donijeli oštećen. Nakon idućih mjesec dva, donose novi panel, opet kriva nijansa, istovjetna prvom. Nakon novih mjesec dana kreću nova uvjeravanja kako je sve super, kako nećemo to više ni primjećivat bla bla bla... Eto sad smo 6 mjeseci nakon, ni traga ni glasa, ni korigirane fakture za uplatu razlike, nit panela koji je dogovoren uz taj popust... Na jednom prozoru donji dio žut od pur pjene i stoji radi dokaza tako...,katastrofa. Na pozive ne odgovaraju, na mailove također.Kako stvari stoje obratit ćemo se odvjetniku i Društvu za zaštitu prava potrošaća, inspektoratu jer ovo je prestrašno. Ako ste skloni egzibicionizmu, avanturizmu i želite izazove u životu - naručite. Istini za volju kvaliteta se kao cjelina (osim fulanih tonova akrila i šporkice od pjene montera razmazane po prozoru) ne čini loša, dapače, ali odnos spram kupca, laži i obećanja... Nula bodova.
Coccolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 09:55   #3
Quote:
Vedran76 kaže:
Već neko vrijeme pratim ovaj forum i iskreno mi je već totalni kaos u glavi od raznih verzija okova i profila, pa bih molio da mi neko tko se razumije u PVC stolariju pomogne suziti odabir sa preporukom neke od ovih 12 ponuda koje sam dobio.
Nemam ti sto za preporuciti, ali ja bih preskocila devete po redu.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 12:52   #4
Pozdrav,
evo upravo sam u odabiru dva PVC prozora za stan u zgradi staroj 25 godina.
Zanima me vase misljenje o ovim ponudama i koji je najbolje izabrati od ponudjenih profila i okova.

Ponude su sljedece:

1.
Profil: Salamander 3D 5 komora 3 brtve, 82mm
Okov: Maco MultiMatic
Staklo: Troslojno 40mm, FLOAT 4+14+4 FLOAT + 14+4 LOW-E
Roleta: PVC Expert XT i ROLO komarnik
Klupčice: PVC unutarnja i ALU vanjska
Cijena sa završnim radovima: 10000 kn

2.
Profil: Rehau Synego MD, 7 komora 3 brtve, 80mm
Okov: Winkhaus ActivPilot
Staklo: Troslojno 48mm, 4+18+4F+18+4 Low-E
Roleta: PVC roleta + ROLO komarnik
Klupčice: PVC unutarnja i ALU vanjska
Cijena sa završnim radovima: 9205 kn

3.
Profil: Rehau Synego MD, 7 komora 3 brtve, 80mm
Okov: Roto
Staklo: Troslojno 42mm, 4+15+4 Float+15 Argon+4 Low-E
Roleta: PVC roleta + ROLO komarnik
Klupčice: PVC unutarnja i ALU vanjska
Cijena sa završnim radovima: 9940 kn

4.
Profil: Veka Softline 70AD, 80mm
Okov: G-U
Staklo: Troslojno 36mm, 4+12+4+12+4 Low-E
Roleta: PVC roleta + ROLO komarnik
Klupčice: PVC unutarnja i ALU vanjska
Cijena sa završnim radovima: 9702 kn


Unaprijed hvala na pomoci oko odabira.

Lijepi pozdrav
__________________
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Saint06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 13:03   #5
sve je to vrlo slično, praktično isto cijenom, a i inače (parametrima) bu ti to sve ok, kaj god uzeo nebuš fulal, al ajd, nekim maaaalim i zapravo nebitnim razlikama moje bi stremljenje bilo: 3-2-1-4.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 22:46   #6
Quote:
Saint06 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
evo upravo sam u odabiru dva PVC prozora za stan u zgradi staroj 25 godina.
Zanima me vase misljenje o ovim ponudama i koji je najbolje izabrati od ponudjenih profila i okova.



...

2.
Profil: Rehau Synego MD, 7 komora 3 brtve, 80mm
Okov: Winkhaus ActivPilot
Staklo: Troslojno 48mm, 4+18+4F+18+4 Low-E
Roleta: PVC roleta + ROLO komarnik
Klupčice: PVC unutarnja i ALU vanjska
Cijena sa završnim radovima: 9205 kn

...
Sve ponude su OK. OSobno bih možda na prvo mjesto stavio 2. ponudu.
nikicam2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 23:41   #7
Rehau Synego je reciklat, Salamander i Veka nisu (ili nebi trebali biti, a ako jesu, onda su manjoj mjeri napravljeni od reciklata.
Synego je stvarno siv iznutra.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 23:41   #8
Rehau Synego je reciklat, Salamander i Veka nisu (ili nebi trebali biti, a ako jesu, onda su manjoj mjeri napravljeni od reciklata.
Synego je stvarno siv iznutra.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 06:12   #9
Da li ima kakvav podatak koliko je reciklat "zeleniji", tj koliko CO2 se štedi upotrebom reciklata?
Jer ako po svojstvima nije iza, ili je marginalno lošiji, ja bih radije reciklat.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 12:56   #10
nikakvih problema s reciklatom, pogotov ak je za starogradnju (obnovu) je ok, gelalan kao jedan od renomiranijih je npr. stasao s recikliranim proizvodima..

a ovde je kod synego kombinacija još i najdeblje staklo u igri, zato bih ja to prvo izabrao.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 23:41   #11
Kolika je trajnost ALU stolarije, a kolika PVC stolarije, koliko to može trajati?
Koliko je ALU stolarija skuplja od PVC stolarije?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 00:10   #12
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Rehau Synego je reciklat, Salamander i Veka nisu (ili nebi trebali biti, a ako jesu, onda su manjoj mjeri napravljeni od reciklata.
Synego je stvarno siv iznutra.
IMO ne bi trebalo bježati od reciklata jer ako i postoji neka razlika u svojstvima, ona je zbilja marginalna. Ta razlika je više psihološke "prirode", nego li utječe na trajnost, postojanost i čvrstoću proizvoda. A i takvi profili uglavnom nisu u potpunosti već djelomično napravljeni od reciklata. Namjerno su obojani u sivu boju kako bi se razlikovali od nerecikliranih profila.

Koliko ja imam informaciju svaki (ili skoro svaki) proizvođač ima isti profil u "čistoj" i recikliranoj izvedbi. Sve ovisi koji profil proizvođač stolarije naruči. Naravno profil od reciklata je cijenom nešto povoljniji.
Tako da pretpostavljam i Synego postoji u recikiranoj i nerecikliranoj izvedbi.
nikicam2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 06:42   #13
Hvala. Ako ikada dođem do stadija da gradim, vjerujem da ću reciklat izricito i tražiti onda.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2018., 23:24   #14
Pozdrav svima,
Javljan se kao skoro potpuni amater i neznalica u ovom podrucju. Poslali smo vise upita za ponude PVC prozora na podrucju Splita. Vecina radi sa Gaelan prozorima, nekolicina Salamander i samo 1 sa Schüco. Nama u obzir dolaze 3 stakla i sto kvalitetniji prozori, okovi, rolete. Zanima me od onih koji imaju vise iskustva od nas, tko je broj 1 u tom svijetu, je li Schüco 1000€ bolji od Gaelana za jedno 10ak prozora? Spremni smo dati vise novca za nekoga ko stvarno dobro radi svoj posao i za prozore kojima cemo stvarno biti zadovoljni. Molim vas koji se razumijete za par savjeta!
Hvala unaprijed!
eva88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2018., 23:25   #15
*Gealan
eva88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 11:05   #16
Quote:
eva88 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Javljan se kao skoro potpuni amater i neznalica u ovom podrucju. Poslali smo vise upita za ponude PVC prozora na podrucju Splita. Vecina radi sa Gaelan prozorima, nekolicina Salamander i samo 1 sa Schüco. Nama u obzir dolaze 3 stakla i sto kvalitetniji prozori, okovi, rolete. Zanima me od onih koji imaju vise iskustva od nas, tko je broj 1 u tom svijetu, je li Schüco 1000€ bolji od Gaelana za jedno 10ak prozora? Spremni smo dati vise novca za nekoga ko stvarno dobro radi svoj posao i za prozore kojima cemo stvarno biti zadovoljni. Molim vas koji se razumijete za par savjeta!
Hvala unaprijed!
IMO Gealan spada među 5 najboljih proizvođača profila među kojima su razlike zanemarive, a prva tri bi bila Rehau, Veka, i Salamander.
Schüco je kralj u alu stolariji, a PVC profili su mu sporedni proizvodi, pa bih ja svakako stavio Gealan prije njega.
No u cijeloj stolariji je svakao jako važna stavka i kvalitetan okov i ispravna ugradnja.
nikicam2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 16:09   #17
ovo zadnje ja najvažnija stavka.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 21:59   #18
Hmm, ja sam Gealan smatrala slabijim proizvodom buduci ga vecina nudi i dosta je povoljan. Super, puno hvala na informacijama. Do Schüco sam doslau preporukom zadovoljnog korisnika, koji ima dosta iskustva u svijetu pvc prozora. Upravo to me i mori, dala bih novaca koliko treba da netko to odradi vrhunski, no nitko mi dosada nije rekao kome pokloniti povjerenje osim tog jednog super pozitivnog iskustva sa firmom koja drzi Schüco prozore i mislim Roto okove.
eva88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 10:28   #19
Samo da zahvalim svim forumašima na ovoj temi koji su me naučili ponešto o pvc stolariji
Naime nakon više mjeseci istraživanja, što, tko i kako ja sam konačno prošli tjedan dobila svoju kliznu stijenu u koju sam, blago rečeno, zaljubljena
Izabrala sam firmu pvc iveljić, i imam samo riječi hvale za njih. ok znam da je još prerano reći kakva je kvaliteta ugradnje, ali ono što mogu reći je:
1. potpuno su se držali dogovorenih rokova
2. radnici stigli na vrijeme (čak i 30 min ranije od dogovorenog), bili jako ljubazni, dobro raspoloženi, sve mi detaljno više puta objasnili (rukovanje kvakom - da da ja to prvi puta vidla; način održavanja, garanciju, i par mojih pitanja što ako) i sve počistili iza sebe; ok nisu mi glancali parket ali su sav otpad utovarili u kamiončić i pomeli iza sebe
3. račun došao mailom i original poslan poštom
4. zaista je u cijenu bilo uključeno sve, baš sve do krečenja (meni je npr. ostao prazan prostor iznad novih roleta i s jedne strane stijene doslovno rupa u zidu, oni su postavili knauf, i popravili/zažbukali (ili kako se to stručno kaže) fasadu
5. još sam i ulovila neki popust
Sve u svemu, znam da je rano, ali sa ovom fazom sam jako zadovoljna. ako treba nekom još koja info, slobodno mi se javite.
Još jednom hvala svima na savjetima!!!!
__________________
mamin sin
bellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 11:32   #20
lepo da si se i povratno javila.

za ovaj dio "zažbukali fasadu" se samo nadam da su ti stavili izvana hidroizolacijsko ljepilo/žbuku, a ne samo vizualno lepo zagladili mortom (kako ekipa nažalost najčešće nastručno "radi"), to buš znala i vidla ak ti se kroz 2 zimske sezone pojavi vlaga iznutra iznad rolet-kutije i kraj stijene di je bila rupa, držim fige da ne bude..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:54.