Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2012., 17:16   #61
sad mi pade na pamet: kad sam bila mala blago receno obozavah sissi
od steelice se sjecam da sam gledala miniseriju prsten, i da mi je nelosa bila. drugo ne znam, ne vjerujem da sam ikad gledala, a koliko se sjecam, ni citala, ista od cartlandice. valjda dovoljno upalit hallmark
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 17:29   #62
Quote:
blentava kaže: Pogledaj post
ajme nje

koliko sam chic lita procitala , kinsellice i slicnih srotova
zasto? da odmorim mozak.
citam ja i pametne stvari, ali nerijetko se pocastim literarnim junkom (paralela s onom drugom temom). nema u tome nista za osudu....
Pa nikog nisam ni osudila. Jednostavno sam rekla da ja to ne mogu čitati. Meni to ne bi odmorilo mozak već umorilo. A pod umorilo mislim ubilo.
Shuriken is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 23:43   #63
Ljubavni romani su daleko najpopularniji i najprodavaniji književni žanr. Prema službenom američkom sajtu u 2010. ljubići su zaradili 1.358 milijarde dolara, što je duplo više od krimića i SF/fantasyja, te skoro tri puta više od klasične beletristike.

Ljubiće pišu gotovo isključivo žene za druge žene, a bave se bez iznimke intimnim ženskim stvarima. Mislim da u tome leži jedan od glavnih uzroka zašto se u mainstream kulturi ljubavni romani ismijavaju i proglašavaju najnižom i najbezvrjednijom književnom formom.

Zato vi drage romantične ženske koje volite čitati i gledati ljubiće, nemojte da vas ove cinične forumske "intelektualke" posrame, nema ništa loše ni glupo u uživanju u dobroj romantičnoj priči. A i gušt je čitati knjige u kojima su žene glavne .

Kako lijepo reče neki Dave Pollard na Salon.Com:
“Romances are, in fact, subversive literature: They encourage women to be dissatisfied with inequality, and to set higher expectations for themselves, and they show them ways to achieve those expectations, largely by taming men and, in a way, usurping their power. Romances are arguably the only art form of any kind that portrays women as equal partners with men.”
Zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 00:28   #64
Hajde baci pogled na pet-šest Barbarinih rečenica pa reci da je zato.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 01:18   #65
Cure pomagajte, optužen sam od bolje polovice da u zadnje vrijeme samo gledamo moju vrstu filmova(SF,akcija itd)
Pa bih je želio iznenaditi, i prije vikenda nabaviti 3-4 romantične komedije,moderne,baš ženske, a ja sam malo zahrđao,osim Bride Wars koje smo već gledali, ne pada mi napamet što da skinem,jer ne volim pretjerano taj žanr(iako mi ne smeta pogledati),premda sam naravno odgledao solidan broj.
EDIT tu je i Koji je tvoj broj(nov,slab) i Vrag Nosi pradu(stariji,solidan), da ne stavljate džabe, hvala unaprijed
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!

Zadnje uređivanje Kyle Reese : 09.03.2012. at 01:32.
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 12:52   #67
hvala
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 13:51   #68
Quote:
Zoe kaže: Pogledaj post
Ljubavni romani su daleko najpopularniji i najprodavaniji književni žanr. Prema službenom američkom sajtu u 2010. ljubići su zaradili 1.358 milijarde dolara, što je duplo više od krimića i SF/fantasyja, te skoro tri puta više od klasične beletristike.
To što je šund najčitaniji nije nikakva novost. Uvijek je bilo tako, od 19. stoljeća do danas

Quote:
Zoe kaže: Pogledaj post
Ljubiće pišu gotovo isključivo žene za druge žene, a bave se bez iznimke intimnim ženskim stvarima. Mislim da u tome leži jedan od glavnih uzroka zašto se u mainstream kulturi ljubavni romani ismijavaju i proglašavaju najnižom i najbezvrjednijom književnom formom.
Ne, to nije glavni razlog. Razlog zašto su kritizirani leži najviše u tehnici pisanja i trivijalnim zapletima. Ljubavna tematika i intimne ženske stvari same po sebi nisu ništa sramotno niti za ismijavanje. Dapače, neka od najvećih književnih djela bave se ljubavnom tematikom.

Quote:
Zoe kaže: Pogledaj post
Zato vi drage romantične ženske koje volite čitati i gledati ljubiće, nemojte da vas ove cinične forumske "intelektualke" posrame, nema ništa loše ni glupo u uživanju u dobroj romantičnoj priči. A i gušt je čitati knjige u kojima su žene glavne .
Nitko nikoga ne ismijava ni osuđuje, po drugi put. Ali nisam znala da je zabranjeno izreći suprotno mišljenje. Sad znam, za ubuduće.
Shuriken is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 14:19   #69
Filmovi (knjige) tipa Zameo ih vjetar, Grof Monte Christo, Tess of the D'Urbervilles, Ana Karenjina... dobro Titanic je klasika ne ... su mi vrh .. također me se dojmio noir film Gilda sa Ritom Hayworth

Od knjiga me se osobito dojmila Kći Lotrščaka Marije Jurić Zagorke

Inače ljubiće baš i ne čitam nit ne gledam

Romantične komedije ne podnosim, osobito ako je u njima Kate Hudson

Danielle Steel nikad nisam čitala i odbijam ju

Više sam horor fan inače i radije ću pogledat Slagalicu strave recimo
__________________
Basically, I am a good, gentle person, but I'm attracted to mean personalities.
VonTeese is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 16:27   #70
Quote:
Shuriken kaže: Pogledaj post
To što je šund najčitaniji nije nikakva novost. Uvijek je bilo tako, od 19. stoljeća do danas
Kako se cijeli jedan književni žanr može proglasiti šundom? Kako netko može reći da su Jane Austin ili Charlotte Brontë pisale šund?

Quote:
Ne, to nije glavni razlog. Razlog zašto su kritizirani leži najviše u tehnici pisanja i trivijalnim zapletima. Ljubavna tematika i intimne ženske stvari same po sebi nisu ništa sramotno niti za ismijavanje. Dapače, neka od najvećih književnih djela bave se ljubavnom tematikom.
Neka od najvećih književni djela koja su se bavila ljubavnom tematikom spadaju u ljubavne romane (Jane Eyre, na primjer).

Quote:
Nitko nikoga ne ismijava ni osuđuje, po drugi put. Ali nisam znala da je zabranjeno izreći suprotno mišljenje. Sad znam, za ubuduće.
Napisala sam da se ljubavni romani ismijavaju u mainstream kulturi i dalje stojim kod te izjave. Uopće nisam govorila o tebi .
Činjenica je da su ljubavni romani najnepretenciozniji tip knjiga, da ga pišu i čitaju isključivo žene i da je idealan za izrugivanje i podcijenjivanje. S druge strane, kad je nešto tako popularno među ženama svih generacija, socioekonomskih statusa i razina obrazovanja, smatram da je najveća greška odbaciti to kao nešto bezvrijedno bilo kakvog ozbiljnog razmatranja.

Simone de Beauvoir je sasvim ispravno primjetila da je u društvu žena određena u odnosu na muškarca: muškarac je Subject, žena je Other.
U ljubavnim romanima je situacija obrnuta: žena je Subject, muškarac je Other. Zato su ljubići subverzivna literatura i zato ih žene tako vole: tu su one glavne
Zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 16:35   #71
Da se vratimo na temu ,jučer sam gledala Noru Roberts i knjiga je jedno a ekranizacija drugo.Meni njene knjige nikad nisu bile nešto ,jednu do sad sam pročitala na jedvite jade ali jučer ekranizacija Ponoći u močvar,ja ne znam,tko je radio casting za bilo koju njenu knjigu alin tog treba otpustit pod hitno!Priča je šuplja,likovi glupi do bola ,glavna likuša srednja žalost!Onaj tko je Jerya o Conela stavio za zavodnika u filmu je totalno prolupao!On je glumac za komedije,on je zgodan ali face koje je slagao pokušavajući biti zavodnik.A ona ženska!Priča je toliko isprazna i glupava ,loše napisana.Ne znam dali netko čita ovdje njene knjige ,ali neka mi kaže jeli zbilja tako loša??Ili je ovo loša ekranizacija?I ona prošla na Aljasci opet promašaj,Le An Reams ko glumica ,očaj!Onaj Edi Cibririanko da ga je neko puškom natjerao da glumi.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 16:46   #72
Quote:
Zoe kaže: Pogledaj post

Simone de Beauvoir je sasvim ispravno primjetila da je u društvu žena određena u odnosu na muškarca: muškarac je Subject, žena je Other.
U ljubavnim romanima je situacija obrnuta: žena je Subject, muškarac je Other. Zato su ljubići subverzivna literatura i zato ih žene tako vole: tu su one glavne
Pa imaš i drugih knjiga di su žene glavne junakinje,a nisu ljubići .. npr. evo Miss Marple Agathe Christie, Kay Scarpetta u romanima Patricie Cornwell, Lindsey Boxer u serijalu James Patterson-a ... to su recimo sve krimići i žene su glavne

Edit: Još da nadodam u romanu James Patterson-a Prve žrtve dakle je glavni lik žena, inspektorica Lindsey Boxer, a odmah do nje ju slijede mrtvozornica Claire, novinarka Cindy i odvjetnica Jill te one tvore zajedno Ženski klub za umorstva ( posjedujem i knjigu pa znam ) ... pa ono žene rasturaju tu .. glavne su face u priči
__________________
Basically, I am a good, gentle person, but I'm attracted to mean personalities.

Zadnje uređivanje VonTeese : 10.03.2012. at 16:56.
VonTeese is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 16:46   #73
Quote:
Zoe kaže: Pogledaj post
Kako se cijeli jedan književni žanr može proglasiti šundom? Kako netko može reći da su Jane Austin ili Charlotte Brontë pisale šund?
Krivo si me shvatila, ili sam se ja krivo izrazila. Naravno da nisam mislila na Brontice, Jane Austen (Austin je u Texasu ), Zagorku i slične. Govorila sam o "romanima" koji se mogu naći u sredini Glorije, Storyja i slično, o već spomenutima D. Steel, B. Cartland... Ima ih još masa kojima ne znam imena. Isto tako ih je bilo i ranije. Pokraj svake Jane Austen pisalo je 10 loših i nekvalitetnih kopirantica.

Quote:
Zoe kaže: Pogledaj post
Napisala sam da se ljubavni romani ismijavaju u mainstream kulturi i dalje stojim kod te izjave. Uopće nisam govorila o tebi .
Moja greška.

Quote:
Zoe kaže: Pogledaj post
Simone de Beauvoir je sasvim ispravno primjetila da je u društvu žena određena u odnosu na muškarca: muškarac je Subject, žena je Other.
U ljubavnim romanima je situacija obrnuta: žena je Subject, muškarac je Other. Zato su ljubići subverzivna literatura i zato ih žene tako vole: tu su one glavne
Opet, ti ovdje ne govoriš o ljubićima s kioska gdje se događa ovo (da citiram cookie): https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...5&postcount=10

To fakat nije subverzivno Ali razumijem što hoćeš reći i o kojim djelima pričaš.
Shuriken is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 16:48   #74
Quote:
Zoe kaže: Pogledaj post
U ljubavnim romanima je situacija obrnuta: žena je Subject, muškarac je Other. Zato su ljubići subverzivna literatura i zato ih žene tako vole: tu su one glavne
U zadnjem ljubiću iz sredine novina kojeg sam pročitala, ona se udala za njega nakon što ju je on silovao jer se zaljubio u nju pa si nije mogao pomoći. Baš je bila glavna, nema šta.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 16:58   #75
Quote:
Shuriken kaže: Pogledaj post
Krivo si me shvatila, ili sam se ja krivo izrazila. Naravno da nisam mislila na Brontice, Jane Austen (Austin je u Texasu ), Zagorku i slične. Govorila sam o "romanima" koji se mogu naći u sredini Glorije, Storyja i slično, o već spomenutima D. Steel, B. Cartland... Ima ih još masa kojima ne znam imena. Isto tako ih je bilo i ranije. Pokraj svake Jane Austen pisalo je 10 loših i nekvalitetnih kopirantica.
S ovime se definitivno slažem... ... Zagorka mi je

I ovime o Steel-ovi ..
__________________
Basically, I am a good, gentle person, but I'm attracted to mean personalities.
VonTeese is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 17:01   #76
Prezime nije akronim pa da ga dekliniraš s crticom. Dakle, "UN-a", ali "Pattersona". Ne kažeš ni "našeg predsjednika Ivo Josipović-a".
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 17:06   #77
Quote:
VonTeese kaže: Pogledaj post
Pa imaš i drugih knjiga di su žene glavne junakinje,a nisu ljubići .. npr. evo Miss Marple Agathe Christie, Kay Scarpetta u romanima Patricie Cornwell, Lindsey Boxer u serijalu James Patterson-a ... to su recimo sve krimići i žene su glavne

Edit: Još da nadodam u romanu James Patterson-a Prve žrtve dakle je glavni lik žena, inspektorica Lindsey Boxer, a odmah do nje ju slijede mrtvozornica Claire, novinarka Cindy i odvjetnica Jill te one tvore zajedno Ženski klub za umorstva ( posjedujem i knjigu pa znam ) ... pa ono žene rasturaju tu .. glavne su face u priči
Uz iznimku Miss Marple, sve su te junakinje više-manje stvorene po uzoru na muške detektive: snažne, neprilagođene, usamljene... Klišej detektiva u krimiću.
Zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 17:18   #78
Quote:
Shuriken kaže: Pogledaj post
Opet, ti ovdje ne govoriš o ljubićima s kioska gdje se događa ovo (da citiram cookie): https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...5&postcount=10

To fakat nije subverzivno Ali razumijem što hoćeš reći i o kojim djelima pričaš.
Kako ne: Onda je otišao. Tek kada je čula korake koji su se gubili u dubini hodnika i kako pozdravlja slugu, shvatila je daje ostala sama. Ljutito je lupila nogom o pod. Kako je moguće da nekome dužnost bude važnija od nje?
Zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 17:21   #79
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Prezime nije akronim pa da ga dekliniraš s crticom. Dakle, "UN-a", ali "Pattersona". Ne kažeš ni "našeg predsjednika Ivo Josipović-a".
Hvala Kuki... ovo uvijek zamijenim

Quote:
Zoe kaže: Pogledaj post
Uz iznimku Miss Marple, sve su te junakinje više-manje stvorene po uzoru na muške detektive: snažne, neprilagođene, usamljene... Klišej detektiva u krimiću.
Ali mi ne pričamo o tome po kome su stvorene i kako nego o glavnim junakinjama ... ja sam ti navela ko primjer da nisu samo u ljubićima žene glavne junakinje nego u i drugim žanrovima, ono znači da postoje

Don"t get me wrong... nisam ništ s time loše mislila, samo velim...

Osobno ne volim ljubiće ali nemam ništa protiv ljudi koji ih vole i čitaju... nit meni zbog toga u džep nit iz džepa .. svatko čita ono što mu paše
__________________
Basically, I am a good, gentle person, but I'm attracted to mean personalities.
VonTeese is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 17:22   #80
Quote:
Zoe kaže: Pogledaj post
Kako ne: Onda je otišao. Tek kada je čula korake koji su se gubili u dubini hodnika i kako pozdravlja slugu, shvatila je daje ostala sama. Ljutito je lupila nogom o pod. Kako je moguće da nekome dužnost bude važnija od nje?
Gle, ako je shvatila da je ostala sama tek kad je čula korake koji su se gubili u dubini hodnika i kako pozdravlja slugu, a nije to shvatila, recimo, kad joj je rekao da ide i gurnuo je u stranu i otvorio vrata, preglupa je da bi bila subjekt rečenice, a kamoli svog života.

Sigurna sam da doktorica Kay Scarpetta primijeti da čovjek izlazi iz prostorije.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.