Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2016., 00:24   #61
Quote:
Honey 1 kaže: Pogledaj post
lana74,


Već je Zadar iznad Splita po mnogim stvarima, a kamoli Rijeka, Zagreb, Istra.
Iako napola Splićanin - i ja sam ovo primjetio. Zadrani su dosta drugačiji.
MarioMW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 06:21   #62
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
meni se čini da su ljudi u splitu puno pristupačniji i srdačniji nekako duševniji a bogami temperamentniji i otkačeniji (al ne nužno u negativnom smislu) nego u zagrebu. kad dođem gori iman osjećaj da su ljudi toliko hladni i nekako usiljeno ljubazni. a šta se tiče prodavačica ma neka mi i ne kaže dobar dan samo da me ne gleda sa visoka kao što mi se desilo u zagrebu miljun puta...
Vidis to je kljucna stvar. Kako tko percipira pristojnost i "hladnocu". Nemoj uzimati Zagreb za primjer, prirodnija je usporedba s Istrom, pa ces lakse skuziti u cemu je rijec.

Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Uvrjedili ste se a bezveze. Ja nije da zelim zivit ovdje, dosla sam poslom, nitko me nije pitao. Lijepo mi je, ali kad smo tu na temi, nadvezala sam se nekih stvari, koje shvacate orevise osobno, sto opet govori o mentalitetu
Evo ja bi mogla skocit sad na komentar o "zaostaloj Slavoniji" ali necu, jer je meni dosta da ja znam da je Slavonija divna, i da su Slavonci krasni, i mogu samo preporucit da odete malo gore pa makar turisticki. Ako vam se ne svidi a sta cu vam ja
To "skakanje" je znak nesigurnosti (pritom ne mislim na pojedine forumase, vec generalno ljude iz odredjenog kraja). Isto vrijedi i za konstantnu potrebu za dokazivanjem "najbolji smo, najlipsi".

Quote:
MarioMW kaže: Pogledaj post
Iako napola Splićanin - i ja sam ovo primjetio. Zadrani su dosta drugačiji.
Zadar je ipak blizu Kvarneru.

Zadnje uređivanje Honey 1 : 30.04.2016. at 06:32.
Honey 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 09:48   #63
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
Nažalost je tako, volim ovaj grad, klimu...imamo na dlanu savršenu lokaciju za elitni turizam, ali idioti u foteljama trpaju u vlastiti džep, namjesto da ulažu u grad i svima napune džepove.
Kako su lipo sredili Zadar, Šibenik je savršen, a to je sve jer se ulaže.
nije to samo problem u dalmaciji. pogledaj samo slavoniju. tuga i jad, nažalost.
slavonija koja je trebala i mogla bit jedan od najbogatijih krajeva hrvatske, di je sad?
prošla sam slavonijom prije par godina (ne vjerujem da se puno promjenilo od onda), šok, sirotinja. takav bogati i lipi kraj a tako propada.
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 10:05   #64
Quote:
Honey 1 kaže: Pogledaj post
Vidis to je kljucna stvar. Kako tko percipira pristojnost i "hladnocu". Nemoj uzimati Zagreb za primjer, prirodnija je usporedba s Istrom, pa ces lakse skuziti u cemu je rijec.



To "skakanje" je znak nesigurnosti (pritom ne mislim na pojedine forumase, vec generalno ljude iz odredjenog kraja). Isto vrijedi i za konstantnu potrebu za dokazivanjem "najbolji smo, najlipsi".


Zadar je ipak blizu Kvarneru.
ma kužin ja šta ti hoćeš reč. šta se tiče mentaliteta ljudi, meni je istra isto n.1. daleko ispred i Dalmacije, Slavonije i Zagreba. ali isto ne bi volila živit gori, klima mi je katastrofa a i naša obala mi je puno ljepša.


ono što meni ide naživce je to šta se o splitu, ali dugi dugi niz godina stvara neka fama, prvo smo bili najnarkomanskiji grad, pa smo bili najveći neradnici, pa iz dana u dan udarna vijest na dnevniku kako je riva puna svi ispijaju kave satima, pa dalmatinci (spličani) najliniji, pa torcida sami huligani, pa onda najseljačkij grad...pa ima li tome kraja. meni se baš upravo suprotno čini, ne da splicani imaju potrebu za dokazivanjem, nego neko sustavno pokušava taj split ocrnit, srozat a ne znam zašto
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 10:12   #65
pa izaberete Keruma da vam vodi grad i lijepi pršut na čelo
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 10:12   #66
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
E pa kuzis, 300 eura za jadni dvosobni, a ja sam uspjela nekako smanjit jadan jednosobni na 250. Tak da, to ti je to, 30-40% vece cijene nekretnina. Mislim ja to kuzim, potraznja odredjuje cijenu ponude, ali to uzimanje stvari za gotovo i nonsalancija je ono sto je meni upalo u oci, kuzis. Platit cu ja garsonjeru 300 eura, ali onda ima da bude cakum pakum, samo to. Meni bi bilo neugodno takve stvari iznajmljivat, jer sama ne bi htjela zivjet u takom stanu. Dok sam trazila stan, bome nisam primjetila da je ikome krivo nabijati cijenu za ubergrozne prostore na ocajnim lokacijama. Vecina najmodavaca se ponasa kao da su im nekretnine bogimdane samim time sto su u Splitu pa makar i u picki materinoj tipa u tim Brdima al skroz negdje bas u brdima Kazem, mislim da je to stvar mentaliteta, i govirim cisto empirijski iz dozivljenog. To nemora nuzno bit minus, no nije moj modus operandi i to je nesto na sta se treba naviknut valjda, nazalost ili na srecu, kako se uzme
Negdje drugdje po svijetu su ti nudili isključivo divno uređene i opremljene prekrasne jeftine stanove u centru? To je karakteristika samo u Dalmaciji?

Samo pitam

A što se tiče predrasuda i etiketiranja, samo naprijed, prilično smo navikli, a pošto sezona kreće nemamo vremena slušati, moramo naći memljive podrume koje ćemo utrapljivati za velike novce.
__________________
Guzica u mom avataru služi kako bi plitki ljudi imali gdje prilijepiti etiketu.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 10:44   #67
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
pa izaberete Keruma da vam vodi grad i lijepi pršut na čelo
kerum, bandić, karamarko, sanader, petrov....mogla bi do sutra pisat imena

sramota svih nas
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 15:04   #68
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
ma kužin ja šta ti hoćeš reč. šta se tiče mentaliteta ljudi, meni je istra isto n.1. daleko ispred i Dalmacije, Slavonije i Zagreba. ali isto ne bi volila živit gori, klima mi je katastrofa a i naša obala mi je puno ljepša.


ono što meni ide naživce je to šta se o splitu, ali dugi dugi niz godina stvara neka fama, prvo smo bili najnarkomanskiji grad, pa smo bili najveći neradnici, pa iz dana u dan udarna vijest na dnevniku kako je riva puna svi ispijaju kave satima, pa dalmatinci (spličani) najliniji, pa torcida sami huligani, pa onda najseljačkij grad...pa ima li tome kraja. meni se baš upravo suprotno čini, ne da splicani imaju potrebu za dokazivanjem, nego neko sustavno pokušava taj split ocrnit, srozat a ne znam zašto
I ja sam iz Splita i voljela bih tako mislit, al onda sagledam situaciju malo kriticnije, i vidim da je ipak stvar u nama, a ne da netko nas takvima zeli prikazat. Kamo srece
Honey 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 18:43   #69
Meni je torcida preslatka npr, na stranu divljastvo u kojem su vise manje tu negdje s bojsima, al bas su mi dragi nekak oko tog Hajduka, stvarno nit imaju ni para ni igraca nit ista a opet ih uvijek ima bar po par tisuca na stadionu.
Da ne spominjem da je Poljud jedini stadion u Hrvatskoj koji se moze nazvati stadionom, stvarno je predivan, a realno, i to je vec staro i zrelo za nekako šminkanje barem. Al da je lijep i smislen stadion, jest
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 01:42   #70
pročita san samo prvu stranicu a već se nakupilo kenjanja...cura ako ne voli Dalmaciju ne triba je osuđivat, triba ju žalit, ne zato jer san ja Dalmatinac pa falin svoje nego jer jednostavno nije na nivou svijesti šta je Dalmacija, kakav je život ode, mentalitet, kulturu, način života...ja san proputova cilu zemlju i dosta Europe, sve se to da s guštom ali nema druge Dalmacije, u kojoj ti je i loše i dobro, u kojoj moš bit sritan i bijedan...bit Dalmatinac nije ćamit na makijatu na rivi cili dan, šetat pasa akk je neko reka i slična sranja, to je jedan dio Dalmacije ali ko ode živi ko je upozna ovu zemlju, ovo more, ljude i šta sve imamo kužit će o ćemu pričan.svako voli svoje naravno pa i da je najgore ali Dalmacija nije doć na lito misec dana i điravat po plažama i klubovima do rane zore.ode se živi istinski svaki dan, i kad je vanka bura koja ti kosti lomi a u kojoj uživaš..Dalmacija je zen čisti, ali to mnogi neće nikad skužit. o Šibeniku bi moga roman napisat, i oću jednog dana jer je grad kakvog nema...kakav zagreb, kakva istra...
Sibencan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 20:46   #71
Quote:
Sibencan kaže: Pogledaj post
pročita san samo prvu stranicu a već se nakupilo kenjanja...cura ako ne voli Dalmaciju ne triba je osuđivat, triba ju žalit, ne zato jer san ja Dalmatinac pa falin svoje nego jer jednostavno nije na nivou svijesti šta je Dalmacija, kakav je život ode, mentalitet, kulturu, način života...ja san proputova cilu zemlju i dosta Europe, sve se to da s guštom ali nema druge Dalmacije, u kojoj ti je i loše i dobro, u kojoj moš bit sritan i bijedan...bit Dalmatinac nije ćamit na makijatu na rivi cili dan, šetat pasa akk je neko reka i slična sranja, to je jedan dio Dalmacije ali ko ode živi ko je upozna ovu zemlju, ovo more, ljude i šta sve imamo kužit će o ćemu pričan.svako voli svoje naravno pa i da je najgore ali Dalmacija nije doć na lito misec dana i điravat po plažama i klubovima do rane zore.ode se živi istinski svaki dan, i kad je vanka bura koja ti kosti lomi a u kojoj uživaš..Dalmacija je zen čisti, ali to mnogi neće nikad skužit. o Šibeniku bi moga roman napisat, i oću jednog dana jer je grad kakvog nema...kakav zagreb, kakva istra...
Jel to u Zadarskoj županiji?
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 23:27   #72
Naravski da je

alomomak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 00:06   #73
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
ej, na ovo se posebno ras*izdim.
toliko se stvorila fama da su dalmatinci linčine koje samo leže po kafićima da mi to baš ide na živce.
U zadnjih par miseci bila san 5-6 puta u Zagrebu. Nisan mogla virovat koliko ljudi visi po kafićima i to preko radnog dana kroz jutro. i ne mislim samo na ove kafiće u centru, već i po drugim kvartovima.

baš san se zamislila: Jeb*te nemoš uvatit misto za sist na kavu a nisam na Rivi u Splitu

to su im Dalmoši okupirali grad ,....zato se purgerice i slavonke rado udaju za dalmatince,.....
a ovu šta je pokrenila temu Doricamerica lipo molim da promini način govora jer joj ne stoji da govori ikavicom a razmišlja šupljalicom......

Zadnje uređivanje angelina39 : 02.05.2016. at 00:17.
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 00:17   #74
Quote:
Doricamerica kaže: Pogledaj post
Meni Dalmacija nije nešto, okej za ta dva mjeseca liti se okupat i to je to.
Nezaposlenost ogromna, naduti ljudi, puni sebe.
Meni je stoput lipši Zagreb. Nema šta nema.

Ja sam Dalmatinka ali smatram da Dalmacija nije ništa ekstra.
Zagreb je bolji.

a da odeš u New York,....uh tek tamo nema šta nema,... koja malograđanština.... ko ona iz one knjige o gospođi ministarki. e kad si već tamo gore u velegradu u kojem nema šta nema,otiđi do kerempuha, pogledaj tu predstavu(bar je tamo bila postavljena) ,...možda se prepoznaš.

alomomak......Mišo je zakon!!!
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 00:53   #75
to Andje ne bi ni sam bolje reka usporedba je prava!
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 12:45   #76
Quote:
angelina39 kaže: Pogledaj post
to su im Dalmoši okupirali grad ,....zato se purgerice i slavonke rado udaju za dalmatince,.....
...
purgerice i slavonke se udaju za dalmatince zato šta...WTF ne kužim foru ?
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 13:06   #77
Quote:
x files agent kaže: Pogledaj post
purgerice i slavonke se udaju za dalmatince zato šta...WTF ne kužim foru ?

zato šta su eto naduti, puni sebe, odvratni, hladni, a Dalmacija ne vridi pišljiva boba.... možda da pitaš šta ih tako privlači, visokim, markantnim, nadmjenim, neljubaznim dalmatincima,.... dobit ćeš odgovor iz prve ruke,..ženske....
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 13:14   #78
Quote:
angelina39 kaže: Pogledaj post
zato šta su eto naduti, puni sebe, odvratni, hladni, a Dalmacija ne vridi pišljiva boba.... možda da pitaš šta ih tako privlači, visokim, markantnim, nadmjenim, neljubaznim dalmatincima,.... dobit ćeš odgovor iz prve ruke,..ženske....
A čuješ, to ti sve ovisi od osobe.
Netko voli temperamentne južnjake, kod kojih je odmah sve "na pladnju", a netko rezerviranije sjevernjake kod kojih moraš "probiti led".
Honey 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 13:28   #79
Quote:
angelina39 kaže: Pogledaj post
zato šta su eto naduti, puni sebe, odvratni, hladni, a Dalmacija ne vridi pišljiva boba.... možda da pitaš šta ih tako privlači, visokim, markantnim, nadmjenim, neljubaznim dalmatincima,.... dobit ćeš odgovor iz prve ruke,..ženske....
ali stereotipa isto ko šta masa Dalmatinki ode za purgere

a sad o markantnosti po regijama to onako ovisi od osobe do osobe, vidla sam markantne i muževne dalmatince, purgere i slavonce tu mi regija baš ne igra neku ulogu
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 15:41   #80
Quote:
x files agent kaže: Pogledaj post
ali stereotipa isto ko šta masa Dalmatinki ode za purgere

a sad o markantnosti po regijama to onako ovisi od osobe do osobe, vidla sam markantne i muževne dalmatince, purgere i slavonce tu mi regija baš ne igra neku ulogu
ako pogledam malo generacijski slavoniju,...mogu mirne duše reć da je ona naseljena 60-70% dalmatincima.... u Osijeku npr. ima više dalmatinaca nego u samoj dalmaciji
pečalba iza drugog sv. rata je učinila svoje.....
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.