Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2005., 00:48   #1
Pjeskarenje stakla

Zna li netko koliko je to skupa operacija?

Naime, radi se o tome da bih trebala očistiti neke kamene dijelove fasade koji su greškom ofarbani

Ako je radio tko šta sličnoga..
iwoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 09:56   #2
A da to probaš minivašem? Kudikamo jeftinije od pjeskarenja.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 20:38   #3
Thumbs down

Veky E jesi ga naboa. Mini wash je stroj za pranje auta i kosta 1.200kn. Stroj za vodeno pjeskarenje je stroj za graditeljtvo i kosta 8.000€ - 10.000€ i očigledno je da mini wash ne moze raditi sto i vodeni pjeskar. Ja sam dao cijelu kuću pjeskariti pa znam o cemu pricam. Pozdrav
Fjakar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 23:15   #4
Jel' možeš koju više reći o tom minivašu?

Guglala sam pa se odaziva perilica istog imena

Jel to voda pod velikim pritiskom, ili nešto drugo?
iwoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 00:23   #5
Premalo informacija ,
Znaci daj nam povrsinu koju triba ocistiti .
Kojom je bojom ofarbano
Koliko je vremana od tad proslo
Koliko je debel sloj boje
Jeli sa strane , recimo staklo ili dnevna soba ili vrt , koji bi se mogli upropastiti.
Inace je pijeskarenje slozen proces koji zahtijeva opremu i znanje .
Postoji suho i ,mokro , a neke manje stvari se mogu i alternativno napraviti.
Inace mini Wash , je jedan od naziva za visokotlacno pranje sa pumpom .
Prosijecni tlak je od 100 do 200 bara.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 09:19   #6
Tako je, evo Bodul ti je dogovorio. dakle onaj mali "strojčić" (ponekad i ne baš tako mali) koji se obično koristi za pranje automobila pod visokim tlakom vode. Njime sam prije par godina "osvježavao2 fasadu i bio sam zadovoljan rezultatima. No njime treba pažljivo rukovati jer recimo vrlo lako skineš boju s metala, sloj alge, trave i nečistoće sa betona i sl. A da ne kažem kako super opereš mrkvice i krumpiriće (koriste ga neki trgovci povrćem baš za to!).

Poznatiji proizvođači su ti Kärcher i Wap. Ovisno od cijeni (od nekih > 1500kn mislim ) ovisi i oprema, tlak i protok. profesionalni modeli imaju i grijanje vode. Većina ih ima i dozator za deterdžent.


No daj nam malo podataka o toj tvojoj površini za čišćenje.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 00:56   #7
Hvala vam, sad mi je jasnije šta je to minivaš ali sam skoro sigurna da mi to neće pomoći. Ja ove kamene dijelove trebam povratiti u neofarbano stanje. Plus- taj kamen je izrazito šupljikav.
A boja je fasadex, mislim da se tako zove...
Od bojanja je proteklo već oko dva tjedna i proteći će još dva dok budem u stanju bilo šta poduzeti jer sad nisam on d fejs ov d plejs

Površina i nije tako velika, možda sve skupa oko 1kvad. m i ništa se pri čišćenju ne bi trebalo moći oštetiti.
E sad ,koliko je debel sloj boje ne bih znala jer je to djelo ruku moje mamice koja je to išla impulzivno ofarbat a onda tek u Grad po naputak o uređenju fasade
tako de se ona već pere kako se to isti čas počelo ljuštiti i takve bedastoće
Bit će super ako je još ne oglobe
Ma, u stvari, bit će super i ako je oglobe

Dakle, jel bi pomoglo šta pjeskarenje, šta mislite?
iwoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 09:54   #8
Ako se već ljušti (pretpostavljam da mamica nije čula za impregnaciju) i šupljikava je površina miniwash bi mogao pomoći. Za razliku od vode bojim se da bi se pijesak ili sačma za pjeskarenje mogli nabiti u te tvoje rupice i još ih zapuniti.

Ako je namazano na tanko fasadexom koji nije na vodenoj bazi nego nekoj nitro bazi kao starije generacije fasadexa bit će interesantno...
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 23:34   #9
Quote:
Veky kaže:
Ako se već ljušti (pretpostavljam da mamica nije čula za impregnaciju)


ma...mislim da JE čula, samo što to njoj malo znači...ali duga je to priča

Drugo, trenutno joj ništa ne vjerujem jer je skužila da je napravila sranje...ali vidjet ću ja to uskoro

Znači, minivash preporučuješ?
A da prije toga spržim tu boju fenom?
iwoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 00:38   #10
E sad je malo jasnije .

1. Najprije operi vodom koliko ide , naravno sa pumpom pod visokim tlakom .
2. Kupi neko sredstvo za skidanje boje , ALI , pazi neka od tih sredstava skidaju i kamen , tope ga .
3. Sa spatulom skini koliko ide .
4. Fenom nece ici .
5. Imas za kupiti mali stroj za pijeskarenje koji se spoji na kompresor .
6. Ovo mozes i pod 1. Probaj oprati sa nitro razredjivacem .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 01:07   #11
Super, hvala vam, za jedno mjesec dana bit ću u prilici javiti rezultate bar što se ovih kemikalija tiče.

A stroj za pjeskarenje, Bodul, taj mali - jel imaš pojma koliko bi on koštao?
iwoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 14:34   #12
Mislim da u Pevecu ili takvoj "renomiranoj" kući ima za kupiti pištolj za pjeskarenje. Treba ti kompresor zraka i prosijani sitni pijesak.
Kupio sam si oriđiđi kofer za pjeskarenje- normalni plastićni kofer koji se ne otvara poklopcem već ima otvor 10 tak cm u koji se sipa pijesak, u manjem poklopcu istog kofera je smotano crijevo cca 2m sa pištolom na koju se prikopća zrak i deriiiiiiiii
Dobro zaštiti kožu i oči
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 00:18   #13
Mali stroj - pistolj za pijeskarenje ti kosta od 100 do 200 kn, onako po sijecanju .
Ali nije to problem , nego kompresor.
to je oko 600 -1000 Kn, manji modeli.
Ovisno o nekoliko faktora , upotrebljava se odredjena granulacija i vrsta pijeska .
Ako nije tako , onda prasi ko seoska cesta. ili ne skida nista .
Za pjeskarenje brodova se upotrebljava kvarcni pijesak , a za kamene ploce ima opet neki , ali se sad ne sijecam koji .
Ovisno o preporuci na pistolju za pijeskarenje , granulacija bi mogla ici
0.5- 1.5
ili 1.5 do 3 mm
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 11:53   #14
Za kućnu upotrebu nije toliko bitna granulacija (mora biti prosijan i da prolazi kroz sapnicu ) i kvaliteta pijeska.
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 15:02   #15
od providnog do neprovidnog stakla - kako?

U firmi imam staklenu stijenku površine 3x5m od običnog stakla u aluminijskim okvirima. Htjeli bismo staklo učiniti neprovidnim a da ipak zadržimo funkciju ulaska dovoljno svjetlosti. Koliko mi je poznato, moguće metode su pjeskarenje, samoljepljive plastične folije koje imitiraju mutno staklo ili zamjena postojećih stakala mutnim staklom.

Trenutačno mi se najkvalitetnije i najtrajnije rješenje čini pjeskarenje, ali me muči može li se to napraviti na licu mjesta ili bismo morali demontirati stakla?

Da li je moguće "matirati" staklo vlastoručno, npr vibracionom brusilicom papirom manje gradacije?


Naravno, isplativost je važna.....kakve su cijene pjeskarenja vs. ostalih načina?
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 15:22   #16
Pjeskarenje na licu mjesta ZABORAVI jer i u radionicama se to radi u podpuno hermetički zatvorenim komorama. Ove samoljepive tapete uopće nisu loše a možeš i malo da iz izrezuješ i praviš razne aplikacije da ne bude predosadna ploha
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 16:02   #17
Quote:
uplakani kaže: Pogledaj post
Pjeskarenje na licu mjesta ZABORAVI jer i u radionicama se to radi u podpuno hermetički zatvorenim komorama. Ove samoljepive tapete uopće nisu loše a možeš i malo da iz izrezuješ i praviš razne aplikacije da ne bude predosadna ploha
Sasvim cool ti je folija ,avanzirale su u kvaliteti tijekom godina ,progooglaj pa češ nači profiče koji to rade na licu mjesta ,100% "mafijaških bembura i inih ima takve folije na staklima samo taaamne
Ono kaj mene rajca je isti štos ali na struju sa lcd kristalima između dva stakla ,ali 2000 eura po m2 me ohladilo
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 09:44   #18
Lightbulb Staklena ograda 1x1m

Trebalo bi mi mišljenje vezano za staklenu ogradu 1x1m. Riječ je o vrhu stepenica (s jedne strane stepenica je zid, a s druge je na vrhu stepenica 1m otvoren prostor u sobu na katu).
Spider 4 (oni mali okrugli što se u zid stavljaju) nosača bi cijelo staklo držali samo s donje strane (najzgodnije rješenje).

Par staklara mi je dolazilo mjeriti i naravno svaki ima svoju priču oko debljine stakla.
Svi su se složili da je lamistal najbolja opcija zbog lomljenja i djece da se ne razleti.
Ali su različite ideje oko debljine. Prvi meštar kaže 6-1-6 lamistal nema problema. Drugi kaže mora lamistal 8-1-8 kaljeno, ali kao on nije bas za samo 4 spider nosaca odozdo nego bi on inox okvir pa unutra staklo5-1-5 lamistal (ali inox se nikako ne uklapa u cijelu ideju i nema puno mjesta za šipke/nosače). Treći dođe hm hm, kao moze 6-2-6 2xKaljeno lamistal ali mu je cijena dosta viša od drugih ponuda.

Sad se pojavljuje par pitanja:
1. da li je kaljeno 8-1-8 lamistal isto što i samo lamistal 8-1-8 ili je obični lamistal slabiji od kaljenog
2. da li je 16mm dovoljna debljina ako se drzi sa 4 spider nosaca sa donje strane
3. da li je se ipak mora staviti 10-1-10 recimo i onda nema nkakve diskusije o stabilnosti s 4 spider nosaca s donje strane

U principu nitko neće sjediti na toj ogradi, ali opet nemam osjećaj koja debljina je dovoljna. Glavna funkcija je da dijete kad krene sa puzanjem ne padne niz stepenice, tj da je jedna strana staklo, druga zid a između su zaštitna vratašca za djecu (privremena).

Sve se cijene kreču oko 3k kn i više (uključujući obradu, rupe i nosače), ali je glavno pitanje koja debljina je dovoljna, da ne pretjerujem da 10-1-10 ako nema potrebe.

========zid=======SSSSSSS
| | | | | | | | |
| | | | ->gore | |
| | | | | | | | |
========zid==============
SSSSS je oznaka staklenog dijela

Na ove nosače mislim:
http://www.staklorez-buric.hr/upload/3140.jpg

Nadam se da ima znalaca koji će imati neki savjet.



Ivan
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	S_ograda.jpg‎
Views:	451
Size:	9.5 KB
ID:	7978  

Zadnje uređivanje babo071 : 25.07.2009. at 10:24.
babo071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 10:20   #19
Pa zar nitko nije radio staklenu ogradu il su svi na GO
babo071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 20:50   #20
Koja je ok debljina stakla za staklenu ogradu

I ja trebam odgovor na pitanje o minimalnoj debljini stakla, ali za vanjsku staklenu ogradu.
Samo meni treba 17 m2. Imam ugrađenu kazetu dubine 120 mm, a široku 20 mm.
Našao sam podatak da je 6 mm (laminirano) minimalno, pa sam se odlučio za 10 mm.
Nazvao sam nekoliko firmi i sad je priča da treba 16 mm. Kako to postavljam na balkonsku terasu brine me težina takve ograde. Još uvijek sam mišljenja da je 10 mm dovoljno.
U tvom slučaju 10 mm laminirano je sasvim dovoljno zbog male površine. Čvrstoća stakla opada povećanjem površine. 1 x 1 m 10mm po meni dovoljno.
Goc Sisak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.