Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2010., 10:29   #101
Quote:
davljenik kaže: Pogledaj post
možeš si pomoći, spojiti na postojeći rezervoar neki bojler (u dobrom stanju) od 80 litara

ne zna što bim se desilo kad bi smanjio diznu za nekih 10-20 % ??
Ako smanjiš diznu izbacuješ manju količinu pjeska znači efekat je

Ljudi da se ne zavaravamo imao sam doma stari kompresor 200 lit/min. i pjeskarenje je oduzimalo toliko zraka da nije bio dovoljan, kupio sam još jedan "Fini" 200 lit/min i paralelno spojio oba, dodao sam još jednu bocu od dušika i kemijao sam sve i svašta da dobijem dovoljnu količinu zraka i evo sada imam kompresore sa 400 Lit/min sveukupno i boce 300 lit. tek sada mogu reći da je pjeskarenje moguće i to imam malu ručnu pjeskarilicu ništa profi

Pjeskarenje oduzima toliko zraka kao nijedan drugi pneumatski stroj, zato ljudi da ne bacate novac prvo treba nabaviti pošteni kompresor tek onda pjeskarilicu inače ovako češ izgledati
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 10:43   #102
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Eto doma je pistolj iz Lidlai isprobal sam ga s Jerovskim pjeskom. Nije los i bez problema skine laganiju hrdju i boju s metala, ali ipak mislim da je to za neke sitnice. Mozda zato jer imam slab kompresor (~170 l protoka).
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Taj pištolj i nije za nešto veće
Tu je bitan pritisak, 6 bara još nekak, 8 bara stani pa gledaj!
Ja sam kupio, ali nisam još isprobao! Imam kompresor koji druka do 9 bara, i protok oko 205 litara konstantno, na mahove do 220 litara!
Moram još pijesak nabaviti, pa u akciju!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 11:07   #103
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Ako smanjiš diznu izbacuješ manju količinu pjeska znači efekat je

Ljudi da se ne zavaravamo imao sam doma stari kompresor 200 lit/min. i pjeskarenje je oduzimalo toliko zraka da nije bio dovoljan, kupio sam još jedan "Fini" 200 lit/min i paralelno spojio oba, dodao sam još jednu bocu od dušika i kemijao sam sve i svašta da dobijem dovoljnu količinu zraka i evo sada imam kompresore sa 400 Lit/min sveukupno i boce 300 lit. tek sada mogu reći da je pjeskarenje moguće i to imam malu ručnu pjeskarilicu ništa profi

Pjeskarenje oduzima toliko zraka kao nijedan drugi pneumatski stroj, zato ljudi da ne bacate novac prvo treba nabaviti pošteni kompresor tek onda pjeskarilicu inače ovako češ izgledati

sve stoji što si napisao ali za neki mali posao ne vrijedi investirati , ako smanjiš promjer dizne, smanjiš količinu zraka, smanjiš količinu pjeska produžiš vrijeme rada ALI obaviš sitan posao , naravno bilo bi dobro malo preurediti i dobavu pjeska do "pištolja" izlaznu cijeev na pištolju ali to je opširnija priča i zahtjeva malo više truda
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 18:07   #104
Trenutačno nemam vremena da taj pištolj za pjeskaranje probam na vodu
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 22:02   #105
Quote:
davljenik kaže: Pogledaj post
sve stoji što si napisao ali za neki mali posao ne vrijedi investirati , ako smanjiš promjer dizne, smanjiš količinu zraka, smanjiš količinu pjeska produžiš vrijeme rada ALI obaviš sitan posao , naravno bilo bi dobro malo preurediti i dobavu pjeska do "pištolja" izlaznu cijeev na pištolju ali to je opširnija priča i zahtjeva malo više truda
Ma kemijao sam sve i svašta, ali bez dovoljne količine zraka stalnog pritiska samo me je hvatala nervoza

Sa malo zraka stalnog pritiska možeš raditi i sitnije poslove - posve točno jer to upravo rade stomatolozi (imaju pjeskarilice) ali za proteze i sl. sitne stvari

Pjeskarenje felgi recimo pa i nije sitan posao (osim ako neideš milimetar po milimetar) to je kao da ideš šmirglati parkete u sobi sa malom vibracionkom vjeruj mi posao se pretvara u nočnu moru
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 05:32   #106
Jeli može malo više o tom vodenom pjeskarenju, jeli oprema skuplja ili jeftinija of kombinacije kompresor + pjeskara.
Microban is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 13:17   #107
Firma u kojoj radim nudi između ostaloga i usluge pjeskarenja. Koristimo sušeni kremeni pijesak 0,1 do 1,2 mm, a srednja veličina zrna iznosi oko 0,3mm. Pjeskarimo stalnim pritiskom od 6 bara, a trošimo oko 250 kg pijeska na sat i taj isti pijesak se ne vraća u spremnik jer bi trebao proći kroz sita zbog dijelova farbe, špene, i ostalog smeća koje može naškoditi diznama. Naravno, ne isplati se imati čovjeka koji će to raditi, već se uzima novi pijesak. Btw, stari pijesak je dobar za tlakovce postavljati i slično, pa navalite. Platiš kavu i voziš koliko god hočeš.

Felgu nije problem pjeskariti, a recimo neku srednju veličinu za osobne aute od 15" pjeskarimo za 50,00 kn/kom + PDV. Uz to nudimo i temeljiziranje i lakiranje felgi. Boju inzistiram da vi donesete po želji.

Golu šasiju automobila pjeskarimo nekih 1h vremena, što će vas izaći 350,00 kn + PDV.

Ograde i ogradne elemente pjeskarimo po stvarno utrošenom vremenu, dakle 1h = 350,00 kn + PDV, a neka srednja procjena iz izkustva iznosi 75 kn/m2 s obje strane, znači 35,25 kn/m2 s jedne strane. Kažem okvirno jer su ogradni elementi posebni svak za svakoga, pa smo imali slučaja di je prošlo i za 50 kn/m2 za obje strane i recimo za čak 120,00 kn/m2 za obje strane.

Teške konstrukcije također pjeskarimo, cijena se kreće oko 1 kn/kg, ali o tome se da još pričati. Iste dakako i lakiramo, a i izrađujemo prema narudžbi.

Cijene i vremena koja sam naveo, odnose se na čisto pjeskarenje, a ako samo želite očistiti površinu od masnoće, cijena slijedi po dogovoru. Naime, dokazali smo na vlastitom primjeru da je isplativije čistiti površinu od masnoće pjeskarenjem nego to raditi ručno nitrom. Cijena više naravno nije 1 kn/kg, nego biva manje, odvisno o predmetu koji se pjeskari.


Malo sam se raspisao, pa ću samo još dati podatke o firmi ukoliko se netko odluči za pjeskarenje kod nas:


...neka se obrati privatnom porukom....

Zadnje uređivanje cd_covers : 15.11.2010. at 13:38.
NEvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 08:59   #108
Abrazivi za pjeskarenje

Pozdrav svima,

pokušavam vec neko vrijeme po nekim prihvatljivim cijenama pronaći abrazive za pjeskarenje. U pitanju je slijedeće:
mesh: od 100 do 200 (tj. između 0.149 mm i 0.063 mm)
materijal: aluminij-oksid, korund (silicij-karbid) ili obični pijesak
količina: 25 kg do 100 kg

Zna li netko gdje se gore navedeno može nabaviti (iz Splita sam, ali može i ostatak Hrvatske)?

pozdrav
Gogo
Gogo*craft is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 19:35   #109
Pjeskarenje - Dizajn interijera

Poštovani,

Poduzetnik sam koji se bavi uređenjem interijera,postavljanjem protuklizne zaštite i pjeskarenjem. Moj hobi, ujedno i posao je uređivanje već postojećih stambenih prostora i radnih prostora te osvježavanje prostora novim dizajnerskim rješenjima. Specijaliziran sam za obnavljanje kamenih obloga koje mogu biti prohodne i dekorativne,te u mogućnosti ponuditi najbolja idejna rješenja za restauraciju već postojećih podloga.
Trenutno se bavim istraživanjem tržišta po pitanju pjeskarenja kamenih obloga, te ukoliko Vas zanima ovakva vrsta dizajna volio bih da budete objektivni i odgovorite mi na sljedeće pitanje: Kada biste željeli uraditi nešto slićno ovome ( pjeskarena podloga 20x30 cm, oblik noge,cvjetnih motiva,grbova,logga...), koliko biste bili spremni izvojiti sredstava za takvo idejno riješenje.?..Po Vama, koliko biste bili spremni platiti nešto što nema nitko drugi, a vaša je želja imati?..Unaprijed hvala..( slika noga )
Int Dizajner is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 13:14   #110
Skidanje cementnog mlijeka ("špric")

Imam staru kamenu kuću koja je bila (iz meni nepoznatog razloga) ožbukana 60-ih godina.
Žbuku sam uspio otući čekićem i dlijetom relativno jednostavno, međutim je na nekim mjestima, ispod žbuke, ostao sloj cementnog mlijeka (tzv. špric malter) koji se zalijepio na kamen.

Zanima me kako skinuti taj cementni sloj?

Doma imam kompresor od 8 bara. Može li ovaj pištolj iz LIDL-a poslužiti za to ili neka druga tehnika je bolja?

Hvala unaprijed.
grgurmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 15:10   #111
Ne, to je premalo.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 19:06   #112
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Ne, to je premalo.
Ako prije premažem s nekim kemijskim sredstvom pa onda pjeskarim?
Npr:
http://www.webgradnja.hr/katalog/102...lira-i-drveta/
grgurmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 19:16   #113
Taj pištolj za pjeskarenje iz LIDL-a može to odraditi, ali sporije!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 10:04   #114
pozdrav svima ,
hvala na korisnim savjetima !

Zanima me dali je moguce pjeskariti dvene stolice sa ovim lidlovim pistoljem ,
imam kompresor sa spremnikom 100 l , koji druka do 24 bara (barem je tako napisano ) i taj lidlov pistolj , vidio sam da protok zraka mora biti velik , a meni je manji rezevar , sad me zanima dali mogu kompresor stavit da druka do 10 bara , ja pocnem na recimo 6 , i pustim ga neka druka .tako da mi stalno bude oko 5- bara pritisak , i koji bi kamen trebaao koristiti , 0.3 , 0.6 ???
vjekobbd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 19:17   #115
Probaj sa tim pištoljem na tom kompresoru!
Podesi da se pumpa uključuje na pad od 7-6 bar-a. Spremnik je dovoljan.
Ako ponestaje zraka uvijek možeš pričekati dok se spremnik napuni.
Za pjeskarenje koristim tzv. "dravski pijesak" suh i prosijan!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 09:42   #116
dali je netko radio , pjeskarilicu doma navodno se moze
raditi iz starog bojelera ili hidrofora , ako netko ima link bio bi zahvalan
Ili mozda jos bolje osobna iskustva
vjekobbd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 11:38   #117
Quote:
babo071 kaže: Pogledaj post
Trebalo bi mi mišljenje vezano za staklenu ogradu 1x1m. Riječ je o vrhu stepenica (s jedne strane stepenica je zid, a s druge je na vrhu stepenica 1m otvoren prostor u sobu na katu).
Spider 4 (oni mali okrugli što se u zid stavljaju) nosača bi cijelo staklo držali samo s donje strane (najzgodnije rješenje).

Par staklara mi je dolazilo mjeriti i naravno svaki ima svoju priču oko debljine stakla.
Svi su se složili da je lamistal najbolja opcija zbog lomljenja i djece da se ne razleti.
Ali su različite ideje oko debljine. Prvi meštar kaže 6-1-6 lamistal nema problema. Drugi kaže mora lamistal 8-1-8 kaljeno, ali kao on nije bas za samo 4 spider nosaca odozdo nego bi on inox okvir pa unutra staklo5-1-5 lamistal (ali inox se nikako ne uklapa u cijelu ideju i nema puno mjesta za šipke/nosače). Treći dođe hm hm, kao moze 6-2-6 2xKaljeno lamistal ali mu je cijena dosta viša od drugih ponuda.

Sad se pojavljuje par pitanja:
1. da li je kaljeno 8-1-8 lamistal isto što i samo lamistal 8-1-8 ili je obični lamistal slabiji od kaljenog
2. da li je 16mm dovoljna debljina ako se drzi sa 4 spider nosaca sa donje strane
3. da li je se ipak mora staviti 10-1-10 recimo i onda nema nkakve diskusije o stabilnosti s 4 spider nosaca s donje strane

U principu nitko neće sjediti na toj ogradi, ali opet nemam osjećaj koja debljina je dovoljna. Glavna funkcija je da dijete kad krene sa puzanjem ne padne niz stepenice, tj da je jedna strana staklo, druga zid a između su zaštitna vratašca za djecu (privremena).

Sve se cijene kreču oko 3k kn i više (uključujući obradu, rupe i nosače), ali je glavno pitanje koja debljina je dovoljna, da ne pretjerujem da 10-1-10 ako nema potrebe.

========zid=======SSSSSSS
| | | | | | | | |
| | | | ->gore | |
| | | | | | | | |
========zid==============
SSSSS je oznaka staklenog dijela

Na ove nosače mislim:
http://www.staklorez-buric.hr/upload/3140.jpg
http://www.staklo-konstrukt.hr

Nadam se da ima znalaca koji će imati neki savjet.



Ivan
8.1.9
marko.kordic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 17:13   #118
Pozdrav svima!
treba mi pod hitno jedna informacija...na komadu lima (dim 15x10 cm) mi treba stajati nekakav tekst!
Da li je moguće pjeskarenjem dobiti taj tekst?!!
Hvalaaaaa
kastila is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 19:33   #119
Je. Kroz matricu od lima!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 13:13   #120
Pozdrav svima,

zanima me odgovor na slijedeće pitanje. Da li je moguće pjeskarenjem očistiti vrlo osjetljive površine ( recimo vrstu povrća ) od zemlje na način da se površina ne ošteti?
Ako da, molim vas da navedete kojom vrstom materijala se to radi ( pijeskom, kvarcnim pjeskom ili nečim trećim i koje granulacije ) i koja bi mašina to mogla napraviti?

Hvala unaprijed.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.