Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2007., 21:22   #61
Mi smo baš jučer kupili Faberovu napu "neugradbenu" model Strip Cono (valjda je to to) 90cm, a cijena joj je bila 1600kn u Mercatoneu! Ja sam baš htjela Faber, ali su mi se isto tako najviše sviđali najobičniji modeli ono ko kamin, tako da nismo baš ni puno platili s obzirom koliko su im one fensi šmensi...
Ne znam, mi smo gledali i gorenje i tu je negdje cijena bila za tu širinu..
Inače, ja sam skoro na dupe pala kad sam vidjela prvi put cijene napi, mislila sam ono 600kn max da koštaju, a ono
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 22:28   #62
čišćenje i sjaj nape

kad smo kod napa, imam onu marke falmec, no problem je naravno održavanje. uz nju sam napočetku dobila paketić s nekakvim premazom (iste firme) i od toga je bila super-sjajna i čista. no to se potrošilo i ne znam di nabavit nešto slično? u međuvremenu čistim s raznim sredstvima (za inox i inim), ali od svega ostaju štrafe i nikako lijepo usjajit
ima tko prijedlog? hvala
chatou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 23:25   #63
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Mi smo baš jučer kupili Faberovu napu "neugradbenu" model Strip Cono (valjda je to to) 90cm, a cijena joj je bila 1600kn u Mercatoneu! Ja sam baš htjela Faber, ali su mi se isto tako najviše sviđali najobičniji modeli ono ko kamin, tako da nismo baš ni puno platili s obzirom koliko su im one fensi šmensi...
Ne znam, mi smo gledali i gorenje i tu je negdje cijena bila za tu širinu..
Inače, ja sam skoro na dupe pala kad sam vidjela prvi put cijene napi, mislila sam ono 600kn max da koštaju, a ono

Pa to je super. Mi danas gledali u Tehnici u Merrcatoru isto takvu običnu kakvu opisuješ od Gorenja cijena cca 1400 kn.

A ima tam i puno ugradbenih Gorenje cifre su fakat od 400, 500, 600 kn.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 13:59   #64
odvod

Quote:
konspirator kaže: Pogledaj post
Mislim da se ne smiješ spojiti na dimnjak u kojem je protočni bojler. Glavni problem su masnoće koje će ipak prije ili kasnije završiti u dimnjaku pa valjda ne bi htio da ti eksplodira dimnjak. S druge strane pogledaj da li imaš negdje dimnjak koji više nije u upotrebi. Što se tiče štemanja, možeš to riješiti i dijamantnim rezanjem (cca 200 kn po rupi). Probaj se na bilo koji način spojiti na odvod i bićeš nam svima zahvalan što smo te nagovorili (kaj nemaš nigdje u blizini vanjski zid?)
bok,
a jel problem ak se spojim na vertikalu zgrade za odvod pare iz kupaonice
- to mi je taman između kupaonice i kuhinje, samo treba rupu napravit (zidić 5 cm debel)
__________________
živjeti svaki novi dan najbolje
kao da je zadnji u životu
mhadina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 15:51   #65
Je to je problem jer za to bi trebao imati dozvolu svih susjeda, s obzirom da će pare od kuhnaja i mirisi iz tvoje kuhinje ići i u njihovu kupaonicu. To je napravio genijalac i u mojoj zgradi bez da je ikoga pitao, na kraju je to morao zatvoriti i sad ima super skupu napu koju ne može koristiti s odvodom. On je mislio s obzirom d je na zadnjem katu da će sav miris ići gore, ali se malo zeznuo, dio je otišao i dolje svima nama u kupaonice. Imali smo i bisera koji je probio odvod u hodnik zgrade.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 00:51   #66
u potrazi sam za napom, nemam odvod tako da će morati biti ok ona samo s filterom, da li netko ima neki savjet koju da kupim...ne bih željela baš neku jaaako skupu. gledala sam ovu, kakva je (ako je neko ima) http://www.eurodom.hr/product_info.p...roducts_id=180
šta sve trebam uzeti u obzir za dobru napu?
ponavljam, nemam odvod...
zo-ma-to is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 22:35   #67
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Je to je problem jer za to bi trebao imati dozvolu svih susjeda, s obzirom da će pare od kuhnaja i mirisi iz tvoje kuhinje ići i u njihovu kupaonicu. To je napravio genijalac i u mojoj zgradi bez da je ikoga pitao, na kraju je to morao zatvoriti i sad ima super skupu napu koju ne može koristiti s odvodom. On je mislio s obzirom d je na zadnjem katu da će sav miris ići gore, ali se malo zeznuo, dio je otišao i dolje svima nama u kupaonice. Imali smo i bisera koji je probio odvod u hodnik zgrade.
Zamisli, 2 genijalca na tako malom prostoru. Mora da ti je s takvima u zgradi uvijek zabavno. Ne mogu si ni zamislit aromaterapijsku kupku s upaljenim svijećama i mirisom dinstanog luka...
Lunica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 22:39   #68
Ja isto imam problem s odvodom. Do nape je dimnjak koji radi, a vanjski zid mi je 5 m dalje, morala bi probijati i nove pločice. Mi smo u potkrovlju, a iznad nas je niski tavan (130cm). Jel bi bilo pametno napravit poseban dimnjak na krovu ili da mi se dimi po tom neupotrebljivom tavanu. Tamo i tako samo ose stanuju...
Lunica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 12:02   #69
Sugestija za velicinu nape???

Pozdrav..

Zanima me da li se isplati zrtvovati malo prostora u gornjim ormaricima u kuhinji i staviti mapu sirine 90 centimetara, ili je dovoljna mapa od 60 cm-a.
Ploca ispod nape jos ne znam kakvih bi dimenzija bila, najvjerojatnije ce biti standardnih onih 60x52 , ali razmisljamo i o 71x52.
E sad za ovu vecu bi trebala ici i veca napa, ali ne znam da li je za ovu manju plocu od 60 cm-a dovoljna napa od 60 cm-a sirine, znaci tocno na knap.
Isto znam da para svugdje putuje, tj. ne ide okomito gore na napu.
Ne znam....kakva su vasa iskustva? Preporuke, sugestije...?

Hvala...
Branimir_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 13:01   #70
ja sam se odlučila za napu širine 90cm na ploču od 60 cm i to po preporuci stolara koji mi je radio kuhinju jer je rekao da je tako bolje jer onda paru više uvuče napa jer kad je napa ista kao i ploča da onda više stradaju gornji elementi koji su neposredno uz napu jer para ide i po njima

to je čak i išlo na njegovu štetu jer bi onda u tih 30 cm razlike išao još jedan gornji ormarić
toncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 20:37   #71
Talking do 2500kn napa s odvodom

Da li mi netko može preporučiti neku napu od 60cm max. do 2500kn (manja cifra dobrodošla ) s odvodom? Totalno sam izgubljena. Nemam pojma što gledati... Thnx!
bonagracija123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 14:49   #72
Napa -preporuka

Neka kvalitetna...Faber mozda? koju preporucate ako imate? Ne bih onu sto se izvlaci. Zelim kvalitetnu mapu iako imam manju kuhinjicu....Molim preporuke

Hvallaaaa
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.08.2008., 15:08   #73
Quote:
Studentica kaže: Pogledaj post
Ne bih onu sto se izvlaci. Zelim kvalitetnu mapu ...
A zašto misliš da ova koja se izvlači nije kvalitetna??

Btw,imaš već otvorenu temu o napama.Pogledaj ovdje

:https://www.forum.hr/showthread.php?t=35285
__________________
Odakle mu pravo,znati me ovako...i ući mi pod kožu zauvijek?
Britney Spears is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 20:16   #74
Bila sam u kuhinji di je postavljena napa za 18.000 kn i jači mirisi su se ipak osjetili, nije upila dinstanje luka.
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 00:06   #75
Tko voli neka pogleda Gogenau nape (ako sam ispravno napisala)... vidjela u Solidumu, izgledaju vrhunski, a cijena. .. otočna napa, po izgledu ništa posebno, ali navodno napa u punom smislu riječi (znači bešumna i učinkovita).
setnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 15:20   #76
Question Pitanje

Quote:
bodul kaže: Pogledaj post
Ako je vertikala ventilacioni kanal , koji ima izvod na krovu , onda mozes slobodno spojiti na to .
Ako je to samo vvertikala , onda zrak nema gdje izaci ,i to ne radi.
Ima jos varijanta kroz staklo , ili kroz roletnu kutiju .
Inace se moze i kroz zid , a triba rupu kamuflirati sa mrezicom .
Ako te zanimaju detalji , samo reci .
Zivim u novoj zgradi vec godinu dana i imam prikljucak na vanjskunapu. Problem je sto ventilacija ne radi dobro, jer kad neko drugi ukljuci napu svi mirisi se vracaju u druge stanove. Izvodjac je pokusao to rijesiti s jednom vrstom nepovratnih ventila, ali nisu bili dobri i sve jos uvijek postarom ( kad neko drugi kuha, mi osjetimo mirise). Sto napraviti?
mglavoc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 16:45   #77
Quote:
mglavoc2 kaže: Pogledaj post
Zivim u novoj zgradi vec godinu dana i imam prikljucak na vanjskunapu. Problem je sto ventilacija ne radi dobro, jer kad neko drugi ukljuci napu svi mirisi se vracaju u druge stanove. Izvodjac je pokusao to rijesiti s jednom vrstom nepovratnih ventila, ali nisu bili dobri i sve jos uvijek postarom ( kad neko drugi kuha, mi osjetimo mirise). Sto napraviti?
To vam je stara "bolest" novogradnje. Naime radi se o tome da se ventilacijski dimnjak sastoji od tri vertilake. Srednja vertikala je ona koja skuplja mirise i odvodi ih van zgrade (princip podtlaka). Takvi dimnjaci zovu se termički dimnjaci i rade na principu razlike temperature unutar dimnjaka i vanjske temp. Vaši odvodi ventilacijskih napa spojeni su na bočne vertikale,ali tu izvođači ne poštuju propise ili neznaju princip djelovanja takvih dimnjaka. U bočnim vertikalama termičkog dimnjaka nalaze se graničnici (kose pregrade) koji usmjeravaju mirise iz napa u srednju (odvodnu) vertikalu koja ih onda na principu razlike tlakova (topli zrak radi svoje težine struji prema gore) odvodi prema vrhu dimnjaka tj atmosferi. Greške se prave kada se otvori za nape u istoj etaži susjednih stanova izbuše na istoj razini (visini). Tada zbog današnjih jakih ventilatora (brzine strujanja zraka-tlakovi)u napama dolazi do prelaska preko srednje (skupljajuče) vertikale direktno u vaš odvod za napu. Po ljeti s obzirom na manju razliku između temp. u dimnjaku i vanjske tj manjeg podtlaka u srednjoj vertikali dimnjaka ti mirisi nešto se više osječaju nego po zimi (veča razlika temp što ima za posljedicu veči podtlak).
Jedino vam je rješenje da u odvodnu cijev svoje nape ugradite žaluzinu koja če se otvoriti kada uključite ventilator na napi tj. tlak koji proizvede ventilator otvoriti će tu žaluzinu (u zatvoreni položaj vratit će se pomoču opruge nakon prestanka rada ventilatora).Sa time dobijete nepropusnost mirisa kroz vaš dimnjak(ventilacijsku cijev)kada je napa u stanju mirovanja.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 08:45   #78
Smile Optimistican

Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
To vam je stara "bolest" novogradnje. Naime radi se o tome da se ventilacijski dimnjak sastoji od tri vertilake. Srednja vertikala je ona koja skuplja mirise i odvodi ih van zgrade (princip podtlaka). Takvi dimnjaci zovu se termički dimnjaci i rade na principu razlike temperature unutar dimnjaka i vanjske temp. Vaši odvodi ventilacijskih napa spojeni su na bočne vertikale,ali tu izvođači ne poštuju propise ili neznaju princip djelovanja takvih dimnjaka. U bočnim vertikalama termičkog dimnjaka nalaze se graničnici (kose pregrade) koji usmjeravaju mirise iz napa u srednju (odvodnu) vertikalu koja ih onda na principu razlike tlakova (topli zrak radi svoje težine struji prema gore) odvodi prema vrhu dimnjaka tj atmosferi. Greške se prave kada se otvori za nape u istoj etaži susjednih stanova izbuše na istoj razini (visini). Tada zbog današnjih jakih ventilatora (brzine strujanja zraka-tlakovi)u napama dolazi do prelaska preko srednje (skupljajuče) vertikale direktno u vaš odvod za napu. Po ljeti s obzirom na manju razliku između temp. u dimnjaku i vanjske tj manjeg podtlaka u srednjoj vertikali dimnjaka ti mirisi nešto se više osječaju nego po zimi (veča razlika temp što ima za posljedicu veči podtlak).
Jedino vam je rješenje da u odvodnu cijev svoje nape ugradite žaluzinu koja če se otvoriti kada uključite ventilator na napi tj. tlak koji proizvede ventilator otvoriti će tu žaluzinu (u zatvoreni položaj vratit će se pomoču opruge nakon prestanka rada ventilatora).Sa time dobijete nepropusnost mirisa kroz vaš dimnjak(ventilacijsku cijev)kada je napa u stanju mirovanja.
Hvala Vam na brzom odgovoru. Znate li gdje bih mogao kupiti takvu zaluzinu. Izvodjac je pokusao staviti jednu, ali su bili za mirise propusni. Hvala.
mglavoc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 09:13   #79
Smile dodatak

Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
To vam je stara "bolest" novogradnje. Naime radi se o tome da se ventilacijski dimnjak sastoji od tri vertilake. Srednja vertikala je ona koja skuplja mirise i odvodi ih van zgrade (princip podtlaka). Takvi dimnjaci zovu se termički dimnjaci i rade na principu razlike temperature unutar dimnjaka i vanjske temp. Vaši odvodi ventilacijskih napa spojeni su na bočne vertikale,ali tu izvođači ne poštuju propise ili neznaju princip djelovanja takvih dimnjaka. U bočnim vertikalama termičkog dimnjaka nalaze se graničnici (kose pregrade) koji usmjeravaju mirise iz napa u srednju (odvodnu) vertikalu koja ih onda na principu razlike tlakova (topli zrak radi svoje težine struji prema gore) odvodi prema vrhu dimnjaka tj atmosferi. Greške se prave kada se otvori za nape u istoj etaži susjednih stanova izbuše na istoj razini (visini). Tada zbog današnjih jakih ventilatora (brzine strujanja zraka-tlakovi)u napama dolazi do prelaska preko srednje (skupljajuče) vertikale direktno u vaš odvod za napu. Po ljeti s obzirom na manju razliku između temp. u dimnjaku i vanjske tj manjeg podtlaka u srednjoj vertikali dimnjaka ti mirisi nešto se više osječaju nego po zimi (veča razlika temp što ima za posljedicu veči podtlak).
Jedino vam je rješenje da u odvodnu cijev svoje nape ugradite žaluzinu koja če se otvoriti kada uključite ventilator na napi tj. tlak koji proizvede ventilator otvoriti će tu žaluzinu (u zatvoreni položaj vratit će se pomoču opruge nakon prestanka rada ventilatora).Sa time dobijete nepropusnost mirisa kroz vaš dimnjak(ventilacijsku cijev)kada je napa u stanju mirovanja.
Da li osim tih žaluzina postoji još neko rješenje. Havala
mglavoc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 10:27   #80
Quote:
mglavoc2 kaže: Pogledaj post
Da li osim tih žaluzina postoji još neko rješenje. Havala
Imate još dvije solucije.
Jedna da na krov zgrade (vrh dimnjaka) montirate ventilaror koji će biti vremenski upravljan preko vremenske sklopke (time switch, vremenski relej). On će vam služiti da sami odredite kada će se uključiti i isključiti (vrijeme kada ljudi najčešće kuhaju) ventilator i sa time štedite el. energiju. To je skuplja varijanta. Taj ventilator nije dovoljno samo montirati i priključiti ga na napon, sigurno će trebati napraviti na vrhu dimljanja i kakvu redukciju (limeni kanal) kako bi presjek (promjer) odgovarao ventilatoru. sa ovime dobivate mehaničko strujenja zraka kroz dimnjak što će imati za posljedicu dosta veči potdlak nego ga sada imate kada struju prirodnim putem (razlike temp. u dimnjaku i vanjske).
Druga varijanta (jeftinija!) sastoji se od toga da nabavite fleksibilno crijevo promjera ventilatora u vašoj mapi. Sa rukom ga provučete kroz vaš dio dimnjaka (bočna vertikala) koliko vam god ruja ide. Kada dohvatite sa crijevom vašu bočnu vertikalu usmjerite crijevo prema gore. Sa time ćete dobiti da će vaša razina zbog usmjerenja fleksibilnog crijeva biti nešto viša od one susjedove, sto će imati za posljedicu sprečavanje ulaska mirisa u vaš stan.
Inače najbolja varijanta vam je ona koju sam vam neki dan spomenuo (ugradnja žaluzina).
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.