Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2014., 06:36   #9221
Dobro jutro draga druzino
Angie, ja sam isprobala protopic cim se pojavio pre 10 i vise godina.Secam se da sam ga nabavila iz Japana jer ga je samo tamo imalo ovde se jos nije bio pojavio u Evropi i ta nabavka je bila kao nemoguca misija xaxaxa nasla sam neke pilote crnogorce preko moje kume hahaha ma ludilo....Uzela sam tada 2 tube i bilo je skupo kao da celu platu das za 2 tubice masti. Meni nije pomogao pa sam drugu tubu poklonila doktoru da ga da pacijentima. Cula sam da ima nekih kojima pomaze....Sada ga je lakse naci i cena je mnogo niza nego sto je tada bila mada je i dalje skup, pokusaj mozda ti pomogne.Treba sve isprobati e sad nekome pomogne, nekome (kao meni) ne....Drzim ti fige da tebi bude bolje od protopica!
Ja ko manijak opet ustala u 3 od bolova.Pokusavam da se skinem sa diklofena koji mi jedino pomaze protiv bolova jer je kao navodno mnogo stetan medjutim ne ide...popila juce brufen nista....ne znam vise sta da radim...
I jutros nisam mogla izdrzati popila opet diklofen pa nek ide zivot...kud puklo da puklo....
Grlim vas sve curke moje! Drzite se!
Ljines sretan ti rodjendan mila moja
Katarina79 is offline  
Old 21.10.2014., 09:15   #9222
Lines, sretan ti roćkas i da ti naredna godina bude bolja od ove prethodne
mirjana 1955 is offline  
Old 21.10.2014., 09:35   #9223
Ljines sretan rodjendan i od mene. Nadam se da ce ti se ispuniti sve zelje koje si zazelis.

Ja imam upalu sinusa kakvu u zivotu nisam imala. Zubi su me bolili, gornja celjust, kost ispod oka i sljepoocnica. Sad se to malo smirilo tako da je podnosljivo ali je zato opalilo na uho pa sad fino izgleda da imam upalu uha. Idem doktorici da mi da neke droge jerbo cu si pletecu iglu zabit u uho, sam da prestane vise boliti. I nagluha sam, zacepilo se i nista ne cujem na njega.

Curke moje cuvajte se, izbjegavajte veca okupljanja, zatvorene prostore, ne znam sta haraci al pola ljudi koje znam imaju upale sinusa i temperature.

Bome nisam znala da ovako sinusi mogu boliti. Znalo ne copiti i prije al ovako nikad.

Pusa i pandica i cuvajte se
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 21.10.2014., 10:42   #9224
Ljines sretan ti rođendan da ti bude bolje od srca ti želim.
goga52 is offline  
Old 21.10.2014., 10:50   #9225
Katarina hvala ti na info.
Danas cu ici do ljekarne da naruce tu mast pa da vidimo.

Ljines zelim ti sretan rodjendan i puuuno zdravlja,
..angie.. is offline  
Old 21.10.2014., 12:12   #9226
Angie,
ja sam koristila Elidel. To je kremica slična Protopicu.

Naručila sam na Dolcu najveće pakiranje jer je najisplativije, ali... Od Elidela sam se crvenila, dobila temperaturu, lice me je peklo. Rekli su mi na Šalati dane vjeruju da je takva reakcija jer se inače ljudima zna crveniti koža ali to kao prođe brže. nažalost nisam išla kod derm tih dana jer mi nije bilo do života a kamoli da se takva šetam gradom. Na kraju mi je 70% tubice propalo jer je istekao rok trajanja.

Stoga je moj savjet da kupiš što manje pakiranje i kremu drži u frižideru
djevojka-broj-8 is offline  
Old 21.10.2014., 17:36   #9227
Quote:
djevojka-broj-8 kaže: Pogledaj post
Angie,
ja sam koristila Elidel. To je kremica slična Protopicu.

Naručila sam na Dolcu najveće pakiranje jer je najisplativije, ali... Od Elidela sam se crvenila, dobila temperaturu, lice me je peklo. Rekli su mi na Šalati dane vjeruju da je takva reakcija jer se inače ljudima zna crveniti koža ali to kao prođe brže. nažalost nisam išla kod derm tih dana jer mi nije bilo do života a kamoli da se takva šetam gradom. Na kraju mi je 70% tubice propalo jer je istekao rok trajanja.

Stoga je moj savjet da kupiš što manje pakiranje i kremu drži u frižideru
Narucila sa 10 g za prvu ruku. Ako pomogne lako kupim vece pakiranje, a za sada ce mi ova biti taman.
Znaci frizider? Dobro da znam.
..angie.. is offline  
Old 21.10.2014., 18:29   #9228
Sretan rođendan, draga Ljines!
El Gato Félix is offline  
Old 21.10.2014., 18:30   #9229
Jel netko od vas koristio betazin kremu? To je nekakav kortic. Jel pomaze sta?

Izbilo mi nesto na ruci, prvo je izgledalo ko nekakav pristic sa crvenilom okolo, a danas je krasta u sredini i crveno i svrbi i ispupceno je i cini mi se da je vece od jucer. Ne znam uopce sta je to, jel me nesto ugrizlo, ubolo ili je opet nekakva luda reakcija imuno sustava.
Jel ko od vas imao ikada ovako nesto slicno? Ja se ne sjecam da sam imala slicno, a u zadnje vrijeme me obozavaju gristi sve zive bube, ne znam sta ce dogadja.

Moram mazati sad tu kremu i fenistil gel i rekla mi ako mi do sutra ne bude bolje da dodjem na injekciju.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 21.10.2014., 18:34   #9230
Betazon krema.
El Gato Félix is offline  
Old 21.10.2014., 22:26   #9231
Krivo sam natipkala, fala na ispravci.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 22.10.2014., 21:08   #9232
Pozdrav moja virtualna obitelji...
Samo kratko...
Ujutro idem u bolnicu, u petak je planirana operacija..
Toliko da znate ako se ne javljam...
Ljines is offline  
Old 22.10.2014., 22:03   #9233
Quote:
Ljines kaže: Pogledaj post
Pozdrav moja virtualna obitelji...
Samo kratko...
Ujutro idem u bolnicu, u petak je planirana operacija..
Toliko da znate ako se ne javljam...
Ljines u mislima sam s tobom..
Budi hrabra, nemam rijeci koje bi ti olaksale...
..angie.. is offline  
Old 22.10.2014., 22:12   #9234
Ljines draga mislit ćemo na tebe. Drži se, ti si naša lavica.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 23.10.2014., 06:51   #9235
Ljines mila moja drzi se, sta drugo reci.....Budi kao lavica, stisni zube, pa preguraces i to....tesko je, pretesko al sto kaze Ziza izdrzo je Mujo i gore.. Drzim fige....
Katarina79 is offline  
Old 23.10.2014., 09:32   #9236
Ne daj se Ljines1
mirjana 1955 is offline  
Old 23.10.2014., 23:04   #9237
Ljines sigurno ti sada prolazi štošta kroz glavu, al znaj da mi ovdje mislimo na tebe i uz tebe smo. I reci nekome od svojih da nam samo javi kako si, da se ne brinemo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 24.10.2014., 12:19   #9238
Ljines draga,
mislim na tebe i jedva čekam vidjeti tvoja slova. Drži se lavice


Cure je li netko imao problem sa stomakom a da je povezano s lupusom.
U zadnja 2 mjeseca sam imala u 4 navrata po nekoliko dana, a zadnji puta najduže i još uvijek traje, jake bolove u stomaku. Znači nakon što nešto pojedem nakon pola sata počnu bolovi i traju oko dva sata i jaki su. Grčevi, mislim da su crijeva ali kad je kulminacija boli, kao da boli sve- i crijeva i želudac.
Ne ide mi se baš doktoru za ovo a gadno me ometa i postanem nefunkcionalna.
Od lijekova nije jer sam ih zbog navedenog problema izbacila pa se nastavilo. Niti sam bila na tolikim dozama da bi me sje....

Pandica
jul5 is offline  
Old 24.10.2014., 12:52   #9239
Hej draga.

Zašto misliš da je od lupusa? Ja imam slične dogodovštine, al je od želuca. Znala sam imati takve bolove da bi u tom trenu pristala i na metak u čelo sam da prestane. Krene tako kad pojedem nešto što mi ne paše - masna juha, voće navečer i sl) i onda boli ko sam vrag pa se spusti niže dolje bol (dvanaesnik, crijeva) znala sam i povraćati i svašta nešti i da znalo je trajati po nekoliko dana kad me čopi. Počela sam jako paziti šta jedem i pijem pa sam minimalizirala te napade, al zna mi se i dan danas dogoditi da me čopi na par dana i sve što stavim u usta mi smeta i izaziva bolove i uzrokuje mučnine.
Zato me i bilo strah kortića ko samog vraga, kud mi je sjeban želudac/crijeva još oni dodatno unište, al evo za sada sa controlocom i punim želucam funkcionira. Zna me boliti i od antimalarika pa sam užicala doktoricu dodatnu kutiju controloca pa si popijem po potrebi i navečer. Nisam sretna, ja sam držala želudac pod kontrolom sa prehranom i čajevima i controloc pila saamo kad meopali takav napad al sad ne mogu, mislim da bi nakon tjedan dana kortića bez zaštite za želudac krenula rigat krv.
Jel piješ šta za želudac? Probaj popiti controloc kad te tako čopi, ako prođe onda ti je do želuca.

I da, jel ti stolica normalne boje? Ako promjeni boju i postane crna trči doktoru, negdje onda krvariš u gornjem dijelu probavnog trakta.


Ljines nadam se da su te već operirali i da je sve ok prošlo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 24.10.2014., 13:19   #9240
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ljines sretan rodjendan i od mene. Nadam se da ce ti se ispuniti sve zelje koje si zazelis.


Ja imam upalu sinusa kakvu u zivotu nisam imala. Zubi su me bolili, gornja celjust, kost ispod oka i sljepoocnica. Sad se to malo smirilo tako da je podnosljivo ali je zato opalilo na uho pa sad fino izgleda da imam upalu uha. Idem doktorici da mi da neke droge jerbo cu si pletecu iglu zabit u uho, sam da prestane vise boliti. I nagluha sam, zacepilo se i nista ne cujem na njega.

Curke moje cuvajte se, izbjegavajte veca okupljanja, zatvorene prostore, ne znam sta haraci al pola ljudi koje znam imaju upale sinusa i temperature.

Bome nisam znala da ovako sinusi mogu boliti. Znalo ne copiti i prije al ovako nikad.

Pusa i pandica i cuvajte se
Jesi ziher da je upala sinusa/uha/d. a da nije neuralgija trigeminusa? Ona boli za popizditi, znala sam plakati, doslvno ridati na glas od boli. a obično mi počne tak da imam filing da me boluckaju zubi u donjoj čeljusti ( obično na jednoj strani ), a kao da bole nekak kosti lica sa strane prema uhu, i uho, uz uho, preko sljepoočnice do malo iznad, kak idu ksoti glave sa strane ... boli do besvijesti, a ljudi najčešće ne znaju da je to neuralgija trigeminusa.
Iskreno, članci o neuralgiji trigeminusa na hrvatskom su sranje ...ipak, tu imaš nekaj ..
http://www.krenizdravo.com/zdravlje/...mi-i-lijecenje
Otvori ovaj članak na hrcku.srce, da vidiš pdoručje boli, bar malo ... http://hrcak.srce.hr/index.php?show=...k_jezik=146993

Iako ovdje baš ne spominju uho, mene boli i prema uhu ... , pa ne znaš više kaj boli: zbi, čeljust, uho, oko, čelo sa strane ...
Pila sam Tegretol za bol, super je bilo, a onda sam postala alergična na njega i sad sam na Lamictalu, koji ju je skoro skroz maknuo, ali ipak se ponekad pojavi, pa onda ide veća doza Lamictala+Brufen+Normabel ...drogiranje ...
Ovdje ti je dosta dobro objašnjeno ( za razliku od hrvatskih stranica )
http://www.tna.org.uk/pages/trigeminal_neuralgia.html
http://www.patient.co.uk/health/trig...ralgia-leaflet

Doduše, ja imam problema s upalom zvukovoda, koja je manje-više svaki drugi tjedan, a otorinac kod kojeg sam zadnji put završila na rebru ( neki Branica ) je sranje. Pa bum morala nekom drugom jer je dr.op rekel da to treba ipak riješiti.
a i TN neki put, pogotovo dok još nije jaka, ne boli tak oštro, kao munja, kak to opisuju. Ima ona i suptilniju varijantu, di boli, ali još ne sijeva.
Inače ti to rješava neurolog, jer durig doktori to opće ne prepoznaju; pa ljudi jašu od zubara ... svakam. Pitaj dr.op da li bi to možda mogla biti TN; nikad ne znaš.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ljines sigurno ti sada prolazi štošta kroz glavu, al znaj da mi ovdje mislimo na tebe i uz tebe smo. I reci nekome od svojih da nam samo javi kako si, da se ne brinemo.
Quote:
jul5 kaže: Pogledaj post
Ljines draga,
mislim na tebe i jedva čekam vidjeti tvoja slova. Drži se lavice
Ljines, citiram sve cure +


Cure je li netko imao problem sa stomakom a da je povezano s lupusom.
U zadnja 2 mjeseca sam imala u 4 navrata po nekoliko dana, a zadnji puta najduže i još uvijek traje, jake bolove u stomaku. Znači nakon što nešto pojedem nakon pola sata počnu bolovi i traju oko dva sata i jaki su. Grčevi, mislim da su crijeva ali kad je kulminacija boli, kao da boli sve- i crijeva i želudac.
Ne ide mi se baš doktoru za ovo a gadno me ometa i postanem nefunkcionalna.
Od lijekova nije jer sam ih zbog navedenog problema izbacila pa se nastavilo. Niti sam bila na tolikim dozama da bi me sje....

Pandica
Pa kak leeloo kaže, može biti da je posljedica lijekova. Tak nekak navodno boli čir nečega? jedan boli natašte a drugi nakon jela - ne znam jel želuca ili dvanaesterca, ali može biti običan gastritis ... to kaj nisi prije imala, ne znači da sad nemaš ... a i kda prestaneš piti lijekove, niš se ne sredi odmah, ak je nekaj više lijek razmrdal.

Pusa cure!
Mislim da mi je 20-tak postova nestalo u svemiru prije ovog...
Sophsy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.