Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2008., 12:32   #1
Plućna bolnica Klenovnik

Dragi forumasi,

jedan poznanik mi je zavrsio u bolnici Klenovnik, a kako njegova obitelj ne zivi u HR zamolili su me da ga posjetim. Nasla sam na webu tu bolnicu (http://www.bolnica-klenovnik.hr/?HTM...&G=ona&PG=&L=h), ali ne znam kako da dodjem do tamo autobusom, odnosno vlakom jer nema nikakve izravne linije iz Zagreba. Ima li mozda netko na forumu da je iz neke opcine koja je blizu Klenovnika da mi kaze kako voze autobusi do tamo?

Unaprijed se zahvaljujem na bilo kakvoj pomoci!
__________________
Budimo realni, tražimo nemoguće...
Shanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 19:20   #2
ja znam autom

najbolje ti je nazvat autobusni i/ili željeznički kolodvor u zg i raspitat se kod njih
__________________
**Covjek pokazuje svoju velicinu nacinom kojim se odnosi prema "malim" ljudima**
ofcica
crna ovčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 20:31   #3
Quote:
Shanti kaže: Pogledaj post
Dragi forumasi,

jedan poznanik mi je zavrsio u bolnici Klenovnik, a kako njegova obitelj ne zivi u HR zamolili su me da ga posjetim. Nasla sam na webu tu bolnicu (http://www.bolnica-klenovnik.hr/?HTM...&G=ona&PG=&L=h), ali ne znam kako da dodjem do tamo autobusom, odnosno vlakom jer nema nikakve izravne linije iz Zagreba. Ima li mozda netko na forumu da je iz neke opcine koja je blizu Klenovnika da mi kaze kako voze autobusi do tamo?

Unaprijed se zahvaljujem na bilo kakvoj pomoci!
Draga Shanti!
Autobus do Klenovnika iz Zagreba ne vozi direktno a nema niti vlaka pa su ti opcije sljedeće:
1. Na autobusnoj pogledati veze za Ivanec koje su mogu slobodno reći-KATASTROFA-mislim svega jedan polazak prema Ivancu i jedan odlazak u Zg-totalno izvan vremena posjeta pa prijeđimo na opciju 2.

2. Kupi povratnu kartu do Varaždina,kad dodješ u Vž pitaj za liniju koja ide direkt za Klenovnik (preko Ivanca),ako je nema,kupi kartu do Ivanca gdje ćeš presjedati za Klenovnik-Klenovnik ti je malo mjesto i autobus stane ispred porte pa ne možeš fulati. Do Varaždina imaš sat i nešto vožnje a od Vž do Klenovnika nekih 45 min ako uhvatiš autobus koji ide direkt u Klenovnik. Nije tak komplicirano,samo su nam autobusne veze dosta loše....Sretno....
batwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 01:23   #4
Hvala vam puno na savjetima! Jos mi se par ljudi javilo i ispada da mi se u svakom slucaju vise isplati ici autom. Vidjet cemo....

Hvala jos jednom!
__________________
Budimo realni, tražimo nemoguće...
Shanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 13:19   #5
Moja teta živi u Klenovniku, pa ako budeš imao bilo kakvih dodatnih pitanja ili poteškoća u snalaženju mogu ti pomoći. I ja sam tamo provela dobar dio djetinjstva, a teta je radila u toj bolnici i živi u neposrednoj blizini.
midleage is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 11:02   #6
Exclamation Klenovnik - ima li tko iskustva?

Pozdrav svima!
Ima li tko kakvih iskustva sa smještajem u sanatoriju Klenovnik, centru za plućne bolesti?
Oni navodno imaju i nekakav dom za starije osobe pa me zanima ako je itko imao koga tamo poznatog kakva je situacija, jeste li bili zadovoljni...
Puno bi mi pomogla bilo kakva informacija jer je doktor preporučio da baku smjestimo tamo, a mi se dvoumimo jer ne znamo kako je, a i nije nam preblizu jer živimo u Zgb pa bi bila često sama...
Zahvaljujem unaprijed
ScipioElder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 16:16   #7
moja mama je bil u Klenovniku i bili smo prezadovoljni.Tamo je veliko dvoriste i puno borova.Veliki je prostor u bolnici i doktori su ok.
željka b is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 17:58   #8
Hvala puno
U međuvremenu je baka otišla u jedan zgb. dom jer smo zaključili da je Klenovnik predaleko pa ako bi i bilo nekih problema, ne bi nam bilo pri ruci.
Ali hvala još jednom na odgovoru
ScipioElder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 21:35   #9
Bolnica Klenovnik - vaša saznanja i iskustva

Kakva su vaša saznanja o bolnici Klenovnik?
1 član moje obitelji trebao bi ići tamo jer smo čuli da je dobra bolnica za rehabilitaciju od plućnih bolesti, međutim, sve što sam pročitala je da su najteži bolesnici i da je to teško za gledati.
Budući da u ovom slučaju bolest nije teška, već je više bitno da osoba bude na jednom sigurnom mjestu gdje će dobiti skrb dok traje terapija, da redvono jede, da je pod nadzorom - zanima me je li možda Klenovnik loš izbor? (za psihu osobe koja nije jako bolesna)
Ili?

Imate iskustva?
Hvala.
razigrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 06:57   #10
Quote:
razigrana kaže: Pogledaj post
Kakva su vaša saznanja o bolnici Klenovnik?
1 član moje obitelji trebao bi ići tamo jer smo čuli da je dobra bolnica za rehabilitaciju od plućnih bolesti, međutim, sve što sam pročitala je da su najteži bolesnici i da je to teško za gledati.
Budući da u ovom slučaju bolest nije teška, već je više bitno da osoba bude na jednom sigurnom mjestu gdje će dobiti skrb dok traje terapija, da redvono jede, da je pod nadzorom - zanima me je li možda Klenovnik loš izbor? (za psihu osobe koja nije jako bolesna)
Ili?

Imate iskustva?
Hvala.
Pozdrav ja sam trebala ići još 92 u Klenovnik ali sam otišla na Srebrnjak u Zg jer su tamo dosta teški pacijenti ,zavisi dali se radi o djetetu ili o starijioj osobi najbolja bolnica je Jordanovac u Zg pa probaj stupiti u kontakt s njima što oni preporučuju .Pozdrav sretno
DO-MO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 17:03   #11
kako je najbolje doći sa autom ,ako ima netko da malo objasni trebao bi krajem tjedna ići u posjetu....hvala puno...
karlito is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 07:14   #12
Quote:
karlito kaže: Pogledaj post
kako je najbolje doći sa autom ,ako ima netko da malo objasni trebao bi krajem tjedna ići u posjetu....hvala puno...
Odakle?
Zagreb?
Split?
Osijek?
Nagykanisza?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 09:52   #13
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Odakle?
Zagreb?
Split?
Osijek?
Nagykanisza?

da si pročitao naslov teme bi znao....
karlito is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 09:58   #14
Quote:
karlito kaže: Pogledaj post
da si pročitao naslov teme bi znao....
Teme stare 3 godine...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 10:42   #15
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Teme stare 3 godine...
ne javljaj se ako ne znas pratit teme po forumima,zasto bi otvarao temu ako več postoji,samo treba znat pročitat....
karlito is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 12:51   #16
Plucna bolnica Klenovnik

Ispricavam se ako tema vec negdje postoji,no evo prije 30 min su me obavijestili
iz bolnice Jordanovac da mi majku prebacuju u gore spomenutu bolnicu.Zanima me:kakvi su uvjeti tamo?kako tamo izgleda?kakvo je osoblje?kako najlakse stici iz Zagreba do te bolnice bez auta,kakva su vasa iskustva,ma zanima me sve!Bio sam na njihovoj web stranici no tamo trazenih podataka nema.Veliko hvala u naprijed.
Darko7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 21:08   #17
Otvaram staru temu ali možda će netko tko će trebati ići u Klenovnik umiriti moja pozitivna iskustva.
Na badnjak sam hospitaliziran u Klenovniku, respiratorna infekcija sa pogoršanjem astme.
U prijamnoj ambulanti ljubazan tehničar i ljubazna doktorica, vađenje krvi, rtg pluća i spirometriju sa pletizmografijom sam obavio u rekordnom roku.
Smješten sam na prvi odjel koji vodi dr Vilim Kolarić kod kojeg i inaće idem na kontrolu radi astme. sjajan doktor i divna osoba.
Sestre na odjelu su također bile divne, zbilja ljubazne , profesionalne , ugodno su me iznenadile .
Čak me i hrana ugodno iznenadila. Juhe sa puno rezanci a i sva jela vrlo ukusna .
Jedino što sam bio jedini mladi na odjelu , svi ostali pacijenti su bili 60+
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 19:43   #18
Pozdrav svima,

sutra mi staro premještavaju iz Jordanovca u Klenovnik.
Zanima me da li se nešto u međuvremenu promijenilo u vezi autobusnih linija (kako je navedeo u 3 postu)?
Kako doći iz Zagreba busom/vlakom?
Condor93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 00:06   #19
Sve stoji kako ti je u 3. postu pojašnjeno. Osim što su od 2008 do sada možda ukinuli koju autobusnu liniju.
Najbolje ti je nazvati AK Varaždin i informirati se o voznome redu za Klenovnik i povratak. A sve ostalo si onda planiraš kako od doma doći do Varaždina i obratno.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 20:39   #20
ISKUSTVA U KLENOVNIKU

Mama mi ima 73 godine, 14 godina ima KOPB I sada je sa Jordanovca planiraju preseliti u Klenovnik gdje je ležala davne 2003-e godine.
Jako je slaba, skoro da ne jede, ukratko, bojim se da dolazi svom kraju, do petka je ležala doma (živi sa mnom I mojim mužem), ali sada je u toliko lošoj kondiciji da se bojim da doma vise nije moguće.
Imate li osobna iskustva, iskustva vama bliskih ljudi o tome kakav je danas tamo smještaj I briga oko bolesnika?
Unaprijed hvala svima na odgovoru.
__________________
Bila boja
Svatko biva sam na srcu zemlje proboden zrakom sunca: i začas pada večer.
Bila boja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.