Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2014., 18:00   #1
Booksa - iskustva korisnika i žicanje love za klimu

Kakva su vaša iskustva s Booksom? Idete li tamo? Jeste li bili tamo? Idete li na njihove evente? Kako vam se sve to čini....eto prva tema


A druga tema - vidjela sam nekidan u novinama da žicaju lovu za klima uređaje, mislim da treba skupiti nekih 30.000 kn i za neko sitno preuređenje...što mislite o tome? Ja moram priznati da ja osobno ne kužim koncept i ne vjerujem da će im uspjeti, jer ekipa očigledno nema osjećaj za biznis niti za marketing. Osim toga,ne kužim koncept privatnog kafića koji očekuje da će mu netko platiti klimu? U kojem svemiru oni žive?
ribicaribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 18:06   #2
Moje osobno iskustvo, a ono, ok, ništa specijalno. Tu i tamo bih navratila na neki event, sad mi prostor izgleda puno bolje i uređenije nego prije nekoliko godina, mislim da su stavili laminat ili tako nešto, nisam sigurna, vjerojatno zbog toga. Bila sam i na "book clubu", nisu me uspjeli zadržati i imaju veliku cirkulaciju ljudi, da ne objašnjavam zašto.

Uglavnom, ja ne vjerujem da oni mogu opstati. NIti su mene motivirali na donaciju, iskreno.

No, kakva su druga mišljenja?
ribicaribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 20:05   #3
Quote:
ribicaribica kaže: Pogledaj post
Kakva su vaša iskustva s Booksom? Idete li tamo? Jeste li bili tamo? Idete li na njihove evente? Kako vam se sve to čini....eto prva tema
Nisam nikad bio tamo.

Quote:
ribicaribica kaže: Pogledaj post
A druga tema - vidjela sam nekidan u novinama da žicaju lovu za klima uređaje, mislim da treba skupiti nekih 30.000 kn i za neko sitno preuređenje...što mislite o tome? Ja moram priznati da ja osobno ne kužim koncept i ne vjerujem da će im uspjeti, jer ekipa očigledno nema osjećaj za biznis niti za marketing. Osim toga,ne kužim koncept privatnog kafića koji očekuje da će mu netko platiti klimu? U kojem svemiru oni žive?
OK, možemo to gledati i kao žicanje love, no to zapravo i nije potpuno točno. Fora je da novci idu (u ovom slučaju Booksi) samo ako je kampanja uspješna, odnosno ako skupi dovoljan broj donatora, tj. sredstava. Princip skupljanja sredstava je sličniji humanitarnim akcijama.

Sam koncept se ne temelji na "dajte mi, ja sam jadan", već je fora da se prestavi neki kvalitetan projekt koji bi ljudi željeli podržati. S obzirom na konkurentske projekte, stvarno se treba potruditi. Ovakve kampanje kakvu Booksa radi najčešće nisu baš najuspješnije, no ovisi koliko će se izreklamirati.
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 10:53   #4
Nisam skužila baš taj dio s kampanjom, jer sam pročitala crticu iz novina, tamo to nije pisalo. Više je bilo skupljamo lovu za klimu, novi natpis iznad vrata i još nešto treće, ne sjećam se točno što. Možda je problem bio i u novinskom tekstu, jer je bila stvarno crtica, što ti onda opet govori da ekipa nije sposobna ispromovirati čak niti ideju kojom žele skupiti lovu, kamoli skupiti lovu.

To što oni rade je meni simpatično, recimo to tako. Samo mislim da imaju totalno pogrešan koncept i da ne naplaćuju ono što bi mogli, a za ono što ne mogu pokušavaju prikupiti lovu.

Danas je jako teško skupiti lovu za išta, ovako ili s nekim projektom. Mislim da se ekipa u Booksi precjenjuje i da nema baš doticaj s okruženjem u kojem živi pa sam otvaranjem teme htjela vidjeti jel se meni to samo čini i jeli feedback prema njima bolji ili lošiji od mog mišljenja.

Zašto nisi bio tamo? Ne zanima te to što rade, nije ti blizu ili?
ribicaribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 11:55   #5
Bila sam u Booksi nekoliko puta.
Jednom na promociji prijateljičine knjige i dva puta na nekim dogovorima.
Meni tamo nešto ne paše: šmucik prostor,lažna domaća atmosfera,iritantna publika...?
ne znam točno.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 14:02   #6
Quote:
ribicaribica kaže: Pogledaj post
Zašto nisi bio tamo? Ne zanima te to što rade, nije ti blizu ili?
Općenito me ne privlače takva druženja, a dosad nisam (na vrijeme) primijetio da neki meni zanimljiv pisac gostuje. Namjeravao sam na onu rasprodaju prije par mjeseci, ali nisam uspio zbog posla.
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 14:07   #7
@dlapek, da složila bih se s tobom...da i ja imam taj feeling isforsirane "domaće" atmosfere...a čak mi se ni web ne sviđa, nekako mi nije pregledan...

inače, vidim danas u novinama da su u tri dana skupili 8.000 kn...nije loše, možda i uspiju...pa cijela moja tema padne u vodu :-)
ribicaribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 20:13   #8
Jeste li donirali kaj?
Ja jesam
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 13:21   #9
Booksa je prikupila dovoljno donacija za uspješan završetak kampanja. Baš me zanima kad će završiti radove i hoće li biti kakav party otvorenja
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.