Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2008., 11:36   #21
Ja sam tražio topic o Kay-u i nije mi našlo
a ja san se baš nada hepi endu za obojicu u Lavovima al to mi je bila prva knjiga od njega pa zato,ma Kay rullzzz
mjurjev5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 12:39   #22
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Nisam još pročitao njegovu trilogiju. Ne znam ni sam da li da ju nabavim jer su mi neki poznanici rekli da je mnogo lošija od ostalih knjiga. Što vi mislite?

Uskoro namjeravam nabaviti "Posljednja svjetlost sunca". Nadam se da je dobra poput ovih pet knjiga

Pa, ja sam pročitala Stablo ljeta i mogu ti reći da je dosta lošija. Al sad ću ti reći zašto. Zato što je napisana prva. A jako je zanimljivo pratiti razvoj Kay-a kao pisca.

Evo baš čitam nešto na netu o "Posljednjoj svjetlosti sunca" i čini se da bi mogla bit jako dobra.
__________________
She grew on him like she was a colony of E. coli, and he was room temperature Canadian beef.

Trenutno čitam: A Spell For Chameleon - Anthony, Piers
Parva Efferus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 13:14   #23
Quote:
parva_efferus kaže: Pogledaj post
Pa, ja sam pročitala Stablo ljeta i mogu ti reći da je dosta lošija. Al sad ću ti reći zašto. Zato što je napisana prva. A jako je zanimljivo pratiti razvoj Kay-a kao pisca.

Evo baš čitam nešto na netu o i čini se da bi mogla bit jako dobra.
Razmislit ću o toj trilogiji...

I ja sam pročitao na netu nešto malo o "Posljednjoj svjetlosti sunca" i čini se da bi mogla bit jako dobra. Posudio sam dio tvoje rečenice
Piše da se događa u svijetu "Lavova Al-Rassana" a to mi se sviđa. Šteta što nije nastavak ali ipak nema veze. Vjerujem da će mi vrijeme proletiti uz nju
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 13:39   #24
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Razmislit ću o toj trilogiji...

I ja sam pročitao na netu nešto malo o "Posljednjoj svjetlosti sunca" i čini se da bi mogla bit jako dobra. Posudio sam dio tvoje rečenice
Piše da se događa u svijetu "Lavova Al-Rassana" a to mi se sviđa. Šteta što nije nastavak ali ipak nema veze. Vjerujem da će mi vrijeme proletiti uz nju
Ma samo ti posuđuj moje rečenice. Meni to imponira.

Po meni, Lavovi ne trebaju nastavak. Al mi je super to da se Svjetlost događa u tom svijetu.
__________________
She grew on him like she was a colony of E. coli, and he was room temperature Canadian beef.

Trenutno čitam: A Spell For Chameleon - Anthony, Piers
Parva Efferus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 15:52   #25
Moga bi i Kay krenit radit neku trilogiju od 4 djela xD i 2000 stranica,kad danas svi to rade
mjurjev5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 15:57   #26
Quote:
parva_efferus kaže: Pogledaj post
Ma samo ti posuđuj moje rečenice. Meni to imponira.

Po meni, Lavovi ne trebaju nastavak. Al mi je super to da se Svjetlost događa u tom svijetu.
Ja sam nastavak želio jer je stvarno lijepo prikazao taj svijet pa mi je bilo žao što neće biti novih priča u njemu. Nasreću, prevario sam se i dobili smo novu priču

Skočit ću u ponedjeljak do algoritma pa ću je kupiti ako je imaju. Ako ju nemaju morati ću čekati 4-6 tjedana da mi je dostave...
Ako bude dobra poput ovih 5 knjiga onda će biti vrijedna čekanja
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 16:04   #27
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Ja sam nastavak želio jer je stvarno lijepo prikazao taj svijet pa mi je bilo žao što neće biti novih priča u njemu. Nasreću, prevario sam se i dobili smo novu priču

Skočit ću u ponedjeljak do algoritma pa ću je kupiti ako je imaju. Ako ju nemaju morati ću čekati 4-6 tjedana da mi je dostave...
Ako bude dobra poput ovih 5 knjiga onda će biti vrijedna čekanja
Ja je iman
al je jos nisan pocea citat
mjurjev5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 16:15   #28
Quote:
mjurjev5 kaže: Pogledaj post
Moga bi i Kay krenit radit neku trilogiju od 4 djela xD i 2000 stranica,kad danas svi to rade
Ne dali bogovi. Kay mi se sviđa zato što zna zaokružit svoju radnju i privest je kraju bez pretjerivanja.

Iako, i da napiše nešto grandiozno (kako ti autori vole nazivat svoje trilogije, tetralogije ili šta ti ga ja znan), bilo bi bolje od Williamsa, to je bar sigurno.
__________________
She grew on him like she was a colony of E. coli, and he was room temperature Canadian beef.

Trenutno čitam: A Spell For Chameleon - Anthony, Piers
Parva Efferus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 16:33   #29
evo prije par dana zgotovio Mozaik.... sviđa mi se, al ima malo patetičan kraj... možd krenem dalje po njegovom opusu
__________________
Ja dobro znam što radim, al' ne znam zbog čega sve dobiva drugu boju i miris...
lipa243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 16:37   #30
Quote:
lipa243 kaže: Pogledaj post
evo prije par dana zgotovio Mozaik.... sviđa mi se, al ima malo patetičan kraj... možd krenem dalje po njegovom opusu
Meni Mozaik najbolji. I Drakonu. Al pošto se čini da smo ja i Drakon više ko jedna osoba, možda to ne treba uopće spominjat. (@ Drakon )

Definitivno kreni dalje. Tigana je odlična, i Lavovi Al-Rassana. Pjesma za Arbonnu je među top 5 također.
__________________
She grew on him like she was a colony of E. coli, and he was room temperature Canadian beef.

Trenutno čitam: A Spell For Chameleon - Anthony, Piers
Parva Efferus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 16:38   #31
Quote:
parva_efferus kaže: Pogledaj post
Ne dali bogovi. Kay mi se sviđa zato što zna zaokružit svoju radnju i privest je kraju bez pretjerivanja.

Iako, i da napiše nešto grandiozno (kako ti autori vole nazivat svoje trilogije, tetralogije ili šta ti ga ja znan), bilo bi bolje od Williamsa, to je bar sigurno.
Slažem se. Ja volim čitati velike sage poput Jordanove ili Goodkindove ali Kayu najbolje leže samostalne knjige ili dvologije. On ispriča više u jednoj knjizi nego mnogi u 5-6 knjiga
U te "mnoge" ne brojim Jordana ili Goodkinda jer mi se njihove knjige sviđaju
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 16:39   #32
Quote:
parva_efferus kaže: Pogledaj post
Meni Mozaik najbolji. I Drakonu. Al pošto se čini da smo ja i Drakon više ko jedna osoba, možda to ne treba uopće spominjat. (@ Drakon )

Definitivno kreni dalje. Tigana je odlična, i Lavovi Al-Rassana. Pjesma za Arbonnu je među top 5 također.
I meni se čini da smo srodne duše Parva

Parva, na žalost, moram ići no ovo je bilo zabavno Čitamo se kasnije
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 20:37   #33
Quote:
parva_efferus kaže: Pogledaj post
Ne dali bogovi. Kay mi se sviđa zato što zna zaokružit svoju radnju i privest je kraju bez pretjerivanja.

Iako, i da napiše nešto grandiozno (kako ti autori vole nazivat svoje trilogije, tetralogije ili šta ti ga ja znan), bilo bi bolje od Williamsa, to je bar sigurno.
yap al bi i zavrsia prije svih njih a ne rastega na 10god
Jel se zna kad ce se prevest drugi i treci dio tapiserije?
a i ova nova Ysbel djeluje primamljujuce
mjurjev5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 20:40   #34
Quote:
mjurjev5 kaže: Pogledaj post
yap al bi i zavrsia prije svih njih a ne rastega na 10god
Jel se zna kad ce se prevest drugi i treci dio tapiserije?
a i ova nova Ysbel djeluje primamljujuce
Pročitao sam nešto malo o Ysbel. Čini se zanimljivim no radnja se događa u sadašnjosti. Sadašnjost i Kay mi baš ne idu zajedno iako, prema onome što sam pročitao na netu, je sve povezano s poviješću...

U svakom slučaju prvo ću pročitati "Posljednja zraka Sunca" a onda, možda, Ysbel
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 20:44   #35
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Pročitao sam nešto malo o Ysbel. Čini se zanimljivim no radnja se događa u sadašnjosti. Sadašnjost i Kay mi baš ne idu zajedno iako, prema onome što sam pročitao na netu, je sve povezano s poviješću...

U svakom slučaju prvo ću pročitati "Posljednja zraka Sunca" a onda, možda, Ysbel
Ysabel takes place in the world of today: in a modern springtime, in and around the celebrated city of Aix-en-Provence near Marseilles. Dangerous, mythic figures from the Celtic and Roman conflicts of the past erupt into the present, claiming and changing lives. - http://www.brightweavings.com/books/ysabel.htm

Meni se čini da nije puno utekao od povjesnih tema. Vidjet ćemo.
__________________
She grew on him like she was a colony of E. coli, and he was room temperature Canadian beef.

Trenutno čitam: A Spell For Chameleon - Anthony, Piers
Parva Efferus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 21:30   #36
Quote:
parva_efferus kaže: Pogledaj post
Ysabel takes place in the world of today: in a modern springtime, in and around the celebrated city of Aix-en-Provence near Marseilles. Dangerous, mythic figures from the Celtic and Roman conflicts of the past erupt into the present, claiming and changing lives. - http://www.brightweavings.com/books/ysabel.htm

Meni se čini da nije puno utekao od povjesnih tema. Vidjet ćemo.
Nadam se da nije jer to znači da sada imam dvije nove knjige za pročitati
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 22:11   #37
Quote:
parva_efferus kaže: Pogledaj post
Ma samo ti posuđuj moje rečenice. Meni to imponira.

Po meni, Lavovi ne trebaju nastavak. Al mi je super to da se Svjetlost događa u tom svijetu.
knjiga je tradicionalno dobra, pročitati pod obavezno. točno je da je knjiga nominalno u istom svijetu u kojem se odvijaju i događaji opisani u Lavovima i sarantinskom mozaiku (neka kao paralelna povijesna Europa), ali ako se malo više udubite u Kayev smisao za zemljopis i kartografiju (istina, freek sam) vidjet ćete da nekako baš ne klapa. eh, sitnice...
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 23:05   #38
Dobar je Kay,ali mi je Martin bolji,kao i Williams.
Kay meni previše razvlači,iako lijepo piše,zanimljiv mi je samo kraj,i zbilja te dirne,i uviđaš cijelu smislenost knjige...ali ipak.I kod Kaya mi idu na živce njegovi gay/lesbian likovi i insinuacije,ne može proći bez nekog starčeka sumnjive orijentacije i tete lezbijke.ali dobro,bar je realan.njegovi romani nisu ni približno isključiva fantastika,kao martin ili williams.
__________________
'Problem je u našim duboko ukorijenjenim dinaroidnim kompleksima prema svemu što nije motika'
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 23:50   #39
Quote:
Passenger_57 kaže: Pogledaj post
Dobar je Kay,ali mi je Martin bolji,kao i Williams.
Kay meni previše razvlači,iako lijepo piše,zanimljiv mi je samo kraj,i zbilja te dirne,i uviđaš cijelu smislenost knjige...ali ipak.I kod Kaya mi idu na živce njegovi gay/lesbian likovi i insinuacije,ne može proći bez nekog starčeka sumnjive orijentacije i tete lezbijke.ali dobro,bar je realan.njegovi romani nisu ni približno isključiva fantastika,kao martin ili williams.
Hoćeš reći da je Pjesma Leda i Vatre isključiva fantastika? Više fantastika nego recimo jedna Tigana?

Martin razvlači. Kay ima dovoljno razuma da zna kad je priči kraj.
__________________
She grew on him like she was a colony of E. coli, and he was room temperature Canadian beef.

Trenutno čitam: A Spell For Chameleon - Anthony, Piers
Parva Efferus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 20:21   #40
Čitala sam Martina, Williamsa, gotovo sve od Kaya i mogu reći da mi je Kay ipak bolji od svih ostalih. Čovjek zna pisati, unese te u taj svijet koji opisuje, radnja nekako ide, ne razvlači sa sitnicama kao neki da mi dođe da preskočim cijelo poglavlje. Dok su mnogi ludovali primjerice za Tolienom, ja nisam vidjela ništa posebno u tome, zapravo meni je dosadan.
Tiene is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:34.