Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2015., 15:24   #11521
[QUOTE]
Quote:
maya555 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na infu...
Ali može samo još nešto da mi razjasniš...dakle dijete ide ovdje u 4. i počeo je učiti njemački i jako je društven i sigurna sam u njega da bi se odlično snašao gore...ali mene muči sada ovo...ako ga npr. ispišem iz Hrv škole u 3. mjesecu i upišem gore normalno u četvrti...ako on ne uspije poloviti sve do kraja godine onda će morati ponovo ići u 4. jel tako?
naravno da ce ponavljati 4. razred ako ne uspije proci ali ako bi i uspio pametnije ti je da ga ponovi zbog buducnosti.
ako ga i prodje ocjene mu nece biti dovoljno dobre za realschule ili gymnaziju tako da je za djete najbolje da ga sto prije dovedes ovdje u skolu i da krene sto prije u njemacku skolu jer sto prije krene to bolje i vece su mu sanse da druge godine znaci 4. razred sakupi dovoljno dobre ocjene za realschule ili cak za gymnaziju.bilo bi jako dobro da mu ako imas mogucnosti omogucis privatne sate njemackog jezika,njegova buducnost ce ti biti zahvalna.
Quote:
to sam shvatila...ali ako ja tu pričekam da on završi četvrti i onda najesen ga gore upisujem u 5.?
i kamo ces ga upisati,gym real ili hauptschule ?
sto mislis kad upadne kao padobranac u novu sredinu bez znanja jezika kakve ce mu biti sanse?
Quote:
ili ga mogu upisati ponovo u 4. iako nije pao razred?
naravno da mozes
Quote:
Ne znam da li je to moguče da se upisuje ponovo u isti razred ako ga nije pao...????
moguce je i cak ti to preporuce
et nomen meum is offline  
Old 09.02.2015., 08:29   #11522
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Ne mislim da je problem i baš u vezi 4. I 5. Bi čak preporučila odnosno ta sam ja u toj situaciji tako napravila. Isto ako krije mogući problem da moje dosadno jer veliki dio gradiva poznaje već!
Nazvati ću ovi dana neku školu i pitati, ako zaboravim podsjeti me slobodno! ;-)
HVALA PUNOOOOO
maya555 is offline  
Old 09.02.2015., 08:32   #11523
Wink

[QUOTE=et nomen meum;53224278]
Quote:
naravno da ce ponavljati 4. razred ako ne uspije proci ali ako bi i uspio pametnije ti je da ga ponovi zbog buducnosti.
ako ga i prodje ocjene mu nece biti dovoljno dobre za realschule ili gymnaziju tako da je za djete najbolje da ga sto prije dovedes ovdje u skolu i da krene sto prije u njemacku skolu jer sto prije krene to bolje i vece su mu sanse da druge godine znaci 4. razred sakupi dovoljno dobre ocjene za realschule ili cak za gymnaziju.bilo bi jako dobro da mu ako imas mogucnosti omogucis privatne sate njemackog jezika,njegova buducnost ce ti biti zahvalna.

i kamo ces ga upisati,gym real ili hauptschule ?
sto mislis kad upadne kao padobranac u novu sredinu bez znanja jezika kakve ce mu biti sanse?

naravno da mozes

moguce je i cak ti to preporuce
Da...znači svakako se moram pomiriti sa činjenicom da ide ponovo u četvrti... ok...hvala Vam svima puno na informacijama!!!
maya555 is offline  
Old 09.02.2015., 09:17   #11524
Evo dobila školu i kažu da je to u svakoj po krajini drugačije. U koju pokrajinu planiraš seliti? Nije isti zakon oko škole u cijeloj njemačkoj nego je za svaku pokrajinu drugi isto ako su u 90 ili 95% isti!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 09.02.2015., 12:04   #11525
[QUOTE=maya555;53230826]
Quote:
et nomen meum kaže: Pogledaj post

Da...znači svakako se moram pomiriti sa činjenicom da ide ponovo u četvrti... ok...hvala Vam svima puno na informacijama!!!
imam osjecaj da ti to gledas sa pogresne strane,ne moras se ti sa nicim miriti i mozes dozvoliti djetetu da u hrvatskoj zavrsi 4. razred pa ga ovdje direktno upisati u 5. razred samo je pitanje u koju skolu ces ga upisati,ako ima odlicne ocjene imas ga pravo upisati u gymnaziju ali tamo ce mu sanse bili nikakve ili jos manje a i u realschule bez znanja i podloge iz 4. razreda nema sanse.ako zelis da ti dijete pohadja hauptschule onda radi kako hoces jer je tak svejedno posto hauptschule moze zavrsiti i bez nekog posebnog znanja njemackog jezika.
ako ti je dijete dobar ucenik onda za njegovo dobro trazi da ponavlja 4. razred.

Quote:
Evo dobila školu i kažu da je to u svakoj po krajini drugačije. U koju pokrajinu planiraš seliti? Nije isti zakon oko škole u cijeloj njemačkoj nego je za svaku pokrajinu drugi isto ako su u 90 ili 95% isti!
razlika je od skole do skole ali u principu je pravilo isto,trebas imati razlog za dobrovoljno ponavljanje razreda i o tome odlucuje skola.privatljivi razlozi za dobrovoljno ponavljanje:rastava roditelja,bolest roditelja i ucenika,selidba iz druge pokrajine ili drzave ili bilo koji drugi razlog kojeg ce na uciteljskoj konferenciji prihvatiti kao opravdan razlog za dobrovoljno ponavljanje razreda a ovaj razlog o kome pricamo je sasvim dovoljan za odobrenje ponavljanja razreda.
et nomen meum is offline  
Old 09.02.2015., 18:39   #11526
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Evo dobila školu i kažu da je to u svakoj po krajini drugačije. U koju pokrajinu planiraš seliti? Nije isti zakon oko škole u cijeloj njemačkoj nego je za svaku pokrajinu drugi isto ako su u 90 ili 95% isti!

Hvala ti puno, planiramo bas u Hamburg. Budem to jos malo istrazila,hvala puno,puno☺
maya555 is offline  
Old 09.02.2015., 18:44   #11527
Thumbs up

[QUOTE=et nomen meum;53232299]
Quote:
maya555 kaže: Pogledaj post
imam osjecaj da ti to gledas sa pogresne strane,ne moras se ti sa nicim miriti i mozes dozvoliti djetetu da u hrvatskoj zavrsi 4. razred pa ga ovdje direktno upisati u 5. razred samo je pitanje u koju skolu ces ga upisati,ako ima odlicne ocjene imas ga pravo upisati u gymnaziju ali tamo ce mu sanse bili nikakve ili jos manje a i u realschule bez znanja i podloge iz 4. razreda nema sanse.ako zelis da ti dijete pohadja hauptschule onda radi kako hoces jer je tak svejedno posto hauptschule moze zavrsiti i bez nekog posebnog znanja njemackog jezika.
ako ti je dijete dobar ucenik onda za njegovo dobro trazi da ponavlja 4. razred.


razlika je od skole do skole ali u principu je pravilo isto,trebas imati razlog za dobrovoljno ponavljanje razreda i o tome odlucuje skola.privatljivi razlozi za dobrovoljno ponavljanje:rastava roditelja,bolest roditelja i ucenika,selidba iz druge pokrajine ili drzave ili bilo koji drugi razlog kojeg ce na uciteljskoj konferenciji prihvatiti kao opravdan razlog za dobrovoljno ponavljanje razreda a ovaj razlog o kome pricamo je sasvim dovoljan za odobrenje ponavljanja razreda.
Sve mi je jasno da...ma odlican je ucenik i zato mi je zao da gubi godinu,ali naravno da mi je jasno sve i da bolje da ide ponovo. Totalno sam bila neinformirana pa mi je bio prvobitni sok...ali sve ce to valjda doci na svoje.

Hvala svima sto tako pomazete jedni drugima!!
maya555 is offline  
Old 09.02.2015., 18:54   #11528
[QUOTE=maya555;53236054]
Quote:
et nomen meum kaže: Pogledaj post

Sve mi je jasno da...ma odlican je ucenik i zato mi je zao da gubi godinu,ali naravno da mi je jasno sve i da bolje da ide ponovo. Totalno sam bila neinformirana pa mi je bio prvobitni sok...ali sve ce to valjda doci na svoje.

Hvala svima sto tako pomazete jedni drugima!!
Pitaj dijete isto!
Važno da je ono zadovoljno ili ako se boji mu uzmi strah sa ponavljanju!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 10.02.2015., 17:15   #11529
Pozdrav svima, imam par pitanja, ja i prijatelj mislimo otići u Njemačku, ja sam po zanimanju CNC operater, a on električar, pa me zanima da li možemo naći posao s tim zanimanje, i kolika bi nam bila od prilike plaća, da li bi imali dosta novaca za platiti režije, stan, hranu, prijevoz i još nešto si novaca staviti sa strane, te gdje nam je najbolje da odemo, u koji dio Njemačke? Mi smo mislili otići u okolicu Munchena, svi savjeti su dobrodošli, hvala Vam unaprijed.
Kopites is offline  
Old 10.02.2015., 18:00   #11530
Prvo malo prolistaj temu, te gidf.de!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 12.02.2015., 16:43   #11531
Eto baš kako ste bili pisali!!!
Mužu danas došla poštom Arbeitsgenehmigung-Eu Unbefristet!!!
gogolinjo is offline  
Old 12.02.2015., 20:15   #11532
Pozdrav svima!
Imam jedno pitanje vazano uz program zvani "The job of my life", dali je netko u tom programu, ili ga je završio da mi kaže vlastita iskustva, šta je dobro, a šta nije.
Unaprijed Hvala!
Pencil freak is offline  
Old 13.02.2015., 18:25   #11533
Neznam gdje da postavim pitanju pa ću ovdje.
Jel se ikad pregledavaju kuferi na granici kad se ide iz Njemačke prema Hrvatskoj?
lukaXXkralj is offline  
Old 13.02.2015., 18:52   #11534
nasumicno se mogu pregledati zasto ne....
ne bas na granici ali imaju civilni koji kruze i zaustave te s lizalom i onda pregled....
to rade cesto kad ides busom ili vlakom....
ili osobnim autom kod rosenheima vrebaju bembure 5 sa bavarcima unutra
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Old 13.02.2015., 18:57   #11535
Ako je kome gledalo,koliko detaljno pretražuju svaki kufer? ili samo otvore brzinski i odma zatvore?
lukaXXkralj is offline  
Old 13.02.2015., 23:34   #11536
Quote:
lukaXXkralj kaže: Pogledaj post
Ako je kome gledalo,koliko detaljno pretražuju svaki kufer? ili samo otvore brzinski i odma zatvore?
pa imaju oni iskustvo i cim tako pitas ces biti i na granicit nervozan i s time sumljiv.

Kada letis mozda imas mogucnost od 5-10% da te pregleda.
U Autu ili Bus ce valjda biti manja od 5% , to je osobno izkustvo.
Ali ja i nista ne skirvam i ponasam se normalno opusteno.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 14.02.2015., 00:59   #11537
Quote:
lukaXXkralj kaže: Pogledaj post
Ako je kome gledalo,koliko detaljno pretražuju svaki kufer? ili samo otvore brzinski i odma zatvore?
pa kao sto je njezna vec napisala,to su ljudi sa iskustvom.mene su vec dva puta zasutavili (posto imam zuhälterauto ),jednom sam otvorio samo prtljaznik a drugi puta nisam ni to trebao.
et nomen meum is offline  
Old 14.02.2015., 19:46   #11538
OPET VAM KOPIRAM OGLAS, PA AKO IMA C/C++ PROGRAMERA, DOLJE CU VAM STAVIT LINKOVE PA
SE ONDA AUTOMATSKI NA NJIH PRIJAVITE.
SEF JE NIJEMAC, ALI VOLI I VOLI I CIJENI NASE LJUDE I DOSTA NASIH PROGRAMERA RADI TU.
Radim vec nekoliko godina kao C/C++ software developer u Njemackoj. Sef me zamolio da bi trebao jos dva C/C++ software developera / programera, pa Vam pisem ovdje jer trazimo hitno jos dvojicu programera iz Hrvatske koji će se pridružiti našem timu u Njemackoj. Oglase smo postavili i po hrvatskim stranicama za oglasavanje poslova. Ne znam gdje bi trazio pa idem i ovdje stavit ukoliko ima zainteresiranih.
O detaljima samo preko private message.

Ukratko:
C/C++ software developer
Trazi se iskustvo od 5 do 10 godina, zavrsen fakultet informatike, FER-a ili srodni fakulteti - znaci samo visoko obrazovanje.
Ukoliko ste zainteresirani i imate odgovarajuća znanja i sposobnosti, javite mi se na private message pa cemo tamo o detaljima, u obzir dolaze samo kandidati sa ozbiljnim namjerama preseljenja i zivota i rada u Njemackoj. Sef je Nijemac i njemacka je firma, te covjek pomaze i oko stana i pocetka novog zivota u Njemackoj.
Sluzbeni jezik u firmi je engleski, tako da njemacki nije uvjet, ali engleski morate jako dobro znati.

OVDJE SU VAM OGLASI:

NA POSAO.HR: http://www.posao.hr/oglasi/c-c-softw...er-m-z/377778/
I OVDJE JE NA MOJ-POSAO.NET: http://www.moj-posao.net/Posao/25420...-developer-mz/

SVAKO DOBRO, POSTOVANJE
Programeri is offline  
Old 15.02.2015., 21:33   #11539
dobra vecer.

Quote:
mad9dog kaže: Pogledaj post
Ima netko iz Saarbruckena imao bih par pitanja? bas mi treba za taj grad.
evo ja sam u Saarbruckenu.Kako ti mogu pomoći?:-)
vikysaar is offline  
Old 16.02.2015., 10:11   #11540
Evo i ja odlazim. Imam ovdje dobro placen posao, ali je vrijeme za nove stvari i da se proba zivot u organiziranom drustvo jer mi je ove turobne atmosfere vec dosta. Novi poslodavac mi je organizirao i platio dolazak na intervju, nakon je ugovor sastavljen i potpisan.

Nevjerovatna mi je bila lakoca svega i organiziranost ljudi tamo i mislim da nisam pogrijesio.

Tamo cu biti team leiter, dipl.ing strojarstva. Odusevljen sam zasad kompletnim nastupom novog poslodavca koji je pokazao odusevljenje sto su me dobili, nesto sto kod sadasnjeg nisam dozivio. Uglavnom to je to, odradjujem otkazni rok, dok mi oni traze stan i onda selim. Od papira su trazili kopiju putovnice, vozacke i diplome, to je sve.
hystorian is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.