Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2014., 15:00   #3381
UD profili

Kojim vijcima/tiplama (dužina/promjer) pričvrstit UD profil za zid od šuplje cigle i betona ?
Kojim vijcima pričvrstiti direktne nosače za drvene rogove u potkrovlju ?

Zadnje uređivanje nikicam2 : 02.06.2014. at 15:05.
nikicam2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 17:59   #3382
Quote:
nikicam2 kaže: Pogledaj post
Kojim vijcima/tiplama (dužina/promjer) pričvrstit UD profil za zid od šuplje cigle i betona?
Tipla s vijkom 6/35 (promjer 6 mm, dužina tipke 35mm), kutija od 100 kom 30-50KN


Quote:
nikicam2 kaže: Pogledaj post
Kojim vijcima pričvrstiti direktne nosače za drvene rogove u potkrovlju ?
Vijak 3,5x35 dva komada po nosaču
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 10:08   #3383
Pozdrav cijeloj grupi i ovoj biblijskoj komunikaciji

Već nekoliko dana iščitavam ove redove, i svaka čast svim konstruktivnim i kreativnim savjetima i sugestijama. Na žalost, nisam u mogućnosti objediniti sve ove informacije, izgleda da ću morati krenuti sa radovima pa kako budem nailazio na prepreke, tražiti ovdje odgovore i direktno primjenjivati... međutim, siguran sam da sam nešto i propustio i da neću uspjeti naći samo tako, pa ću možda i postaviti pokoje pitanje, a molim grupu da oprosti ako ponavljam već rečeno. Jednostavno, čovjeka zaboli glava od 150 stranica texta

Planiram u narednom periodu prilagoditi jedno potkrovlje u prostor za stanovanje. Površina je cca 140m2, potpuno je golo, dakle grede, rubni zidovi i dva ciglena pregradna zida. Sve planiram izvesti u gipsanim oblogama, dakle oblogu stropa (kosian), zidova, i pregradne zidove... puno posla, nedovoljno iskustva, puno volje, nedovoljno vremena... god bless internet i forume

Odmah da postavim jedno pitanje, a to je razlika između rigips i knauf ploča i općenito svega.. da li uopće ta razlika postoji i u čemu je, tj da li je vrijedno dvoumiti se između jednog ili drugog... također, jučer sam postao svjestan jednog detalja a to je da se po građevinskim centrima može kupiti "Knauf" proizvode i zamjenske - govorim o profilima. Razlika u cijeni je drastična, pa me zanima da li je ona opravdana i koji je glavni nedostatak zamjenskih profila.

Evo, toliko za sada, da odmah ne udavim sa svim dilemama koje imam, ljeto je pred nama, useljenje je planirano do kraja godine. Držte mi fige.

Pozdrav svima.
harrahotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 20:17   #3384
Velike razlike između gipskartonskih ploča nema, osim u širini (125 ili 120 cm)
o čemu treba voditi računa naročito kod postavljanja profila pregradnog zida.
Radio sam sa Knauf, Placo, Tehnogips i još neki no-name, podjednake su.

Jeftiniji metalni profili su najčešće od lima debljine 0,5 mm a ne 0,6 mm kao što
je dosad bilo uobičajeno pa vodi računa kad kupuješ, piše ti na njemu.
Nisam probao tanje/jeftinije ali iz prakse kažu da ih treba stavljati gušće
pa stoga i nema neke velike uštede (više profila, vijaka)
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 08:04   #3385
Quote:
nikicam2 kaže: Pogledaj post
Kojim vijcima/tiplama (dužina/promjer) pričvrstit UD profil za zid od šuplje cigle i betona ?
Kojim vijcima pričvrstiti direktne nosače za drvene rogove u potkrovlju ?
Suplja cigla tiple za suplju ciglu, cca. 6/60
Beton udarne tiple 6/40
Vijak grubi navoj 25-35
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 08:10   #3386
Quote:
harrahotto kaže: Pogledaj post
Pozdrav cijeloj grupi i ovoj biblijskoj komunikaciji

Već nekoliko dana iščitavam ove redove, i svaka čast svim konstruktivnim i kreativnim savjetima i sugestijama. Na žalost, nisam u mogućnosti objediniti sve ove informacije, izgleda da ću morati krenuti sa radovima pa kako budem nailazio na prepreke, tražiti ovdje odgovore i direktno primjenjivati... međutim, siguran sam da sam nešto i propustio i da neću uspjeti naći samo tako, pa ću možda i postaviti pokoje pitanje, a molim grupu da oprosti ako ponavljam već rečeno. Jednostavno, čovjeka zaboli glava od 150 stranica texta

Planiram u narednom periodu prilagoditi jedno potkrovlje u prostor za stanovanje. Površina je cca 140m2, potpuno je golo, dakle grede, rubni zidovi i dva ciglena pregradna zida. Sve planiram izvesti u gipsanim oblogama, dakle oblogu stropa (kosian), zidova, i pregradne zidove... puno posla, nedovoljno iskustva, puno volje, nedovoljno vremena... god bless internet i forume

Odmah da postavim jedno pitanje, a to je razlika između rigips i knauf ploča i općenito svega.. da li uopće ta razlika postoji i u čemu je, tj da li je vrijedno dvoumiti se između jednog ili drugog... također, jučer sam postao svjestan jednog detalja a to je da se po građevinskim centrima može kupiti "Knauf" proizvode i zamjenske - govorim o profilima. Razlika u cijeni je drastična, pa me zanima da li je ona opravdana i koji je glavni nedostatak zamjenskih profila.

Evo, toliko za sada, da odmah ne udavim sa svim dilemama koje imam, ljeto je pred nama, useljenje je planirano do kraja godine. Držte mi fige.

Pozdrav svima.
Preporucljivo je uzeti proizvode jednog sustava.
Zamjenski materijali ne.

Kupujte materijal u trgovinama specijaliziranim
Za suhu gradnju.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 13:44   #3387
Hvala na odgovorima..

evo da započnem sa problemom koji mi se noćas vrtio u glavi i nije dao da spavam.
Dakle, radim pregradne zidove, u potkrovju. Neki zidovi će djelomično pratiti rogove krova do određene visine, i te rogove u toj duljini mogu koristiti kao nosače gornjih U profila. Međuti, dijelom će ti zidovi završavati na spuštenom stropu, kojeg planiram spuštati po sredini prostora, da budem jasniji, prostor je širok 10 m, ja ću središnja 3 metra imati spušten strop u jednom dijelu duljine prostora (prostor je 14x10m). Kako, na što i u što postavljam gornje U profile pregradnog zida na tim dijelovima gdje je strop spušten? Da li najprije izvodim spuštanje stropa ili najprije pregrade radim? Shvatio sam da se najprije rade pregradni zidovi, a zatim oblaganje stropa/kosine, zidova i sl, a što je sa spuštenim stropovima u ovom slučaju?
Bit će i jedna skica skoro, samo da nađem vremena, pa će vam biti možda jasnije o čemu pričam..
hvala
harrahotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 14:08   #3388
Vec smo pisali o tome.
Najbolje je izvesti male stropice u podrucju gdje dolaze pregrade, ti detalji se izvode radi zvucne izolacije, izvedbe instalacija i sl. Postoje ti detalji i u tehnickom listu izvedbe obloge potkrovlja.
Najcesce se ljudi odluce raditi prvo strop pa pregradu, jednostavnije je.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 15:28   #3389
Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
Vec smo pisali o tome.
Najbolje je izvesti male stropice u podrucju gdje dolaze pregrade, ti detalji se izvode radi zvucne izolacije, izvedbe instalacija i sl. Postoje ti detalji i u tehnickom listu izvedbe obloge potkrovlja.
Najcesce se ljudi odluce raditi prvo strop pa pregradu, jednostavnije je.
Evo, ispričavam se što se ponavljam, jednostavno je previše teksta u ovih 150 strana... da li možda imate ikakav grafički/shematski prikaz izvedbe sa stropicama? (možda stropići?)

hvala
harrahotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 23:36   #3390
Bok ekipa.
Imam prostoriju u kojoj je na podu laminat, a htio bih ugraditi pregradni zid širine 140 cm, znači negdje 3/5 širine prostorije.
Da li bi bio problem da UW profil pričvrstim izravno u laminat, odnosno kroz laminat u pod?

Hvala.
destroyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 06:51   #3391
Quote:
destroyer kaže: Pogledaj post
Bok ekipa.
Imam prostoriju u kojoj je na podu laminat, a htio bih ugraditi pregradni zid širine 140 cm, znači negdje 3/5 širine prostorije.
Da li bi bio problem da UW profil pričvrstim izravno u laminat, odnosno kroz laminat u pod?

Hvala.
Ako postoji mogučnost izvaditi taj dio laminata gdje ide zid dobro ako ne onda slobodno možeš i po laminatu staviti profil.
Plavi-9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 12:29   #3392
Pozdrav,

trenutno si kemijam potkrovni stan. Napravit cu strop sa UD po rubu i CD u njega. Za kosine ću uzeti visilice i nje direkt na reženice pa CD u njih.

Danas sam u dučanu vidio neke "visilice"/ "ankeri" za CD profile.



Jedino znam za ove.



Za koju su primjenu oni prvi? Kosina krova kud dolazi Knauf nije velika, imam i kučicu u krovu koju ću zaknaufati. Jedino znam za ove "visilice" koje se savinu nakon što se CD zašarafi unutra. Oni ankeri su mi čudni.
CroPrepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 13:29   #3393
Quote:
destroyer kaže: Pogledaj post
Bok ekipa.
Imam prostoriju u kojoj je na podu laminat, a htio bih ugraditi pregradni zid širine 140 cm, znači negdje 3/5 širine prostorije.
Da li bi bio problem da UW profil pričvrstim izravno u laminat, odnosno kroz laminat u pod?

Hvala.
Ako zid nije privreneni
Ukoliko je moguce izrezati laminat u podrucju gdje dolazi zid.
Ako ne...
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 13:32   #3394
Preporucio bi izvedbu s sidrima, jednostavnije je i preciznije.

Moguce je staviti deblju izolaciju izmedu profila
QUOTE=CroPrepper;50568856]Pozdrav,


trenutno si kemijam potkrovni stan. Napravit cu strop sa UD po rubu i CD u njega. Za kosine ću uzeti visilice i nje direkt na reženice pa CD u njih.

Danas sam u dučanu vidio neke "visilice"/ "ankeri" za CD profile.



Jedino znam za ove.



Za koju su primjenu oni prvi? Kosina krova kud dolazi Knauf nije velika, imam i kučicu u krovu koju ću zaknaufati. Jedino znam za ove "visilice" koje se savinu nakon što se CD zašarafi unutra. Oni ankeri su mi čudni. [/QUOTE]
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 12:57   #3395
Aku odvijač

Koji aku odvijač/bušilicu koristiti za postavljanje knaufa ? Planiram ga korisiti na vlastitoj kući, pa je dovoljno da može odraditi taj jedan posao, a za ostalo ako izdrži dobro, ako ne nije bitno...

Cijena da je što povoljnija, marka nije bitna, ali ipak da je dovoljno praktičan i izdržljiv tu "jednokratnu" upotrebu. Poželjno bi bilo da ima dvije baterije.

Da li uzeti 12, 14,4 ili 18V ??
nikicam2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 16:26   #3396
Quote:
nikicam2 kaže: Pogledaj post
Koji aku odvijač/bušilicu koristiti za postavljanje knaufa ? Planiram ga korisiti na vlastitoj kući, pa je dovoljno da može odraditi taj jedan posao, a za ostalo ako izdrži dobro, ako ne nije bitno...

Cijena da je što povoljnija, marka nije bitna, ali ipak da je dovoljno praktičan i izdržljiv tu "jednokratnu" upotrebu. Poželjno bi bilo da ima dvije baterije.

Da li uzeti 12, 14,4 ili 18V ??
s bušilicom ćeš se pošteno namučiti....rađe kupi rabljenu makitu odvijač poput ove i nemaš brige a držat će te još 10 godina...

http://www.njuskalo.hr/rucni-alati/makita-busilica-oglas-11987976


vjerujem da ima i jeftinijih a nepoderive su
brijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 21:04   #3397
Quote:
nikicam2 kaže: Pogledaj post
Koji aku odvijač/bušilicu koristiti za postavljanje knaufa ? Planiram ga korisiti na vlastitoj kući, pa je dovoljno da može odraditi taj jedan posao, a za ostalo ako izdrži dobro, ako ne nije bitno...

Cijena da je što povoljnija, marka nije bitna, ali ipak da je dovoljno praktičan i izdržljiv tu "jednokratnu" upotrebu. Poželjno bi bilo da ima dvije baterije.

Da li uzeti 12, 14,4 ili 18V ??
Postoje i zavrtaci za postavu ploca, za hobi izvedbu. Po centrima alata ima...
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 21:33   #3398
Ja sam koristil o einhell aku bušilicu sa dvije 1.8v baterije. Izdržala je 7 godina. Radila je svašta knauf, letva, iverica, osb, tipla itd.
Marko9x is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 13:38   #3399
Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
Inace postoje dva sistema barem kod nas
1. Izvodimo raadove kako je napravljeno u projektu
2. Ukoliko projekta nema, investitoru izradim dva tri pijedloga uz obrazlozenje,
Uz prijedlog idu i svi detalji od izolacije, parne brane i brtvljenja, do ne znam izvedbe spoja ploce i drugog materijala npr. Zbuke

zavrsna obrada spojeva ovisi o tome sto ste ugovorili
ukoliko je zavrsna obrada spojeva klasicna tzv K2
Spojevi se mogu i vidjeti pod bocnim osvjetljenjem npr. Od sunca kroz prozor

ukoliko zelite davrsenu plohu narucit dodaznu obradu cijele povrsine K3 ili K4 tada ce povrsina biti idealna
Mislim da ni sam ne znas sto si ovdje napisao. Uglavnom, ne bih se slozio ni pod razno osim nabijanja troskova iliti dodatnih naplaćivanja usluga za nešto što nema veze sa ničim. Ne bavim se GK - sistemima, ali ponešto malo znam o tome. Ali je meni jedan prijatelj prošle godine (inače dobar majstor za te stvari) radio spušteni strop cca 30 m2, sa potkonstrukcijom. Ogletana samo jedna ruka, doduse cijeli strop ( ne samo spojevi) jos nisam ni jednu ruku bojao, uzmi prozor koji hoces, uzmi infracrveno ako hoces, spojeva nema. Tj ne vide se. Kad predem dva puta bojom, nece se vidjeti ni strop hahaah. Uglavnom poanta je ili znas, ili ne znas to raditi i tocka. Greska se moze dogoditi bilo kome, ali zahtijevati od stranke posebne stvari kako se ne bi vidjelo nesto sto se ne smije vidjeti ni u kojem slucaju, NEMA SMISLA. Zaboravih napisati da je jedan radio GK, a savim netko drugi glet (jedna ruka)
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 14:19   #3400
Samonosivi strop

Pozdrav,

ugradio bih samonosivi strop u kupaonu. Stara gradnja, loša deka, izbjegao bih vješanje.

Dimenzije 3.45x2.2m

Vidio sam da se spominje Knauf D131.

Zidovi su od punu cigle. Što bih trebao kupiti, koje profile, spojeve i ploče?

Ovo je tlocrt kupaone:


Visina je 2.50m , koliko se mora spustiti dolje, stavio bih minimalnu izolaciju.

Hvala.
Heidebert is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.