Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2008., 18:12   #101
Quote:
sweet_jane kaže: Pogledaj post
imala sam glavobolje od kad znam za sebe, bolila me doslovno stalno, 7 dana u tjednu, 24 sata na dan, budila sam se i lijegala s njom. bila sam na stotinu pretraga i nitko nije znao sta je, pricali su da moze doci i do epilepsije ali nemaju pojma kako to izlijeciti. isla sam kod homeopata, bioenergeticara, bla bla bla i nista.
dok ove godine nisam krenula na jogu. rekla sam tom nasem ucitelju da imam konstantne glavobolje, da sam prosla bezbroj doktora i on je jednostavno reko da zna kako to rijesiti i gotovo rekao je da je glavni krivac zapravo trbuh kojeg stalno zelimo drzati kolko tolko uvucenog a da nismo toga ni svjesni, dakle treba opustiti trbuh (on je naveo neke strucne izraze jos sta se tu unutra pritisce i kako to sve na kraju utjece na mozak i sve ali sam to zaboravila) i jos jedna bitna stvar, zvuci cudno ali je djelotvorno: treba opustiti anus. e sad, smijte se koliko hocete ali meni je to pomoglo, vise nemam uopce glavobolje, osim u rijetkim situacijama kada je stres ili nesto tako i kada mi nikakva sila ne moze opustiti ni trbuh ni anus a i da moze mi vjerojatno ne bi bilo bolje. ipak, naprosto mi je nevjerojatno zivjeti bez konstantne glavobolje i preporucam ovo svakome.
samo se treba opustiti (kolko god nekad bilo tesko, ali ipak je rijec o vasem tijelu i vasem zdravlju, i uostalom, sve se moze kad se hoce!)
sretno svima s glavoboljama!!
a i ostalima naravno
Odličan odgovor,baš sam ja to htjela napisati. Mene je joga spasila od glavobolja,mojima su naime uzrok deformacija vratne kralježnice.
Ako se to nastavi javljati učestalo potrebno je posjetiti neurologa,a i napraviti rtg vratne kralježnice.
Masu je uzroka glavobolje a i vrsta glavobolje,treba to sve razlučiti,kada se najčešće javlja,u kojem predjelu glave,kojeg je intenziteta,javlja li se uz to mučnina,povraćanje,svjetlucanje pred očima itd. Jako opširno područje za pronalaženje uzroka.
canabinola is offline  
Old 24.01.2008., 21:12   #102
ja sam već naučila živjet s glavoboljama..imam ih negdje od 9-te godine, dakle nekih sada već 20-tak godina..neko vrijeme su bile manje učestale, a zadnjih 2-3 godine su se opet vratile u večem broju..evo sad u prvom mjesecu sam ih imala cca 7-8.. a primjetila sam da ih najviše imam kad se mijenja vrijeme na južinu...u te dane je glavobolja več pravilo a ne slučajnost
__________________
Solamente che il buio ha i tuoi occhi sono notti che non dormo più belli da urlare i tuoi occhi incredibilmente azzurri ma sereni quasi mai. Il buio ha i tuoi occhi belli come li hai soltanto tu. Come farò a non guardarli più a non guardarli più.
diavoletta is offline  
Old 25.01.2008., 00:39   #103
Quote:
diavoletta kaže: Pogledaj post
ja sam već naučila živjet s glavoboljama..imam ih negdje od 9-te godine, dakle nekih sada već 20-tak godina..neko vrijeme su bile manje učestale, a zadnjih 2-3 godine su se opet vratile u večem broju..evo sad u prvom mjesecu sam ih imala cca 7-8.. a primjetila sam da ih najviše imam kad se mijenja vrijeme na južinu...u te dane je glavobolja več pravilo a ne slučajnost
Opusti anus i diši na trbuh, i vjeruj da ce ti biti bolje! barem probaj
sweet_jane is offline  
Old 25.01.2008., 01:45   #104
Quote:
trocal kaže: Pogledaj post
inace me cesto boli glava, u prosijeku 2 puta tjedno, otkako znam za sebe.
ali evo brojim tocno zadnja 3 tjedna ama bas svaki dan me boli.
nekad zaboli na samo 10 min, a nekad drzi po par sati.
valjd cu otici do doktora, ali tek slijedeci tjedan, a dotad bi bilo zanimljivo cuti vasu dijagnozu
mene je jednom držala doslovce tri tjedna i to toliko jako da sam na kraju otišla na magnentnu rezonancu, onda znaš koliko je boljelo prošla sva snimanja, sve, nisam mogla gledati koliko me boljelo, raditi, funkcionirati, ma ništa... tako neugodnu bol skoro nisam osjetila... na kraju svih pretraga doktor mi kazao da mogu biti u pitanju hormoni, ovo, ono, uglavnom - na kraju - ništa.

može ti zaista biti neki kemijski disbalans u tijelu.
hawwa is offline  
Old 25.01.2008., 08:29   #105
Quote:
hawwa kaže: Pogledaj post
mene je jednom držala doslovce tri tjedna i to toliko jako da sam na kraju otišla na magnentnu rezonancu, onda znaš koliko je boljelo prošla sva snimanja, sve, nisam mogla gledati koliko me boljelo, raditi, funkcionirati, ma ništa... tako neugodnu bol skoro nisam osjetila... na kraju svih pretraga doktor mi kazao da mogu biti u pitanju hormoni, ovo, ono, uglavnom - na kraju - ništa.

može ti zaista biti neki kemijski disbalans u tijelu.
Jep, hormoni bi mogli biti. Osobito spolni.
Michaela is offline  
Old 04.02.2008., 13:06   #106
hej! ja imam glavobolju od 7 mjeseca prošle godine. Jednostavno me boli svaki dan po cijeli dan, nemogu više to izdržati, jer sam uvijek bila zdrava da zdravija nisam mogla biti. sve je krenulo kada sam bila na bazenu za vrijeme onih nesnošljivih vrućina, mislila sam proći će ali ništa od toga. otišla sam onda kod neurologa i on me poslao na rtg vratne kralježnice, VEP, EEG, TCD, svi ti nalazi su u redu (a za to vrijeme mi nije uopće rekla kakve da lijekove popijem), s nalazim sam otišla kod neurolog odnijeti nalaze i onda me poslala na ct, al to čekam od 11 mjeseca, imam termin tek 26.2. Bolovi se mijenjaju, više manje me boli polovica glave, nekad me boli oko i uho, ma svašta nešta. jednostavno da poludiš. doktor opće prakse me bio poslao na ležanje u bolnicu ali me neurolog nije primio dobila sam injekciju i infuziju i možeš doma. prije 10 dana sam otišla u privatnu polikliniku u zagrebu na neurološki pregled, nakon dugotrajnog razgovora s neurologom rekla mi je kako uzrok može biti prevelika ukočenost ramena i vrata.... dala mi je tablete Zaldiar za bolove i Helex od 0,25 miligrama za smirenje, da mi se živci smire jer sve to može biti na bazi psihe. i uz sve to mi je rekla da si uzmem medicinski jastuk za noć i da moram vježbati (medicinske vježbe, joga, pilates), nešto opuštajuće uglavnom. sve tablete što sam probala nisu mi pomogle, ali od Zaldiara mi se malo smanji glavobolja. Više ne znam što se događa, nadam se da će ct biti u redu jer me jako strah da nije nešto ozbiljno. e da i zube sam snimala i oni su ok, nema nikakve ciste ili upale. neka netko pomogne, što da radim više, nemam snage za to. Stvarno sam već sad postala očajna
martina-20 is offline  
Old 04.02.2008., 13:22   #107
[QUOTE=martina-20;12483094] Više ne znam što se događa, nadam se da će ct biti u redu jer me jako strah da nije nešto ozbiljno. /QUOTE]
Da je nešto ozbiljno tipa tumor, već bi se vidjelo na onim nalazima koje si obavila, a i već bi ti se jako pogoršalo od 7. mj. lani.
Jesi probala s kiropraktičarem? Čitala sam negdje nečiju ispovijest (ne znam više gdje) da je isto imao konstantne glavobolje i da je to tak riješio.
Probaj i akupunkturu te akupresurnu masažu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 04.02.2008., 14:34   #108
nisam probala s kiropraktičarem, ni akupunkturu,a ni akupresurnu masažu. E sad me zanima gdje bi to trebala napraviti koliko košta i te stvari. Kome se obratiti u vezi kiropraktičar?
martina-20 is offline  
Old 04.02.2008., 15:39   #109
Quote:
martina-20 kaže: Pogledaj post
nisam probala s kiropraktičarem, ni akupunkturu,a ni akupresurnu masažu. E sad me zanima gdje bi to trebala napraviti koliko košta i te stvari. Kome se obratiti u vezi kiropraktičar?
Ima ih puno. Evo link na forumsku raspravu, neki se spominju.
Što se tiče akupunkture evo ovaj link sa foruma.
Pošalji ljudima PMove s upitom. Vidim da ima nekih koje redovito srećem na forum.hr.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 17.02.2008., 20:20   #110
Cool glavobolja

imam 1 problem glava me boli vec drugi tjedan. kad popijem caffetina pola prestane me boljeti nekoliko sati..

what is the problem?
devastator is offline  
Old 17.02.2008., 23:12   #111
moze biti tlak...moze biti problem sa zubima...ali obzirom da traje vec 2 tjedna preporucam lijecnika...dugo traje
alemka is offline  
Old 19.02.2008., 11:28   #112
Cool

evo nocas me nije boljela,nadam se da ce tako i ostati ...
devastator is offline  
Old 19.02.2008., 16:17   #113
UŽASNA GLAVOBOLJA

evo kako stoje stvari.imam 65 godina i proteklu godinu dana me ubija glava
skoro svaki dan i to najviše u predjelu čela i tjemena. obavio sam sve moguće
i nemoguće pretrage tj.ct i magnetsku rezonancu glavu kojom su mi dva
stručnjaka i to vrhunska pregledom slika ustanovili da osim nekih starih ozljeda nema nikakvih vidljivih anomalija.prošli tjedan nakon toga svega
odlučio sam se na posjet bioenergetičaru i prilikom masaža na stražnjem dijelu
vrata bol bi nestala ali bi se ubrzo i vratila.i još da spomenem da su mi počele
jako drhtati ruke ali doktori su isključili alzehaimerai parkinsa tako da sad trpim
te svakodnevne bolove i neznam šta mi je dalje činiti,pa bih molio nekoga
ako ima ili je imao takav slučaj ili ako neko zna rješenje koje bi pa makar malo
ublažilo bolove da se javi.večinom su bolovi najjači kad je promjena vremena.
cuk-77 is offline  
Old 19.02.2008., 17:35   #114
Quote:
cuk-77 kaže: Pogledaj post
evo kako stoje stvari.imam 65 godina i proteklu godinu dana me ubija glava
skoro svaki dan i to najviše u predjelu čela i tjemena. obavio sam sve moguće
i nemoguće pretrage tj.ct i magnetsku rezonancu glavu kojom su mi dva
stručnjaka i to vrhunska pregledom slika ustanovili da osim nekih starih ozljeda nema nikakvih vidljivih anomalija.prošli tjedan nakon toga svega
odlučio sam se na posjet bioenergetičaru i prilikom masaža na stražnjem dijelu
vrata bol bi nestala ali bi se ubrzo i vratila.i još da spomenem da su mi počele
jako drhtati ruke ali doktori su isključili alzehaimerai parkinsa tako da sad trpim
te svakodnevne bolove i neznam šta mi je dalje činiti,pa bih molio nekoga
ako ima ili je imao takav slučaj ili ako neko zna rješenje koje bi pa makar malo
ublažilo bolove da se javi.večinom su bolovi najjači kad je promjena vremena.
Mislim da vam je cirkulacija najveći problem. Pošto imate 65 god. najvjerojatnije su tu i degenerativne promjene na kralješcima.
Pijete li Aspirin protect? On se inače preporučuje starijim ljudima da se uzima svaki dan poslije ručka jedna tabletica dnevno. On razrijeđuje krv pa se tako i cirkulacija poboljšava. Pregledajte vratne žile, ukoliko niste, da možda nema negdje neko zakrečenje, tj. tromb. U tom smislu su masaže vrata jako opasne, jer je moguće tako pokrenuti trom koji može napraviti veliku nevolju. Aspirnin protect smanjuje mogućnost da se krv zgruša u trombove.
Kakav vam je tlak? Jeste li pušač?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 19.02.2008., 19:33   #115
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Mislim da vam je cirkulacija najveći problem. Pošto imate 65 god. najvjerojatnije su tu i degenerativne promjene na kralješcima.
Pijete li Aspirin protect? On se inače preporučuje starijim ljudima da se uzima svaki dan poslije ručka jedna tabletica dnevno. On razrijeđuje krv pa se tako i cirkulacija poboljšava. Pregledajte vratne žile, ukoliko niste, da možda nema negdje neko zakrečenje, tj. tromb. U tom smislu su masaže vrata jako opasne, jer je moguće tako pokrenuti trom koji može napraviti veliku nevolju. Aspirnin protect smanjuje mogućnost da se krv zgruša u trombove.
Kakav vam je tlak? Jeste li pušač?
tlak je normalan,a prestao sam pušiti pred 20 god.inače te glavobolje traju
već jedno 10-15 god a znao sam i do 4-5 caffetina dnevno popiti ali sad
kad sam u mirovini prestao sam skoro u potpunosti trošiti lijekove jedino
si sad znam popiti po pola tablete kad je bol nepodnošljiva ali ne caffetina
nego slabije
cuk-77 is offline  
Old 19.02.2008., 20:08   #116
Quote:
cuk-77 kaže: Pogledaj post
tlak je normalan,a prestao sam pušiti pred 20 god.inače te glavobolje traju
već jedno 10-15 god a znao sam i do 4-5 caffetina dnevno popiti ali sad
kad sam u mirovini prestao sam skoro u potpunosti trošiti lijekove jedino
si sad znam popiti po pola tablete kad je bol nepodnošljiva ali ne caffetina
nego slabije
Probajte s Aspirin protectom. Za njega vam ne treba recept. Ja mislim da bi vam to moglo pomoći (odmoći ne može), ali svakako pregledajte vratne žile.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 22.02.2008., 18:39   #117
znam

Quote:
devastator kaže: Pogledaj post
evo nocas me nije boljela,nadam se da ce tako i ostati ...
gadno je kad boli..
tutti_frutti is offline  
Old 23.02.2008., 08:46   #118
tako mene zna boljeti po tjedan dva i onda jednostavno prestane....
može ti biti i od sinusa i od cigareta ako pušiš.
spanjoleta is offline  
Old 23.02.2008., 11:14   #119
Moze biti i visok tlak ali i problemi sa bubrezima .
Tomislav13 is offline  
Old 23.02.2008., 15:00   #120
mrzim taj osjećaj
__________________
to sam samo ja
iva2110 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.