Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2010., 12:36   #1
Jutarnji krece u obnovu HR gospodarstva

Evo, danasnji clanak u jutarnjem:

Quote:
"Dobili ste otkaz? Postanite uzgajivač bilja, taksist ili dadilja."


Premda je svaki gubitak posla šok, pametnom odlukom vrlo lako može postati i novi početak
Treba sto vise ljudi potaknuti da budu samostalni poduzetnici. Tako ce drzava moci jos vise cijediti one koji jedini proizvode.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 12:54   #2
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Evo, danasnji clanak u jutarnjem:



Treba sto vise ljudi potaknuti da budu samostalni poduzetnici. Tako ce drzava moci jos vise cijediti one koji jedini proizvode.
aha, samo je jutarnji propustio jednu jako bitnu cinjenicu da masa tih ljudi nije dobila nikakvu otpremninu...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 12:56   #3
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Evo, danasnji clanak u jutarnjem:



Treba sto vise ljudi potaknuti da budu samostalni poduzetnici. Tako ce drzava moci jos vise cijediti one koji jedini proizvode.
Jutarnji krece u sta? jebote.

kad ce krenit s protjerivanjem bakica iz prevelikih stanova?

http://www.youtube.com/watch?v=z05W0vS0N58

poslije teme u kojoj sampion slackera Vidosevic, cijeli jedan narod proglasava lijencinama, tema u kojoj jedan Jutarnji s likovima tipa Butkovic radi na preporodu hrvatskog poduzetnistva je sampionska...

koje budalastine... kakve otpremnine? oni koji dobiju iole vece otpremnine ti se vec unaprijed snadju za novi posao...

Zadnje uređivanje goldietrickz : 03.05.2010. at 13:02.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 12:59   #4
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Evo, danasnji clanak u jutarnjem:



Treba sto vise ljudi potaknuti da budu samostalni poduzetnici. Tako ce drzava moci jos vise cijediti one koji jedini proizvode.
A je l' "Jutarnji" precizirao od koje konkretne banke buduci uzgajivac bilja, taksist ili dadilja moze uzeti povoljan kredit, po 13 % EKS ?

Inace, jako me zanima ta teorija s taksistom. Odjednom nam nedostaje taksista, Hrvatsi se masovno pocinju voziti taksijima?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 13:03   #5
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
A je l' "Jutarnji" precizirao od koje konkretne banke buduci uzgajivac bilja, taksist ili dadilja moze uzeti povoljan kredit, po 13 % EKS ?

Inace, jako me zanima ta teorija s taksistom. Odjednom nam nedostaje taksista, Hrvatsi se masovno pocinju voziti taksijima?
od Wonderland Banke sa Sejsela.

taj Jutarnji je dno dna. al samo dno. nize od toga ne moze. 24 sata su bolje "novine" od Jutarnjeg.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 13:07   #6
Ni Bog nas ne može spasit, ako mi to nećemo.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 13:09   #7
a ovo je super dio:


Quote:
- Ako imate na raspolaganju 100.000 kuna, osim u dioničke fondove, trebalo bi ulagati i u mješovite, obvezničke i novčane fondove, a dio novca deponirati u banci. Postupno bi trebalo smanjivati udio dioničkih u korist manje rizičnih fondova, obvezničkih i novčanih te depozita - istaknuo je Marko Mišulić, fond-menadžer NFD Kapitala.
nevjerojatno. gdje ti ljudi uopce zive? u kojem paralelnom svemiru?
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 13:15   #8
inace, otpremnine idu samo onima koji u nekoj firmi provedu 2 i vise godine. ne morate pogadjati dvaput. poslodavac ce vam dati otkaz koji dan prije isteka tog roka...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 13:31   #9
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
inace, otpremnine idu samo onima koji u nekoj firmi provedu 2 i vise godine. ne morate pogadjati dvaput. poslodavac ce vam dati otkaz koji dan prije isteka tog roka...
Ljudi nisu bas shvatili ironiju.

Al dobro.

Inace, ako svi novozaposleni rade na odredjeno, onda nema straha da ce dobit otkaz nesto prije roka od 2 godine, jer zlocesti poslodavci zaposljavaju na odredjeno 3 godine.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 13:37   #10
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Ljudi nisu bas shvatili ironiju.

Al dobro.

Inace, ako svi novozaposleni rade na odredjeno, onda nema straha da ce dobit otkaz nesto prije roka od 2 godine, jer zlocesti poslodavci zaposljavaju na odredjeno 3 godine.
shvatio sam ja sve, samo mi nije, brate, ni sekunde smijesno. to sto ti zelis reci da se ne treba baviti poduzetnistvom, tvoj je i samo tvoj problem.

i inace, svaki tvoj upis je gomila suhoparnih neduhovitih zlobnih cinizama. nikakve tu ironije nema...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 13:42   #11
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
shvatio sam ja se, samo mi nije, brate, ni sekunde smijesno. to sto ti zelis reci da se ne treba baviti poduzetnistvom, tvoj je i samo tvoj problem.

i inace, svaki tvoj upis je gomila suhoparnih neduhovitih zlobnih cinizama. nikakve tu ironije nema...
Vise je to problem ljudi koji bi potencijalno mogli raditi u tom poduzetnistvu, samo da smo malo pametniji. Naravno, onih koji zele raditi. Ima i mnogo onih kojima to nije cilj.

A sto se tice upisa, kome smeta, ima se pravo ljutiti. Ja nemam potrebnu ni interes umatati istinu u celofan i biti politicki korektan.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 13:56   #12
Nevjerojatno je da od 3 osobe koje dobronamjerno savjetuju jadne gradjane, 2 dolaze iz lihvarskih krugova:


Stručnjaci preporučuju: dobro procijenite vlastite mogućnosti i ciljeve i krenite.

-rekao je Hrvoje Stojić, analitičar Hypo banke.

-istaknuo je Marko Mišulić, fond-menadžer NFD Kapitala.

-rekao je Šime Klarić, predsjednik Nacionalne udruge obiteljskih i malih hotela.

Jos su citatelji dobro i prosli. Mogli su im bankari savjetovati i podizanje vecih nenamjenskih kredita...
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 15:51   #13
Evo sad ću ja postati divlji taksista...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 16:02   #14
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Evo sad ću ja postati divlji taksista...
Pa ti si iz Vukovara, kod nas je to razvijeno tržište.Kako bi uspio među oštrom konkurencijom ti igraš na nacionalnu kartu,znači staviš natpis hrvatski taksi ili još bolje ukockaš automobil i posao bi trebao ići kao lud.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 23:07   #15
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
nevjerojatno. gdje ti ljudi uopce zive? u kojem paralelnom svemiru?
A pogotovo kakve sve gluposti valjaju.

Pa da su novci sigurniji u banci nego u dionicama - to znam i ja. (hebo ih patak)

I da imam 100 000 kuna uložio bi ih pola u svoje vlastito obrazovanje a pola u šverc-komerc u kojem bi bio uspješniji zahvaljujući tom obrazovanju. I nebi mi palo na pamet upisati se na neki poslovni fakultet, nego bi investirao u knjige. Engleski znam, samouk sam, imam čelične živce i volju za učenjem, samo što sam jako slabovidan, - daj mi svake zime drva i toplu sobu i ja - sretan ko malo dijete.

Nekad se moglo živjet od stavljanja love i dobivanja kamata, danas samo pali intelektualni kapital. (Govorim o realnim prihodima, poštenom poslu i istinskom znanju).
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.