Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2014., 17:22   #121
Pročitala sam sve i slažem se s onima kojima treći dio predstavlja najslabiju knjigu trilogije. Ipak, drago mi je što je odabrala toga kojeg je odabrala i što Igara više nema. Jedino, ipak nije dobila sve iz pogodbe s predsjednicom Coin. Dobro, zato je predsjednica Coin dobila ono što je trebao dobiti Snow.
I meni je Finnick jedan od zanimljivijih likova, Cinne mi je bilo grozno žao.
Ostaje mi dojam da, koliko god je Katniss bila Mockingjay i lice pobune, ipak je Peeta taj koji je u prvoj knjizi rekao da ne želi biti samo pijun u Capitolovim igrama i da neće dopustiti da manipuliraju njime. Kroz trilogiju i Katniss shvaća koliko su ju puta izmanipulirali i koliko napora treba ne bi li ostala svoja, slobodna i zaštitila svoje principe i obitelj.
Jedino mi nije jasno ono s Boggsom u posljednjoj knjizi. Što je on njoj zapravo poručivao i je li ga ona dobro shvatila?
A to što je glupača Galeovu izjavu da će izabrati onoga bez kojega ne može preživjeti shvatila doslovno samo je dokaz koliko je S. Collins vješta kad stvara junakinju koja to nije. I po toj izjavi trebalo je biti jasno da ona bez Peete ne može. Samo on joj je olakšavao noćne more.
EineKleineMaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 21:07   #122
Mislim da je Boggs znao da ona planira ubiti Snowa(nakon što se odvoji od ostalih) i da ju je podržavao u tome.
Inače, i meni je 3. dio najlošiji, odnosno lošiji u odnosu na prve dvije knjige, imao je meni najviše dosadnih dijelova.Moram priznati da mi je kod sve tri knjige početak dosadan, a onda dalje ne mogu prestati čitati. Odavno sam ih pročitala pa se sad ne mogu sjetiti, što to nije dobila iz ugovora s predsjednicom?
LucyBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 15:25   #123
I prije sam čula za ovu trilogiju, ali se nisam previše zadržavala na tome, niti proučavala, jer inače ne volim SF niti išta slično, ali kako je sad izašao prvi dio filma treće knjige, ponovno su Igre gladi postale aktualne pa sam im odlučila pružiti šansu I drago mi je što jesam.
Prvo sam pogledala prvi film s dečkom, oboma nam se jako svidio i odmah drugi dan sam pogledala i drugi. Mockingjay još nisam pogledala, to ću ići u kino
Sve tri knjige sam pročitala od utorka do danas, znači u 5 dana. Prvu u samo jedan dan. I bila mi je najbolja, kao i film
Malo mi je žao što sam prvo pogledala filmove jer ne mogu likove zamisliti drugačije od likova u filmu, a to inače volim. Jer svatko od nas zamisli drugačije likove čitajući knjigu
Gale je osvojio moje simpatije i baš bih voljela da je Katniss završila s njim. Peeta mi se čini naporan i dosadan i nezanimljiv i tako to. Nikako mi nije sjeo, od početka
Vezala sam se za Cinnu i Prim i Finnicka i Ru i njihova smrt me najviše pogodila
Najzanimljiviji dio i prve i druge knjige su mi bile Igre, i to mi u trećoj fali, ali razumijem da se to kad-tad trebalo prekinuti
Treća knjiga mi je nezanimljiva nekako, relativno dosadna i monotona. Kao što je netko prije napisao (pročitala sam cijelu temu), njezine sam ozljede prestala doživljavati jer su ju svako 20 stranica krpali, davali joj tablete i to.
Eto, malo razočarenje zbog kraja, ali sve u svemu pamtit ću ovu trilogiju kao jednu od dražih stvari koje sam pročitala
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2023., 18:41   #124
Slučajno sam pogledao pola filma. Ovo je valjda vrh holivudskog smeća. Klišej postapokalipse, degradacije osnovnih vrijednosti koje nas razdvajaju od životinje, već viđeno u Ludom Maxu, Vodenom svijetu i ostalom nizu filmova napravljenih za duhovne bolesnike, a naravno samo da bi netko iz Holivuda enormno zaradio. Nema to veze s književnošću a još manje s filmskom umjetnošću. Prije bih rekao da autori takvih (ne)djela trebaju dobrog psihijatra. Sva ona trkeljanja autorice o buntu mladih, o borbi protiv autoritarnosti i sličnim sranjima ostaju ipak samo gola holivudska sranja. Nakon ovoga Holivud gubi svaki kredibilitet nakon ovakve prezentacije klasične borbe dobra i zla. Ako je to maximum bolje da ga nestane. Glede autorice trilogije, ženska mora da je na teškim drogama.
suilebis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:28.