Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2015., 16:17   #5861
Da gledaš realno, znao bih da ovo nije kapitalizam... Osim ako nisi optimista pa ti ovaj hrkljuš izgleda stvarno tako.
Metal is offline  
Old 25.02.2015., 19:18   #5862
Sumljan da bih ti znao razliku izmedžu kapitalizma i realizma.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 25.02.2015., 20:11   #5863
Sumljan i ja...
Metal is offline  
Old 25.02.2015., 20:34   #5864
Realizam:

književni i umjetnički pravac koji nastoji
stvarnost prikazati vjerno, bez strasti,
objektivno i bezlično.


Kapitalizam je ekonomski i društveni sustav
u kojem su kapital , zemlja i sredstva za
proizvodnju privatno vlasništvo; rad, dobra
i izvori resursi trguju se na tržištima; i
zarada, nakon oporezivanja, podijeljena je
vlasnicima ili uložena u tehnologiju i
industriju .

Evo ako ne znas..
bobibobi is offline  
Old 25.02.2015., 22:54   #5865
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
A je li? Pa eto, naša pametna općina to tako radi... i odvoz smeća ljeti ti je svaki dan, pa vidi zašto bi to radili. Naravno, svima ljeto traje 2-3 mjeseca, smetlarima 4 ili 5, nemam pojma sad, ali uglavnom, idu na to da naplate što više mogu, hh.

Inače, nama kad odu cijene gore u kafićima, zimi ne padnu nazad. Tako ti je Karlovačko 0.33 u svima koji rade iza 10 i imaju nešto ljudi unutra (cijelih 5 komada u gradu, 4 su čiste cajke) izađe 18 kn, ostale pive su ti 0.25 po 20 kn. Welcome to my hell of a city. Pravi Monte Carlo, Dubrovnik nam nije ravan.

Zato i selim u travnju, grad mrtav, a cijene ko da je Las Vegas.
tu su neki pobrkani loncici..
ak cijena ne padne prek zime,znaci da imate svake godine poskupljenje...?!:klap:
Prica mi ne drzi vodu(ili je nepotpuna)...ona stara fora,prodajes nesto za koliko je drugi spreman platit...
Dakle ili ste bogato neko mjesto pa ekipa ima love...ili bi gazde zatvorile kafane..

ps-u LV cuga je doslovno dzabe....
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 25.02.2015., 22:59   #5866
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
tu su neki pobrkani loncici..
ak cijena ne padne prek zime,znaci da imate svake godine poskupljenje...?!:klap:
Prica mi ne drzi vodu(ili je nepotpuna)...ona stara fora,prodajes nesto za koliko je drugi spreman platit...
Dakle ili ste bogato neko mjesto pa ekipa ima love...ili bi gazde zatvorile kafane..

ps-u LV cuga je doslovno dzabe....
Pa da, bogat grad, pa ti sve naplaćuju po masno. Ovdje nema pučke kuhinje, svi koji rade nešto preko zime, rade iz čiste dosade, u 90% slučajeva, svi neki ljetni biznis imaju.

Skoro pa i da imamo stalno neka poskupljenja, jednostavno ljeti cijene nisu više nego zimi, kako ljudi misle, nego nam tako stalno ostane. Nedavno sam bio u Virovitici, odeš u Konzum, misliš da si došao u Bangladeš, kakve su cijene. Bez uvrede Virovitici, ali cijene su im smješne za naše.

Gazde obično zatvore kavane zimi, u većini slučajeva. Zimi ti radi 5 kafića koji su ljeti u žiži, ostalo je sa strane, ili glavna gradska kavana. Ma da dođeš u centar sada, ne bi pasa našao, u bilo koje doba dana. Kako mi je prijatelj rekao: evo, danas prošlo 7 ljudi preko glavnog trga. Inače, ima tamo zlatarnu.

Putujem dosta, međutim, Vegas me ne zanima, a ni ne pijem, tako da me to ne interesira, samo hoću reći da su nam cijene strašne, kako god okreneš.
rocker1987 is offline  
Old 01.03.2015., 17:31   #5867
tel+ interne 189kn
mobitel 40kn
struja 185kn
grijanje( upalim radijator u kupaonici- znaci grijanje je uracunato u struju)
vodovod, komunalije- zaokruzimo na 150kn.
imam bespl. zdravstveno pa to ne placam.
vozim bicikl.
hrana i pice(doma i van) od oka 50x30= 1500
ne pusin duvan, ne pijen kavu... neman običaj sidit po kaficima, novine citam online.

------------------------ mjesecno: mi je potrebno 2100kn.. ako bih kupovala bio&bio prirodne pripravke+upisala neki tečaj ili jednostavno stedila za putovanje--onda bi u taj "fond" otislo jos 200kn..

odjecu kupujen na snizenjima... i obucu isto. imam OUTLET kojeg sam otkrila i di odem..
tako da eto ja sam skromni potrošač-
da pušim duvan; vozim auto; pijen kave svakodnevno i imam mobitel na pretplatu od 150kn mjesecno. trosila bih puno više. =al nista od toga mi nije potrebno.. osim novog mobitela, kojeg cu kupiti kad ustedim dovoljno da ga kupim u kešu- bez pretplate.
A kupit cu ga jer su viber, whats app, korisne aplikacije kada putuješ, posebno sto ima wifi i mozes na internet i u roamingu se povezati bez naplate net-a. i radi kvalitetne kamere (volim slikavati)-- dakle potreban mi je. ne kupujem iz hira i da pratim trendove jel.

Zadnje uređivanje Splićankaa : 01.03.2015. at 17:47.
Splićankaa is offline  
Old 01.03.2015., 18:51   #5868
@ Splićankaa

A nekretnina? Nema kredita? Naslijeđena?

Nemaš više nikakvih drugih troškova? Recimo održavanje nekih uređaja? TV, perilica, štednjak,...
Grijanje i struja mi nekako isto nategnuto zvuče, no dobro.
Quorgyle is offline  
Old 01.03.2015., 19:09   #5869
dobra je stavila režije 500kuna,nema šta dobra je heheheh...sve sam uvjereniji da govori gluposti..ili su Romi!
maki83_ is offline  
Old 01.03.2015., 19:11   #5870
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
tel+ interne 189kn
mobitel 40kn
struja 185kn
grijanje( upalim radijator u kupaonici- znaci grijanje je uracunato u struju)
vodovod, komunalije- zaokruzimo na 150kn.
imam bespl. zdravstveno pa to ne placam.
vozim bicikl.
hrana i pice(doma i van) od oka 50x30= 1500
ne pusin duvan, ne pijen kavu... neman običaj sidit po kaficima, novine citam online.

------------------------ mjesecno: mi je potrebno 2100kn.. ako bih kupovala bio&bio prirodne pripravke+upisala neki tečaj ili jednostavno stedila za putovanje--onda bi u taj "fond" otislo jos 200kn..

odjecu kupujen na snizenjima... i obucu isto. imam OUTLET kojeg sam otkrila i di odem..
tako da eto ja sam skromni potrošač-
da pušim duvan; vozim auto; pijen kave svakodnevno i imam mobitel na pretplatu od 150kn mjesecno. trosila bih puno više. =al nista od toga mi nije potrebno.. osim novog mobitela, kojeg cu kupiti kad ustedim dovoljno da ga kupim u kešu- bez pretplate.
A kupit cu ga jer su viber, whats app, korisne aplikacije kada putuješ, posebno sto ima wifi i mozes na internet i u roamingu se povezati bez naplate net-a. i radi kvalitetne kamere (volim slikavati)-- dakle potreban mi je. ne kupujem iz hira i da pratim trendove jel.
koja je to preplata mobitela od 150kuna?meni su poznate preplate od nekih 165kuna

i zašto nisi uzela preplatu 115 kuna,koja je i sada u ponudi..toliko o tvojoj štednji....eto 600 kuna bacaš na mobitel bezveze godišnje
maki83_ is offline  
Old 01.03.2015., 19:13   #5871
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
@ Splićankaa

A nekretnina? Nema kredita? Naslijeđena?

Nemaš više nikakvih drugih troškova? Recimo održavanje nekih uređaja? TV, perilica, štednjak,...
Grijanje i struja mi nekako isto nategnuto zvuče, no dobro.
Da neki od nas u normalne troskove broje i cinjenicu da se krov nad glavom, namjestaj i kucanski aparati nisu stvorili iz niceg nego smo sve sami kupili. Jer zivot odrasle osobe koja ima posao se ne bi trebao odvijati u roditeljskom stanu/kuci. A to znaci odmah 300-400 eur mjesecno vise od 2000kn
proab is offline  
Old 01.03.2015., 19:20   #5872
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
@ Splićankaa

A nekretnina? Nema kredita? Naslijeđena?

Nemaš više nikakvih drugih troškova? Recimo održavanje nekih uređaja? TV, perilica, štednjak,...
Grijanje i struja mi nekako isto nategnuto zvuče, no dobro.
Vidiš da štedi za mobitel. Ti bi htio da se ona razmeće sa veš mašinom, a ni iphone 7 plus još nema

First things first.
NotSure is offline  
Old 01.03.2015., 19:39   #5873
Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
dobra je stavila režije 500kuna,nema šta dobra je heheheh...sve sam uvjereniji da govori gluposti..ili su Romi!
I još ima biciklu koju nije računala u trošak.
Guud is offline  
Old 01.03.2015., 19:42   #5874
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
I još ima biciklu koju nije računala u trošak.
cura je mlada pa ne zna,a majka vjerovatno plaća račune....brzinski šta sam preletija vidim da je izostavila tv preplatu,plinsku bocu i smeće iz režija.


da ja plaćam 189kn struju odavno bi mi došli u inspekciju iz HEP-a
maki83_ is offline  
Old 01.03.2015., 19:51   #5875
Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
koja je to preplata mobitela od 150kuna?meni su poznate preplate od nekih 165kuna

i zašto nisi uzela preplatu 115 kuna,koja je i sada u ponudi..toliko o tvojoj štednji....eto 600 kuna bacaš na mobitel bezveze godišnje
Kolega, mislim da ste krivo pročitali njen post. Mobitel je navela 40 kuna mjesečno. A 150 je navela kao "kad bi trošila toliko, ne bi imala".
Quorgyle is offline  
Old 01.03.2015., 19:55   #5876
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Kolega, mislim da ste krivo pročitali njen post. Mobitel je navela 40 kuna mjesečno. A 150 je navela kao "kad bi trošila toliko, ne bi imala".
da u pravu ste,moja greška

moje je mišljenje da curi treba naći pravi posao ili je dobro udat
maki83_ is offline  
Old 01.03.2015., 20:17   #5877
Studentica san, imam 22god. radin od 17te. I radim ok posao; mogu si priustiti plaćanje pretplate; mogu si priusiti da štedim i platim vozački i kupim auto i plaćam gorivo- ali ne zelim. Jer radije cu otputovat negdi i volontirati i steć novo iskustvo..
Nemam kredit jer zivin s materon...
Tema je Koliko novaca vam je potrebno za "normalan" zivot?
I ja san napisala svoje potrebe.
Ako se netko našao uvrijeđen jebiga.
Pa nije isti trosak kad zive 2 osobe- ili kad ih je 5-6??? Normalno.. Jbt ne smiš reć svoje misljenje na forumu da te ne pokose
Damn.
Tribala sam rec da iman kredit za novi auto; 5revolving kartica i da grcam u minusu- onda bi bili sritni jel..

Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
Quote:
cura je mlada pa ne zna
,a majka vjerovatno plaća račune....brzinski šta sam preletija vidim da je izostavila tv preplatu,plinsku bocu i smeće iz režija.

da ja plaćam 189kn struju odavno bi mi došli u inspekciju iz HEP-a
Kakve veze godine imaju sa znanjem i iskustvom?? Ti si stari jarac pa znas
Da placamo oko 185kn mjesecno a onda dodje razlika- koja je ove godine bila 600kn.
rtv pretplata je u fazi otkazivanja- da to san izovstavila +80kn..
tv smo otkazali bnetu i kupit cemo digitalni prijemnik.
plinska boca je 120kn i traje nam oko 2-3mjeseca (vodila sam biljeske datuma).
tako da to ne smatran pod mjesecni trosak.
ako cemo cjepidlačit- zaokruzimo na 2500kuna .

Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
@ Splićankaa
A nekretnina? Nema kredita? Naslijeđena?
Nemaš više nikakvih drugih troškova? Recimo održavanje nekih uređaja? TV, perilica, štednjak,...
Grijanje i struja mi nekako isto nategnuto zvuče, no dobro.
Nisam racunala na izvanredne troskove kao sto su kvarovi--- imali smo jedan veci kvar i platili 800kn i to je to...
a napisala san sve kako i je... valjda ja znan koja pridonosim kucanstvu 80% i pregledavam uplatnice i placan rezije
Splićankaa is offline  
Old 01.03.2015., 20:26   #5878
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post



Kakve veze godine imaju sa znanjem i iskustvom?? Ti si stari jarac pa znas


da ja sam ti stari metuzalem..imam ti rogove i muda do poda,nešto poput tog tvog starog jarca...nemoj slučajno tipkat sa menom da ne dobiješ koju staru jarčevu bolest
maki83_ is offline  
Old 01.03.2015., 20:28   #5879
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Da placamo oko 185kn mjesecno a onda dodje razlika- koja je ove godine bila 600kn.
obračun struje se radi svakih 6 mjeseci,ne jednom godišnje..vidiš da ti fali znanja...dakle dolazimo na moju da struju ne plaćate 185,nego cca 300kn mjesečno..već malo realnija cifra.
maki83_ is offline  
Old 01.03.2015., 20:35   #5880
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
pregledavam uplatnice i placan rezije
da to radiš onda bi znala s obzirom da živiš u kući da imaš:

-uplatnicu od HEP-a cca 275kn
-uplatnicu od vodovoda cca 125kn
-uplatnicu od komunalnoga cca 100kn
-uplatnicu od smeća cca 100kn
-uplatnicu HRT-a cca 80kn
-uplatnicu od Telefona i Interneta cca 190
-plin cca 40kn (kažeš da ga potrošite u tri mjeseca)
----------------------------------------------------------------------------------
total režija na mjesec:910kn

dakle imate 900 kuna režija mjesečno minimum,a ti u gornjem postu tvrdiš da plaćate oko 450kn mjesečno i kažeš da ti gledaš račune i plaćaš režije
maki83_ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.