Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2003., 18:55   #81
ehumeri... ja sam bila s njegovima dvije godine i kolko tolko je funkcioniralo al mi je dojadilo bit tak ni vrit ni mimo i otisli smo u podstanare..sad smo sami tjedan dana i uzivamo konacno onak kak treba jedno u drugom bez ikakvih ometanja..

glupost je placat nekom ak imash di bit..al ja bum radje placala i imala svoj mir.. uvijek se mogu vratit i that's it!
__________________
s vremena na vrijeme
odi u zatvor i stopaj si vrijeme
suzy_f is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 03:01   #82
ma naravno da je to ni-tamo-ni-vamo i da nije konacno resenje. Ipak nas cetvoro zivi u 120kvm. Pored toga brat je vecinom u Austriji, a keva je kwl, tako da...

Ipak, svakako, o svakako, da zelim doci do svoje tarabice xexe. Nazalost jedno je hteti, a drugo moci. Zanimljivo je da je u mom slucaju reakcija okoline upravo obrnuta od uobicajne.

Recimo na sam pomen da bih eventualno isao u podstanare svi mi kazu da sam lud (...pored onolikog stana). To mi govore cak i drugovi koji su otisli u podstanare, ali naravno iz mnogo manjih stanova gde ni teorije nije bilo da zive dve porodice. Slicno misli i mnogobrojna rodbina.

Ne znam. Videcemo, eto za pocetak neka bude tako, a posle sta Bog da !
__________________
ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟΝ ΤΗΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ - Α. ΩΝΑΣΗΣ
Ehumeri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 17:30   #83
PA ljudi jeste li ludi,,,, ako ikako imate za skucati za podstanarstvo,, brisite glavom bez obzira od staraca,, bez obzira cijih,,,, pa nemojte biti naivni,, sve je super jedno vrijeme,, a onda,,,, ili se pretvorite u ,,, da , da ,da, nema problema budem , je, kako da ne,, da li jos nesto mozda,,, ili pozivcanite ( isto je i obratno ako ste kod svojih, onda on tako),,, ili se svadjate,, a nakon toga,,,, svadja sa svojim muzem zato jer je njegova mama,,,, ili tata,, ili pa ciji mi zivot zivimo ,, svoj ili njihov,,,,,


Zivite svoj zivot, i ako vam itko zeli dobro nek vam pomogne koliko god moze na bilo koji nacin da se odvojite od staraca bilo cijih.
Ja se super slazem sa svojima i njegovima ( i on isto),,,, zato se i veli,, sto se manje vidis vise se volis,,,,, ali treba biti samostalan....a kad klinci dodju,, uvjek bake najbolje znaju....je i onda imate rat u kuci ,, jer ili cete prepustiti da baka odgaja djete ili cete to uzeti u svoje ruke,, a onda je rat....
__________________
... meni malo nije dosta, a za puno nemam vremena...
nanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 17:34   #84
a i samcima koji zive sa roditeljima a imaju svoj posao preporucam odvajanje,,,,, postanete samostalniji...tesko je ali vrijedi svake minute....
__________________
... meni malo nije dosta, a za puno nemam vremena...
nanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 10:34   #85
Re: zivjeti s roditeljima

Quote:
suzy_f kaže:
zivimo s njegovim roditeljima i ja sam totalno luda vise od toga..
ak odemo u podstanare to je bacanje love? ak ostanemo tu.. vrapce mi ne gine.. opce ne znam kak napravit taj zivot podnosljiv!?!?
Imajte svoj život, sami, bili kako.

Ja sam rekao ženi da ne bih živio ni sa svojima ni sa njenima, radije u podstanare.

Ma ne bi ni u istoj ulici sa starcima.
Kolega mi je živio odvojeno ali kuća do, pa to je isto kao da su svi u istoj kući. Sranje.

Odite si u podstanare, ili skupljajte za neki stambeni kredit...
Zlo Koje Surfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 12:11   #86
Re: Re: zivjeti s roditeljima

Quote:
n3utrin0 kaže:
Imajte svoj život, sami, bili kako.
Ma ne bi ni u istoj ulici sa starcima.
Kolega mi je živio odvojeno ali kuća do, pa to je isto kao da su svi u istoj kući. Sranje.
Ja sam u istoj ulici i mogu reci da nije isto kao u kuci, zavisi samo kako se postavis od pocetka.

Sve je dobro samo ne u kuci zajedno, kod mene ne, ne
 
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 10:53   #87
Cool

dakle..drugi tjedan u podstanarima.. i ja sam preporodjena.. kad mi se da idemo do mojih ili njegovih..niko me ne maltra i jednostavno..uzivam
da smo ostali doma..nema sanse da bi tih 250 eura ustedili jel nas niko ne tera da stedimo..ovak znamo da moramo.. za sad je ok.. nist nam ne fali a i mislim da s nasim placamo mozemo normalno zivjeti..
imamo i potprou staraca tak da je sve 5..nebumo gladni
eto.. ovdje imamo i kabelsku
__________________
s vremena na vrijeme
odi u zatvor i stopaj si vrijeme
suzy_f is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 13:43   #88
bravo suzy, bas mi je drago zbog tebe
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 11:56   #89
Ne daju mi se čitati sve tri stranice ali jedna stvar mi nije jasna:
KAKO NETKO MOŽE RAZMIŠLJATI O ULASKU U ZAJEDNIČKI ŽIVOT ILI BRAK AKO JE JEDINA OPCIJA ŽIVOT KOD NJEGOVIH ILI NJEZINIH RODITELJA?????????

Ako je to opcija, onda zajedničkog života ili braka ne bi trebalo biti. A mi smo Balkanci, jalni Hrvati, i to bi svi trebali znati. Sigurno ti neće biti super kod svekr(i)ve i svekra.

Kaj se mene tiće, nakon ulaska u brak ili početka života u zajedničkom stanu, njegovi i moji roditelji se ne trebaju uopće više pojavljivati u mojem životu. Mogu me doć posjetiti jednom godišnje uz najavljivanje dolaska 6 mj. unaprijed.

Ljudi saberite se.

I na cesti bih rađe bila.
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 10:40   #90
i meni bi bilo teško živjeti s roditeljima, bilo mojim bilo njegovim, ali isto tako je bilo trenutaka kad sam upravo to željela. jer mi se činilo da je manje zlo živjeti s roditeljima nego se iscrpljivati podizanjem djeteta u nuklearnoj obitelji.

gledam neke ljude koji žive s roditeljima, ali u velikim kućama, gdje imaju svoj kat za sebe, recimo. e, tako nešto bih ja najradije... mislim da je to idealno rješenje za zadržati donekle "normalan" život, imati malo slobodnog vremena. a i roditeljima bi odgovaralo, ja mislim, više nego da u starosti budu sami.

no naravno, živjeti s roditeljima u malenim stanovima, to je užas
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 10:41   #91
Ma pusti ti to, neka fala, najbolje sam
 
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 13:01   #92
Ja sam potrošila hrpu novaca kad sam se s mužem odlučila za podstanarstvo, ali ne žalim ni kune...sve je to bilo vrijedno mojih živaca...

Živjela sam sa svekrvom i znam što to znači, ali isto tako ne bi mogli više ni sa svojom mamom, a kamoli njegovom.
 
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 16:52   #93
Najbolje bit sam na svom. Bit svoj gazda i nikome ne polagati račune. Na poslu te j., posvuda te j., onda barem da si doma relaksiran i ak hoćeš hodat gol i spavat do 12 i ne oprat sudje 3 dana neka ti je...
oomph is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 19:41   #94
Quote:
oomph kaže:
Najbolje bit sam na svom. Bit svoj gazda i nikome ne polagati račune. Na poslu te j., posvuda te j., onda barem da si doma relaksiran i ak hoćeš hodat gol i spavat do 12 i ne oprat sudje 3 dana neka ti je...
Istina je, iako ne živimo na svom, već u kući njegovih staraca, oni su u stanu na drugom kraju grada, dolje je od supruga baka a mi gore, no i to mi je boljc opcija nego sa svekrvom
...živjela sam s njom godinu dana u njihovom stanu i godinu dana tu u kući sa šogoricom i nije mi žao jer sam ih dobro upoznala, a bome i moj mužić svoju sestru, kod nekih stvari ga je dobro udesila

...........na kraju se pitam šta će biti sa kućom kada baka umre, jer smo imali s dedom i njom dohrambeni u koji se ubacila moja šogorica, a niti 1 god je nenazove, starci su joj kupili kuću, još joj pripada njihov stan, a nama dio kuće jer svoj nužni dio svekar ne želi dati suprugu što je i naglasio već sigurno čuva za šogoricu ...
znam tema je off topic no dogovor je da sestra odrekne svog dijela u korist brata , ali ne vjerujem jer su nas njegovi i ona već par puta zahebali daklem PRODAJA

SORRY ŠTO SAM MALO SKRENULA S TEME, NEĆU VIŠE
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 15:49   #95
josh malo pa mjesec dana solo

nikad sretnija...

cak sam i njega malo zdresirala

a dobih i net prek kabelske...:klap:
__________________
s vremena na vrijeme
odi u zatvor i stopaj si vrijeme
suzy_f is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:11.