Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2004., 22:36   #1
Zacini za bebe i malu djecicu

Daklem, moj sin je postao "veliki decko", i vise nije beba. Vec neko vrijeme jede ono sto i mi, samo mu naravno spravimo bez zacina, osim nesto malo soli. Kak' sam ja na zalost tuka u spravljanju jela s prirodnim zacinskim biljkama i nemam pojma kak' da jelo zacinim osim Vegetom, a ne mogu bebi odnosno malome djetetu stavljati ne bas nekaj zdravu Vegetu u jelo, pitam se vec neko vrijeme kak' da pocnem spravljati jela sa prirodnim zacinima, tak' da ne moram posebno odvajati jelo za njega, a posebno zaciniti za nas. Uostalom, mogli bismo se i mi odrasli vise maknuti s tih umjetnjaca.

Npr. kaj da stavim u kelj ili grah (primjera radi).

Drage mame i tate, sto vi koristite (pod pretpostavkom da ne dajete djetetu Vegetu )?

P.S. Ak' mi ovo strpate na Gastronomiju...ne znam jel' bum tam dobila odgovor, jerbo je ovo bas za RID.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 22:43   #2
FFE ma veliki za temu


Ja Vegetu i slichne pripravke ne koristim ni u kuhinji 'za odrasle'.


Tako da prevelikih problema sa zachinjanjem nisam imala - svo svjezhe zachinsko bilje koristila sam i u njegovim obrocima.


Ako zhelish, pogledat cu ti na Gastronomiji imash tablicu koje se zachinsko bilje preporucha uz koje povrce/meso.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 22:52   #3
Stavis vise mrkve,celera,persina, cesnjaka, vise zdinstanog luka, majcine dusice, basilika,ma ima hrpa toga. A ja u cuspajze stavim samo ove osnovne i to svega malo obilnije i super. Vegetu nisam nikada ni jela ni koristila pa ce ti mozda biti teze odviknut se od tog jakog okusa. Mozda u pocetku bude "bljutavije" u odnosu na Vegetu. Soli,papra po okusu,naravno.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 23:10   #4
Magic, nadji mi tu tablicu pod hitno.

Rita, kaj da recimo stavim u grah, evo, to sam danas kuhala. Majcinu dusicu u grah? Dobro, persin, to mi nekak' jos ide, i papar, ali kaj jos, koja kombinacija? Samo en mrkvu, kuhani mrkvu nemrem organski podnijeti, a bogme niti sincek (ne pada jabuka daleko od stabla)
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 23:42   #5
Naribaj mrkvu na sitno samo da dobijes stih ,isto tako i celer i persun(korjenje). Onda stavis i lisca persunovog a u grah mozes i crvene paprike i neka susena rebrica ili kobasu za okus.
Malo maste,mi radimo prirodnu "vegetu " i u nju ide sve to. Mrkva,celer,persun,(lisce i korjenje) i sol ,to sve smeljemo i koristimo za juhe,cuspajze i sl. Stoji cijelu zimu.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 23:44   #6
BTW pogledaj kaj ti pise na Vegeti,koji zacini su u nutra osim pojacivaca okusa (koji su koma,kao sto i sama znas). PA probaj kopirat sa friskim zacinima.I da znas da ti to nikad ne bu vise imalo okus na koji si navikla,jer je vegeta jako agresivna i ubije sve ostale okuse. Bit ce puno bolje
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 00:00   #7
Bash sam zadovoljna, nashla sam

za FFE i ostale zainteresirane


Mozhesh si to lijepo isprintat i s magneticem prichvrstiti na hladnjak, recimo
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 05:48   #8
skuhas povrce u malo vode i dobijes temeljac koji dodajes jelima.
Od povrca napravis francusku i pozoves me u goste
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 20:19   #9
Cure, bas vam hvala. Magik, imas pusu.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2004., 11:46   #10
ajde, javi kako ide
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2004., 11:20   #11
Ej, FFE, pa ti živiš u Švici. Skokni do najbliže drogerije (može i "Reformhaus") i tam' se raspitaj. Imaju raznorazne mješavnine začina, mi doma koristimo sol sa dodatcima kojekavih biljki ("Kräutersalz"). Sve prirodno, biološki, i kontroliranog porijekla. Istina, malo skuplje od normalne soli, ali dok ne jedeš sol žlicom, ne osjetiš razliku u cijeni.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2004., 13:03   #12
Quote:
magic kaže:
Bash sam zadovoljna, nashla sam

za FFE i ostale zainteresirane


Mozhesh si to lijepo isprintat i s magneticem prichvrstiti na hladnjak, recimo
malo se svercam ovdi di mi nije mjesto
al cu si listu isprintat za jednu veliku, naime mene
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2004., 22:18   #13
Quote:
magic kaže:
ajde, javi kako ide
Evo, tjedan dana nakon moram reci da mi ide dobro. Izbacila sam sve umjetne zacinske tvorevine i zamijenila sa biljcicama, za sada susenim, kasnije kada budem imala vise cajta za uzgajanje, onda i sa svjezim. Nadam se da djecica smiju jesti sve zacine, ne ubrajam ovdje chili i papar, i da im to nis' ne bude skodilo.

Secundo, znam ja za to, al' sam ja htjela da ja kontroliram dodavanje zacina u jelo, a ne da ubacim gotove smjese.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:50.