Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2011., 14:55   #61
Quote:
iridium kaže: Pogledaj post
E pa nije baš tako. Baci malo oko na ovaj link:
http://www.astrobio.net/pressrelease...ass-extinction
Zato sam se ogradio s "vjerojatno". Wiki kaže ovo:

Other hypotheses
Many other hypotheses have been proposed, such as the spread of a new disease, or simple out-competition following an especially successful biological innovation. But all have been rejected, usually for one of the following reasons: they require events or processes for which there is no evidence; they assume mechanisms which are contrary to the available evidence; they are based on other theories which have been rejected or superseded.

http://en.wikipedia.org/wiki/Extinction_event
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 16:03   #62
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Da, pokazuje se pad. Pad je zbog toga što u ovom trenu i s ovom tehnologijom (a pod njom sad podrazumijevam apsolutno sav tehnički, medicinski i ostali napredak) dosegli zasićenje.
Demografska tranzicija nema veze s tehnološkim ograničenjima.

Koji je točno resurs ograničen u prosječnoj OECD zemlji? Nema dovoljno hrane? Vode? Prostora za gradnju stanova?
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 19:26   #63
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Samo opservacija. Jesu labilni i blesavi i smijesni, ali jos spektakularnije pogresni su mainstream ekonomisti i politicari. Nema granica, samo rastemo, sve je super, nema CO2, nas narod je malobrojan neka susjedi ogranice razmnozavanje itd.
Miješaš dvije stvari, a to su poremećenost i opasnost. Ovi kreteni u šumi su poremećeni, ali nisu opasni, dok su neki ekonomisti i političari ponekad poremećeni, ali vrlo opasni.
Kreteni iz šume se zadovoljavaju plaženjem oko stabala, no ovi kriplovi na vodećim mjestima žele puno više.

Točnost/pogrešnost je neka treća kategorija.


Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Demografska tranzicija nema veze s tehnološkim ograničenjima.

Koji je točno resurs ograničen u prosječnoj OECD zemlji? Nema dovoljno hrane? Vode? Prostora za gradnju stanova?
Društva nisu bakterijska kultura i zato im se ne može pristupati na taj način. Društvom vladaju i ekonomski zakoni, politika i cijeli niz fenomena koje bakterije nemaju. U nekim regijama zaista fale bazni resursi, recimo energija, ali to nisu česti slučajevi. Većinom su to problemi koji proizlaze iz skupa svih tih stanja koja nisu opipljiva, dakle društveni fenomeni. Malo mi se teško izraziti jer to nije moje područje, ali pojmim ga jako dobro.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 22:05   #64
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Miješaš dvije stvari, a to su poremećenost i opasnost.
Ne miješam, kužimo se....

Zadnje uređivanje ZloPrase : 08.01.2011. at 22:21.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 15:38   #65
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Lijepo vi to sve kažete, ali zapitajte se sljedeće: zašto ih uspoređujete s nama? Zašto im je bijeli čovjek došao i dao im tu svu svoju tehnologiju i "pogodnosti"? S bijelim čovjekom su došli i bijeli problemi. Problemi s kojima se oni nisu naučili boriti. Zašto nisu pustili ljude da žive svoj život onako kako to oni žele. I danas imamo razna plemena u nekim dijelovima svijeta čiji se životni stil nije mijenjao tisućama godina. Oni tako žive i to je njihovo pravo.
Aha, znači crnci i nisu za ništa drugo do plesa oko vatre i lova na antilope? Ako to nije rasizam, ne znam što je.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 15:53   #66
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ja nisam ni antisemit ni antimusliman, ni ksenofob ni rasist. No činjenica je što sam napisao o VHEMT-u. Koncept je promašen jer njegovom realizacijom skače udjel nemarnih, a pada udjel onih koji smatraju da postoje i druge stvari osim osnovnih bioloških potreba. Ne čeka mene ništa ako nastavim to pisati, jer ne pišem ništa pogrešno ni protivno čovječnosti.
Ni Sarrazin nije antisemit ili antimusliman, to je bio kiks u komunikaciji. Kasnije se distancirao od tih izjava. Šteta što su te greške za sobom povukle najveće novinske naslove koji su zatrpali njegovu izvornu teoriju.

Početno je Sarrazin htio pisati o problemu nižih staleža, o njihovoj većoj plodnosti, o krivoj motivaciji kroz socijalnu pomoč (u što se kao bivši ministar financija Berlina vrlo dobro razumje) itd.

Koliko god se slažem sa njegovom dijagnozom i tvojim izjavama o VHEMT-u, smatram da su zaključci promašeni. Nije nitko kriv za stalež u kojem se rodio, ali nije ni država dužna gledati i plaćati socijalu nižim staležima. Socijalno osiguranje bi trebalo proraditi kako mu ime zalaže: Kao osiguranje. Kasko osiguranje će tražiti od svojih mušterija da sve poduzmu kako bi štetu spriječili, a to znaći da i država može zatjevati od svojih građana da se potrude i sami se izbave iz svoje situacije. To bi uključilo obavezno školovanje, rad u državnoj službi (makar čišćenje parkova) itd. Ako se poticaji pravilno postave, ako se potom poveća udio educiranih, produktivnih članova društva, neće biti potrebe za VHEMT-om.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 15:36   #67
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Aha, znači crnci i nisu za ništa drugo do plesa oko vatre i lova na antilope? Ako to nije rasizam, ne znam što je.
Možeš ti izvrtat moje riječi koliko hoćeš. Nazvati mene rasistom je u najmanju ruku smiješno, a ustvari je jako uvredljivo.Za mene je rasizam društveno nametnuta bolest. Al nema veze, ja ću ti ponovno napisati:zašto nisu pustili ljude da žive svoj život onako kako oni žele? Zašto su došli, porobili ih, opljačkali, donijeli im svoju prljavu tehnologiju i bolesti? Jesu ih to ovi tražili? I onda na kraju krajeva još reći "je pa oni su krivi, ne rade ništa, otkud im pravo da imaju toliko djece?". To je rasizam, a ne ono što sam ja napisao.
A ovo s antilopama i plesom oko vatre- iz toga ja zaključujem da ti smatraš kako oni nisu bili u stanju napredovat bez bijelaca. To je potcjenjivački, da ne napišem nešto drugo.
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:52.