Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2005., 20:38   #21
Re: kad je bivši kreten, a imaš djecu s njim

Quote:
Jorgelina kaže:
Dijete je malo i ne mogu mu objasniti da se tata nesposoban brinuti o njemu. Kako zaštititi djetetove osjećaje od budale?
prije svega isprika jer necu procitati nista osim uvodnog posta.

djetetu i ne pokusavaj objasniti da mu je bioloski idiot... jer on je mozda to u tvojoj svijesti je, ali za njega je On otac i tako je prirodno. uzalud i pogresno je boriti se protiv toga.
postuj prirodu, jer jednog dana, kad to krasno dijete bude (ne daj boze) problematicni pubertetlija, prvo cesa okriviti "bioloskog".

on nije nesposoban brinuti o njemu. za takvu cinjenicu je bitno progutati vlastiti ego, pogaziti tastinu i priznati da si i ti silom pilika prisiljena brinuti se sama o djeteu. tako bi i on da je u tvojoj kozi. najbolje sto moze, uz svesrdnu pomoc familijarnh ili srecom stecenih logisticara.

a kako zastititi djetetove osjecaje od budale?

nikako.

prije svega kad kazes da je budala onda ko da sa neba, umjesto kise, tvoja govna padaju poi tebi... dijete ne treba stiti od nicega sta ima veze sa osjecajima makar ih producirala "budala". On je Otac. Zapisano, administrativno provedeno, genetski zabiljezeno..

jedino ti ostaje izvuci ono najvise smijeha i poturiti ledja te ces eventualno imati satisfakciju da sa 16 god nemas narkomana ili delikventa kod kuce.

prosla, probala, natipkala.

bok.

Zadnje uređivanje _senia : 09.05.2005. at 22:21.
_senia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 09:15   #22
Kad neko otvori temu:
"Kreten sam. Moja bivša mi ne da viđati dijete i ima potpuno pravo." ili
"Glupača sam, ne dam djetetu da viđa oca samo zato jer sam povrijeđena."
ili neku sličnu, ovakve seanse možda dobiju smisao.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 10:18   #23
kako djetetu ne bi mogla objasniti? spusti se na njegovu razinu i pokušaj. primjerice, objasni mu da tata ne zna kuhati jer nije učio dok je bio mlađi. ili da tata ima probleme pa se lako naljuti. ili kakva već je situacija, ti to valjda najbolje znaš. ne daj svoje dijete kretenu!!!
__________________
33 u hladu...
llilly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.