Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2012., 14:04   #61
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
jedno nošenje i šlus u pranje
možda se nevjerovatno znoje

hvala bogu, ja ne moram staviti na pranje ono što sam obukla samo jednom,
koliko bi mi trajala takva roba? nezgodno je...
Satene is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 14:13   #62
Kakvi su to sakoi koji se peru?
One sa podstavom nosim na kemijsko, nisam nikad prala nista osim lanenih bez podstave. Kapute nosim takoder na kemijsko, i hlace od odijela, a ostalu recimo gornju obleku perem kad je prljava, levisice nekad nakon tri nosenja ako sam bila po metrou i na putu u njima, nekad nakon 10 ako sam bila samo na kavama u lokalnom kaficu.

Grudnjake perem nakon jednog nosenja, znojim se umjereno, ali rublje mjenjam jednom dnevno, osim iznimo dvaput dnevno pa mi tu i grudnjaci ulaze.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 14:33   #63
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Kakvi su to sakoi koji se peru?
One sa podstavom nosim na kemijsko, nisam nikad prala nista osim lanenih bez podstave.
samteni se peru u vešmašini, platneni također.
imam štofanih hlača koje jednako perem, perem "pernate"jakne, i one koje izgledaju ko popluni u vešmašini. na kemijsko nosim samo kapute

sve navedeno perem na 30 C.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 14:51   #64
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
inace ves perem manje-vise svaki dan pa mi nije bed ubaciti i grudnjak ako mi se ne da gledati ga.
Koliko ljudi imaš u kućanstvu da pereš veš svaki dan? Onak' ozbiljno? Jednom tjedno je neka normala kad radiš i nosiš odjeću, nakupi se. Ali otkud ti veša za svaki dan?
U mašini sam počela prati sportske grudnjake, ove ostale nema šanse ni uz kugle za pranje ni ništa. Jednom mi je mama uzela i oprala u mašini i to se primjetilo, žica se izobličila.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 15:21   #65
...meni se mašina vrti svaki dan + korpa za prljavu robu nikad nije prazna
...a većinom ručnici i donje rublje, to se baca nakon jednog korištenja...al imam i bar dvi-tri mašine odjeće tjedno
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 15:24   #66
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Koliko ljudi imaš u kućanstvu da pereš veš svaki dan? Onak' ozbiljno? Jednom tjedno je neka normala kad radiš i nosiš odjeću, nakupi se. Ali otkud ti veša za svaki dan?
U mašini sam počela prati sportske grudnjake, ove ostale nema šanse ni uz kugle za pranje ni ništa. Jednom mi je mama uzela i oprala u mašini i to se primjetilo, žica se izobličila.
manje-vise svaki dan. tu i tamo preskocim dan-dva.

dvoje nas je. s tim da onaj moj ima divovske bokserice. ja ih zovem ''suknjice''.

meni jednom tjedno nije normala, to je valjda normala za one koji mijenjaju ves manje od mene. jbg, znam da svatko ima svoj ritam, ali ako je vama masina tjedno normala, kad onda perete gace, rucnike, krpe, posteljinu i opcenito stvari koje se uglavnom ne peru s majicama i hlacama? i gdje sve to drzite uz onu ''normalnu'' robu?

evo, meni je nekidan sportska torbica pala na mokar plocnik. normalno da sam je bacila u masinu i zaboli me ako vrti poluprazna. to je vec jedna masina.
ako se ubijem na biciklu ili u sumi (dakle, uznojim se i uprljam), onda cu sa sebe staviti prati hlace, carape, gace, kapu/maramu i ono sto nosim gore (cesto vise slojeva). draze mi je to oprati isti dan nego da to cuvam tako znojno i blatnjavo. eventualno jos malo pustim kapu i vjetrovku. ne napunim uvijek cijelu masinu, nisam od onih koji nakrcaju bubanj. bubanj ne valja puniti do vrha, masina bolje opere ako se pusti malo lufta.
pa sam jucer bila na kavi u zadimljenom prostoru. dosla doma, smrdi roba. nepusac sam i smeta mi. sve bacila u masinu.

i ja recikliram odjecu, ali ne toliko da mi treba samo masina tjedno.
zimi su tu deblji i veci komadi, ljeti se vise znojimo, a perem i zbog alergije na pelud...
ako sjedim u javnom prijevozu, obavezno bacam hlace u pranje, bolje se osjecam jer mi se gadi reciklirati. kad mi ne bi bilo vruce, tko zna, mozda bih preko nosila hlace za autobus, kao sheldon. http://www.youtube.com/watch?v=Ak9Z1Iz7T-o

kvalitetan grudnjak (triumph, schiesser, skiny...) mi se zaista n-i-k-a-d nije izoblicio u masini. pa cak ni vecina jeftinijih. zice mi ne ispadaju. jedino sto se izoblicilo je bio onaj neki urban republic iz magme za pedeset kuna. grudnjak se zastiti vrecicom ili kuglom i ne stavis centrifugu na bijesnih 1400 okretaja i iskuhavanje. moja mama kaze da se njoj izoblicuju i da ih pere samo na ruke, ali ona grudnjake najcesce kupi u kineskom ducanu.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 15:51   #67
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
ako sjedim u javnom prijevozu, obavezno bacam hlace u pranje,
super je kad si možeš "priuštiti" takvo kaj.

sjećam se u srednjoj školi sam se svaki dan vozila tramvajem dva puta a nekad i četiri. ostala bih bez hlača da sam ih svaki dan dva puta prala, pa čak i jednom svaki dan, izderale bi se u roku keks.
al kužim averziju prema javnom prijevozu
Satene is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 15:58   #68
srecom, javni prijevoz ne koristim svakodnevno, mislim da bi me to dotuklo, vjerojatno bih poludjela od uzasa. pokolebat cu se samo ako mi iskljuce vodu i struju! ili ako poludim od uzasa.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 15:59   #69
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Moram pitati - zašto? Očito da sam ja ovdje jedina koja ne pere grudnjake svakih par dana, ali ne razumijem zašto bih grudnjak nakon jednodnevnog nošenja šutnula na pranje? Pa nije riječ o gaćama. I kad nije ljeto i ne znojiš se nenormalno - onako, zašto?
Meni je grudnjak isto što i gaće ili čarape ili majica.
Sve što ide direkt na kožu, ide na pranje nakon nošenja. Tuširam se dva puta dnevno i svaki put promijenim veš. Da spavam u grudnjaku, mijenjala bih i njega. U trudnoći sam ga nosila i po noći i uredno sam ga ujutro bacala na pranje.
Nema to veze sa znojenjem. Ne znojim se jako. Na odjeći koja ide direkt na kožu se ipak tijekom dana nakupi i losiona za tijelo i znoja i mrtvih stanica i dezića i parfema...Jedino pidžame ne mijenjam svaki dan, nego svaki drugi.
Traperice perem nakon 4-5-6 nošenja, ali imam puno traperica pa nekako rotiram. Nisu mi u mašini svaki tjedan.
Jakne i kapute nosim isključivo na kemijsko.
Posteljinu perem jednom tjedno.
Muž, klinka i ja, tjedno nakupimo 4-5 mašina veša.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 16:12   #70
Ok, ja sam ovdje jedina tuka valjda koja ima 4-5 grudnjaka? Perem ih po potrebi, al ne baš nakon svakog nošenja. Ne znojim se skoro nikad. Osim kad kopam po žarkom suncu ili po onoj sparini. Ili kad vježbam. A to je u tragovima.
Ne računam ona tri komada od čipke za posebne prilike.
Imam poveće grudi i moram svaka dva mjeseca kupovati nove jer se pohabaju. Teret je to.
Iskreno, da ih nađem više na tržištu, više bih ih i kupila. Ne volim čipku za svaki dan. Dolazi u obzir samo licra pamuk. U bojama.
Gaća imam petnaestak. Istina da su svake koštale ko pet komada, al eto patim na takve gaće. Likraste i fine. Bez čipke.
Kako nas ima podosta, veš perem skoro pa svakodnevno. Samo ja patim od sortiranja, stoga perem donji veš, pidžame i ručnike posebno, radno od muža posebno, posebno tamni veš, posebno bijeli ili lagano žuti, posebno smeđe nijanse sa sličnim nijansama, posebno crveno i ljubičasto. I tak...
Još posebno perem onaj nesvrstani veš, na lagano i na što manje okretaja.
Mašinka mi ima kapacitet od 7.5 kg i 1.400 okretaja pa ju baš i ne volim vrtiti polupraznu.
Al patim na posteljine. I na dječju robu. Ajme kako sam žalosna kad nakon dvije godine pronađem neku superuberkul majicu koju je dijete naravno preraslo jer ju nismo mogli naći.
I kad dečki prestanu derat hlače na koljenima? I-z-l-u-đ-u-j-e m-e t-o!!!!
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 16:25   #71
Quote:
Vodenna kaže: Pogledaj post
I kad dečki prestanu derat hlače na koljenima? I-z-l-u-đ-u-j-e m-e t-o!!!!
kad cure pocnu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 16:26   #72
Quote:
Satene kaže: Pogledaj post
možda se nevjerovatno znoje

hvala bogu, ja ne moram staviti na pranje ono što sam obukla samo jednom,
koliko bi mi trajala takva roba? nezgodno je...

slažem se... kod mene se peru 2 mašine tjedno - jedna bijelo, jedna crno/tamno i svaka dva tjedna se opere mašina šarenog.
Što se tiče grudnjaka kad procjenim da je za pranje ide u prljavo, ali definitivno to nije nakon jednog nošenja....


Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Kakvi su to sakoi koji se peru?
One sa podstavom nosim na kemijsko, nisam nikad prala nista osim lanenih bez podstave. Kapute nosim takoder na kemijsko, i hlace od odijela, a ostalu recimo gornju obleku perem kad je prljava, levisice nekad nakon tri nosenja ako sam bila po metrou i na putu u njima, nekad nakon 10 ako sam bila samo na kavama u lokalnom kaficu.
Ja sve sakkoe perem. I od samta i lanene i fensi šmensi sa podstavom... na rukice lagano operem, objesim na vješalicu da se posuše kasnije ispeglam i ko novi su...

Ne kužim po čemu ti je razlika za hlače ako ih nosiš na putu i u lokalni birc? (kužim ako misliš na to da si na kavi ne znam 2 sata a na putu cijeli dan, ali u smislu da le lokalni birc čišći...... )
__________________
... bez crne bijela ne bi vrijedila....
-farfalla- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 16:48   #73
Čista pidžama svaki drugi dan, a posteljina jednom tjedno?!!! Bolje je da ne čitam više. Čovjek očekuje da su ljudi različiti, ali baš da se higijenski standardi u istoj zemlji toliko mogu razlikovati... Ea. Baš neobično.
Usput, gdje je u svem tom pranju i ispiranju polupraznih mašina s poluprljavim vešom ekologija? Ili se to ne smije pitati?
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 16:59   #74
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Meni je grudnjak isto što i gaće ili čarape ili majica.
Sve što ide direkt na kožu, ide na pranje nakon nošenja. Tuširam se dva puta dnevno i svaki put promijenim veš. Da spavam u grudnjaku, mijenjala bih i njega. U trudnoći sam ga nosila i po noći i uredno sam ga ujutro bacala na pranje.
Nema to veze sa znojenjem. Ne znojim se jako. Na odjeći koja ide direkt na kožu se ipak tijekom dana nakupi i losiona za tijelo i znoja i mrtvih stanica i dezića i parfema...Jedino pidžame ne mijenjam svaki dan, nego svaki drugi.
Traperice perem nakon 4-5-6 nošenja, ali imam puno traperica pa nekako rotiram. Nisu mi u mašini svaki tjedan.
Jakne i kapute nosim isključivo na kemijsko.
Posteljinu perem jednom tjedno.
Muž, klinka i ja, tjedno nakupimo 4-5 mašina veša.
grudnjak prati nakon svakog nošenja naravno nije normalno.
posteljinu i ja perem jednom tjedno.
to je, dakle, normalno.

Quote:
Vodenna kaže: Pogledaj post
Imam poveće grudi i moram svaka dva mjeseca kupovati nove jer se pohabaju. Teret je to.
reci glumičiću da ti da manji model ili barem kvalitetniji.
Satene is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 17:10   #75
Quote:
Satene kaže: Pogledaj post
posteljinu i ja perem jednom tjedno.
to je, dakle, normalno.
Falio mi je razlog da ju perem češće.
Fala.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 17:19   #76
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Čista pidžama svaki drugi dan, a posteljina jednom tjedno?!!! Bolje je da ne čitam više.
A nakon koliko bi se to posteljina trebala prati?

Ručnike tjedan dana? Ručnici su jedna od stvari koje ne mogu podnijeti dvaput na koži ako nisu oprani, jednako kao i majice, gaćice... Grudnjake, doduše, perem nakon par nošenja.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 17:25   #77
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...meni se mašina vrti svaki dan + korpa za prljavu robu nikad nije prazna
...a većinom ručnici i donje rublje, to se baca nakon jednog korištenja...al imam i bar dvi-tri mašine odjeće tjedno
Vi ste svi neki čistunci, ručnike bacate u prljavi veš nakon jednog korištenja! Ja ručnike koristim tjedan dana, ako već perem nešto želim biti sigurna da to treba oprati, a nakon jednog korištenja mi je zbilja suludo.
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
meni jednom tjedno nije normala, to je valjda normala za one koji mijenjaju ves manje od mene. jbg, znam da svatko ima svoj ritam, ali ako je vama masina tjedno normala, kad onda perete gace, rucnike, krpe, posteljinu i opcenito stvari koje se uglavnom ne peru s majicama i hlacama? i gdje sve to drzite uz onu ''normalnu'' robu?
Meni jednom dnevno, svaka dva dana, svakako nije normalno niti imam što za oprati u tom vremenu. Skupljam pa kad se nakupi, perem. Ne pada mi napamet uključiti polupraznu mašinu. Gaće perem s odjećom, osim bijelih, nemam puno bijelog pa skupljam dok se ne nakupi za punu mašinu. Ručnike i posteljinu kad se nakupi, treba bar dva tjedna za to jer sam rekla da koristim ručnike po tjedan dana. Sve ovo o tjednom pranju posteljine, jednokratnom korištenju ručnika mi je potpuno nezamislivo i suvišno. Iako je vama korištenje ručnika tjedan dana fuj fuj, meni ovo spada u skupinu opsesivne čistoće. A ispada da većina svakodnevno nešto pere.
Prljavi veš držim u vrećama dok ne dođe vrijeme pranja. Uz koju "normalnu" robu?
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 17:33   #78
Piđame-svaki drugi dan, posteljina-jednom tjedno,traperice i ostale hlače-nakon 2 nošenja, donji veš(uključujući i grudnjake)-svaki dan....zimske jakne po potrebi operem i doma ako nisu pernate.kapute nosim u kemijsku po potrebi ovisno o nošenju.dječja ski odijela i skafandere perem doma kad ih uprljaju.svaki dan peremo mašinu veša, ima nas 5( troje djece).kuhinjske krpe 1 -nom tjedno i stolnjake.zavjese perem 1-nom mjesečno u sobama i svakih 2 tjedna u kuhinji.poučeni lošim iskustvom sa serviserom za veš-mašinu posjedujemo kolekciju rublja da izdržimo 3 tjedna ne pranja istog(uz svakodnevno preskidanje) i rezervnu veš mašinu sa nešto manje okretaja ali da se nađe e da i ručnike za tuširanje bacamo odmah nakon upotrebe u pranje, a ove male za ruke i lice ima svatko svoj pa traje 2-3 dana
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 17:34   #79
pa sad baš tjedan dana ručnike koristiti.
ni ja ih ne bacam na pranje nakon jednog korištenja (kao moj dragi) ali nekoliko puta ih iskoristim.
kod njega me živcira to čistunstvo.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 17:39   #80
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Meni je grudnjak isto što i gaće ili čarape ili majica.
Sve što ide direkt na kožu, ide na pranje nakon nošenja. Tuširam se dva puta dnevno i svaki put promijenim veš. Da spavam u grudnjaku, mijenjala bih i njega. U trudnoći sam ga nosila i po noći i uredno sam ga ujutro bacala na pranje.
Nema to veze sa znojenjem. Ne znojim se jako. Na odjeći koja ide direkt na kožu se ipak tijekom dana nakupi i losiona za tijelo i znoja i mrtvih stanica i dezića i parfema...Jedino pidžame ne mijenjam svaki dan, nego svaki drugi.
Traperice perem nakon 4-5-6 nošenja, ali imam puno traperica pa nekako rotiram. Nisu mi u mašini svaki tjedan.
Jakne i kapute nosim isključivo na kemijsko.
Posteljinu perem jednom tjedno.
Muž, klinka i ja, tjedno nakupimo 4-5 mašina veša.
Meni grudnjak i gaće nikako nisu isto. Moje sise ne smrde i ne ispuštaju nikakve izlučevine. Mijenjanje pidžama svaki ili svaki drugi dan?
Jbg. ne gadim se sama sebi niti mi se moja koža gadi toliko da bih imala averziju staviti isti grudnjak više puta na sebe, a o losionima za tijelo(sise ne mažem s njima), mrtvim stanicama i sl. se jednostavno ne zamaram. Dok mi se čini da je čisto, po osjećaju i mirisu, dobro je. Morat ću ispitati ljude oko sebe kako oni to rade, jer nigdje osim na forumu nisam čula o svakodnevnom pranju grudnjaka, pidžama i ručnika.
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
pa sad baš tjedan dana ručnike koristiti.
ni ja ih ne bacam na pranje nakon jednog korištenja (kao moj dragi) ali nekoliko puta ih iskoristim.
kod njega me živcira to čistunstvo.
Čuj, mene je mama tako učila. Jedan je za tijelo, drugi za lice. Jednom dnevno tuširanje - to znači 7 puta korištenja. Ne mislim da je to puno. Što je tebi nekoliko puta? I da, mislim da tema treba promijeniti naziv u "koliko često perete odjeću i ostalo?".
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.