Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2013., 15:04   #7781
...

operirala sam septum prije dvije godine i nakon toga mi je nos bio jos vise zacepljen nego prije... godinu dana kasnije sam opet operirala nos.... i nakon toga mi je nos zacepljen kao nikad prije... i stalno osjecam neki neugodan miris..ne znam od cega je to ali me plasi.... otisla sam kod doktora i rekla mu to sve.. on mi je odg da mi je septum potpuno ravan i da ne vidi u cemu je problem! a ja jedva disem na nos!!! osjecam se ko da su mi tamponi nutra nagurani... katastrofa! i da... operirao me doktor Parazajder na svetom duhu.
cheznja is offline  
Old 28.03.2013., 15:28   #7782
Quote:
operirana kaže: Pogledaj post
eej bok evo vec dugo vas citam pa da vam napisem kako je meni bilo
ugl.ja sam jucer operirana u Mostaru..operirao me dr.Boris Pegan koji dolazi iz Zagreba..prije operacije sam razgovarala s njim sta zelim i poslikao me..
otisla u 11 u salu oko 1 i 15 se probudila u svom krevetu.. anesteziju sam uzasno podnijela tako da sam jucer povracala citav dan.. danas sam super i nista me ne boli.. samo maaaalo vrh nosa ali to je zanemarivo.. podlijevi su minimalni
eto.. javim vam kako je sve proslo
Možda budeš sretnica pa prođeš s minimalnim podljevima, ali mislim da je potrebno nekoliko dana da se podljevi razliju..barem je meni tako bilo. Prvi dan ništa, drugi nešto malo..a nakon toga sve veći i veći i tek nakon 2 tjedna postali dovoljno mali i blijedi da sam mogla u javnost ( s korektorom, naravno)..
Nadam se da će tvoj rezultat biti dobar. Jako je puno nezadovoljnih ljudi koji su ovo prošli.. I ja sam zasad u toj skupini, ali sam presvježa s operacije, pa nemam još "pravo glasa"
klinči is offline  
Old 28.03.2013., 16:16   #7783
Quote:
cheznja kaže: Pogledaj post
operirala sam septum prije dvije godine i nakon toga mi je nos bio jos vise zacepljen nego prije... godinu dana kasnije sam opet operirala nos.... i nakon toga mi je nos zacepljen kao nikad prije... i stalno osjecam neki neugodan miris..ne znam od cega je to ali me plasi.... otisla sam kod doktora i rekla mu to sve.. on mi je odg da mi je septum potpuno ravan i da ne vidi u cemu je problem! a ja jedva disem na nos!!! osjecam se ko da su mi tamponi nutra nagurani... katastrofa! i da... operirao me doktor Parazajder na svetom duhu.
Neugodan miris-moguće je kako se radi o nekakvom kroničnom infektu, ima smisla tražiti drugo mišljenje, te svakako napraviti bar temeljni lab (KKS,SE,CRP...) te detaljniji pregled orl uz radiološku obradu.
body halleck is offline  
Old 28.03.2013., 17:17   #7784
VINOGRADSKA dev.septum op. molim nekog pomoć :(

Htio bi pričati privatno s nekim ko je PREZADOVOLJAN sa iskustvom operacije dev. septuma u vinogradskoj, da je prezadovoljan da ima onaj osjećaj da "leti" od energije volje i kondicije, uglavnom da je presretan što je živ!!!!
(skype-fejs, imam na fb slike septuma kaj me muči pa možemo diskutirat ako tko želi pomoći a i postat prijatelji, ja točno znam što treba samo da li doktor zna to ispraviti dobro to je drugo.)
MOLIM DA MI SE SAMO MUŠKI OBRAČAJU KOJI SU ZBOG FUNKCIONALNOG PROBLEMA IŠLI NE ZANIMA ME RINOPLASTIKA SAMO SEPTO. No ipak imam ukošen nos 5mm od sredine septuma pa računam da mi Novi sve živo izravna perfektno i da se vidi to na licu, i nacrtat ću ovaj put doktorima kako ja vidim problem da nebi opet bilo nisam rekao što moraju napraviti kad ne znaju svoj osnovni posao SLUŠAT PACJENTA, računam na savršenu simetriju nosa i septuma pa mi predložite koje doktore bi opet htjeli ići jer su vam potvrdili svoje povjerenje ako bi trebali opet tamo ići da bi uvijek istog izabrali!
E da... Možda imam i polip izraslinu u ljevoj nosnici mislim da sam vidio nešto bijelo duguljasto duboko, pa da ne napravim pola operacije opet jel imaju tamo onaj moderni ct rendgen ili kak se to zove? i jel skeniranje ide prek dopunskog? koliko se čeka pregled?
Kakva im uopće tehnologija tamo jel ko vidio, ugl. sve me zanima ako ima neko tu vremena i volje mi pomagati platit ću mu uživo novcima za trud čim vidim poboljšanje, meni novci ništa ne znače (ali sam skroman i jedini mi izlaz iz ovog pakla zdravlje) za mene nema u tom sreće ali ako nekom trebaju neću požalit dati nekom ni 1000kn! ili 2000 zavisi od moje dobrote, strancu-poznaniku-novom prijatelju pa neka si kupi nešto korisno, novi mobitel fotić televizor šta god... ali samo ako ozdravim ovaj dogovor vrijedi i ozbiljan sam.
Ovako ne mogu funkcionirat sa glavoboljama stalnim, pritiscima, neispavan sam kao da sam stalno budan, ništa ne sanjam, ne sjećam se, gubitak kratkotrajnog pamčenja -nesposobnost učenja, gubitak zanimanja za hobije i dnevne aktivnosti, slabo zujanje u ušima po noći ponekad nemrem spavat od tog, iscrpljenost nakon par sati aktivnosti, nemam kondicije više uopće samo sjedim doma nikud ne idem više, depresija ona kronična, stres i napetost, napet sam stalno nikad nisam spontano opušten i na EKGu se nisam nikako mogao opustit je rekla, disanje na usta po noći a trudim se prek dana na nos ali onda ni ne dišem kad sam s ljudima i to što udišem malo zraka kroz nos iz grada koliko je u njemu zapravo smoga i kisika... mučnine od auta ne znam kad ću ikad vozit auto ovakav koga uopće zapošljavaju bez vozačke danas, slaba koncentracija, povečana osjetljivost na svjetlost i buku, jak sluh imam kao autistična djeca sve zapažam i čujem pa stalno imam slušalice gradom da blokiram buku, poremečaj mirisa, nemam apetita nikad za jesti, glad osjetim 2x na godinu a jedem ponekad i jednom na dan, suho grlo jezik ponekad se hoću i zagušit ako ne popijem bocu vode, ne osjećam nikad svježi zrak -opet poremećaj mirisa tj blokada(to znam jer sam više puta inhalirao eteričnu paru za sinuse i na 10sec sam mogao disati ko slon! -ali nema pravog opisa koliko sam tad bio sretan i što mi sve prolazilo glavom... i nakon gripe i gomile sekreta kad sam izašao kroz predvorje zgrade osjetio sam prvi put svjež zrak kak zbilja "izgleda" al nestalo je i to je s devijacijom na jesen lani bilo), problemi s tlakom kod spavanja ono jedva zaspim, sinusitis frontalnih sinusa sam jednom imao i poželio sam se ubit od boli koliko je po meni ona okrutno jaka i strašna... eto to su moji problemi svakidašnji, strava je živjet ovako ne znam kako izdržavam i koliko ću još znam da mi je sve gore što dulje nepravilno dišem.. pa tražim samo korisno ako ima ozbiljnjih ljudi tu!

Sv Duh info koji planiraju:
Iz druge ruke mogu jamčit za 2 doktora iz svetog duha, upoznao sam se tjedan dana sa ljudima tamo pa je sigurno to što JA kažem.
Sv. Duhu Dr. Guzina vam ZAKON, jak malo puniji lik mislim da je to on kad je vizita bila s njim je pričao moj novi poznanik. Drugog se nesjećam sa V brijem ali sam zaboravio nisam zapisao dizao mu je nos od uha hrskavicu uzimao i vidio sam na njemu da se čovijek promjenio - preporodio koliko sam ga znao tih 6dana.
A ovog sam zapisao u mob baš "gudina-guzina" pa sam googlao i Guzina vam je sigurno, pa proguglajte još o njemu što se piše, al ja više nebum osim kontrole koračio tom bolnicom vjerovao sam svom doktoru koji me pregledao i eto 7dana sam u bolnici ko budala gledao kroz prozor i trpio glavobolje.
Doživljaj mu je bio: "Kao da letim" sa rukama nam pokazivao po tijelu kako se super posvuda osjeća itd.
D. Parazajder kod njega će ići moj frend i nisam nijednu čuo lošu stvar o njemu al sve zavisi od složenosti to znate, a i na najdoktor.com ima i sretnika koji su bili kod njega.
A moj je bio M.iljenko K.ovačić i nebi preporučao nikome ga ni ludi k njemu na pregled, ako ste već narućeni i vidite da nešto on nevidi muti ili bilo što da nije po vašem odustanite radije jer će on po svom on raditi, ja sam djelomično kriv kaj mi vrag nije dao mira od glavobolja i patnji da sam morao probat bar a i nepoznat je svima NE IDITE NEPOZNATIMA amen više, al mene je toliko mučio nos da sam mislio da nebum izdržao do datuma a i imao sam u bolnici 2dana temperaturu 37.5 nisu mi rekli od čega... Ako ne radite s doktorom kao da ste TIM vjerojatno nećete ništa postići ev i dokazano, al ja sam rekao sve što je trebao znati i j*** (neću pričati detalje radi publiciteta).

Dakle ja opet oko 5mj idem na operaciju vjerojatno zato i ovo pišem, nemojte mi govoriti da čekam da mi splasne nos i vrh jer nije ništa napravio gotovo i vidim činjenice isto će mi biti kak je sad i za 6mjeseci. Radi se o fizičkom problemu ne toliko o alergijskom.
Čitam i druge da su bili po 2-3puta pa mi javite najboljeg osobno iz prve ruke i prvog pokušaja, napišite mi na pm što vam je točno trebao popraviti da znam jel meni isto može, vjerojatno će otvorena tehnika trebat u mene pa i to koji rade koji ne, i da li se raže ispod gornje usne ili između nosnica, ožiljak jel vam se vidi i to...
Molim vas da mi se neko javi, bar 2-3 osobe s iskustvima fakat ne mogu živjeti nikako glavobolja će me uništiti. (isključivo želim u vinogradsku jer je većina spominje, ako je ovo stari post javite mi se bilo kada treba mi informacije ljudi ne sestara "super je on" aha... svako iskustvo i ime super doktora će mi zbilja pomoći).
Hvala unaprijed za čitanje raspisah se uff hh

Zadnje uređivanje povjerljiv i ok : 28.03.2013. at 17:59.
povjerljiv i ok is offline  
Old 28.03.2013., 17:34   #7785
Quote:
cheznja kaže: Pogledaj post
operirala sam septum prije dvije godine i nakon toga mi je nos bio jos vise zacepljen nego prije... godinu dana kasnije sam opet operirala nos.... i nakon toga mi je nos zacepljen kao nikad prije... i stalno osjecam neki neugodan miris..ne znam od cega je to ali me plasi.... otisla sam kod doktora i rekla mu to sve.. on mi je odg da mi je septum potpuno ravan i da ne vidi u cemu je problem! a ja jedva disem na nos!!! osjecam se ko da su mi tamponi nutra nagurani... katastrofa! i da... operirao me doktor Parazajder na svetom duhu.
Pa ja ne vjerujem Parazajder... Ja mislim da ti se radi o polipima u nosu al kak to ne vide ne znam kako te to pregledao i nemaju tam baš tehnologije brijem, trebalo bi se vidjeti odmah to i bez endoskopske kamere kod nekih lakih slučajeva, al ovo mi je bizarno, možda si zeznula turbine kapima da su ti zadebljane i trepeljike uništila tak mi pričao u dubravi jedan, ima neka terapija strujnim elektrodama koje se zabe u te turbine i smanje u americi mislim pa razmotri sve. Savjetovao bi ti ak je zadebljanje sluznice sprej fizloloskom napravi svaki dan 1-2x ak imaš alergije, a može ti svašta biti , alergija ima posvuda i na sve, hrana isto. Ljudi nateknu od alergija. bbt
Ja sam osjećao miris neugodan kad su mi izvadili tampone, ali nestao nakon 1-2dana mislim, to mi vj druga nosnica proradila po ko zna kaj se godinama nakupljalo nutra bakterija i svega, možda to iz sinusa imaš gnoja, ispiri fizloloskom ak možeš ja nemrem al pokušavam to ispirat kraste svaki dan jer bi morao.
povjerljiv i ok is offline  
Old 28.03.2013., 17:49   #7786
Bok svima,evo mene nako operacije.
Danas mi je treci dan,imam podljeve oko ociju,ljubicaste,a obrazi su mi naoteceni.
Operirana sam na sv.duhu,doktorica Pirkl.
Dosla sam kod nje slucajno,nije bilo preporuke. Ok je,jednostavna a pacijenti ju dosta hvale.
Radili su mi septorinu - devijacija i nosna pregrada.
ProdajaOdjeće is offline  
Old 28.03.2013., 18:52   #7787
..

Nina Lee jesi bila na konzultacijama, ako jesi možeš mi se javiti privatnom porukom
Simbo is offline  
Old 28.03.2013., 19:38   #7788
Procitala cijeli forum,ali mi je zbrka u glavi i ne sjecam se vise - jeste vi disali na nos odmah nakon vadenja tampona?
ProdajaOdjeće is offline  
Old 28.03.2013., 19:46   #7789
Quote:
Simbo kaže: Pogledaj post
Nina Lee jesi bila na konzultacijama, ako jesi možeš mi se javiti privatnom porukom
Mene također zanima Nina Lee!
Ajde barem copy-paste svima koji nestrpljivo čekamo
Hvala!
Pozdrav555 is offline  
Old 28.03.2013., 19:54   #7790
nakon operacije

ljudi pozdrav,
jučer sam operirana i ukratko očajna sam. Zašto, zato jer nikad nisam mogla disati na usta i zato što me to toliko sada muči da sam na rubu ludila i izdržljivosti. Došlo mi je da sama izvadim tampone. Ne znam hoću li izdržati do vađenja. Nervozna sam, jadna i tužna. Ima li netko s iskustvom, utjehom? Naprosto sam očajna
nosonjica is offline  
Old 28.03.2013., 20:19   #7791
Pozdrav svima...

Baš iščitavam ovu temu iz znatiželje jer mi je prijateljica nedugo ('neuspješno') operirala nos pa me baš iznenadilo koliko je i ovdje loših iskustava.

Ja sam nos operirala davne 2000.godine i sve je prošlo u najboljem redu. Radila sam kod dr.Glumičića, prvo zato što sam smatrala, i dan-danas smatram, da je vrhunski stručnjak, a drugo zato što tada i nije bilo toliko izbora. Zato mislim da nije razvikan i da to nisu reklame već da se jednostavno prije 10-15 godina nije znalo za ostala imena. Meni su razvikani ovi današnji kirurzi koji, takoreć, skaču iz paštete, ali i to je razumljivo jer je konkurencija puno jača nego prije.

Moje iskustvo je jako pozitivno, počevši od vrlo ugodnog prvog susreta i konzultacijskog razgovora, te same operacije i krajnjeg rezultata. Imala sam devijaciju septuma, ali nisam se zbog toga odlučila na operaciju jer nisam imala značajnijih smetnji pri disanju, već zbog toga što me estetski smetala kvrga na nosu; imala sam tipični 'grčki'/orlovski nos i dosta debelu kožu.

Nisam imala nerealne zahtjeve niti očekivanja; željela sam samo ravni nos i to sam i dobila. Nikakav prćasti, viseći niti išta slično. Tampone sam vadila nakon 5 dana i odmah potom najnormalnije disala na nos. Fiksator sam skinula čini mi se nakon 10 ili 14 dana, a nedugo potom i flastere. Čini mi se da to danas ide puno brže i nisam sigurna je li to dobro. Poslije operacije nisam išla u nikakve toplice, nego sam hodala na limfne drenaže koje su pomogle da otekline brže splasnu. Doktor mi je preporučio da stanjimo i vrh zbog debele kože no to nisam htjela jer baš zbog toga mi svi celebrity nosevi izgledaju isto i nosnice 'vire' što se meni osobno ne sviđa.

Danas sam presretna što sam to napravila, nikada zbog ničeg nisam požalila. Jako mi je žao zbog vaših loših iskustava, ne razumijem u čemu je problem. Slažem se da se ni jedan kirurg ne bi trebao upuštati u zahvat ako ga ne može obaviti kako spada.

Da se vratim na prijateljicu; njoj je nepunih dva tjedna nakon op. rečeno da će 'viseći' dio kojim je nezadovoljna ispraviti drugom operacijom. Grozno mi je što se danas na to gleda 'uvijek se može popraviti' pa opet na operaciju. Pa to je ipak operacija - ne kozmetički tretman. Ne mogu vjerovati da se tome tako olako pristupa...
__________________
Prosječan pas je bolja osoba nego prosječna osoba.
lee.loo. is offline  
Old 28.03.2013., 20:33   #7792
Quote:
ProdajaOdjeće kaže: Pogledaj post
Procitala cijeli forum,ali mi je zbrka u glavi i ne sjecam se vise - jeste vi disali na nos odmah nakon vadenja tampona?
Ja jesam, i nisam imala nikakvih problema s disanjem poslije.
Al' ne mogu svi odmah disati na nos, tak' da te to ne treba zabrinjavati.
NuriaM is offline  
Old 28.03.2013., 21:09   #7793
Quote:
nosonjica kaže: Pogledaj post
ljudi pozdrav,
jučer sam operirana i ukratko očajna sam. Zašto, zato jer nikad nisam mogla disati na usta i zato što me to toliko sada muči da sam na rubu ludila i izdržljivosti. Došlo mi je da sama izvadim tampone. Ne znam hoću li izdržati do vađenja. Nervozna sam, jadna i tužna. Ima li netko s iskustvom, utjehom? Naprosto sam očajna
Znam kako je.. Meni je do vađenja tampona bilo uuuužasno i baš teško! Vadila sam tampone 2 dana nakon operacije i spasila se tada. Ne znam kako bih izdržala 5 ili 6 dana što ovdje neki spominju..
Izdrži dotad, a nakon toga, bar je u mom slučaju tako bilo, polako počinješ disati na nos.. Ja sam 6. dan disala s obje nosnice 100 %. Nakon toga oporavak je majčji kašalj
dalinda mica is offline  
Old 28.03.2013., 21:11   #7794
Quote:
ProdajaOdjeće kaže: Pogledaj post
Procitala cijeli forum,ali mi je zbrka u glavi i ne sjecam se vise - jeste vi disali na nos odmah nakon vadenja tampona?
Samo malo, skoro pa nimalo.. Ali polako svakim danom sve više i više tako da sam 6. dana disala s obje nosnice punom snagom.
dalinda mica is offline  
Old 28.03.2013., 21:15   #7795
Quote:
leri051 kaže: Pogledaj post
Evo ja bila na drugom mišljenju. Rečeno mi je da mi nije nikakav koštani žulj, nego da je od preagresivne opreracije propao septum. I da je ta "kvrga" moja stara kost nego je sada vidljiva zbog propadanja septuma. Moguća je druga operacija za godinu dana na način da mi iz uha dodaju hrskavicu kao bi popunili tu rupu. Eto drage moje a ja išla na operaciju zbog funkcije i sada imam zastrašujuće sedlo na nosu.
Idi ti i na treće mišljenje, ma i na četvrto ako treba!! Izgleda da pola njih ne zna što radi! Ne mogu vjerovat.. Sretno!!
dalinda mica is offline  
Old 28.03.2013., 21:45   #7796
Quote:
lee.loo. kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...

Baš iščitavam ovu temu iz znatiželje jer mi je prijateljica nedugo ('neuspješno') operirala nos pa me baš iznenadilo koliko je i ovdje loših iskustava.

Ja sam nos operirala davne 2000.godine i sve je prošlo u najboljem redu. Radila sam kod dr.Glumičića, prvo zato što sam smatrala, i dan-danas smatram, da je vrhunski stručnjak, a drugo zato što tada i nije bilo toliko izbora. Zato mislim da nije razvikan i da to nisu reklame već da se jednostavno prije 10-15 godina nije znalo za ostala imena. Meni su razvikani ovi današnji kirurzi koji, takoreć, skaču iz paštete, ali i to je razumljivo jer je konkurencija puno jača nego prije.

Moje iskustvo je jako pozitivno, počevši od vrlo ugodnog prvog susreta i konzultacijskog razgovora, te same operacije i krajnjeg rezultata. Imala sam devijaciju septuma, ali nisam se zbog toga odlučila na operaciju jer nisam imala značajnijih smetnji pri disanju, već zbog toga što me estetski smetala kvrga na nosu; imala sam tipični 'grčki'/orlovski nos i dosta debelu kožu.

Nisam imala nerealne zahtjeve niti očekivanja; željela sam samo ravni nos i to sam i dobila. Nikakav prćasti, viseći niti išta slično. Tampone sam vadila nakon 5 dana i odmah potom najnormalnije disala na nos. Fiksator sam skinula čini mi se nakon 10 ili 14 dana, a nedugo potom i flastere. Čini mi se da to danas ide puno brže i nisam sigurna je li to dobro. Poslije operacije nisam išla u nikakve toplice, nego sam hodala na limfne drenaže koje su pomogle da otekline brže splasnu. Doktor mi je preporučio da stanjimo i vrh zbog debele kože no to nisam htjela jer baš zbog toga mi svi celebrity nosevi izgledaju isto i nosnice 'vire' što se meni osobno ne sviđa.

Danas sam presretna što sam to napravila, nikada zbog ničeg nisam požalila. Jako mi je žao zbog vaših loših iskustava, ne razumijem u čemu je problem. Slažem se da se ni jedan kirurg ne bi trebao upuštati u zahvat ako ga ne može obaviti kako spada.

Da se vratim na prijateljicu; njoj je nepunih dva tjedna nakon op. rečeno da će 'viseći' dio kojim je nezadovoljna ispraviti drugom operacijom. Grozno mi je što se danas na to gleda 'uvijek se može popraviti' pa opet na operaciju. Pa to je ipak operacija - ne kozmetički tretman. Ne mogu vjerovati da se tome tako olako pristupa...
Gdje ti je operirana prijateljica i kod kojeg doktora?
krunac_5 is offline  
Old 28.03.2013., 23:12   #7797
Koliko se nos tj.vrsak spusti nakon skidanja kalupa.
Jer ja sam rekla doktoru da ne zelim prcast nos pa me sada strah da ne bi ispao spusten. Moj prirodni je bio ravan,takav zelim i dalje
ProdajaOdjeće is offline  
Old 29.03.2013., 00:30   #7798
A joj jesi to bila kod dr. Kod kojeg si mi rekla da ideš? Užas, on je najbolji pa mislim da zna šta priča, a od svog sad svakako traži novce natrag
Quote:
leri051 kaže: Pogledaj post
Evo ja bila na drugom mišljenju. Rečeno mi je da mi nije nikakav koštani žulj, nego da je od preagresivne opreracije propao septum. I da je ta "kvrga" moja stara kost nego je sada vidljiva zbog propadanja septuma. Moguća je druga operacija za godinu dana na način da mi iz uha dodaju hrskavicu kao bi popunili tu rupu. Eto drage moje a ja išla na operaciju zbog funkcije i sada imam zastrašujuće sedlo na nosu.
vrazic is offline  
Old 29.03.2013., 00:33   #7799
Zanima me dali se tko operirao kod dr. Davora Đepine?
vrazic is offline  
Old 29.03.2013., 10:36   #7800
Quote:
vrazic kaže: Pogledaj post
Zanima me dali se tko operirao kod dr. Davora Đepine?
Quote:
vrazic kaže: Pogledaj post
Zanima me dali se tko operirao kod dr. Davora Đepine?
bez uvrede, KAD ces se ti prestat se jadat stalno po ovoj temi, i meni niko ne pomaze.... potrazi nekog tu na forumu ko je operirao kod dzepine i javi mu se na pm vise, tako cu i ja pa bolje se nacekam nego nista ne poduzimam... ja sam skupljao u notepad informacije i o njemu pa ti javim navecer al ne obecajem.
Ja sad na kontroli sv duh, i sve nas u 10h narucio j. im ****
pozdrav
povjerljiv i ok is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.