Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2013., 15:35   #121
Quote:
*Baby Kate* kaže: Pogledaj post
Emocionalna nevjera je teža od fizičke nevjere.
Možda bih čak oprostila fizičku nevjeru s nekom usputnom ljubavnicom koja mu ništa ne znači ali dopisivati se na navedeni način je puno gore i opasnije, za mene.
Slazem se u potpunosti. Emocionalnu nevjeru smatram najvećom prijetnjom jer dovodi u pitanje povjerenje između dvoje ljudi često više nego fizička nevjera .

Ljudi se cesto zavaravaju da takve odnose mogu drzati pod kontrolom, te da se uvijek mogu vratiti korak nazad prema “nevinome” prijateljskom odnosu.

Kada se covjek dovede u fazu da sve vise vremena potrosi na druzenje ili virtualno dopisivanje sa drugom osobom a ujedno se time zanemaruje partnera, vrijeme je za uzbunu i shvacanje da plovimo u veoma mutnim vodama.

Uvijek se lako zavaravamo oko toga da je nešto bezazleno. Mnogi ljudi ni sami nisu svjesni da su emocionalno nevjerni, već to shvate tek nakon što je njihovom stalnom odnosu šteta već nanesena.
kety05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 21:11   #122
Meni to nije isto. Niti mogu usporediti jedno s drugim, a kamoli smatrati emotivnu prevaru opasnijom od fizičke. Po meni, fizička uključuje i emotivu, dok je emotivna samo emotivna.

Opasno je u biti i jedno i drugo, ali ne kao uzrok iz kojeg će izići problemi, već kao simptom da problemi već postoje i da su veliki...
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 21:41   #123
Ne bi oprostila niti jednu, ali da moram birati...radije bi da pojebe nešto sa strane a voli mene nego da jebe mene a voli drugu.
Blurain is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 09:21   #124
Quote:
minaja kaže: Pogledaj post
A kako bi reagirala kad bi tvoje djete otkrilo da ti muž izmjenjuje nježnosti i virtualni sex sa nekom ženom putem fejsa i postavlja ti pitanja hoćete li se sad vi rastati jer tata zaljubljen u drugu ženu?
kao prvo napisla sam u predhodnom textu da bih prije oprostila.... ne znači da bih oprostila.... kad bi mi se to dogodilo da mi muž piskara s drugom onda bih vidjela kako se osjećam i što bih učinila

a što se tiče djeteta i postavljenog pitanja, vjerojatno bih rekla klincu nek pita tatu
SAY is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 09:39   #125
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Meni to nije isto. Niti mogu usporediti jedno s drugim, a kamoli smatrati emotivnu prevaru opasnijom od fizičke. Po meni, fizička uključuje i emotivu, dok je emotivna samo emotivna.

Opasno je u biti i jedno i drugo, ali ne kao uzrok iz kojeg će izići problemi, već kao simptom da problemi već postoje i da su veliki...
Ni meni to nije isto. Slažem se s tim, ali ne i u onom dijelu koliko je kaj opasno. Jer, budimo realni- fizička je objektivna, to je nekaj konkretnoga, a emocionalna je subjektivan doživljaj prevarenog promatrača. Mogu biti emocije uključene, a i ne moraju. Ljudi danas svašta i kažu i pišu, i kaj misle i kaj ne misle i ako se sve zadrži na tom nekom stupnju bez želje da se to i konkretno realizira, to i nije neka prevara. Možda je tu želju teže detektirati, ali kad smo već kod "opraštanja" ono znači da je netko povrijeđen i da se osjeća prevarenim, i u tom slučaju naravno da bi mi bilo lakše da mi se dragi s nekim dopisivao nego da se s nekim hebavao jar kako rekoh ranije, tu ima milijun raznih nijansi koje se mogu svakako protumačiti, btw svako od nas je npr dobio bar jednu poruku i tu u inboxu i ak je na nju odgovorio, to je već neko dopisivanje, ako traje duže može biti samo izraz simpatije, neovisno o spolu itd.... a kod fizičke je sve jasno
Svi koji pišu da bi lakše oprostili obrnuto, mislim da su u zabludi. Veeeeelikoj zabludi.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 12:57   #126
Fizicka prevara ne mora biti ukljucivo i emotivna. Sto ako vam je brak/veza u krizi i posvadjate se i on vidi kod tebe u mobitelu neku cudnu poruku (na koju ti naravno imas objasnjenje). Ne pita te, posvadjate se i on ode van s drustvom i prva koja mu se osmjehne, bude s njom. Cisto fizicki da se ispuse. Nije sad to neka vrlo moguca situacija, ali to je sex bez emocija.
Ili da godinu i nesto ima tajnu prijateljicu s kojom se redovno dopisuje, razgovara o svom zivotu i tebi, djeci. Zali joj se kad mu je to potrebno, smije se s njom, masta s njom, zanosi se. A tebi govori da radi za nesto za posao ili da pise s Markom. On je toliko ovisan o njoj da svaki slobodni trenutak provodi s njom jer je zaljubljen (svi znaju kako je to kad je ona prva zaljubljenost). Govori joj da ju voli, a i voli ju, masta o njima i njihovom suzivotu. Mozda bi to i ostvario da se ne boji ostaviti tebe sigurnost i krenuti dalje u nepoznato. Cak nebitno jesu se ikada upoznali, bitno da vezu nisu ostvarili. Mozda su isli na koju kavu ili se u uredu dotaknu kad nitko ne gleda. Bitno je da je on u svojoj glavi zaljubljen u tu zenu i to meni automatski znaci da tebe vise ne voli ni ne zeli. Kad s tobom spava to je cisti sex opisan u prvom dijelu jer mozda misli na nju, a sigurno bi radije u tom trenutku vodio ljubav s njom. Da ne pricamo posto posvecuje njoj vrijeme tebi uskracuje jer je to mogao provesti s tobom i poboljsati vasu vezu. Jednostavno je da te vise ne voli. I sto mu to uopce se ima prastati? Odes i gotovo. Osim ako ga i ti vise bas ne volis pa si odlucila izgraditi ponovno tu ljubav. Ali tko ti garantira da je on kad si ti saznala sutra nju zaboravio i da se vise nikad nece cuti ni vidjeti.
Ako je doslo do toga da moj partner svasta pise nekim drugim zenama, a ja tu pored njega ziva, ne vidim nigdje da on mene voli. Znaci on ce radije posvetiti vrijeme i sebe drugoj zeni s kojom ne misli imati nista vec meni. Navlaciti ce nju na ljubav i pricati joj o sebi, mozda i lagati dok ga ja u krevetu cekam da zavrsi posao. Mozda mu je to fora da zavede nekoga da vidi da li jos moze ili samo radi cyber sexa. Ali meni je ova opcija jos gora jer ne voli ni mene ni nju vec samo sebe. Pa bolje da se zaljubio i nasao nekoga da ga razumije vec da nasu vezu zbog glupog dokazivanja ili cak iz dosade baca u vjetar. Ako mu je dosadno samnom bolje da nismo zajedno. Ja tu nigdje ne vidim ljubav. I slobodno mogu sve navedeno okarakterizirati kao prevaru.
Drugo je fizicka prevara koja ukljucuje emocije. To je alarm i znak za bijeg.
Mozda vi u brakovima to gledate blaze. Kao polazite od sebe, nekad sam se s nekim dopisivao. Mozda i jeste, mozda ste i osjetile neke emocije i povezanost. Ali sigurno tada niste bili na vrhuncu veze i sretno zaljubljeni i zaludjeni. Ali razmislite samo sto ako vam ta osoba zaokuplja misli vecinu vremena, zelite biti s njom ali ne mozete. Znaci samo ga kukavicluk dijeli od ostvarenja te veze i onda je to razlicito jer se nisu sexali. Bi oni da su imali hrabrosti. Bi oni i ostvarili suzivot da se ne boje ostaviti sigurnost. Ako netko zeli biti sigurnost nekome, ja to postujem i podrzavam. Ali onda to vise i nije prevara. Ne moze te prevariti netko koga ti dozivljavas kao sigurnost i opciju dok ne naidje bolje. Onda lagano oprostis svaki vid prevare i nastavite zivjeti zajedno radi sebi poznatih razloga.
Emocije su emocije i uvijek su jace od trenutnog stanja pozude. Nije isto jednom zastraniti i s nekim biti ili svaki dan mjesecima misliti na nekoga i zeljeti prevariti partnera. Mislim ovo je predumisljaj i nikako nije desilo se, on se samo dopisivao. Jer cim je otisao daleko mogao je prekinuti, to bi znacilo da te ipak voli, ali cim nije znaci da mu je ta prijateljica bitnija vec ti. A gdje je tu ljubav? Nema cak ni postovanja.
Nestvarna V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 13:19   #127
Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post
Fizicka prevara ne mora biti ukljucivo i emotivna. .
Emocije su emocije i uvijek su jace od trenutnog stanja pozude.
Iskreno, nisam čitala cijeli post osim ovog kaj sam kvotala.
Fizička prevara je egzaktna. ZNA SE KAJ JE BILO!
Emocije nekad ne možemo ni svoje skužiti, a kamo li procijeniti koliko su prisutne ili jake kod druge osobe. NE ZNA SE KO KAJ DOISTA OSJEĆA!
Možda si to objasnila u onom dijelu koji nisam čitala al zbilja, nečije trenutno raspoloženje može biti trenutna emotivna labilnost, ali sam čin fizičke prevare uključuje više angažmana i emotivnog i fizičkog, nema opravdanja i nepopravljiv je.

EDIT: na forumu su aktivne teme na ŽUD-u tipa- dečko mi se dopisuje s drugima; muž mi visi na netu; muž mi gleda dejting stranice itd. ali teme tipa- muž me prevario; žena me prevarila itd-mislim se na fizičku prevaru- sve su redom na pdf-u "rastave" pa valjda i to nekaj govori o tome koliko su osobe sklone preći preko tzv "emocionalne prevare" dok fizičku smatraju krajem braka.

Zadnje uređivanje -honey- : 09.12.2013. at 13:25.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 14:16   #128
Meni je svejedno kakva je prevara. Ni jednu ne bi oprostila ako volim osobu. Ali da netko s nekim dijeli radost i srecu mjesecima i da ti mozes reci da ti ne znas kakvi su to osjecaji, ma daj. Ili osjecas ili ne osjecas. Ne mozes biti zbunjen mjesecima, godinama. Ne mozes biti zbunjen u tolikoj mjeri cak i da cyber sex imas s tom osobom.
Za mene su emocije uvijek bile jace i biti ce. Ja kontrolirati svoju pozudu uvijek mogu, ali ljubavne osjecaje ne mogu.
Ispada ako se neciji partner dopisuje mjesecima s nekom osobom da on to ne kuzi. A pise joj volim te iz navike. Kao da je bitno da li je volim te doista ili se on njoj ruga. Ako ti mislis da je normalno da netko nekome drugome pise volim te, a u vezi je s tobom onda nismo na istoj stranici, a ni u istoj knjizi. Meni bi bilo svejedno da li ju doista voli ili ne, da li je spavao s njom ili ne. Bitno bi mi bilo sto je nekome posvetio vrijeme koje je moglo biti nase. Bitno bi mi bilo sto je nasu vezu stavio na kocku radi nekog tamo volim te, zelim te.
Pa normalno da nije isto ONS i visemjesecno dopisivanje i gradjenje veze s nekim i mastanje o toj osobi u romanticnom smislu. Znaci dok ja njemu govorim volim te, on meni i ja tebe i u sebi iza doda njeno ime. Ili dok vodimo ljubav on misli na nju i jedva ceka da zavrsimo da se ode druziti s njom. Ili se napaljuje s njom pa onda meni dodje i spava samnom. Pa valjda ja zelim da ja napaljujem svog muskarca, a ne neka tamo virtualna prijateljica. Manje bi me bolilo da se samo posexao s nekim vec mjesecima vodio paralelan zivot pored mene.
Nestvarna V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 14:29   #129
Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post
A pise joj volim te iz navike. Kao da je bitno da li je volim te doista ili se on njoj ruga. Ako ti mislis da je normalno da netko nekome drugome pise volim te, a u vezi je s tobom onda nismo na istoj stranici
To je već nekaj drugo, volim te ne spada u neka puka dopisivanja, a kaj se tiče boldanog, to mi je još gore- rugati se nekome, dovoljno govori o toj osobi varala ona ovako ili onako ili čak i ne varala.
Ti možda pišeš iz nekog vlastitog iskustva sa sočnim detaljima, ja pak pišem općenito. Meni bi neko dopisivanje bilo čisto gubljenje vremena dok je konkretan seks već čin prevare koja se ne može shvatiti ni na koji drugi način nego samo tako kako je.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 14:36   #130
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
To je već nekaj drugo, volim te ne spada u neka puka dopisivanja, a kaj se tiče boldanog, to mi je još gore- rugati se nekome, dovoljno govori o toj osobi varala ona ovako ili onako ili čak i ne varala.
Ti možda pišeš iz nekog vlastitog iskustva sa sočnim detaljima, ja pak pišem općenito. Meni bi neko dopisivanje bilo čisto gubljenje vremena dok je konkretan seks već čin prevare koja se ne može shvatiti ni na koji drugi način nego samo tako kako je.
Pa o tome se radi u emocionalnoj prevari. Bas o pravim emocijama koje nisu ostvarene iz tko zna kojih razloga.
Evo jedan lijepi clanak koji govori vise i pametnije o tome vec ja:
http://www.24sata.hr/ljubav-seks/emo...visnost-344114

Naravno da ne mislim na to da se nekome netko svidio i razmjenili su par puta par recenica. I onda kad vide da su otisli malo predaleko se jednostavno udalje. To je sve za ljude i naravno da gajimo simpatije prema drugima iako smo u vezi.
Ali cim meni moj partner mora lagati o necemu ja se osjecam prevareno. A ako ide s nekom pisati ili na kavu, a meni kaze nesto sasvim trece normalno da me laze i to jos s predumisljajem. Zasto ako je to tako nevino ne bi meni jednostavno rekao.

Sto se tice vlastitog iskustva, nije me nitko emotivno prevario. Ali mogu razumjeti kako neko puko dopisivanje moze prerasti u virtualnu ljubav.
A stvarno znam dosta prica gdje su ljudi tako vodili paralelne zivote i imali vise zena. Svaku za nesto.
Ti pricas o dopisivanju ili druzenju za koje ti ustvari mislis da je gubljenje vremena i da se vise nikad ne desi ne bi ti falilo. Ovdje se radi bas o povezanosti i ljubavi, bila ona tek prividna ili mozda i prava.
Nestvarna V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 14:37   #131
Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post
Meni je svejedno kakva je prevara.
Quote:
Za mene su emocije uvijek bile jace i biti ce. Ja kontrolirati svoju pozudu uvijek mogu, ali ljubavne osjecaje ne mogu.
Quote:
svejedno da li ju doista voli ili ne, da li je spavao s njom ili ne. Bitno bi mi bilo sto je nekome posvetio vrijeme koje je moglo biti nase. Bitno bi mi bilo sto je nasu vezu stavio na kocku radi nekog tamo volim te, zelim te.
Slažem se s tobom. Sve to krene nekakvim dopisivanjem , bilo na chatu, mailu, FB, forumu.. nebitno . Vražja je to stvar !

Malo po malo hop , tada počinju dvosmisleni razgovori koji djeluju sasvim nevini, a to zanese čovjeka te dovede do toga da sa žudnjom isčekuješ da druga strana nešto napiše, postajes cak i posesivan jer te čak dovede do toga da te dirne u dušu kad ta osoba posvećuje vrijeme i drugim ljudima na toj društvenoj mreži.

Onda zamišljajući osobu po "njenim slovima" počinješ stvarati u sebi neku romantičnu sliku za kojom žudiš a ako se i upoznate, detalji nisu bitni,vidiš nije onako kako si zamišljao, ali su to detalji preko kojih možeš prijeći. Ako i nisi došao nikog zavest, đabe ti , situacija je zavela tebe samog! Ne do Bog da si još slabiji karakter , eto te u govnima.


Opravdanje tražis u tome ; pa nisam fizički (još) prevario osobu s kojom sam u vezi/braku, ali si zapostavio tu osobu s kojom si u vezi i zanemarili je .

Varanje je danas poprimilo jedan novi smisao, dobrim dijelom zahvaljujući društvenim mrežama jer omogućuju naoko bezazlene flertove i povezivanje s "prijateljima" koje često nadilazi granicu platonskog prijateljstva.

Nemojmo se lagat. Svima bi godilo malo pumpanje ega, samo treba preuzeti rizik i platit cijenu , kakva će cijena u konačnici biti ovisi o mnogo faktora.
kety05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 14:46   #132
Quote:
kety05 kaže: Pogledaj post


Nemojmo se lagat. Svima bi godilo malo pumpanje ega, samo treba preuzeti rizik i platit cijenu , kakva će cijena u konačnici biti ovisi o mnogo faktora.
A sto ako se jos pocnu dijeliti slike i malo napaljivanja. Kasnije i cyber sex. Pa pricanje na mobitel do dugo u noc dok ti partner spava mirnim snom. Kad jedva cekas da mozes provesti vrijeme u ugodnom druzenju sa svojim novim idealnim prijateljem.

Ako to je vec toliko nevino i nebitno onda fino priznati partneru kojeg vec toliko volis i cekati njegovu reakciju. Jer ako nesto nije strasno ni lose cemu to kriti. Onda i on moze se dopisivati i druziti s tim tvojim prijateljem. Cemu skrivati te razgovore od njega, imati posebne mailove itd. Mislim da ljudi malo preblago gledaju na takve stvari. Previse obracaju pozornost na sami cin prevare koji je naravno sex. Ali ovo je malo modernije doba, nije vise samo sex sto je nekad bio. Eto sad ima i cyber sex i telefonski sex. Nisam bas za to da mi se partner napaljuje s nekim drugim bez obzira sto nisu u fizickom kontaktu.
Nisam ni za to da mi se partner dopisuje intenzivno s nekim i tjedan dana, a da ja za to ne znam. Ja sve svoje stvari koje radim fino ispricam pa neka on odluci i donese svoj sud. Meni ako ne pase sto on misli onda radije necu biti s njim vec lagati ga i mazati mu oci.
Nestvarna V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 15:04   #133
Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post

Naravno da ne mislim na to da se nekome netko svidio i razmjenili su par puta par recenica. I onda kad vide da su otisli malo predaleko se jednostavno udalje. To je sve za ljude i naravno da gajimo simpatije prema drugima iako smo u vezi.
Ali cim meni moj partner mora lagati o necemu ja se osjecam prevareno.Ti pricas o dopisivanju ili druzenju za koje ti ustvari mislis da je gubljenje vremena i da se vise nikad ne desi ne bi ti falilo. Ovdje se radi bas o povezanosti i ljubavi, bila ona tek prividna ili mozda i prava.
Tu se radi o laganju ili prešućivanju istine koje se često smatra sinonimima, a ne govore ljudi baš sve, obično ono kaj ne smatraju bitnim a pogotovo kad se to može i krivo shvatiti.
Ti se osjećaš prevareno- u tome je poanta, kad je u pitanju emocionalna prevara. A kad je u pitanju fizička- onda i jesi prevarena.
Kod prvog osjećaja imaš razne varijacije na temu tipa- to je sve za ljude, nije to ništa strašno, moglo bi biti opasno sve do- smak svijeta. Kod druge imaš samo smak svijeta.

Naravno, ne treba generalizirati, pa se može dati i primjere kad je nešto benignije od drugog.

Nije isto 1. kad se partner mjesecima dopisuje s nekom ženom, izmjenjuje s njom romantične riječi ili eksplicitno izražava svoje želje, za seksom itd dok tebe vjerojatno zanemaruje i- 2. npr u nekom pijanstvu mu se "desi" da neka legne ispod njega a on se toga sutra ni ne sjeća. -Nije isto, al meni bi bilo. Tebi je ak sam dobro skužila - ono prvo gore.
Nije isto kao 3. kad se neko tu i tamo prijavi na chat, razmijeni par poruka s totalno nebitnim mu različitim osobama u nekoj pauzi na poslu, dosadi itd dok je prema tebi najnormalniji, tj nema promjena u ponašanju- 4. i s druge strane dok se kupa, brije, sprema, miriše, gelira kosu, kupuje cvijeće, odlazi sav ustreptao na neki sastanak s drugom ženom i kasnije se vraća tebi "umoran od posla", zapostavlja te i zanemaruje a zadovoljan je i zadovoljen dok ti čezneš za malo ljubavi i topline. Meni su ove dvije stvari potpuno suprotne i tu mi je emocionalna prevara smiješna u odnosu na fizičku.
Ne volim generalizirati pa sam ovo napisala ne čitajući onaj članak jer se može napisati na tu temu milijun različitih. Ako ovo pod broj 3 smatraš prevarom većom nego pod , 2 i 4 (za 1 ću se složit s tobom) to je tvoje pravo, kao što je moje da mi je to bzvz.

Zadnje uređivanje -honey- : 09.12.2013. at 15:11.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 15:06   #134
Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post
A sto ako se jos pocnu dijeliti slike i malo napaljivanja. Kasnije i cyber sex. Pa pricanje na mobitel do dugo u noc dok ti partner spava mirnim snom. Kad jedva cekas da mozes provesti vrijeme u ugodnom druzenju sa svojim novim idealnim prijateljem.
Pa nikome ništa
A ako ti to napraviš svome mužu/dečku/zaručniku , došao bi s i pobio tebe , njega i još po` sela.

Najjače mi je kad se umisle da su dotičnoj toliko neodiljivi i posebni pa se samo s njim čuje/tipka/pije kave ili jede večere, nebitno, da baš je on njoj jedini na lageru. Ne mogu se odlučiti jedino jel mi je to smiješno ili jadno. Oboje.

A kad se ono još naprlitaju i nagelira kosu a to inače ne radi, dođe mi da se , ah micek

Poznam jednog frajera oženjenog koji se sav uživio tipkajući sa jednom djevom , toliko se odjednom počeo lickat da je neprepoznatljiv. Postao mi je toliko odbojan i ljigav da mi je opao u očima samo tako, a inače ovako je ekspert u svom dijelu posla. Đabe mu, barem što se mene osobno tiče.

Ah svatko ima neko svoje veselje očito
kety05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 15:13   #135
Pa to je jedino pravljenje budale osobe koja te voli i koja ti vjeruje. Osim ako partner misli da je to cool i onda ceka da se ti napalis i poslije toga maratonski sex. Ima svakakvih razmisljanja. Meni bi to samo znacilo da me jednostavno ne voli. A to da li bi ja ostala u vezi s njim, to ne bih znala reci, ako ga volim mozda i bi. Sve je to tesko znati dok ti se ne desi.
Ne treba partneru citati mailove i sms-ove dok njega nema. Ali ako on sjedi za kompom nema nista lose u tome da se dodje do njega sjedne i ono pogleda se sto radi. Ako se on uzbuni i pocne nesto skrivati, to je dovoljan znak za uzbunu. Inace ne mogu zamisliti da moj partner sjedi za kompom, na kaucu gleda tv ili cita knjigu, te da ja par sati ne dodjem do njega zagrlim ga i poljubim.
Nestvarna V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 15:16   #136
Quote:
kety05 kaže: Pogledaj post
A kad se ono još naprlitaju i nagelira kosu a to inače ne radi, dođe mi da se , ah micek

Poznam jednog frajera oženjenog koji se sav uživio tipkajući sa jednom djevom , toliko se odjednom počeo lickat da je neprepoznatljiv.
Ma, taj lik je gljiva i nema pojma da je lakše biti muž nego ljubavnik.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 15:24   #137
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ti se osjećaš prevareno- u tome je poanta, kad je u pitanju emocionalna prevara. A kad je u pitanju fizička- onda i jesi prevarena.
Za mene je prevara kad me netko vara, bez obzira na kojem je stadiju to varanje. Nije mi bas bitno jesu se samo poljubili, spavali jednom ili deset puta. Ali mi je bitno koliko su tu ukljucene emocije. Mozda sam ja vise emocionalno bice pa sve gledam kroz to. Ali bi se jako ponizeno osjecala da nju voli, a samnom se sevi jer je kukavica i ne moze to priznati. Puno bolje bi se osjecala da je bio s nekim do koga mu nije stalo eto cisto zato jer mu se moze. Isto bi znacilo da me ne voli. Ali bar nije kukavica. Sto se tice emocija to bi bilo podjednako. Dosta muski se sexaju bez emocija cisto radi zabave i razonode. Ali emotivno ljubakati s nekim i jos najbolje ako tu osobu nisi nikada vidio u zivotu je toliko ponizavajuce da se ne moze opisati rijecima. Ajde jos razumijem da mu je netko toliko privlacan bio pa je morao biti s njim odmah. Ali da s nekime koga ni ne zna, s kime nije spreman cak ni pokusati mene vara na najpodliji nacin. E to ne mogu razumjeti i za mene to nije igrica vec cisto nepostivanje mene i moje ljubavi. Da se vodi mislju pa ni ne znamo se ili pa nije bilo sexa i tako sebe opravdava nije bas fer.
Kad je u pitanju emocionalna prevara ne samo da se osjecam prevarenom, ja i jesam prevarena na visoj psiholoskoj razini. Ne voli me vise i to je to. Vara me u svojoj glavi s nekim drugim. Ako smo mi ljudi prvo fizicki pa psihicki, ja onda nisam covjek vec svemirac.
Nestvarna V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 15:39   #138
Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post
Za mene je prevara kad me netko vara, bez obzira na kojem je stadiju to varanje. Nije mi bas bitno jesu se samo poljubili, spavali jednom ili deset puta. Ali mi je bitno koliko su tu ukljucene emocije. .
Ma gle, ja tebe razumijem, ali ne razumijem kako ti možeš ući u nečiju glavu, u nečije srce i saznati koliko su tu uključene emocije. Samo tu je nesporazum izmađu nas. U tome kaj ti imaš neke levele po tom pitanju a svi su ti iz "argumenti" subjektivni.

Inače kužim kaj želiš reći i dodala bi da - nije bitno kakva je prevara nego kako se prevarena osoba nakon toga osjeća. To je jedini kriterij. Ako se osjećaš loše prekineš to pa i ako nisi prevarena, neovisno jel emocionalno ili fizički- to je moja poanta. Sve drugo je bespotrebno analiziranje i seciranje tj cipelarenje mrtvog magarca.
Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post
Ne voli me vise i to je to. Vara me u svojoj glavi s nekim drugim.
S puno sam ljudi pričala i skoro svi su mi rekli da tijekom seksa pomisle nekad na neku drugu osobu, osim mm-a naravno koji misli samo na mene (ko da bi drugo smio i priznati ) tj kako ti veliš "prevare u glavi" a onu osobu s kojom su u klinču ne da vole nego je obožavaju.


Mislim da se ne treba opterećivati s glupostima, pogotovo ako se nema razloga i vući vraga za rep. Ljude se ne treba osuđivati zbog njihovih misli na koje nemaju uvijek utjecaj, ali postupci su nešto sasvim drugo

Zadnje uređivanje -honey- : 09.12.2013. at 15:45.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 15:58   #139
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post

S puno sam ljudi pričala i skoro svi su mi rekli da tijekom seksa pomisle nekad na neku drugu osobu, a onu osobu s kojom su u klinču ne da vole nego je obožavaju.
Mislim da ti mijesas stvari. Nije isto pomisliti na osobu koja ti se eto svidja, na glumca nekog, poslovnog prijatelja itd. radi zacinjenja sexulanog odnosa. A skroz drukcija su romanticna razmisljanja o nekom stvarnom i nekoga koga smatras potencijalnim partnerom. Inace ne bi s njim dane provodio druzeci se niti bi mu govorio lijepe stvari poput volim te i zelim te.

Ako se u nekoga zaljubis na bilo koji nacin zasto bi to meni bilo manje bitno ako nisu spavali zajedno. Pa osoba koju ja obozavam voli nekoga drugoga, mislim da mi je to dosta da se raspadnem.
A ako osoba koju ja volim ne voli ni tu osobu ni mene onda je meni puno lakse. Ako je to bio odnos samo radi sexa onda je bio samo sex i nikakve emocije vise. Jer tu znaci ima prostora da opet izgadimo nasu ljubav. Iako je to vjerojatno nemoguce, ali je ostvarivo. Ja jedino o tome pisem. Ljubav i sex ne moraju biti uvjetno povezani. Ispada da samo postoji sex iz ljubavi i ljubav sa sexom. Ako nema sexa onda nije ljubav, a ako ima sexa onda mora da je ljubav.

Zadnje uređivanje Nestvarna V. : 09.12.2013. at 16:29.
Nestvarna V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 18:02   #140
Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post
Mislim da ti mijesas stvari. Nije isto pomisliti na osobu koja ti se eto svidja, na glumca nekog, poslovnog prijatelja itd. radi zacinjenja sexulanog odnosa. A skroz drukcija su romanticna razmisljanja o nekom stvarnom i nekoga koga smatras potencijalnim partnerom. Inace ne bi s njim dane provodio druzeci se niti bi mu govorio lijepe stvari poput volim te i zelim te.
Tako nekako, da. Ja cak nisam mogla ostati u vezi nakon sto su se moje emocije ugasile a nisam prevarila ni fizicki nit emocionalno drugu osobu.
No ne bih stavila ruku u vatru da nije on mene i to oboje, samo to nisam mogla nikada dokazati.

To se desilo tako da sam srela prijateljicu iz vrtica jos, i kao ajde mi pokazi tog svog frajera kad ga vec ne mogu vidjeti, ja nisam tada imala FB profil al ona jest , i ukucamo mi njegovo ime kad on legenda ima 2 profila, na jednome prijatelje koje i ja znam, a na drugome samo cure.

Dobro se osramotih tada i nesto je u tom trenu u meni puklo i ja tu vezu nisam mogla nastaviti dalje, vise mi nije bilo nit bitno jel doslo do prevare ma na bilo kojoj razini.

Od tog trena ja imam problema sa povjerenjem prema ostalim ljudima koji su mi usli u zivot, kako bi se reklo , pusem i na hladno.

Svoje partnere postujem ma koliko god bili zajedno. Jako mi je bitna ta iskrenost , medusobno razumjevanje i komunikacija koja je najvaznija u nekom odnosu.
Povjerenje , nadam se da cu uspjeti izgraditi s vremenom. Sve ostalo mi nije bitno, ne gledam covjeka kroz materijalne niti bilo koje druge sfere, gledam ga bas iskljucivo kroz njegovu osobnost. Na isti nacin biram i prijatelje.

Trudim se jednostavno postupati ispravno.
kety05 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.