Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2015., 12:37   #21
Quote:
stidljiva ljubičica kaže: Pogledaj post
Imala sam neku primijenjenu psihologiju na faxu koju je predavao jedan fra. Rekao nam je da su samo ljudi koji imaju djecu sretni a oni koji nemaju ne. Sad se ja pitam jel to stvarno tako ili to može biti interes naše Crkve
Kad god vidim veselog fratra ili katoličkog svećenika, znači da je najebo bar 2-3 komada djece.
A oni nadrkani među njima koriste kondom. Sram ih bilo.

Koji je to faks? I koji fratar? Da nije fra Vatroslav Frkin? http://www.lupiga.com/vijesti/predbr...roslava-frkina
Normalno da je to interes "naše" Crkve. U interesu im je čim veći broj glupih i neukih ljudi koje mogu iskorištavati. Zato su i bili najmoćniji u Srednjem vijeku.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 14:23   #22
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Normalno da je to interes "naše" Crkve. U interesu im je čim veći broj glupih i neukih ljudi koje mogu iskorištavati. Zato su i bili najmoćniji u Srednjem vijeku.
Baš tako...jbt. kolko glup moraš bit da ti netko drugi (svećenik) ide govoriti što je za tebe sreća i kako postići sretnost.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 14:32   #23
Sama spoznaja tko je to rekao daje mi naslutiti kako se to mora dodatno preispitati.
Naravno da nisu djeca jedini kriterij srece.smijesno je zapravo tako to i izreci.generalizacija u samom smislu rijeci.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
megran is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 15:44   #24
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Baš tako...jbt. kolko glup moraš bit da ti netko drugi (svećenik) ide govoriti što je za tebe sreća i kako postići sretnost.
Ne moraš biti glup da bi to negdje čuo (autorica navodno na predavanju). Druga je stvar ako slijepo vjeruješ svemu što čuješ i to još -ne o sreći na osobnoj razini (jer time se personalizirano bave neke ozbiljne profesije), nego generalno.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 15:56   #25
Quote:
stidljiva ljubičica kaže: Pogledaj post
Imala sam neku primijenjenu psihologiju na faxu koju je predavao jedan fra. Rekao nam je da su samo ljudi koji imaju djecu sretni a oni koji nemaju ne. Sad se ja pitam jel to stvarno tako ili to može biti interes naše Crkve
Jesi li ga možda pitala znači li to da je on nesretan?
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 15:58   #26
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ne moraš biti glup da bi to negdje čuo (autorica navodno na predavanju). Druga je stvar ako slijepo vjeruješ svemu što čuješ i to još -ne o sreći na osobnoj razini (jer time se personalizirano bave neke ozbiljne profesije), nego generalno.
Jbt. honey jasno je na kaj sam mislila....svašta čujem, a malo stvari me navede da preispitam svoja uvjerenja....ovakva glupavoća bi me teško navela na razmišljanje.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 16:08   #27
Zasto meni nikad ne nalete ljudi sa takvim kretenskim izjavama??

Jao, rastavio bi ga s gustom hehehe

A da, zato mi ne dolaze jer ih strah moje reakcije.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 16:53   #28
Quote:
kosmata kaže: Pogledaj post
Kako god se osjećao prije roditeljstva, nakon njega zaista znaš zašto postojiš.
Postojiš radi onoga što si sam odrediš kao cilj. Nekome cilj može biti roditeljstvo a nekome skupljanje salveta.
Precioznost is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 19:01   #29
glupost.

svak sebi bira sta ga cini sritnin.
__________________
Nije sve u rukama sudbine.
lorena-ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 19:23   #30
Quote:
stidljiva ljubičica kaže: Pogledaj post
Imala sam neku primijenjenu psihologiju na faxu koju je predavao jedan fra. Rekao nam je da su samo ljudi koji imaju djecu sretni a oni koji nemaju ne. Sad se ja pitam jel to stvarno tako ili to može biti interes naše Crkve

Sreca ne mora imati veze s djecom.
Sretni su stari ljud.
Mladi..
Sama djeca..
Ne kuzim sta je taj fratar htio reci..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 19:29   #31
A što veće stado, više sredstava za opstanak Crkve

Zbrčkala sam prethodni post. Puno puta upadam u filozofske raspre s njima temu roditeljstva - nisu svi takvog stava niti skloni soljenju pameti na tom terenu. Možda je taj mislio na sebe - ni sami nemaju produžetak vlastitih gena - možda pojedine to čini nesretnima. Sama ta izjava je krivo formulirana.
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 20:48   #32
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Kad god vidim veselog fratra ili katoličkog svećenika, znači da je najebo bar 2-3 komada djece.
A oni nadrkani među njima koriste kondom.
Ili djecu?
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 21:01   #33
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Jooj :klap: Iako nisam iz HR, malo sam pratila vase vesti i svaki put sebi kazem da je to crno, a ne ono sto ja mislim, ali dzabe
U nekakvom starom (i srpskom i hrvatskom i srpskohrvatskom i hrvatskosrpskom i jugoslavenskom...) slangu, kara znači kurac, a glagol karati znači jebati. Sjeti se Bate i znamenite njegove filmske izjave "karaću te celu noć" A nas ovaj naš poturica, a rodijak vašeg Karađorđa, kara nemilice i noću i danju. Cjelodnevno
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 01:02   #34
Da, jesu, sretni su samo ljudi koji imaju djecu, još su sretniji kad istu maltretiraju, zanemaruju, izrabljuju, iskorištavaju i zlostavljaju, a tek koja je sreća kad ih ostave pa završe u dječjem domu?? Veselju tu doprinosi činjenica kad ih hoće posvojiti pa ne mogu jer ti isti sretni, najsretniji roditelji nazovu jednom u __ pa dijete ne može biti još sretnije, već mora patiti zbog velike sreće svojih roditelja koji ne žele da drugi 'usreće' njihovo dijete jer oni to rade najbolje.



Ajmo sad ozbiljno... najbolji su mi ti likovi koji pametuju i filozofiraju na veliko, a svoj su život podredili spolnoj čistoći i takvim neprirodnim sr***ima...
Osoba koja jako želi dijete, naravno da će pronaći najveću sreću kad dobije dijete.. - osoba koja ga ne želi, a ''dogodi se'', neće biti nimalo sretna, ali postoji šansa da to ipak prihvati i razvije majčinski instinkt i ljubav - ili ide na pobačaj - a jednako su sretni i oni koji nemaju djecu jer život posvete sebi tj partneru i svemu drugom. Ne predstavljaju svima djeca ispunjenje i glupo je očekivati da od 7 milijardi ljudi na planeti apsolutno svaki čovjek sreću i ispunjenost pronađe u djeci. Čovjek ima pravo izbora i sreću može naći u gro drugih stvari i živih bića.
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 08:46   #35
Znači, meni je fascinantno da se na ovoj temi stvarno raspravlja o tezi jesu li sretni samo ljudi koji imaju djecu, umjesto o puno bitnijoj temi da ovakvi proseri poput tog fratra u ovom sustavu studentima negdje drže predavanja iz psihologije.

U krajnjoj liniji, psihologijske studije pokazuju potpuno suprotne rezultate od ovog što tvrdi fratar: Dolazak djece čini 2 od 3 roditelja nesretnima, jer im značajno kvari kvalitetu života. Ništa što Karamarkovih 1000 eura neće riješiti.

Zadnje uređivanje Lucid Mynx : 10.11.2015. at 09:03.
Lucid Mynx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 10:07   #36
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Jbt. honey jasno je na kaj sam mislila....svašta čujem, a malo stvari me navede da preispitam svoja uvjerenja....ovakva glupavoća bi me teško navela na razmišljanje.
Ok, ali autoricu je navela na razmišljanje u toj mjeri da otvori temu
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 10:34   #37
Quote:
stidljiva ljubičica kaže: Pogledaj post
Imala sam neku primijenjenu psihologiju na faxu koju je predavao jedan fra. Rekao nam je da su samo ljudi koji imaju djecu sretni a oni koji nemaju ne. Sad se ja pitam jel to stvarno tako ili to može biti interes naše Crkve
Jer fratar je zbilja najkompetentnija osoba za predavat primjenjenu psihologiju

(osim ako je ujedno psiholog, onda mozda moze)
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 11:58   #38
Ne znam kak je vama, ali kad čujem da katolički svećenik ili redovnik spominje djecu, mene hvata duboka jeza, iz više razloga. Za katoličku crkvu djeca su vlasništvo roditelja i zadatak je djece brinuti o ispunjenju emocionalnih potreba roditelja, umjesto obratno, tak da jasno da crkva ne vidi kak bi to kvaliteta života roditelja opala nakon dolaska djece. Ne vidi crkva puno toga, tak da: hvala Bogu na psihologiji
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 12:22   #39
E sad mi je puno toga jasnije.ja sam mislila da su moji svekici ko cigani imali djecu da bi ih uzdržavali i pravili društvo do kraja života a sad zapravo Lonnie objasnila/o da crkva tako uči!!fakat ima smisla
Nije mi bilo jasno a sad je.zato govore da je smisao života brak a iz braka djeca.samo mi se ne uklapa onaj dio gdje kažu da muškarac ostavi majku i oca i prione svojoj zeni

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
megran is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 14:15   #40
Quote:
Lucid Mynx kaže: Pogledaj post
Znači, meni je fascinantno da se na ovoj temi stvarno raspravlja o tezi jesu li sretni samo ljudi koji imaju djecu, umjesto o puno bitnijoj temi da ovakvi proseri poput tog fratra u ovom sustavu studentima negdje drže predavanja iz psihologije.
Zašto se čudiš tome u sekularnoj državi u kojoj si crkva maltene uzima za pravo participiranja u političkom životu, a nacionalistička stranka krajnje primitivnih pripadnika ju drži rukom pod ruku kao neformalnog političkog partnera U kojoj predsjednik, deklarirani ateist, prisustvuje misama, u kojoj se vjeronauku, umjesto u crkvi, mladu pastvu podučava kroz školstvo. u kojoj... nastavi niz
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.