Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2017., 14:29   #2201
one akg sta dodju sa s8 su banana, ocekivao sam vise s obzirom kolko su ih reklamirali.
da uglavnom slusam preko mobitela zbog deezera. bitnija mi je brzina i instant veliki izbor pjesama ili mixeva.

imam beats portable koji mi je super isto, nekad prenosim i taj, al je glomazam i mora bit ustekan u struju.
ovaj jbl flip je stvarno mini zvucnik, stane u dzep, vodootporan je, mozes ga na terasi slusat i ne brines se ak pocne kisa i zaboravis na njega.
ze te potrebe je super zvucnik, za tu velicinu(bar ovo sta sam usporedio sa ostalim mini prijenosnima)
kome ne treba toliko prijenosni zvucnik i slusa muziku doma uglavnom, normalno da nece imat potrebe za time.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 16:00   #2202
To, o čemu ti pričaš je Life Style.
A npr. ono što ti @tutek želi kazati je Hifi.

Razlika je evidentna.

U prvom slučaju je bitno da se nešto čim lakše i čim prije čuje, uz minimum investicija i truda. Mjesto slušanja je takoreci svuda.
Kvaliteta zvuka nije peviše bitna.

U drugom je slučaju najbitnija kvaliteta zvuka ( pa i glazbe...), što podrazumijeva kvalitetan izvor, amplifikaciju i zvučnik.
Mjesto slušanja je večinom soba.
Dakle, što manje kompromisa za dobar zvuk.

Svatko dakle bira jedno ili drugo ili možda nešto između...

Zadnje uređivanje olif : 08.10.2017. at 16:10.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 11:16   #2203
Možda ću imati malo više sreće s nekim savjetom kad ne pitam za soundbar. Ipak bih probala složiti nešto s dva prednja satelita i središnjim zvučnikom, za svakodnevno gledanje televizije i glazbu/radio (nemam kamo sa stražnjim zvučnicima i ne želim da mi se po podu vuče 4,5 metara žice).
Problem je što TV (55 inča) zauzima skoro cijelu Hemnes klupu na kojoj stoji pa sateliti moraju biti manjih dimenzija, a još veći problem je receiver jer su police prilično sitne: 43,5 cm duljine i 11,5 cm visine je vrh, a takvih receivera je malo i skupi su. Ako netko zna za AV receiver manjih dimenzija osim ova tri koja sam našla (Denon Heos nije u igri), bila bih zahvalna na informaciji.
Pokušavala sam nešto složiti, pa molim cijenjene forumaše za savjet.
Dakle, receiver bi bio neki od ova 3:
1. PIONEER VSX-S510; relativno povoljan, ili
2. MARANTZ NR1607, ili
3. ONKYO TX-L50
Zvučnike sam razmatrala Onkyo HTX-22HDX. Doduše, radije bih i središnji zvučnik zbog dijaloga, budući da će se koristiti za svakodnevno gledanje TV-a (i slušanje radija ili glazbe).
Pa sam onda mislila ipak neki 5.1 sustav, ali ne bih spajala stražnje zvučnike… ako to tako mogu?
U toj opciji gledala sam Onkyo SKS-HT648 ili JBL Cinema 610 ili Denon SYS.
Eventualno 4.1 Philips.

Osim ako ima neki 5.1 sustav s bežičnim stražnjim zvučnicima, ali za normalnu cijenu (Bose 600 nije opcija). Voljela bih da mi sve skupa ne prelazi 7K kuna. I da mi je relativno jednostavno za složiti. AKo ima neki savjet, bila bih zahvalana .
__________________
"The fact that a believer is happier than a sceptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one. The happiness of credulity is a cheap and dangerous quality", George Bernard Shaw
ChocoCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 11:31   #2204
@Choco: centralni zvučnik nije neophodan, dijalog je sasvim jasan ako receiver ima dobar mikser i većina receivera ima opciju za slučaj da nema centralnog zvučnika, ali surround zvučnici ti trebaju za pravu zvučnu sliku ili receiver mora imati virtualni suround processing...ako ga i ima, to je najčešće predviđeno samo za slušalice...

Međutim, Onkyo HTX-22HDX je zanimljiv za tvoj slučaj: to je kombo receiver/zvučnici 2.1, dakle za njega ti ne treba posebni receiver niti ga možeš spojiti... ima virtualni surround processing za zvučnike tako da bi ti to moglo biti eleganto rješenje da imaš samo prednje (centar je ionako nepotreban) a opet imaš surround dojam...samo je pitanje s kakvog plejera puštaš sadržaje...

Ovo govorim sve iz teorije, nisam gledao pojedine mogućnosti receivera koje si navela...

Zadnje uređivanje MytByte : 20.10.2017. at 11:45.
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 11:40   #2205
Postoji i mogućnost postvljanja satelita na zid pomoću nosača, tako da razmak između njih bude oko 2m. Ako baš hoćeš centralni zvučnik i 5.1 sistem, možeš i ne spojiti zadnje zvučnike. Postoje i 2.1 sistemi. Ako su zvučnici kvalitetniji a ne koristiš zadnje za surround, možda ti centralni i ne treba. Dijalog ionako ne dolazi iz jedne točke nego iz 2 a poziciju govornika sasvim solidno odrade i stereo zvučnici.
Evo ti jedan niski 2.1 receiver: pioneer SX-S30DAB SLIM 2.1 (tia-mobiteli.hr 3334kn)
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:13   #2206
Onaj Onkyo tx-L50 nije loša preporuka ako se žele mogučnosti K.kina (5.1 sustav).

http://www.hifimedia.hr/testovi/av-r...50-av-receiver

Također nije loš ni onaj Pioneer (@tutek predložio), ako se želi samo 2.1 sustav.
A i ostali receiveri iz tvojih linkova nisu za odbaciti...

Bilo bi dobro da staviš neke slike od tog regala/klupe gdje su komponente.
Jer bi bilo šteta Budget od 7.000 kn potrošiti i onda imati malecke satelite za front zvučnike !!
Možda se nekako mogu ispred ili pokraj (to je najbolje) te Hemnes klupe smjestiti stalci s Bokkshelf zvučnicima.

Dobar receiver (Stereo ili AV) i dobar par Bookshelf zvučnika i to je to !!
Osnov dobrog zvuka za bilo što dalje.
Onda možeš i sub kasnije piknut ako bu trebalo, centralni (makar TV na njega), pa i surround zvučnika,...kažem, ako bu trebalo.

Jer za 7.000 kn se složi takav 2.0 sustav koji bu i sam popeval...
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:18   #2207
Sad tek vidim da je zanima svakodnevna TV, glazba i radio, ne filmovi...njoj uopće ne treba 5.1 niti centralni zvučnik i nekužim zašto ih uopće spominje ...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:21   #2208
Hvala svima na odgovorima.
Pa treba mi i za gledanje filmova, normalno, onda kad ću gledati film. Ali ne gledam ih svaki dan, ne provodim toliko vremena pred TV-om. No volim da ono što gledam ili slušam ima (meni) dobar zvuk, jasan govor i malo basa. Nisam audiofil, ne poznajem dovoljno materiju ni ne baratam stručnim izrazima, a niti imam toliko istančan sluh, ali znam da nisam zadovoljna zvukom s TV-a kakav je sad, hoću bolji. Isto tako želim da mogu slušati radio ili glazbu s CD-a/USB-a, ili streamati radio s TV-a da zvuči slojevito i bogato, a ne kantasto. Odnosno, hoću najbolje što u ovom trenutku mogu dobiti za neku razumnu svotu, s eventualnim prostorom za buduću nadogradnju sustava (ako poželim).
Olif, klupa s TV-om izgleda ovak: https://ibb.co/bYmqVm (zid nasuport TV-a ne želim bušiti).
Uglavnom, tnx svima , za vikend budem malo pozornije pročitala kaj ste predložili.
__________________
"The fact that a believer is happier than a sceptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one. The happiness of credulity is a cheap and dangerous quality", George Bernard Shaw
ChocoCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:31   #2209
Pa dalo bi se postaviti bookshelf zvučnike na uske stalke. Ako ima bar 15-20cm sa svake strane od televizora. Najbolje da točno izmjeriš koliko imaš kraj televizora do zida ili prozora/cijevi/radijatora. A stalak se da napraviti po mjeri, ili prepraviti kupovni ako ne ide drugačije. Jedan bi bio ispred cijevi od centralnog a drugi umjesto police s desne strane. Zid nasuprot tv-a (?) ne želiš bušiti, ili misliš zid iza tv-a ne želiš bušiti. Iako nije nikakav problem staviti zidne nosače (naravno, 2-3 rupe trebaju) i na njih kutije. Taman bi stao negdje pokraj cijevi. Koje se mogu izolirati ako su jako vruće. A ako ikad misliš mijenjati poziciju tv-a i zvučnika, treba 5 minuta za zagipsati rupe od tipli.

Zadnje uređivanje tekac : 20.10.2017. at 13:47.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:38   #2210
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Pa dalo bi se postaviti bookshelf zvučnike na uske stalke. Ako ima bar 15-20cm sa svake strane od televizora. Najbolje da točno izmjeriš koliko imaš kraj televizora do zida ili prozora.A stalak se da napraviti po mjeri, ili prepraviti kupovni. Jedan bi bio ispred cijevi od centralnog a drugi umjesto police s desne strane. Zid nasuprot tv-a (?) ne želiš bušiti, ili misliš zid iza tv-a ne želiš bušiti. Iako nije nikakav problem staviti zidne nosače (naravno, 2-3 rupe trebaju) i na njih kutije. A ako ikad misliš mijenjati poziciju tv-a i zvučnika, treba 5 minuta za zagipsati rupe od tipli.
https://www.ronis.hr/slike/male/nosa...-v-3200w_1.jpg
Mislila sam zid nasuprot TV-a za surround stražnje ne želim bušiti, a ni iza TV-a za satelite. Sa svake strane TV-a na klupi ima 12 cm.
__________________
"The fact that a believer is happier than a sceptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one. The happiness of credulity is a cheap and dangerous quality", George Bernard Shaw
ChocoCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:48   #2211
Ak je tak, onda ova moja rečenica od prijašnjeg posta:

" Jer za 7.000 kn se složi takav 2.0 sustav koji bu i sam popeval...."

ima još više na težini.

Stvar je onda jednostavnija (ne i laškša..), jer se treba usredotočiti na amplifikaciju (izvor) i na stereo par zvučnika.
Ako želi streamati glazbu s mreže/Pc-a, koristiti klasični radio, Bluetooth, Wifi, imati HDMI za Tv, USB, Digitalne ulaze (Optika, Coax)...itd...itd
onda je ovaj dole mrežni Stereo receiver upravo to:

https://www.ronis.hr/mrezni-stereo-r...white/product/
http://www.hifi-journal.de/testberic...test?showall=1
http://cdn.audioaffair.co.uk/media/c...9x9999.png.jpg
http://cdn.audioaffair.co.uk/media/c...9x9999.png.jpg

Onaj Pioneer SX-S30DAB je sličan....

Ako želi samo dobari zvuk, onda možda i običniji Stereo receiver (bez mreže i sl.), ali nema ih baš u Slim izvedbi....

Ako se želi još bolji stereo zvuk, onda su su tu Slim stereo pojačala, al nema radija, streamanja s mreže, USB ulaza i ostalih digitalija...

https://www.ronis.hr/pojacalo-nad-c3...16BEE/product/
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:12   #2212
Po meni mislm da bi se trebala vratiti na opciju soundbar koji služi kao postolje za TV, AV receiveri, ma kako tanki bili, tu ne stanu (i po pitanu hlađenja), i jako je malo tu prostora za čak i bookshelfe na stalku...no, dobro, možda da se ušarafi polica iznad TV-a na koju bi išao AV receiver., ali ne želiš bušiti zid..nadam se da glavna sjedeća pozicija nije ovaj kauč lijevo dolje na slici
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:31   #2213
Quote:
ChocoCat kaže: Pogledaj post
Mislila sam zid nasuprot TV-a za surround stražnje ne želim bušiti, a ni iza TV-a za satelite. Sa svake strane TV-a na klupi ima 12 cm.
Ok. Onda stalci, znači nije bitna širina police nego prostor između tv-a i zida desno i koliko ima lijevo, očito ima više od 20cm koliko su uglavnom široki veći bookshelf zvučnici. Može stalak i ispred cijevi, a donji širi dio stalka jednim dijelom ispod nogu police. A što se tiče pozicije za gledanj/slušanje, ako je sa kauča nije idealno ali uz malo zakretanja televizora dobar ležeći položaj za gledanje
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:41   #2214
Da, kada bi nekako mogla na stalcima ubaciti ovakve zvučnike:


https://www.ronis.hr/zvucnici-acoust...Black/product/
http://www.hifimedia.hr/testovi/zvuc...-energy-ae-101

https://www.ronis.hr/zvucnici-boston...Black/product/
https://www.whathifi.com/boston-acoustics/a26/review

https://www.ronis.hr/zvucnici-dali-z...Dorah/product/
https://www.whathifi.com/dali/zensor-3/review

Recenzije su stavljene samo za info, nisu apsolutni odraz kvalitete zvuka...

Stalci se mogu i po mjeri naručiti..

http://www.fbm-rondo.hr/hr/s-standard.htm
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/soun...oglas-23447872
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:52   #2215
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Pa dalo bi se postaviti bookshelf zvučnike na uske stalke. Ako ima bar 15-20cm sa svake strane od televizora. Najbolje da točno izmjeriš koliko imaš kraj televizora do zida ili prozora/cijevi/radijatora. A stalak se da napraviti po mjeri, ili prepraviti kupovni ako ne ide drugačije. Jedan bi bio ispred cijevi od centralnog a drugi umjesto police s desne strane. Zid nasuprot tv-a (?) ne želiš bušiti, ili misliš zid iza tv-a ne želiš bušiti. Iako nije nikakav problem staviti zidne nosače (naravno, 2-3 rupe trebaju) i na njih kutije. Taman bi stao negdje pokraj cijevi. Koje se mogu izolirati ako su jako vruće. A ako ikad misliš mijenjati poziciju tv-a i zvučnika, treba 5 minuta za zagipsati rupe od tipli.
Ne razumijem preporuku tankih / uskih stalaka. Kao ni ljude koji ih koriste. Ako netko želi kvalitetan zvuk mora imati čim krući i masivniji stalak. Poanta stalaka je da mehanički odvoje zvučnik (koji vibrira) od poda, i da apsobriraju energiju koja dospije u njih.

Zvučnik na stalku ne smije plesati, nego suprotno. Stalak je apsorbent energije.
U uputama za ProAc zvučnike piše: čim krući i čim masivniji.
Moji ProAc stoje na Rondo stalcima od 4 pravokutne cijevi punjeni kvarcnim pijeskom. Ukupna površina pravokutnih cijevi je tek nešto malo manja od površine donje plohe zvučnika.

To su pravi stalci.

A kad imaš zvučnik na federu od stalka onda ti, pri malo veći glasnoćama, zvučnik "pleše" na stalku što znači koloracija zvuka
AKG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:53   #2216
Ekipa, hvala svima na savjetima .

(Inače, kauč je idealno smješten točno nasuprot TV-a, udaljen malo više od 3,5 m, a s lijeve strane su 2 fotelje, koje se za gledanje telke, ako je više ljudi, pomaknu u ravninu s kaučem, ukoso u odnosu na TV, ali kut gledanja ništa ne smeta, slika je i dalje super).
__________________
"The fact that a believer is happier than a sceptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one. The happiness of credulity is a cheap and dangerous quality", George Bernard Shaw
ChocoCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 22:22   #2218
Quote:
AKG kaže: Pogledaj post
Ne razumijem preporuku tankih / uskih stalaka. Kao ni ljude koji ih koriste. Ako netko želi kvalitetan zvuk mora imati čim krući i masivniji stalak. Poanta stalaka je da mehanički odvoje zvučnik (koji vibrira) od poda, i da apsobriraju energiju koja dospije u njih.

Zvučnik na stalku ne smije plesati, nego suprotno. Stalak je apsorbent energije.
U uputama za ProAc zvučnike piše: čim krući i čim masivniji.
Moji ProAc stoje na Rondo stalcima od 4 pravokutne cijevi punjeni kvarcnim pijeskom. Ukupna površina pravokutnih cijevi je tek nešto malo manja od površine donje plohe zvučnika.

To su pravi stalci.

A kad imaš zvučnik na federu od stalka onda ti, pri malo veći glasnoćama, zvučnik "pleše" na stalku što znači koloracija zvuka
Ovakav stalak kao na slici može imati 7-8kg, a često zvučnik na njemu ima duplo manje. Imam stalke na manjim zuvčnicima, punjeni pijeskom kao i sam predlažeš no puno više od stalka je bitna konstrukcija kutije u kojoj su zvučnici jer ako dobro projektiraš kutiju već u startu si eliminirao veliku količinu vibracija. Tako da...
Ako te zabrinjavaju vibracije onda prvenstveno trebaš masivan zvučnik.
Ako želiš stalak bez vibracija, izliješ kocku od betona, može biti i preko 100kg, na zvučnike šiljke i nemaš brige.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 23:19   #2219
Zvučnički stalci prije svega služe da Bookshelf zvučnici (ako već po imenu nisu na polici za knjige) ne stoje na podu.....

Dobro, ajde....služe i tome da se visina visokotonca (i midbas drivera) stavi u visinu/ravninu očiju/ušiju kako bi se postigao što pravilniji dotok zvučnih valova, prvenstveno viših frekvencija.
Služi stalak i tome da se zvučnik izdovji od kuteva, ploha i stranica raznih polica, zidova i sl. Dakle, da slobodno "diše".
Služi i tome da se lakše postigne eventualno potreban nagib (prema natrag) da bi se izjednačila vremenska domena zvučnih valova.

I naravno (moguće i najvažnije), stalci su tu zato da postignu čvrstu, rigidnu i što masivniju platformu na kojoj zvučnik stoji stabilno i time se doprinosi ukupnoj kvaliteti zvuka (i basa dakako...).
Zvučnici postavljeni na tanku policu, stol ili sl. uzrokuju vibracije, pa i rezoniranje te površine.
Čvrsti stalci izoliraju te vibracije zvučika od poda i tada se čuje npr. bas iz zvučnika, a ne vibracije s police ili poda.

I naravno, stalci su tu, da u simbiozi sa zvučnicima sve to ljepše i bolje izgleda.

Naravno, zvučnik sam po sebi također mora biti što kruće i čvršće građe, kako bi sam po sebi umanjio vlastite vibracije kabineta i sl.

Zvučnički šiljci i Blue Tack su tu, da to sve malo poboljšaju ....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 08:48   #2220
Prije nekoliko vrijeme sam spominjao budžet do 10000 kn za 40-50m2. Od 5.1 sistema sam za sada odustao. Subwoofer obavezan jer ne bih dao toliko love a da nema basa.
Volim i polovno. Ajmo reći da bih 5-6000kn za zvučnike ostalo za pojačalo.
Kako bih kupovao na etape, mislite li da je Dali sub 12f dobra kupnja za 2500kn? I s vremenom uzeti zensor 1 ili 3 ili nešto slično, moguće da mi se sviđa b&w cm 1?
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.